Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Beyazbıyık'ın Asıl Derdi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nawatobi

Korsanlar arasında ezeli rakiplere saygı vardır her zaman. Ezeli rakip diyorum, düşman değil. WB'nin ezeli düşmanı Blackbeard'dır. Rakip olmak çok ayrı bir olaydır bu evrende, korsanlığın gerektirdiği bir unsurdur. Blackbeard'da şu an WB'nin rakibi ama onu andığı zaman " pislik, şerefsiz " bir korsan olarak anıyor. Gold Roger'a gelince onurlu ve rakibi olmasını hakedecek türde biri olduğunu düşünüyor bana göre. Kendisinin hazinelerde, krallıkta vs. gözü olmayan biri olduğunu düşündüğümüzde en uygun kişinin Roger'ın kanından gelen biri olduğuna karar verdi diye düşünüyorum. Ace'i yanına alması aslında Roger'a nefret duymadığının ve düşman olarak görmediğinin bir kanıtı...

wb ace'i hiç kral yapmak istediğini söylemedi, genel düşünce ve kanı buydu,
sengokunun ve her aklı başında olan adamın, hatta benimde düşüncem buydu
ancak wb yi biliyoruz, böyle bir düşüncesi olmadığı açık, kendi kral olmak istemiyorsa, başkalarını niye yapmak istesin ?
ace i sevgi olarak oğullarından ayırmıyordu bence,
bunu squardo gibi bir çöpü dahi kendisini kılıçladıktan sonra affedip, ''yinede seni seviyorum'' demesinden anlayabiliriz

neden 2.tümen pozisyonu verdi diyebilirsiniz , ancak tümen pozisyonlarınada wb korsanları kendi arasında kararlaştırdığını gördük, onada wb karışmıyordu yani...
Evet tümen komutanları kendi aralarında hallediyordu hatta düellolar yapıp kendi yanlarına nakama aldıklarını gördük WB karışmaz
Neyse Ace'ı Kral yapmak gibi bi derdi yoktu diyorsun yani ? Acaba böyle düşünen var mı diyordum.

WB için ACE in yeri çok ayrıdır adamın önünde jozu devrildi oz devrildi bir çok adam öldü hepsine karşı sevgisi var tamam diyecek lafım yok ama WB in ace için planı şuydu bence
geleceğin merhametli huzuru ve düzeni sağlayacak mevcut bozulmuş düzene karşı duracak korsanlar kralını yetiştirmek

bence shiki de piyasadan ayrılınca (20 yıl önce inzivaya çekildiğinde) wb nin bir amacı kalmadı... yeterince güçlüydü, yeterince orduya sahipti, yeterince evlada sahipti tek eksiği o öldükten sonra yerine geçiçek kişiydi... ace genç yaşında yaptıklarıyla zaten kendini kanıtladı, belki wb de gençliğinde ace gibi çılgın kendi kafasına eseni yapan biriydi, ace te kendini gördü... belki oda babasız büyümüştür, ace e karşı sempatisi olabilir wb nin, her mutlaka evlatlarından birini göstermesede daha fazla sever :D.

ace e yüklenen kişiler onun daha 21 22 yaşında olduğunu hatırlamalılar.. ondan gidip wb, rayleigh gibi aklı selim davranamasını kimse beklememeliydi... insanın kendine en çok güvendiği dönem o yaşlardır :D (gelişim psikolojisi).. gözünü kaparsın dalarsın sonucu sonra düşünürsün.

Evet tümen komutanları kendi aralarında hallediyordu hatta düellolar yapıp kendi yanlarına nakama aldıklarını gördük WB karışmaz
Neyse Ace'ı Kral yapmak gibi bi derdi yoktu diyorsun yani ? Acaba böyle düşünen var mı diyordum.
Olsaydı, 2yıl boyunca Ace'i eğitirdi, Rayleigh'in Luffy'ye yaptığı gibi.
Rayleigh'in Luffy'yi kral yapma derdi var diyebiliriz
ancak Wb'nin öyle bir derdi yok, ne tümenlere,
nede oğullarının yaptıklarına karışıyor kendi koyduğu kurallar çerçevesinde oldukları sürece.

olsaydı, 2yıl boyunca ace i eğitirdi , rayleigh in luffy ye yaptığı gibi...
rayleigh in luffy yi kral yapma derdi var diyebiliriz
ancak wb nin öyle bir derdi yok, ne tümenlere,
nede oğullarının yaptıklarına karışıyor kendi koyduğu kurallar çerçevesinde oldukları sürece...
Aynen ben de öyle düşünüyordum o yüzden açtım mantıklı bir sebep lazım adam kendi olmuyor başkasını mı yapacak ? Hadi yapıyorsun Roger'a boyun eğer gibi O'nun kanından birini yapıyorsun.. Gidip Marco'yu yapsın daha sağlam bir adam yok idareymiş flan. Gördük idareyi de o kadar insanı üzdü. Eğitilir ama can çıkar huy çıkmaz Ace 'da o kibir o başına burukluk varken cık.

wb ace'i hiç kral yapmak istediğini söylemedi, genel düşünce ve kanı buydu,
sengokunun ve her aklı başında olan adamın, hatta benimde düşüncem buydu
ancak wb yi biliyoruz, böyle bir düşüncesi olmadığı açık, kendi kral olmak istemiyorsa, başkalarını niye yapmak istesin ?
ace i sevgi olarak oğullarından ayırmıyordu bence,
bunu squardo gibi bir çöpü dahi kendisini kılıçladıktan sonra affedip, ''yinede seni seviyorum'' demesinden anlayabiliriz

neden 2.tümen pozisyonu verdi diyebilirsiniz , ancak tümen pozisyonlarınada wb korsanları kendi arasında kararlaştırdığını gördük, onada wb karışmıyordu yani...
aksi olsa teach'e bir tane komutanlık verirdi wb, teach te istemem diyemezdi kaptan dediği için, ancak teach e çoğu zaman sormuşlardır(ace bile sordu) ve teach te istememiş...
Bence de WB'nin öyle bi planı yoktu.Dünyanın en güçlü adamı ve her ne kadar ben katılmasamda bazılarına göre en güçlü tayfa + D. iradesi olduğu sanılan ace malı.Sonuç ace aynı konumda duruyo.Sevgi falan demeyin boşuna WB gazete de ace'in adını görünce "bu çocuğu alalım marco beslenirki bu" diyo.Hiç tanımadan görmeden önce yanına almayı düşünüyo.Cesareti,sevgisi falan sonradan ortaya çıkan mevzular.WB roger'ın çocuğu olduğunu farkediyo ve ezilmesini istemiyo.Tayfasına alıp besliyo.Ama kral yapmak için en ufak bi girişimde bulunmuyo.Yonkou'lar ilk defa geçince madem bu adamlar 20 senedir yeni dünyaya hükmediyo neden hiçbiri kral olmamış demiştim.Sonradan öprendik ki istemiyolar.En azından shanks ve WB.Diğerleri de istemiyo olmalı ki kral olmamışlar.Tayfalarından birini kral yapmak isteseler yada birini destekleseler direk gider kral olurdu.Ama kimse öyle bi olaya girmiyo.Shanks luffy için o çocuğa dokunan karşısında beni bulur dese kim cesaret edebilir luffy'e dalmaya?Yada kaido ada yerine bi veliaht yetiştirse kim durdurabilir onu? Ace'den zaten kral olmazdı ya WB'de kral yapmak istememiş.Ayrıca merhamet falan diyenler ace'in nasıl ün yaptığını hatırlasınlar.Gördüğü her gemiye saldırıp roger misali gemileri yok edip batırarak meşhur oldu,ismi duyuldu...

WB'nin herhangi bir derdi olmadığı gibi Ace'i kral yapmak gibi bi'gayesi de yoktu. Hee belki Ace'e gösterdiği aşırı sevgiden dolayı böyle böyle bir şey söylemiş olabilirsin ama o idam sehpasında Ace yerine başka bir oğlu olsaydı Ace için yapılanları onun içinde yapardı. Düşmanının kanından birini yanına almak Roger' a boyun eğdiğini niye göstersin ki ? Roger'a sağken boyun eğmemiş biri ölüyken mi ona boyun eğecek ? Saçmalık.

Ace küçükken herkese "Roger'ın bir çocuğu olsaydı, Roger'ın soyu devam etseydi .. ?" gibi şeyler sorduğunda herkes ona " Bu çok kötü bi'şey olurdu, onun mutlaka bu dünyadan silinmesi gerekir" gibi şeyler söyledi. Böyle düşünmeyen ilk insan Garp'tır. Roger'ın ona söylediği "Babalarının yaptıklarından çocukları sorumlu değildir" cümlesine katılması ve bunun sonucu olarak Ace'i kurtarması da bunu kanıtlar nitelikte.

WB'de Garp'la aynı mantalitede işte. Roger'la arasında yaşananlarla Ace'in bi'alakası olmadığını biliyordu. Bu yüzden tayfasında bulundurmasında bi'sakınca görmedi. Hatta bu çok doğalmış gibi davrandı.

Aynen ben de öyle düşünüyordum o yüzden açtım mantıklı bir sebep lazım adam kendi olmuyor başkasını mı yapacak ? Hadi yapıyorsun Roger'a boyun eğer gibi O'nun kanından birini yapıyorsun.. Gidip Marco'yu yapsın daha sağlam bir adam yok idareymiş flan. Gördük idareyi de o kadar insanı üzdü. Eğitilir ama can çıkar huy çıkmaz Ace 'da o kibir o başına burukluk varken cık.
bence bunun iradeyle ilgisi yok D. ile ilgili sonuca şu şekil vardım savaşın sonunda sengokuya ve bb ye sölediği laflardan bb ye sen onlardan biri değilsin ( Roger ın bahseetiği D. ler ) sengokuya da biri o hazineyi bulduunda gerçek savaş ozaman başlicak demişti bence hem hazine eski 900 yıl önceki D. ler hakkında boş asır hakkında ace i de kral yapmak istemesinin sebebi bu bence çünkü Rogerın kanından Ve sonuçta D. bence böle bişey

Bugüne kadar Ace ile WB'nin biribirini Kral yapmak için mücadele içerisinde olduğunu söyleyenler şimdi öyle bir amaç yoktu diyor çok ilginç.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık