Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Ace ve Haki

Ace Haki Kullanabiliyor Muydu?

• Kullanılan toplam oy
    80
  • Anket kapatılmış .
Jinbei Ace'den daha az orada kalmıştır ama olay bu değil zaten.

Bir defa Akainu'nun meyvesi Ace'in meyvesine hiyerarşik olarak üstün. Ki hakisi vs. yine Akainu üstün.

Ace Jinbei'yi daha çaylak iken yeniyordu. Demek ki savaşa katılmamakta ısrarcı olunca atmışlar zindana.
Sanki Jinbeinin meyve avantajı vardı. :(
Çok da çaylaklık yok. Hakiyi kitaba göre konuşuyorsak orada geçen zamanı da kabul etmemiz lazım.
Jinbei onlarca savaştan çıkıp geldi oraya, Ace gemide tutuklu getirildi. İşin açlık kısmını da hatırlamıyorum, mahkumlara bi yemek verilmemesini hatırlamıyorum. Sen hatırlıyorsan aydınlat beni de.
Demek ki ne varsa meyvede varmış, hakisi tırtmış.

Ace'in haki bilmemesi OP'da ki en saçma olaylardan biri olurdu.

Ayrıca Luffy MF'de Kral haki saldığında Ace "Sen de mi?!" diyordu sanırsam.

Marco, Vista, Jouzu da vs unutmamış.
Hikaye Marineford'a geldiğinde Oda çoktan k. haki ve b. haki için zemin oluşturmaya başlamıştı zaten. Fakat Ace'in Smoker ve Karasakal karşısında verdiği tepkilere bakıldığında Oda'nın henüz şimdi okuduğumuz haki kavramını kendi kafasında da oturtmadığı sonucuna varıyorum ben. Romanda da Ace'in b. haki kullanabildiğini özellikle belirtmişler zaten.

Hikaye Marineford'a geldiğinde Oda çoktan k. haki ve b. haki için zemin oluşturmaya başlamıştı zaten. Fakat Ace'in Smoker ve Karasakal karşısında verdiği tepkilere bakıldığında Oda'nın henüz şimdi okuduğumuz haki kavramını kendi kafasında da oturtmadığı sonucuna varıyorum ben. Romanda da Ace'in b. haki kullanabildiğini özellikle belirtmişler zaten.
Katılıyorum.

Yahu ben zaten uzun zaman önce herkeste var bu ezikte de vardır demişim.
Ama iyi düzeyde olmadığı belli. :)

Marco, Vista, Jouzu da vs unutmamış.
Aşağıdaki yoruma katılıyorum. Hakinin isim olarak zikredildiği zamanlardan bahsediyoruz. 900 lü bölümlere geldik, hakinin ayrıntıları daha yeni yeni veriliyor. Ayrıca saydığın isimlerin hakiyi bilip, kullanıp Ace'in kullanmaması düşünülemez bence. Ace ve Luffy'nin çocukluklarında güçlenmeyi ne kadar önemsediklerini düşünürsek Ace'in böyle bir gücü öğrenmemesi yada öğrenmek istememesi çok akla yatkın bir şey olmaz gibime geliyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık