Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 965: Kurozumi Hanesi'nin Komplosu

Bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Okumaya doymadım.

Kullanılan: 146 73.7%
  • Okuyup geçtim.

Kullanılan: 44 22.2%
  • Okuduğuma pişmanım.

Kullanılan: 8 4.0%

• Kullanılan toplam oy
    198
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Korkmasaydı eğer Garp+Sengokuyu gelin diye vs'ye çağırmazdı diyorsun ya hani. O adamlara gelin derken hazırdı da Shanks ve Akainu'yu onu vs'ye çağırırken neden hazır olamıyor onu anlamadım?
Yorumlarımı okumuşsun ama istediğim yeri okumamışsın.

Bak fark burada;

Yani, burada amaç ne ona bakmak lazım. WB açık açık söylüyor, bunları yensen yine birini yollayacaklar, anlamsız dünya hükümetini yıkmadığın sürece, ki onlar devrimci değil korsan, öyle bir amaçları yok. Hükümeti yıksalar başka hükümet gelecek onlar yine korsan olarak kalacaklar. BB orada dövüşürken marineford'u yıkacam dedi, o farklı bir şey. Amiralleri tamamen ortadan kaldıracağım demediği sürece, başka bir yerde Amiralle dövüşmek manasız, her zaman başka bir Amiral gelecek nasılsa, bunu BB de biliyor. Zaman atlaması sonrası adamlar denizci olmayan kişilerden Amiral üretmişler (Fujitora ve Greenbull), sıkıntı Amiral öldürmek değil kaynağı kurutmak bunu da yapması gereken korsanlar değil, zaten hükümeti devirsen yine başka hükümet korsanın peşine düşecek bunun sonu yok. Haliyle bir amaç için denizcilerle dövüşürsün; birisini kurtarmak, bir bölgeyi yıkmak gibi, ama denizci öldürmek gibi bir amaç olamaz korsanlar için, çünkü her zaman denizciler olacak.
Bir yanda marineford'u yıkmak gibi bir amacı var diğer yanda amaçsız şekilde Amiralle dövüşüp bir başka Amiralin gelmesini beklemek var.

Daha Yonko olmamış, ve gemisi bile yok. Hazır olmamak bu.

Roger'ın karakterini çözümleyebilen var mı? Bir bölüm Luffy gibi hayalperest, Shanks'ın söylediğine göre Luffy ile aynı sözleri tekrarlıyor. Bir bölüm terminatör kesiliyor. Bazen çocuksu tavırları var. Onun dışında Roger'ın olayının aslı astarı belli değil. Sırf denizci olduğu için komalık etmemiştir her halde. Öyle olsa oğlunu Garp'a emanet etmez.

Yorumlarımı okumuşsun ama istediğim yeri okumamışsın.

Bak fark burada;

Bir yanda marineford'u yıkmak gibi bir amacı var diğer yanda amaçsız şekilde Amiralle dövüşüp bir başka Amiralin gelmesini beklemek var.

Daha Yonko olmamış, ve gemisi bile yok. Hazır olmamak bu.
Attığın yorumda hala benim sorduğum sorunun cevabı yok.

Adam Garp ve Sengoku'ya aynı anda ''gelin'' diye açıkça davet ediyor. Bu davet çay içmek değil sanırım? Bu ikisini savaşa çağırırken gereksiz savaştan kaçınmıyor da onları yenebileceğini düşünüyor da onlarla savaşmaya hazır da, Shanks vs Akainu gelince neden hazır olmuyor bunun cevabını istiyorum senden. Çünkü millet kaçtı çünkü gücü yetmeyeceği ortada derken sen çıkıp gücü yetmeyecek olsa Garp+Sengoku'ya gelin demezdi diyorsun.

Roger'ın karakterini çözümleyebilen var mı? Bir bölüm Luffy gibi hayalperest, Shanks'ın söylediğine göre Luffy ile aynı sözleri tekrarlıyor. Bir bölüm terminatör kesiliyor. Bazen çocuksu tavırları var. Onun dışında Roger'ın olayının aslı astarı belli değil. Sırf denizci olduğu için komalıl etmemiştir her halde. Öyle olsa oğlunu Garp'a emanet etmez.
Şu an avare gibi dolaşıyor. Grand Line'ı tekrardan dolaşmaya başlaması onun ölmeden önce ki son kimliğini oluşturacak muhtemelen. Shanks buradaki Roger'ı Luffy'e benzetiyor olabilir. Muhtemelen saklı tarihle alakalı şeyler öğrendikten sonra D.'nin anlamı falan karakteri değişti daha durgun ve ya Luffy benzeri bir şey oldu, kendisine amaç edindi ama hastalığı onu mirasını devretmesine sebep oldu.

Şu an avare gibi dolaşıyor. Grand Line'ı tekrardan dolaşmaya başlaması onun ölmeden önce ki son kimliğini oluşturacak muhtemelen. Shanks buradaki Roger'ı Luffy'e benzetiyor olabilir. Muhtemelen saklı tarihle alakalı şeyler öğrendikten sonra D.'nin anlamı falan karakteri değişti daha durgun ve ya Luffy benzeri bir şey oldu, kendisine amaç edindi ama hastalığı onu mirasını devretmesine sebep oldu.
Yani Roger olgun bir adam mı, hoppa biri mi terminatör kılıklı bir herif mi çözemedim. Her flashbackde farklı biri oluyor.

Sanırım, WB' ölürken geçmişteki Roger ile konuşmasının yaşandığı adadayız ve bu sohbetin detaylarını biraz daha detaylı öğrenebiliriz gelecek bölüm.

NOT: Roger'ın sol alttaki resmi ney öyle ya.Tamam konu denizcilik,korsanlık falan da Trabzon'lu gibi de olmasın.

Son düzenleme:
Doflamingo'yu Tsuru'dan kaçtı diye gömen arkadaşların bu bölüme verecekleri tepkiyi çok merak ediyorum. KK rakibi tek bir donanma gemisinden kaçıyor ne garip ki.

Attığın yorumda hala benim sorduğum sorunun cevabı yok.

Adam Garp ve Sengoku'ya aynı anda ''gelin'' diye açıkça davet ediyor. Bu davet çay içmek değil sanırım? Bu ikisini savaşa çağırırken gereksiz savaştan kaçınmıyor da onları yenebileceğini düşünüyor da onlarla savaşmaya hazır da, Shanks vs Akainu gelince neden hazır olmuyor bunun cevabını istiyorum senden. Çünkü millet kaçtı çünkü gücü yetmeyeceği ortada derken sen çıkıp gücü yetmeyecek olsa Garp+Sengoku'ya gelin demezdi diyorsun.
Cevabı var sen anlamadıysan yapabileceğim bir şey yok. Orada amaç farkı var. Bir tarafta marineford'u yıkmak var, diğer tarafta yıkacağı bir şey bile yok.

Ayrıca lafla peynir gemisi yürümez, bu adam lafı söylediyse arkasını da getirdi, Sengoku + Garp durduramadı, Sengoku'ya hasar verdi. Akainu'da gelse yenemezdi, kesin yenerdi diyemem ama o adayı yok ederdi, gücünü de kontrol edemediğinden tayfasına hasar verebilirdi. Diğer tarafta marineford'u yıkacağım demiş, üstüne Shanks'ta gelince dövüşmenin manasız olduğunu anladı. Garp daha önce yaptığı gibi gene bir korsanla ittifak yapıp bu sefer Blackbeard'i Shanks yardımı ile indirirdi, olur mu olur.

Shanks ve buggynin gemide olması tek banamı tuhaf geliyor gökyüzü olaylarında odenin yazısı olduğu söylenmişti.

Cevabı var sen anlamadıysan yapabileceğim bir şey yok. Orada amaç farkı var. Bir tarafta marineford'u yıkmak var, diğer tarafta yıkacağı bir şey bile yok.

Ayrıca lafla peynir gemisi yürümez, bu adam lafı söylediyse arkasını da getirdi, Sengoku + Garp durduramadı, Sengoku'ya hasar verdi. Akainu'da gelse yenemezdi, kesin yenerdi diyemem ama o adayı yok ederdi, gücünü de kontrol edemediğinden tayfasına hasar verebilirdi. Diğer tarafta marineford'u yıkacağım demiş, üstüne Shanks'ta gelince dövüşmenin manasız olduğunu anladı. Garp daha önce yaptığı gibi gene bir korsanla ittifak yapıp bu sefer Blackbeard'i Shanks yardımı ile indirirdi, olur mu olur.
Ya MarineFord'u yıkmak nasıl bir amaç oluyor? Saçmalıyorsun resmen. Hem denizcileri karşısına almasına gerek yok Amiral'i niye yensin diyorsun hem de Denizcilerin Karargâhını yikmasini amaç edindi diyorsun. Bu ne lahana turşusu ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık