Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 853: Burada Değil!

Bölüm Nasıldı ?

• Kullanılan toplam oy
    144
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
WBnin eski amblemi nazi sembolü yani gamalı haç var.Ki kendisinin görüntüsü olsun biralarla resmediliyor oluşu olsun biraz Alman havası kattı bana.
Ben bu ülke temasını düşünürker saçma bir şekilde Wb'yi hasta bir yonkou olduğu için Osmanlı Devleti ile ilişkilendirmiştim. Sonra ne saçmalıyorsun sen deyip kafamdan atmıştım bu düşünceyi.

Not: Osmanlı diye düşünmeme sebep sadece "Ottoman" kelimesiydi. Bir nevi hasta adam yani.

Son düzenleme:
Bizim KorsanKral beklentimizin yüksek oluşunun sebebi : Luffy'nin 4 yonkou'yu da yeneceğim demesiydi. Roger'in savaşmadan alma durumu ortaya çıkınca herkes bir afalladı. Herkesin dediği gibi KorsanKral halkın ona yakıştırdığı tabirdi. Buggy yenişemedikleri tek rakibin WB olduğunu söylemişti halihazırda. Roger'in herkesi ezip geçmediği ortada olan bir gerçekti zaten. Ama bugünkü bölüm sanki BigMom'u trolleyip de almış gibi bir izlenim oluşturdu ve tartışmaların kaynağı da bu. BigMom çok kompleksli biri gibi duruyor. Tam bir Napoleon tasviri.
Luffy'nin 4 yonkou'yu da yenecek zamanı olmayacaktır bana göre. Kaido ve BB yeter. Shanks baba büyüksün deyip şapkayı geri alacak. Linlin de Napoleon misali fazla tutunamayacak gibi.

Ben bu ülke temasını düşünürker saçma bir şekilde Wb'yi hasta bir yonkou olduğu için Osmanlı Devleti ile ilişkilendirmiştim. Sonra ne saçmalıyorsun sen deyip kafamdan atmıştım bu düşünceyi.
Ama işliyor bu temaları göstere göstere.Ki oluşturduğu karakterleri bile başka kişilerden esinlenen bir kişi böyle bir işe girişmişte olabilir. Osmanlıda olabilir tabiki fakat Alman teması daha çok uyuyor gibi geldi bilemedim.

Ama işliyor bu temaları göstere göstere.Ki oluşturduğu karakterleri bile başka kişilerden esinlenen bir kişi böyle bir işe girişmişte olabilir. Osmanlıda olabilir tabiki fakat Alman teması daha çok uyuyor gibi geldi bilemedim.
Ülke teması hakkındaki yorumuna katılıyorum. Bence de öyle. Sadece ben kendi saçma düşünceme atıfta bulunmuştum. "Olur mu öyle saçma bir şey." gibisinden. Osmanlı olarak düşünmem saçma gelmişti bir süre sonra :) Yoksa senin düşüncene bir şey demiyorum.

Mesela ben Shanks için Alman bir tasvir düşünmüştüm. 2. dünya savaşında Almanya ile iyi ilişkileri vardı Japonya'nın. Peki Japonya olarak betimlenen karakter kim ? Bizim Luffy. Ama sonra bu düşünceleri sağlam bir zemine oturtamadığım için vazgeçmiştim. Shanks'ın kullandığı kılıcı araştırmayı bile denemiştim acaba hangi ülkelerin kullandığı ya da tarihte hangi karakterin kullandığı kılıca benziyor diye.

Onu geçtim daha da ileri giderek bu bizim Süpernovaları G8 ülkeleri olabilir mi acaba diye bile düşündüm. Ama sağlam bir kaynak bulamadığım için hepsi havada kaldı.

Bu arada Kaido kısmındaki ülke benzetmen bana mantıklı geldi baya :) Ben Rusya olabilir diye düşünüyordum eskiden ama şimdi senin dediğin daha mantıklı geldi.

Roger savaşmadan almış alacağını. Yani Roger önüne geleni ezdi diye bşr şey yokmuş. Kolay yoldan elde etmiş edeceğini. Luffy'de bu şekilde yapmaz inşallah ki Roger'den bi farkı olsun. İndirsin isterdim BM'yi. Zor ama bi şekilde alsın ki farkı olsun Roger'den.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık