Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ace ve Haki

Ace Haki Kullanabiliyor Muydu?

• Kullanılan toplam oy
    80
  • Anket kapatılmış .
Aşağıdaki yoruma katılıyorum. Hakinin isim olarak zikredildiği zamanlardan bahsediyoruz. 900 lü bölümlere geldik, hakinin ayrıntıları daha yeni yeni veriliyor. Ayrıca saydığın isimlerin hakiyi bilip, kullanıp Ace'in kullanmaması düşünülemez bence. Ace ve Luffy'nin çocukluklarında güçlenmeyi ne kadar önemsediklerini düşünürsek Ace'in böyle bir gücü öğrenmemesi yada öğrenmek istememesi çok akla yatkın bir şey olmaz gibime geliyor.
Bence ODA haki kavramını kafasında tam oluşturmadan bize sununca ortalık karıştı kaos oldu.
MF savaşına kadar bize iyi işleseydi o savaş daha güzel çizilebilirdi bence.
Bu konuda bana kalırsa kendisi de hatasının farkında.
Ace yeni dünyanın kralının sağ kolu resmen ve tayfa haki biliyor.
Bu seviyede birinin de haki bilmemesi ve sonrasında biliyor denmesi saçma.
Smoker ile savaşırken veya BB ile savaşırken haki olayını bizlere gösterseydi MF bambaşka güzellikte olabilirdi.
Anca yeni yeni oluşturdu kafada Haki kavramını tek kalan nokta Kral Haki onu da tamamıyla ögrenmemiz 900 bölüm sürmez umarım.

Aşağıdaki yoruma katılıyorum. Hakinin isim olarak zikredildiği zamanlardan bahsediyoruz. 900 lü bölümlere geldik, hakinin ayrıntıları daha yeni yeni veriliyor. Ayrıca saydığın isimlerin hakiyi bilip, kullanıp Ace'in kullanmaması düşünülemez bence. Ace ve Luffy'nin çocukluklarında güçlenmeyi ne kadar önemsediklerini düşünürsek Ace'in böyle bir gücü öğrenmemesi yada öğrenmek istememesi çok akla yatkın bir şey olmaz gibime geliyor.
Ben hiç Ace'te haki yok demedim ki.
Çok iyi değil bu konuda görüldüğü kadarıyla dedim.
http://www.korsanfan.com/konu/ace-ve-haki.1852/page-14#post-423743
2015 yorumum.

Son düzenleme:
Bence ODA haki kavramını kafasında tam oluşturmadan bize sununca ortalık karıştı kaos oldu.
MF savaşına kadar bize iyi işleseydi o savaş daha güzel çizilebilirdi bence.
Bu konuda bana kalırsa kendisi de hatasının farkında.
Ace yeni dünyanın kralının sağ kolu resmen ve tayfa haki biliyor.
Bu seviyede birinin de haki bilmemesi ve sonrasında biliyor denmesi saçma.
Smoker ile savaşırken veya BB ile savaşırken haki olayını bizlere gösterseydi MF bambaşka güzellikte olabilirdi.
Anca yeni yeni oluşturdu kafada Haki kavramını tek kalan nokta Kral Haki onu da tamamıyla ögrenmemiz 900 bölüm sürmez umarım.
Zaten benim seride en rahatsız olduğum konulardan biri tanesi de h.haki. Bakıyoruz bu hakinin ismini duyan en çöp karakter falan korkuyor ama daha bize gösterilen anca çöp bayılttığı. Şimdi bu adam ''bu haki bizi bayıltır'' diye mi korkuyor yoksa h.hakinin gerçek gücünü bildiği için mi korkuyor :( İlerde h.hakinin olayı açıklandığında büyük fırtınalar kopacak gibime geliyor.

Ben hiç Ace'te haki yok demedim ki.
Çok iyi değil bu konuda görüldüğü kadarıyla dedim.
http://www.korsanfan.com/konu/ace-ve-haki.1852/page-14#post-423743
2015 yorumum.
Aslında senin yok dediğini iddaa etmedim de ben var deyince sen yok demişsin gibi anlaşıldı. Ace'in haki seviyesini nasıl değerlendirdin?

Aslında senin yok dediğini iddaa etmedim de ben var deyince sen yok demişsin gibi anlaşıldı. Ace'in haki seviyesini nasıl değerlendirdin?
Ölmeden engelleyebilirdi Akainuyu mesela bi Dof kadar bile hakisi olsa, en azından 2-3 saldırı kadar karşı koyabilirdi. Bakınız, Vista-Jozu-Marco.
Smoker mevzusunda da baya baya aynıyıza getirmiş lafı.
Hatta Zoronun hakisi bile daha iyidir şu an Aceten.
He iyi değil dediğim komutan seviyesine göre iyi değildir. Yoksa Tashigiden falan daha iyidir.

Ölmeden engelleyebilirdi Akainuyu mesela bi Dof kadar bile hakisi olsa, en azından 2-3 saldırı kadar karşı koyabilirdi. Bakınız, Vista-Jozu-Marco.
He iyi değil dediğim komutan seviyesine göre iyi değildir. Yoksa Tashigiden falan daha iyidir.
Babasında bile Zoro kadar haki yoktur :a:

Ben de hep merak ettim o meseleyi. Ace orda, Kata'nın yaptığını yapamaz mıydı diye de meyve üstünlüğü meselesi dendi. O yüzden orası çok doğru bir örnek değil gibi sanki. Neyse daha Ace'te hakinin varlığını tartışırken haki seviyesini tartışmak emeklemeden koşmaya benzer bir durum gibi oldu.

Ben de hep merak ettim o meseleyi. Ace orda, Kata'nın yaptığını yapamaz mıydı diye de meyve üstünlüğü meselesi dendi. O yüzden orası çok doğru bir örnek değil gibi sanki. Neyse daha Ace'te hakinin varlığını tartışırken haki seviyesini tartışmak emeklemeden koşmaya benzer bir durum gibi oldu.
İlk gördüğümde kendime aynı soruyu ben de sordum. Ama muhtemelen eğer Ace gerçek bedenini kaydırsaydı bu kez Luffy kesin olarak ölecekti. Aklıma gelen tek cevap bu.

İlk gördüğümde kendime aynı soruyu ben de sordum. Ama muhtemelen eğer Ace gerçek bedenini kaydırsaydı bu kez Luffy kesin olarak ölecekti. Aklıma gelen tek cevap bu.
Luffy’yi Akainudan koruyanlara bakalım;
Jinbei mağma avuçlayarak.
Crocodile uzaktan kum saldırıları ile.
Marco-Vista haki ile.
Buggy de var ama o biraz tesadüf. Uçup kaçırıyor falan.
Ace göğsünü deldirerek.
Kizaruyu geciktiren bi Beckmann örneğimiz var.
Amiral demişken Marconun sicili herkesin malumu. Jozunun da var bi iki hareketi.
Bak Aokiji de WBye saldıracakken -ki WBnin ihtiyacı yok yardıma- Jozu bi tane çakıp uzaklaştıracak güçte.
Akainuyu durduran bi de Coby var bedenini önüne atıyor o da Ace gibi. Shanks sağolsun kurtarıyor. :)
Bilemiyorum Altan.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık