Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 965: Kurozumi Hanesi'nin Komplosu

Bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Okumaya doymadım.

Kullanılan: 146 73.7%
  • Okuyup geçtim.

Kullanılan: 44 22.2%
  • Okuduğuma pişmanım.

Kullanılan: 8 4.0%

• Kullanılan toplam oy
    198
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bu bölümün çizelgesini de ekledim. Flashback bitene kadar devam etmeyi düşünüyorum. Oden'in kaç yaşında, neler yaptığını ve o sıralarda neler yaşandığını karıştıranlar bakabilirler.
Bölüm 960-
*41 yıl önce. Oden, 18 yaşında.
Oden'in tanıtımı.
Cenaze olayı.
Domuz(Dağ Tanrısı) saldırısı başlangıç.

Bölüm 961-

Oden, Wano'yu Dağ Tanrısı'nın saldırısından kurtardı.

Bölüm 962-
Oden, kınları toplamaya başladı.
Oden, Ashura'yı yendi.
*39 yıl önce. Oden, 20 yaşında.
Kuri'yi düzeltti.
Kuri daimyosu oldu.
*33 yıl önce. Oden, 26 yaşında.
Daha önce dağılmış olan Rocks Korsanları’nın eski üyeleri, güç toplamaya başladılar.
Inu ve Neko, Wano sahiline vurdu.

Bölüm 963-
*33 yıl önce. Oden, 26 yaşında.
Oden; Inu, Neko ve Kawa'yı kurtardı.
Kınlar, samuray olmak için çalışmaya başladılar.
*30 yıl önce. Oden, 29 yaşında.
Oden ve ekibi, başkente geldiler.
Oden, babasıyla son kez görüştü.
Beyazsakal Korsanları, Wano'ya geldi.
Oden, Beyazsakal Korsanları ile tanıştı.

Bölüm 964-
*30 yıl önce. Oden, 29 yaşında.
Wano'ya gelmelerinden 2 hafta sonra, Beyazsakal Korsanları yelken açtı.
Oden; Inu, Neko ve Izo ile birlikte Beyazsakal Korsanları'nı takip etti.
Oden, Toki ile tanıştı.
Toki de Oden ile birlikte Beyazsakal Korsanları'na katıldı.
Toki, 26 yaşında. 800 yıl önce doğmuş.
Roger, gazete sayesinde Oden'den haberdar oldu ve onunla tanışmak istediğini söyledi.

Bölüm 965-

*30 yıl önce. Oden 29 yaşında.

Toki’nin ailesi Wanolu. Kendisinin nerede doğduğunu ya da kökenlerini bilmiyor.

*28 yıl önce. Oden’in yolculuğunun 2.yılı. Oden, 31 yaşında.

Kozuki Momonosuke, Moby Dick’te doğdu.

Oden’in başında bir ödül var.

Beyazsakal, üye sayısının artmasından dolayı tayfayı 5 tümene böldü. Oden’i 2.Tümen Komutanı olarak atadı.

Marshall D. Teach, Beyazsakal Korsanları’na katıldı.

Sukiyaki, Oden Wano’da olmadığı için, O’nun yerine vekil olarak Orochi’yi atadı.

Shogun Kozuki Sukiyaki öldü.

*26 yıl önce. Oden’in yolculuğunun 4.yılı. Oden, 33 yaşında.

Kozuki Hiyori, Moby Dick’te doğdu.

Beyazsakal Korsanları, Roger Korsanları’nın olduğu adaya ayak bastı.

Yazıldı mı bilmiyorum ama sonraki bölümde Shank'ın yarasının nasıl olduğunu da göreceğimizi düşünüyorum.
WB korsanlarıyla son savaş dediği için ben de öyle düşündüm ama Oden onlara katıldığında da Shanks'in gözü daha çizilmemiş. Roger öldükten sonraki Shanks-Buggy dialogunda ise belli değil.

Forumda canımı en çok sıkan şeylerden bir tanesi hikaye ve progress üzerine konuşmak yerine. O bunu döver, bu bunu döver muhabbetleri. Her karakterin durumsal, avantajlı, dezavantajlı zamanları var. Yaş faktörü var. Teach kaçmışta, sakazuki herkesi dövermişte falan. Allah aşkına salın şu muhabbeti ya da vs başlıklarında tartışın. Koca seride hiç gösterilmeyen tayfadan sahneler sunulmuş hala millet kim kimden daha güçlü muhabbeti yapıyor. Valla içim sıkılıyor gerçekten, senelerdir okuyorum bu formu, arada bir girip bişeyler yazarım belki diye üye oldum ama sayfa atlamaktan artık çok baydım. Herkes birbirini triggerlıyor.

Bir sonraki bölüm bir kapışma izleyebiliriz, eğer gerçekten son görüşmeleri olacaksa şu Will of D sahnesinde sake içtikleri, Roger'ın D'yi anlattığı yere gidiyor olabiliriz. Oda şaşırttı beni ve flashbacki çok hızlı geçiyor. Momonosuke doğdu, 4-5 bölüme flashback bitecek ve büyük savaş başlayacak.

Ben hypelandım, güzel bölümdü.

Oda sanırım birşeyi netleştirmiş kafasında.Roger gibi asarak keserek olmuyo bazı şeyler.Bence Roger ya Raftelden sonra bunu farketcek ya da Oden ikna etcek.
Wb - Roger karışımı birşey lazim başarı için.Bu da bizim Lütfü oluyor.Ama hala Roger havası yok eniştede.Artık az biraz gücünü hissettirmesi lazim Rogerin kimseye ezilmeme muhabbeti gibi.

Birbirinden tamamen alakasız iki geçmişe ve hayat görüşüne sahip adamların karakterleri üzerinden güç değerlendirilmesi tuhaf cidden. Shirohige mantıklı bir adam. Gereksiz dövüşlere girecek biri değil ve görünen o ki teach de bundan etkilenmiş. Ayrıyetten Roger biri benim adamımı öldürürse ben de onun sülalesini öldürürüm deyip saldırmaktan geri durmayan biri. Wb ise tayfasını kaybetmek istemeyen biri. Arkasından tekrar gelecekler diyor önemli olan ayrıntı da bu. Bitecek bir dövüş olsa kafalarına gömer depremi bakar yoluna. Şimdi asıl mesele Roger ile dövüşmeye nasıl ikna olduğu. Hadi dövüşelim teklifine hadi diyecek bir görüntü vermedi wb. Umarım rehin gibi bir durum çıkmaz ortaya

Bölümde en çok dikkatimi çeken son sayfaydı. Roger zamanım kalmadı WB i
le bir daha görüşemeyebilirim diyor. Bu da demektir ki sonraki bölümlerde Roger ile aşağıdaki sahne yasanacak .Kim bilir belkide D nin ne anlama geldiğini öğrenmenin zamanı gelmiştir.:artiz::hmm:

Forumda canımı en çok sıkan şeylerden bir tanesi hikaye ve progress üzerine konuşmak yerine. O bunu döver, bu bunu döver muhabbetleri. Her karakterin durumsal, avantajlı, dezavantajlı zamanları var. Yaş faktörü var. Teach kaçmışta, sakazuki herkesi dövermişte falan. Allah aşkına salın şu muhabbeti ya da vs başlıklarında tartışın. Koca seride hiç gösterilmeyen tayfadan sahneler sunulmuş hala millet kim kimden daha güçlü muhabbeti yapıyor. Valla içim sıkılıyor gerçekten, senelerdir okuyorum bu formu, arada bir girip bişeyler yazarım belki diye üye oldum ama sayfa atlamaktan artık çok baydım. Herkes birbirini triggerlıyor.

Bir sonraki bölüm bir kapışma izleyebiliriz, eğer gerçekten son görüşmeleri olacaksa şu Will of D sahnesinde sake içtikleri, Roger'ın D'yi anlattığı yere gidiyor olabiliriz. Oda şaşırttı beni ve flashbacki çok hızlı geçiyor. Momonosuke doğdu, 4-5 bölüme flashback bitecek ve büyük savaş başlayacak.

Ben hypelandım, güzel bölümdü.
Sorma ya,bazen yorumları okurken IQ'um düşüyor,bu nasıl topluluk diye.Yabancıların forumlardaki konuşmaları falan olsun çok elit.Onlarda çok çok azdır karakter karşılaştırılması. Burdakiler ise küçükken yapılan "Benim babam senin babanı döver" kafasında.WB'ın kişisel özelliklerinden biri de fevri davranmak yerine,olayı analiz edip ona göre hareket etmesi.Buna bakmak yerini,"WB bir-iki gemiden kaçıyoo oğlumm.Korkak WB".

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık