Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ana Düşmanlar vs. Koca Ana Korsanları

Hangi taraf kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    112
Seride mükemmel bir güç dengesinin olmaması benim argümanıma bir cevap değil, bambaşka bir mesele. O halde bana Pacifista'ların şu ana kadar niçin seride yer aldıklarını söyleyebilir misin? Sabaody'de ve Marineford'da onlar yerine başka WG birlikleri çıksaydı seriye ne getirecekti ne götürecekti? Pacifista projesinin var olmasının Kuma karakterine etkisinin ötesinde Pacifista'ların sahada kullanımı güç ölçütü olmak dışında nasıl bir ek şok değeri veya duygusal ağırlık sağladı? Bunlar eğer Oda'nın timeskip dönüşü hemen güncellenmiş hallerinin olduğunu belirtip WG'nin eli altında birer tehdit olarak sürdürmeyi planladığı birer tehdit ise niçin zamanı geldiğinde ilk olarak güçlü halleriyle karşılaşmadık? Pacifista'ların üzerinden güç ölçütü olma misyonunu aldığında şu ana kadar serideki aktif kullanımlarını tek bir anlamı yok. İki yıl önce tayfa Sabaody'de bunlardan yalnızca birisiyle dövüşürken başta Monster Trio olmak üzere dokuz üyenin her birinin onlara dövüş kazandıran en güçlü saldırılarını uygulamalarını Oda ne yaptığının farkında olmadan mı özenle çizdi diyorsun yani?

Marineford Arc'ta Luffy de Whitebeard'ın tüm komutanlarından güçsüzdü ama üç amiralin karşısında durdu, başkasının başaramadıklarını başarıp Ace'i idam sehpasından aldı. Crocodile'ın kritik anları da buna benzer örneklerken onun için niye başka bir anlatı seçiliyor? Kaldı ki Crocodile, Whitebeard'a saldırmaya yeltendiğinde onu durduran da yine Luffy'ydi. Doflamingo'yla olan ilişkisiyle de güçleri arasında nasıl kolerasyon kurmayı başarıyorsunuz şaşırıyorum doğrusu.
İki yıl sonraki Luffy paşifistalara tek atıyordu, ona yakın seviyelerde Jozu Crocodile'a tek atamadı. Belki Jozu'dan güçlü belki de güçsüz Cracker'ı ise G4 ile yendi Luffy.

Buyur kur kurabiliyorsan dengeyi. Başarılar. :D

Paşifista gerçeği diye bir şey yok, çünkü tartışmaya çalıştığın seride kusursuz bir denge yok. Tek bir noktadan yola çıkıp değerlendirmek yanlış. Crocodile ve Moria Yonko'lara ulaşmış, onlarla çarpışmış adamlar. MF'de Crocodile WB'nin çoğu tümeninden daha ön planda MVP pozisyonunda bir adamdı. Nerede kaldı paşifista gerçeği?

Mangaka yeni bir şeyi tanıtırken bunu ana karakter üzerinde gösteriyor, yani Luffy'nin serinin uzayıp uzamayacağı belli olmayan bir dönemde ıkına ıkına aldığı galibiyet(ki bu çok saçma, o tarafa yorulamaz demiyorum ama yormak da saçma) bir anlam ifade etmiyor. Eğer Crocodile'ı MF'de nal toplarken görseydik, evet dediğin paşifista gerçeği işlerdi. Paşifistaları geçemeyecek adamlara Doflamingo'nun filan tenezzül etmesi de ayrı güzel.

Moria zamanında Oden ile savaşabilen bir Kaidou ile denk dövüşmüş, epey zarar vermiş teşkilatına. Şimdi güçten düşmüşken bile Yonko adası basıp liman yok edebiliyor.

Bahsettiğin üç adam koskoca arclar, sagalar ayrılıp işlenmiş karakterler. Oven'in yumruğuna giden Pekoms bu adamlara nasıl zor anlar yaşatıyor.

Haki bilen>Bilmeyen olayı da aşılmalı artık güncelde gördüğümüz Bari Bari No Mi>Oden olayından sonra. Bahsettiğin isimlerden teki tanrısal bir meyveye sahip yani.
Şu px olayı cidden insanı yanıltan cinsten. Basit matematiğe baksan durum net.

Lakin ben işin arka planını şöyle düşünüyorum artık = Tamamen Oda'nın okuyuculara kurduğu oyun kumpas başka birşey değil. Atlama öncesi Bossları güçsüz göstermek adına kurduğu bir plan. Acaba ne düşünecekler? 2 yıl önceki bosslar güçlü mü? Tartışsın dursunlar bakayım! dercesine.

Yoksa px'nin seride ne bir olayı ne bir misyonu, biz bu adamlara güçsüz derken Oda bu adamları güncelleyip poweruplayıp karşımıza çıkarıyor dünyadan haberimiz yok.

80 milyonluk Crocodile'ın yonkou 3.komutanının isimli saldırısına dayanmasını falan düşünmeden çizmiş olamaz, karşımızda 210 milyonluk Caribou'nun Pekoms'tan tek yemesi dururken.

2 logia kıstasını yaptı Oda orada, ama işte biz göremedik maalesef gerçekleri.

Oda diyorki = Logia kullanıcıları arasında seviye farkı var, Jozu'dan brilliant punk yiyip dayanıp gülerek Sables Fırlatan Croco nere? Pekoms'tan tek yiyen 210 milyonluk Caribou nere?

Neyse işte ne kadar yazsakta boşada işte bekleyip görmek lazım, yoksa tatmin olamıyoruz, bir şekilde ACABALAR? kalıyor akılda. Hep Oda'nın yüzünden tam bir gizemci adam herşeyi mi gizler yahu..

İki yıl sonraki Luffy paşifistalara tek atıyordu, ona yakın seviyelerde Jozu Crocodile'a tek atamadı. Belki Jozu'dan güçlü belki de güçsüz Cracker'ı ise G4 ile yendi Luffy.

Buyur kur kurabiliyorsan dengeyi. Başarılar. :D
Niye tekrar seride mükemmel bir güç dengesi olmadığı savı üzerinden ilerliyorsun? Tek atmak veya bir iki hamle daha fazla yaparak kazanmak niçin bu kadar farklı şeyler olarak görülür ayrı bir tartışma konusu ama oraya girmeyeceğim. Benim iddiam açıkça Oda'nın Pacifista'ları ne olarak kullandığına yönelik, Pacifista'ların yeri, rolü, kullanım amacı belli. Bu resmin dışında başka noktalarda güç dengesi belirsizlikleri olduğu aşikar zaten ama bu Grand Line ile New World geçişi arasında Oda tarafından bilinçli ve açık bir seviye çizgisi çizildiğini inkar etmek için bir sebep değil. Tüm o bahsettiğim sahnelerde "Yok, Oda orada aslında şunu düşündü" gibi karşı bir önerin varsa okumak isterim.

2 yıl öncesi ve sonrası oluşan güç dengeleri boşluğu yüzünden mantıklı bir fikir yürütülemez. 1-2 sayfa yazsam çok güzel açıklardım ama o kadar yazamam üşenirim.

Üç cümleden fazla yazmaya üşeniyorum. Croco hakkında biraz da sevgi mesajları atmanın nesi kötü. :)
Kötü değil ya gözlerim yaşarıyor böyle mesajlar görünce. "O eski halinden eser yok şimdi" nakaratları çalıyor kafamda... :D

2 yıl öncesi ve sonrası oluşan güç dengeleri boşluğu yüzünden mantıklı bir fikir yürütülemez. 1-2 sayfa yazsam çok güzel açıklardım ama o kadar yazamam üşenirim.
Benim köpek> senin kedi. :a:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık