Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 853: Burada Değil!

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    144
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Oda açık açık ülke temaları işliyor büyük karakterlerin oluşumlarına.BMde bildiğin Fransız teması var.Tüm saldırılar tatlılar yemekler falan faransız kültürüne ait. Hem Bmnin kendisinin cüce bir dev olması ve kafasındaki Napoleon şapkası bildiğin ispat ediyor.
Dofta İtalyan teması vardı,kolezyum falan fistan.
Kaidouda çin teması olacak gibi gözüküyor bu tahminim olsun.
WBnin eski amblemi nazi sembolü yani gamalı haç var.Ki kendisinin görüntüsü olsun biralarla resmediliyor oluşu olsun biraz Alman havası kattı bana.
Alabasta ve Crocoda arap israil teamsı göze batıyordu.

Bİr kaç tahminide ben ekleyeyim
Shanks işleneceği zaman rus teması işlenecek.Adam bildiğiniz içki eğlence farklı bir şey çıkmasını beklemiyorum fazla :D
BB ile amerika teması işlenebilir.Hem iki büyük düşman hemde obezitesi ve yeni güçlenmeye başlayacak güç oluyor oluşu bu izlenimi bıraktı.
WG ittifak devletlerini topluca temsil ediyor olabilir.Tek ülke olarak tahmin etmem gerekirse İngiltere daha tutarlı oluyor gibi gözüküyor.

Veee tabiki
Urouge reyiz bizi temsil etmekte.Yürüye dur aslanım benim:oleyo2:
Kaidou görünüm olarak Türk mitolojisindeki tanrılardan biri olan Erlik Han'a benziyor . Gerek karakteri gerek görünümü. Ayrıca hayvansal bir teması var araştırın derim.

Roger'ın bir kişiyi indirmemesi sonrakileri de indirmediği, herkesten kuzu kuzu istediğini aldığı anlamına gelmez. Ama şu da bir gerçek ki koşulsuz şartsız herkesi yendiği anlamına da gelmez. En azından şimdilik.

Roger kral olduğunda en tepedeki isimmiş.Bu demek değil ki onunla ölümüne dövüşecek adam yok. Ama Roger'i yenecek birinin olduğunu şahsen sanmıyorum. Onunla denk dövüşen ezeli düşmanı Beyazsakal , onunla çok kez karşı karşıya gelmiş Garp var, muhtemelen o devrin Yonkouları bunlar Roger klasmanı adam. Fakat Roger başkadır .

Kral olmak şans, yardım pek çok şey gerektirir. Koca dünyada en özgür kişi olmak ne demek .

Bu seride Madara , Aizen yok. Öyle herkesi patır kütür indirecek.

Roger için "Öyle aman aman güçlü değildi." tarzı söylemleri de gördük çok şükür. Ne desem bilemedim. :/

WBnin eski amblemi nazi sembolü yani gamalı haç var.Ki kendisinin görüntüsü olsun biralarla resmediliyor oluşu olsun biraz Alman havası kattı bana.
Ben bu ülke temasını düşünürker saçma bir şekilde Wb'yi hasta bir yonkou olduğu için Osmanlı Devleti ile ilişkilendirmiştim. Sonra ne saçmalıyorsun sen deyip kafamdan atmıştım bu düşünceyi.

Not: Osmanlı diye düşünmeme sebep sadece "Ottoman" kelimesiydi. Bir nevi hasta adam yani.
Sırf bıyıktan dolayı WB Osmanlı derim.
Birde tayfada ilk kez biri bir yonkou tarafından övüldü :D Lan insafsız Oda dövüşü neden göstermiyon:of:
O gamalı haç(swastika) esasen nazilere özgü bir sembol değil, 10.000 yıldan fazladır etrafta dolanıp pek çok grup tarafından kullanılmış bir şey. Kökü hinduizm, budizm, jainizm gibi hint inanışlarına dayansada zaman içinde dini olan yada olmayan pek çok inanç grubu tarafından kullanılmış, naziler bunlardan sadece biri.

Ha derseniz ki en popüleri naziler olduğu için Oda ilhamını oradan almıştır, yine tutmaz. Çünkü sembol temel şekil aynı olsa da ufak değişimlerle kullanılmış. Wb'nin bayrağındaki sembol bunun Japon kültüründeki kullanımı olan "manji" den alınmış(en belirgin farklılık yönlerinin ters tarafa bakması ve Japonlar yatay olarak kullanırken nazilerin çapraz olarak kullanması -ki değişik kültürlerde çok daha fazla varyasyonları var bunun-),

WB bayrağı

Nazi bayrağı

Roger için "Öyle aman aman güçlü değildi." tarzı söylemleri de gördük çok şükür. Ne desem bilemedim. :/
Bir bölümle gömüyorlar adamı böyle. Shiki Garp ve Sengoku'ya siz pisiriklar onu yendiniz ha güldürmeyin beni diyor. Her yerde Roger'ın ismini duyuyoruz. Şimdi ise denilenlere bak.

Roger'ın bir kişiyi indirmemesi sonrakileri de indirmediği, herkesten kuzu kuzu istediğini aldığı anlamına gelmez. Ama şu da bir gerçek ki koşulsuz şartsız herkesi yendiği anlamına da gelmez. En azından şimdilik.
Bunu söylemeye çalıştım ama olmadı heralde :artiz: Açıkca Mom'u indirmediğini gördük demek ki herkesi yenmesi gerekmiyor KK olması için.
Bu bi yarış, varış noktası raftelse mantıklı olan raftele gidenin kk olması değilmidir :bilmem:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık