Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Kütüphane] Basil Hawkins

'Canavar Korsanları' forumunda Smoker tarafından 24 Oca 2010 tarihinde açılan konu

?

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

 1. Kendi çapında bir karizması var.

  103 oy
  77.4%
 2. Sıradan bir karakter işte.

  30 oy
  22.6%
 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 20,581
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Basil Hawkins (Bajiru Hōkinsu), Hawkins Korsanları'nın kaptanı olan kötü şöhretli bir korsandır. Eskiden On Bir Süpernova olarak bilinen, şimdi ise En Kötü Jenerasyon olarak anılan on iki korsandan biridir.

  Görünümü

  Hawkins uzun boylu bir adamdır. Kırmızı gözleri ve üçgen şeklinde alnına doğru sivrilen kaşları vardır. Kalçalarına dek uzanan altın sarısı saçlara sahiptir. Boynunda, tam iki köprücük kemiğinin ortasında bir haç dövmesi bulunur.

  Üzerinde manşetleri ve yakası fırfırlı olan, uzun ve saf beyaz renkte bir gömlek vardı. Paçalarını botlarının içine sokarak giydiği mor renkte bir pantolona sahipti. Göbeğine denk gelen kısımda kısımda beline siyah renkte bir kürk sarılıydı. Kürkün ortasından pembe bir şerit geçiyordu. Kürkün hemen altında ise pantolonunu ve tutamağı vudu bebeğine benzeyen kılıcını tutan lila renginde bir eşarp vardı. Bu eşarbın üstünde inci kolyeye benzeyen bir takı bulunur. Hawkins, CP9'daki Blueno gibi siyah eldivenler takardı. Sol omzunda zırha benzeyen bir omuzluk vardır.

  Hawkins'in saçları çocukken çok daha kısaydı. Üzerinde pembe bir gömlek vardı. Koyu ve açık yeşil renklerde çizgili bir pantolon giyiyordu. Büyük halinde olduğu gibi yüzünde duygusuz bir ifade vardı.

  [​IMG]

  Zaman atlamasından sonraki gösteriminde görünümünde önemli bir değişiklik olmadığı görülmüştür. Bariz iki farklılık; gömleği koyu mavi renktedir ve üzerinde kare desenler olan yeşil bir pantolon giymektedir.

  Kişiliği

  Hawkins, son derece asil ve gizemli bir adamdır. Gördüğü her şeyin kaderinde ne olduğunu anlamaya çalışır. Bir kişinin ölüm ihtimalinden tutun, sıradan bir kıyafete kadar her şeyin kaderi ile ilgilenir.

  Amiral Borsalino karşısına dikildiğinde yavaşça tarot kartlarını çıkartmış ve savaşın olası sonuçlarını hesaplamıştır. Falda ölmeyeceğini görünce de sakinliğini korumuştur. Şaşırdığı nadir anlardan biri; Urouge'un, Pacifista karşısında gücünü ve büyüklüğünü arttırmasıdır.

  İnanılmaz sakin bir kişiliği vardır. Roronoa Zoro bir Kutsal Ejder'i öldürme girişiminde bulunmasına ve Portgas D. Ace'in idam haberinde diğer korsan kaptanları gibi panik yapmamış sakinliğini korumuştur. Hatta Hawkins'in kendi tayfası bile paniklemiştir.

  Gereksiz yere şiddet uygulanmasından hoşlanmaz. Öyle ki kendi adamının üstüne yemek döken garsonu ölümden kurtarmış ve adamı adına garsondan özür dilemiştir. Buna rağmen savaş esnasında çok zalim ve acımasız birine dönüşür. Kahverengisakal'ın tüm tayfasını biçmiş, hepsini kötürüm bırakmıştır. Vudu ile alakalı olan yeteneği, kendi yiyeceği hasarı başkalarına aktarmaktadır. Hawkins bunu pek umursuyor gibi görünmemektedir.

  Hawkins serinin en ciddi karakterlerinden biridir. Kahverengisakal ile yapacağı dövüşten önde şakalardan nefret ettiğini söylemiştir.

  Yetenek ve Güçleri

  Hawkins ve tayfası Grand Line'ın ilk yarısını geçmeyi başararak ortalama üstü kişiler olduklarını kanıtlamışlardır. Hawkins zaman atlamasından önce takımadalardaki 3. en yüksek ödüle sahip olan kişiydi.

  Falcılık Yetenekleri

  Bu onun pantolonunun kaderiydi... Adamım seni korkuttu ise onun adına özür dilerim. Bugün cinayet işlemek için hayli uğursuz bir gün.

  -Basil Hawkins

  Hawkins genelde falcı gibi konuşur ve sürekli olarak "işaretleri" okuduğundan bahseder. Kartlarını kullanarak herhangi bir olayın sonuçlarını görebilir. Bu yeteneği onun işine oldukça yaramaktadır. Fal durumlarına göre savaşmaya yahut geri çekilmeye karar verir.

  Hawkins'in kartları ona, bir olayın gerçekleşme olasılığını yüzde cinsinden verir. Tahminleri genellikle doğru çıkar. Kendisinin ya da adadaki bir başka Süpernova'nın Borsalino'nun eline düşmeyeceğini bilmiştir. Marineford Savaşı'nda Monkey D. Luffy çok ağır bir yara almasına rağmen onun ölmeyeceğini söylemiştir. Çünkü Luffy ana karakter olduğundan, o ölünce serinin biteceğinin farkındadır. Bu inanılmaz tahminleri nasıl yapabildiğine dair henüz bir bilgi yoktur. Hawkins iyi fal bakıyor olsa da, tutmayan falları da vardır. Mesela Kahverengisakal'ın üzerinde ölümün gölgesini gördüğünü söylemiş, ancak Kahverengisakal ölmemiştir. Tabii Hawkins'in bunu Kahverengisakal'ı korkutmak için yapmış olma ihtimali de vardır. Bunun yanında Kahverengisakal'ın ölümün kıyısına geleceğini ima etmiş de olabilir. Zira Kahverengisakal her ne kadar ölmemiş olsa da, canını zor kurtarmıştır.

  Zaman atlamasından önce kenarları gri, ortası mavi ve içinde sarı renkli yıldız şekli olan kartlar kullanıyordu. Zaman atlamasından sonra kullandığı kartlar öncekilere benzese de, renk farklılıkları vardır. Yeni kartlarının kenarları sarı, ortası kırmızıdır. İçinde ise koyu kırmızı renkte yıldız şekli vardır. Hawkins zaman atlamasından önce kartlarını çubukların üzerine koyarak okuyordu, zaman atlamasından sonra ise kartlarını havada tutabildiği görülmüştür. Bunu nasıl yapabildiği henüz açıklanmamıştır.

  Şeytan Meyvesi

  [​IMG]

  Hawkins henüz adı bilinmeyen Paramecia türü bir Şeytan Meyvesi gücüne sahiptir. Meyve gücü sayesinde kendisine gelen saldırıları vudu bebekleri kullanarak başka kişilere yönlendirebilir. Saldırı sonucu Hawkins'e hiçbir şey olmaz, ancak saldırının yönlendiği kişi tüm hasarı alır. yeteneği ile Borsalino'nun bir binayı yerle bir eden tekmesinden ve lazer patlamasından çizik bile almadan kurtulmuştur. Hawkins'in saldırıyı alacak kişileri nasıl seçtiği henüz bilinmemektedir. Hawkins fiziksel bir hasar aldığında içinden küçük vudu bebekleri çıkar ve bebeklerin sahipleri darbeyi olduğu gibi alır. Şeytan Meyvesi'nin dönüştürme gücü de vardır. Hawkins istediği zaman dev bir korkuluk benzeri yaratığa dönüşebilir. Hawkins'in bu formu bir vvudu bebeğine benzer. Parmak uçlarında pençeyi andıran sivri çiviler vardır.

  Meyvenin en büyük zayıflığı, vudu bebeklerinin sayısının sınırlı olmasıdır. Kendisi bizzat Borsalino'ya onunla dövüşmek için on kişinin (bebeğin) yeterli olmayacağını söylemiştir. Yine de bu sözünden, istese daha fazla kişiyi de kullanabileceği sonucu çıkarılabilir. Her bebek tek bir sefer kullanılabildiği için, arka arkaya gelen saldırılarda bebekler de hızlıca tükenir. Borsalino üst üste lazer ışınları atarak Hawkins'in kalan sekiz bebeğini saniyeler içerisinde yok etmiştir. Bebekler tükendikten sonra, Hawkins her türlü saldırıya açık hale gelir. Bebekler sadece saldırıların hasarını alır, diğer etkiler onlar üzerinden kişiye geçmez. Hawkins Borsalino'nun tekmesinden zarar görmemesine rağmen, binanın içine uçmuştur. Bebekler sadece fiziksel saldırıların hasarını yönlendirebilir. Borsalino ışığını kullanarak Hawkins'i geçici bir süre kör bırakabilmiştir.

  Hawkins'in korkuluk formunun da büyük bir zayıflığı bulunmaktadır. Bu formu ona büyük bir güç ve saldırı kapasitesi veriyor olsa da, kütlesi büyüdüğü için, rakibi için daha kolay bir hedef haline gelir. Bu yüzden seri saldırılar ile vudu bebekleri çabucak tüketilebilir. Hawkins bebekleri tükenince insan formuna dönmüştür. Tabii bunun kendi seçimi olduğu da düşünülebilir.

  Silahı
  Hawkins belinde bir kılıç taşır, ancak kılıç üzerinde ustalığı bilinmemektedir. Zira kılıcını kullanırken hiç görülmemiştir. Kılıcı tek kenarlıdır. Hawkins kılıcını korkuluk formunda da kullanabiliyor gibi görünmektedir.

  Ek Bilgiler

  - Basil Hawkins adı gerçek hayatta bir korsan ve bir rotacıdan gelmektedir. Bu kişiler Basil Ringrose ve John Hawkins'tir.

  - Hawkins, Hazine Adası isimli ünlü korsan romanının ana karakterinin adıdır.

  - Hawkins'in doğum günü, Japonya'da "Falcılık Günü" olarak kutlanılan 9 Eylül'dür. Shyarly'nin de doğum günü aynıdır.

  - Hawkins, 5. One Piece Popüler Karakterler anketinde 54. sıradadır.

  - Hawkins'in en sevdiği yiyecek hani şu kafelerde söylediğiniz Türk kahvesinin yanında gelen ufak kurabiyelerdir. En sevmediği yiyecek ise ettir.

  - Hawkins banyo yapmayı çok sever.

  Künye

  Adı: Basil Hawkins
  Okunuşu: Bajiru Hōkinsu
  İngilizce Adı: Basil Hawkins
  İlk Göründüğü Bölüm: Manga 498, Anime 392
  Bağlantısı: Hawkins Korsanları
  Unvanları: Korsan, Kaptan
  Lakabı: Büyücü (Jap. Majutsushi, İng. Magician)
  Yaşı: 31
  Durumu: Canlı
  Doğum Günü: 9 Eylül
  Boyu: 2.10 cm
  Ödülü: 320.000.000 Belly

  Şeytan Meyvesi
  Adı:
  Bilinmiyor
  Anlamı: Bilinmiyor
  Türü: Paramecia

  Hak Sahibi

  Kaynak: http://onepiece.wikia.com/wiki/Basil_Hawkins
  Çeviren: Smoker
  Yayınlayan: www.korsanfan.com
   
  Son düzenleme: 2 Tem 2016
 2. lufy Üye

  lufy (Üye)
  Mesaj Sayısı 69
  Üyelik Tarihi21 Ara 2011
  bu adama noldu çok merak ediyorum hiç adı eçmiyor güçlü birisine benziyordu..
   
 3. raslan Halk Kahramanı

  raslan (Halk Kahramanı)
  Mesaj Sayısı 567
  Üyelik Tarihi2 Oca 2010
  ellerine sağlık üstad
   
 4. Mesaj Sayısı 679
  Üyelik Tarihi3 Oca 2010
  Adı çok güzel Hawkins :)
   
 5. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 20,581
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Güncellenmiştir.
   
 6. MDL_Roronoa (Üye)
  Mesaj Sayısı 947
  Üyelik Tarihi16 Nis 2015
  hahahahahaha

  "Marineford Savaşı'nda Monkey D. Luffy çok ağır bir yara almasına rağmen onun ölmeyeceğini söylemiştir. Çünkü Luffy ana karakter olduğundan, o ölünce serinin biteceğinin farkındadır."
   
 7. Daredewill (Üye)
  Mesaj Sayısı 14,516
  Üyelik Tarihi29 Nis 2015
  Bunun meyvesinde çok iş yok gibi, 100 canlı olsan ne yazar.

  Ellerine sağlık.
   
 8. Eric Cartman Servet, şöhret, güç.

  Eric Cartman (Servet, şöhret, güç.)
  Mesaj Sayısı 8,531
  Üyelik Tarihi25 Oca 2015
  Ne durumda olduğunu merak ettiğim karakter. Eline sağlık Smoker.
   
 9. Riful Nishi no Rifuru

  Riful (Nishi no Rifuru)
  Mesaj Sayısı 3,893
  Üyelik Tarihi22 Nis 2015
  Bebek sayısını yeterince artırırsa bildiğin yenilmez olur. Meyvesi iyi ve önü açık. Kahverengisakal'a yaptıkları ile gerçek bir korsan olduğu açık. Severim Hawkins'i. Korkuluk halini ise sevmem. Kaido karşısında ne yaptığı soru işareti. Ağam paşam çekmediğine eminim beklentim büyük bundan. Ellerine sağlık.
   
 10. Sir Crocodile Sabaku no Ō

  Sir Crocodile (Sabaku no Ō)
  Mesaj Sayısı 11,130
  Üyelik Tarihi17 Mar 2015
  Meyvesi sağlam gibi görünüyor.
  Sağlam K.haki ile vs'ler de çok iş görür.

  Fakat adamin hobisi duş almakmiş o biraz işi bozuyor. Bende diyorum ittifakin işleri neden yolunda gitmiyor :D

  Eline sağlik Smoker.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık