Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ana Düşmanlar vs. Koca Ana Korsanları

Hangi taraf kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    112
Daha denk bir maç olurdu ama yine bosslar kazanırdı. Kata effect'den kurtul artık. :/
Sen Shichi effectden kurtulduğunda ben de kurtulacağım senço.Saniyesinde Caesar,Hody gibi tiplere tek atardı kendisi uyanışıyla olsaydı.Smoothie zaten meyve olarak Magellan'a karşı avantajlı birisi.Cracker Dof'u alsa,Kata Jack'in canına okuyacak.Snack de o sırada Lucci'yi tutsa.Daha bunun Perosu var,Oven'ı var,Daifuku'su var.

Karşılaşmayı dengeye getirmek adına Enel, Crocodile ve Moria'yı şu anda olduklarını tahmin ettiğim güçlerine göre değerlendiriyorum, Lucci de bu şekilde verilmiş zaten. Aksi takdirde Pekoms bu dörtlüyü üzerdi. 2020 yılında Pacifista gerçeğini inkar etmek sizi doğruya ulaştırmaz arkadaşlar. Vegapunk'ın yeni teknolojisi ortaya çıkınca başka yere evrilecek ama Pacifista'ların bugüne kadar seri içinde sahip oldukları tek misyon güç seviyesi ölçütü olmak, olayları bu yani. Oda'nın 970 sayı boyunca Pacifista'lardan daha açık bir şekilde ve bilinçli olarak altını çizerek kullandığı başka bir güç ölçütü daha yok.

Bunun dışında boss tarafının en büyük avantajı karşılaşma içindeki muhtemelen en güçlü karakterin onların tarafında olması. Magellan için hemen hemen sağ kol seviyesi diyebiliriz sanırım, gerçi kendisiyle denk olduğu söylenen Shiryu biraz daha gelişme ve Suke Suke no Mi ile beraber yavaş yavaş oralara geliyor gibi, bu nedenle Magellan sağ kolların bir adım gerisinde olabilir.

Öte yandan Smoothie'nin meyvesi Magellan'ın güçlerine karşı iyi bir savunma sunabilir gibi. Bu faktörü göz önünde bulundurunca ikisi arasında geçecek bir dövüşün galibini belirlemek zor.

Jack ve Cracker karşılaşması da son derece denk, Jack kazanabilir belki ama sonuç ne olursa olsun dövüşün sonunda her iki karakter de dövüşe başka katkı sağlayamayacak vaziyette olacaklardır.

Doflamingo ile Perospero veya Snack eşleşebilir ama ikisinin de galip gelebileceğini zannetmiyorum. Perospero biraz kapalı kutu gerçi, Pedro gibi 382 milyonluk güçlü bir korsanı öyle aşağılayabilmek önemli bir gösterge.

Lucci'nin CP-0'da olması hikaye tutarlılığı açısından bir rezalet olsa da epey güçlenmiş olması gerektiği ortada. Ama tabii ki hep dediğim gibi zaman atlaması süresince gelebileceği maksimum seviyenin çok keskin bir üst sınırı var, o da Luffy'nin timeskip dönüşünde bulunduğu nokta. Luffy'nin gerisinden gelip önüne geçmesini beklemek serideki her şeye aykırı olur takdir edersiniz ki. Lucci eğer bu sınıra uzanmış ve kendini gerçekleştirmişse bu karşılaşmada elimizde yaklaşık olarak ikinci bir Doflamingo var diyebiliriz. Yine de bunu henüz net olarak görmediğimizden Snack'e biraz daha fazla şans veriyorum.

Gelelim Crocodile ve Moria'ya. Bu iki karakterin gelişimi için çizilebilecek gerçekçi sınır ise Worst Generation süpernovalarının bulunduğu nokta. Bu onların çağı, eskide kalmış kişilerin onlardan daha hızlı gelişebileceğini hiç zannetmiyorum. Bu nedenle Crocodile ve Moria'yı süpernova sınıfının en altının, ki Killer veya Bege olabilir gibi duruyor, bir adım gerisine yerleştiriyorum. En fazla Cavendish, Bartolomeo gibi olabilirler yani. Pekoms ve Tamago da bu seviyelerde karakterler gibi, Crocodile ile Moria'nın karşısında pekala durabilirler yani.

Amande'nin güçlü bir karakter olduğuna inanıyorum, Hody Jones'u muhtemelen yenecektir.

Geriye Caesar, Enel ve karşılarında da Oven ile Daifuku kaldı. Enel'in şu anda gelmiş olabileceği nokta en büyük bilinmez. Bir yandan potansiyeli Oda tarafından onaylanmış bir karakter, bir yandan da Ay'da kendini geliştireceği bir ortam olup olmadığı belirsiz. Ben Enel'in de aynı diğer timeskip öncesi rakipler gibi kendini geliştirdiğini düşünüyorum ama Daifuku'nun Haki kaplı cini ona fazla gelebilir. Oven de Caesar'ı zorlanarak da olsa yenecektir.

Kısacası epey denk bir kıyaslama konusu olmuş, beğendim. Sonuç biraz Magellan eğer Smoothie'yi alt edebilirse o dövüşün ardından hala iş yapabilecek durumda olup olmamasına bakar.

Karşılaşmayı dengeye getirmek adına Enel, Crocodile ve Moria'yı şu anda olduklarını tahmin ettiğim güçlerine göre değerlendiriyorum, Lucci de bu şekilde verilmiş zaten. Aksi takdirde Pekoms bu dörtlüyü üzerdi. 2020 yılında Pacifista gerçeğini inkar etmek sizi doğruya ulaştırmaz arkadaşlar. Vegapunk'ın yeni teknolojisi ortaya çıkınca başka yere evrilecek ama Pacifista'ların bugüne kadar seri içinde sahip oldukları tek misyon güç seviyesi ölçütü olmak, olayları bu yani. Oda'nın 970 sayı boyunca Pacifista'lardan daha açık bir şekilde ve bilinçli olarak altını çizerek kullandığı başka bir güç ölçütü daha yok.
Paşifista gerçeği diye bir şey yok, çünkü tartışmaya çalıştığın seride kusursuz bir denge yok. Tek bir noktadan yola çıkıp değerlendirmek yanlış. Crocodile ve Moria Yonko'lara ulaşmış, onlarla çarpışmış adamlar. MF'de Crocodile WB'nin çoğu tümeninden daha ön planda MVP pozisyonunda bir adamdı. Nerede kaldı paşifista gerçeği?

İki yıl sonraki Luffy paşifistalara tek atıyordu, ona yakın seviyelerde Jozu Crocodile'a tek atamadı. Belki Jozu'dan güçlü belki de güçsüz Cracker'ı ise G4 ile yendi Luffy. :/

Mangaka yeni bir şeyi tanıtırken bunu ana karakter üzerinde gösteriyor, yani Luffy'nin serinin uzayıp uzamayacağı belli olmayan bir dönemde ıkına ıkına aldığı galibiyet(ki bu çok saçma, o tarafa yorulamaz demiyorum ama yormak da saçma) bir anlam ifade etmiyor. Eğer Crocodile'ı MF'de nal toplarken görseydik, evet dediğin paşifista gerçeği işlerdi. Paşifistaları geçemeyecek adamlara Doflamingo'nun filan tenezzül etmesi de ayrı güzel.

Moria zamanında Oden ile savaşabilen bir Kaidou ile denk dövüşmüş, epey zarar vermiş teşkilatına. Şimdi güçten düşmüşken bile Yonko adası basıp liman yok edebiliyor.

Bahsettiğin üç adam koskoca arclar, sagalar ayrılıp işlenmiş karakterler. Oven'in yumruğuna giden Pekoms bu adamlara nasıl zor anlar yaşatıyor.

Haki bilen>Bilmeyen olayı da aşılmalı artık güncelde gördüğümüz Bari Bari No Mi>Oden olayından sonra. Bahsettiğin isimlerden teki tanrısal bir meyveye sahip yani.

Son düzenleme:
Paşifista gerçeği diye bir şey yok, çünkü tartışmaya çalıştığın seride kusursuz bir denge yok. Tek bir noktadan yola çıkıp değerlendirmek yanlış. Crocodile ve Moria Yonko'lara ulaşmış, onlarla çarpışmış adamlar. MF'de Crocodile WB'nin çoğu tümeninden daha ön planda MVP pozisyonunda bir adamdı. Nerede kaldı paşifista gerçeği?

İki yıl sonraki Luffy paşifistalara tek atıyordu, ona yakın seviyelerde Jozu Crocodile'a tek atamadı. Belki Jozu'dan güçlü belki de güçsüz Cracker'ı ise G4 ile yendi Luffy. :/

Mangaka yeni bir şeyi tanıtırken bunu ana karakter üzerinde gösteriyor, yani Luffy'nin serinin uzayıp uzamayacağı belli olmayan bir dönemde ıkına ıkına aldığı galibiyet(ki bu çok saçma, o tarafa yorulamaz demiyorum ama yormak da saçma) bir anlam ifade etmiyor. Eğer Crocodile'ı MF'de nal toplarken görseydik, evet dediğin paşifista gerçeği işlerdi. Paşifistaları geçemeyecek adamlara Doflamingo'nun filan tenezzül etmesi de ayrı güzel.

Moria zamanında Oden ile savaşabilen bir Kaidou ile denk dövüşmüş, epey zarar vermiş teşkilatına. Şimdi güçten düşmüşken bile Yonko adası basıp liman yok edebiliyor.

Bahsettiğin üç adam koskoca arclar, sagalar ayrılıp işlenmiş karakterler. Oven'in yumruğuna giden Pekoms bu adamlara nasıl zor anlar yaşatıyor.

Haki bilen>Bilmeyen olayı da aşılmalı artık güncelde gördüğümüz Bari Bari No Mi>Oden olayından sonra. Bahsettiğin isimlerden teki tanrısal bir meyveye sahip yani.

Seride mükemmel bir güç dengesinin olmaması benim argümanıma bir cevap değil, bambaşka bir mesele. O halde bana Pacifista'ların şu ana kadar niçin seride yer aldıklarını söyleyebilir misin? Sabaody'de ve Marineford'da onlar yerine başka WG birlikleri çıksaydı seriye ne getirecekti ne götürecekti? Pacifista projesinin var olmasının Kuma karakterine etkisinin ötesinde Pacifista'ların sahada kullanımı güç ölçütü olmak dışında nasıl bir ek şok değeri veya duygusal ağırlık sağladı? Bunlar eğer Oda'nın timeskip dönüşü hemen güncellenmiş hallerinin olduğunu belirtip WG'nin eli altında birer tehdit olarak sürdürmeyi planladığı birer tehdit ise niçin zamanı geldiğinde ilk olarak güçlü halleriyle karşılaşmadık? Pacifista'ların üzerinden güç ölçütü olma misyonunu aldığında şu ana kadar serideki aktif kullanımlarını tek bir anlamı yok. İki yıl önce tayfa Sabaody'de bunlardan yalnızca birisiyle dövüşürken başta Monster Trio olmak üzere dokuz üyenin her birinin onlara dövüş kazandıran en güçlü saldırılarını uygulamalarını Oda ne yaptığının farkında olmadan mı özenle çizdi diyorsun yani?

Marineford Arc'ta Luffy de Whitebeard'ın tüm komutanlarından güçsüzdü ama üç amiralin karşısında durdu, başkasının başaramadıklarını başarıp Ace'i idam sehpasından aldı. Crocodile'ın kritik anları da buna benzer örneklerken onun için niye başka bir anlatı seçiliyor? Kaldı ki Crocodile, Whitebeard'a saldırmaya yeltendiğinde onu durduran da yine Luffy'ydi. Doflamingo'yla olan ilişkisiyle de güçleri arasında nasıl kolerasyon kurmayı başarıyorsunuz şaşırıyorum doğrusu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık