Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 965: Kurozumi Hanesi'nin Komplosu

Bölüm hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Okumaya doymadım.

Kullanılan: 146 73.7%
  • Okuyup geçtim.

Kullanılan: 44 22.2%
  • Okuduğuma pişmanım.

Kullanılan: 8 4.0%

• Kullanılan toplam oy
    198
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yahu orada Akainu olmasa Teach o çöp denizciler döver gemiyi alır üzerine ek olarak Bonneyi de sex kölesi yapar.Bu kadar bariz bir şeyi nasıl gormemekte ısrar ediyorsun ?
Gemiyi kaybettikleri anda patlatmayacaklarını nereden biliyorsun? Lucci ile Luffy dövüşürken o gemiyi patlatmalarını söyleyen bir koramiral vardı. Ayrıca 2 gemi gelmişler, birini kaybetse diğeri ile onu batırabilirler. Bunlar salak değil heralde, aptal gibi BB'ye gemisini verecekler. Anlaşma olmadığını anlayınca BB geri çekiliyor bu kadar basit. Olayın Akainu ile alakası yok, anlaşma olup olmadığını anlaması ile alakası var. Sonuçta CP0'a da geri çekildi CP0 > BB mi diyeceğiz şimdi. Gerçi siz dersiniz.

Hiçbir inanca, düşünceye, fikre, millete, karın tokluğuna, vatana veya ajandaya bağlı olmadan dilediği herkese keyif için saldıran birisi bence gayet büyük adamdır. İnsan üstü bir durum söz konusu. Gerçek hayatta Roger gibi birinin olması imkansız. Somalili korsanlar aç oldukları için bunu yapıyor. Başka şer odakları bazı ülkelerin köpeği olduğu için bunları yapıyor. Roger sadece kendi keyfi için yapıyor. İmkansızı başarıyor. Gerçek hayatta kimsenin köpeği olmadan, kimseye bağlı kalmadan herkesi ezip geçen birisi olsa tüm Dünya hayran kalırdı.

Beyazsakal serinin en pasif karakteri. İnsanların böyle tepki göstermesi normal değil mi? Big Mom bile Luffy'e "tüm savaşları bitireceğim barış getireceğim" diye bağırıyor. Beyazsakal böyle bir güce sahip olduğu halde hiçbir şey yapmıyor.
İlk paragraf için diyecek sözüm yok. Senin düşüncen seni bağlar. Keyfi yere adam öldüren büyüktür diyen birine ne anlatsan boş. Roger'ın da tüm dünyayı ezip geçtiği hayaline kapılmışsın, hiç uyandırmayayım seni. Madem o kadar ulu bir karakter, Garp ve Beyazbıyık gibi düşmanlarını da öldürseydi derler adama. Sen ona da canı istememiş dersin.

Beyazbıyık'ın pasif olması onu güçsüz mü yapıyor? Kaldı ki bu adam Kayalar Korsanları ile birlikte dünyayı kaosa sürüklemiş zamanında. Kendi halinde olmanın birini güçsüz yapacağını düşünenler bu seriyi boşuna okuyor demektir.

@Erkan12

Teach çabuk gaza gelen akılsız birisi.Yıllar önce bir plan yapması onu zeki ve kurnaz yapmaz planlı birisi yapar.Yaptigi planlar ise yarayinca gaza geliyor ve alayına gelin bakalım diyor.Ben dünyanın en güçlüsüyüm demesinden de belli.Bu etki geçip gidince de haddini bilip önce Mfden tüyüyor sonra da Akainudan.That dediği şey ise Akainu ile dövüşmek değil karşısına bir Amiral almak.Kizaru da gelse Aokiji de gelse kaçacak.Cünku o seviyede değil Teach.
Katılmıyorum Teach o seviyede değil desek bile Akainu oraya bir tane denizci gemisiyle geliyordu o gemide Akainu hariç herkes takdir eder ki kayda değer sağlam adam yoktu. Diyelim ki Teach o seviyede değil, 2 senede yonko tayfası olacak tayfa ile birlikte bile mi Akainu'yu alamaz? Alakası yok Teach Zoro ve Luffy'e dediği gibi gereksiz yere dövüşe girme taraftarı olan biri değil .

Teach'in durumu ile orochi'nin durumu birbirine çok benziyor. İkisinin de gözü yükseklerde ve küçük yaşlardan itibaren bir hedefe yönelmiş yada yönlendirilmişler.Burdan Teach'in de intikam peşinde olduğu, ailesinin tanıdık, bilindik birilerinin gazabına uğradıkları sonucuna ulaşabiliriz.Küçük yaşta intikam için en güçlü korsan olup herkesten öcümü alacam hesabı yaptırılıyor. (Aklıma Xebec geldi bu adam Roger ve Garp tarafından indirildi bu sabinin tutunduğu tek dal babasi, dedesi neyim olmasin sakın...)Wb'nin tayfasına katılması tesadüf değil ayarlanmış hatta orochi gibi soyadını saklama gereği duymuş olabilir. Bir tahmin daha patlatayım wanoda ki 5 aile gibi D.lerde bir kaç aileden oluşma ihtimali, tabiki bir aile antik krallığa ihanet ederek 20 krallığı desteklemiş sonrasındaki WG bu aileyidi ezerek devreden çıkarmış bu ailede Karasakalin ailesi olabilir, olmayabilirde...(Karasakal'ın marineford savaşında denizcilere ihanet etmesi için iyi bir sebeb) Ayrıca o

Roger sandığımız gibi değilde bir psikopat çıkabilir. Şu anda kayıp yüzyıl ve diğer gerçekleri bilmiyor gibi görünüyor. Özünde iyi olan kahraman eskiden tam bir eşkiya, mahallenin kabadayısı, buralar benim çöplüğüm deyip denizcilere ayar çekiyor.Belli ki dayının özgüveni tavan kavga, dalaşma peşinde olan biri halbuki biz onu Luffy gibi çocuk ruhlu bildik meğer adam kasapmış...
Bu iki konu hakkındaki düşüncemi bir kez daha belirteyim...
Karasakalın arkasında kim var merak ettim doğrusu zeki bir organizatör, yönlendirici var diye tahmin ediyorum...Bu işin ucu pis yerlere gider...

Hiçbir inanca, düşünceye, fikre, millete, karın tokluğuna, vatana veya ajandaya bağlı olmadan dilediği herkese keyif için saldıran birisi bence gayet büyük adamdır. İnsan üstü bir durum söz konusu. Gerçek hayatta Roger gibi birinin olması imkansız. Somalili korsanlar aç oldukları için bunu yapıyor. Başka şer odakları bazı ülkelerin köpeği olduğu için bunları yapıyor. Roger sadece kendi keyfi için yapıyor. İmkansızı başarıyor. Gerçek hayatta kimsenin köpeği olmadan, kimseye bağlı kalmadan herkesi ezip geçen birisi olsa tüm Dünya hayran kalırdı.
@Smoker cidden gereksiz duyar kasıyorsun demiştim de gerek varmış sanırım öyle yazmasında bu nasıl bir cümledir yaş kaç yaşın olgun mu ya da alkol etkisindemisin bilmiyorum da böyle saçma bir cümle olamaz.

Alır veya alamaz. Teach, Ace'i yeneceği neredeyse %95 olmasına rağmen dövüşmek istemedi, çünkü gereksiz riske girmeye gerek yok. %51 kazanabilir, Ace ile dövüşmek istemeyen %95 e rağmen aynı adam. Şimdi Akainu'ya geri çekildi Akainu > BB diyenler var, bu saçma mantığı bu bölüm çürütmüş oldu. Tabii bazıları bu bölüme rağmen bunu kabullenmeyecek bu da ayrı bir gerçek.
Korkmasaydı eğer Garp+Sengokuyu gelin diye vs'ye çağırmazdı diyorsun ya hani. O adamlara gelin derken hazırdı da Shanks ve Akainu'yu onu vs'ye çağırırken neden hazır olamıyor onu anlamadım?

Roger gibi bir adamın yanında büyü ama böyle naif bir insan ol çok ilginç.

MF savaşından sonra anime de filler bir sahne vardı baktım bulamadım ama orada Shanks iç sesiyle Luffy'e seslenip gereksiz savaşlardan uzak durmasını söylüyordu ve Roger'a da söyledim ama dinlemedi gibi bir muhabbet vardı. Tam hatırlamıyorum ama bu çerçevedeydi.
Sanırım ace ve wb nin mezarından dönerken olacaktı

Roger gibi bir adamın yanında büyü ama böyle naif bir insan ol çok ilginç.

MF savaşından sonra anime de filler bir sahne vardı baktım bulamadım ama orada Shanks iç sesiyle Luffy'e seslenip gereksiz savaşlardan uzak durmasını söylüyordu ve Roger'a da söyledim ama dinlemedi gibi bir muhabbet vardı. Tam hatırlamıyorum ama bu çerçevedeydi.
Filler değil ona bazen kaçmasını hatta ağlamasını söyledim diyor Roger'ı kastedip.

Saka'yı görmeden önce; 'şöyle anlaşma yapacağız böyle gemi alacağız, Bonney yavrum istersen seni kadınım yapabilirim'' demesini biliyordu. :D Saka'yı görünce hepsini unutu verdi.
Strateji yapmış Tiç. Yoksa kaçar mı yav, Tiç söz konusu olunca her şey mantık çerçevesinde ama diğerleri kem küm :dd

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık