Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1005: Şeytan Çocuk

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    234
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dediğin hiçbir noktaya katılmıyorum.
Yanılmanın da bir adabı vardır bana kalırsa.
King vs Zoro'yu iddia edip yanılan adamla Who's Who vs Zoro'yu iddia edip yanılan adam bir değil bana kalırsa.
King'i düşünen daha iyi bakmıştır olaya.
Sonuçta Hasır Şapkalıların macerasını okuyoruz ve eninde sonunda bu tayfa yeryüzündeki en güçlü tayfa olacak.
Hem itibar olarak , hem müteffik olarak hem de güç olarak.
Böyle bir durumda One Piece'in bitişine yakın olduğumuz bir zaman diliminde her Arc. olan Hasır Şapkalıların öne çıkma durumunu göz ardı edip Komutan dururken tayfanın tüm üyelerine Flying six aldırmak ve Luffy'ye yonkouya aldırmak bana kalırsa büyük bir boşluk içeriyor. Ve seri için de sağlık değil.
Herkesin kafasında Luffy tek başına Korsanlar Kralı olur algısı olurdu ama onun yerine Zoro'yu çatıya yolladı. Dedi ki Luffy güç konusunda tek başına değil.
Flying Six o övüp övüp bitirilemeyen Sasaki'nin karşısına adam gibi adam Franky'yi çıkardı. Page one ultinin karşısına nami usopp'ı çıkardı.
Göstermek istediği belli. Tayfa dövüşerek güçlenecek. Tıpkı Katakuri de olduğu gibi.
Luffy hayatının dayağını yedi ama kazandı dövüşü.
Luffy'nin zorlana zorlana komutan aldıktan sonra ki arc bizimkilerin komutana yürümesini mantıklı bulmamak kimsenin suçu değil. Luffy savaşarak komutanı aştı öncesinde Doffy gibi bir azmanla savaştı ardından komutan seviyesine anca gelebildi. Çünkü Luffy'de G4 gibi üst düzey bir power up varken bizimkilerde hiç bir şey yoktu. K. Hakisiz Kata ile denk olamıyordu kaldı ki B. haki ile yumruk yumruğa bir vs attığında elleri sızlıyordu şimdi kaptanı bu hale düşen adamın tayfasındaki gençlerin daha ter dökmeden 2y sonrasındaki ilk ciddi savaşlarında komutana tek başına yürümesini sen şuan mantıklı buluyor olabilirsin lakin mantıklı bulmayanlarında haklı sebepleri var. Mangaka yaptım oldu dedi ve oldu olayın tek açıklaması bu.

Zoro Kyoshiro tarafından tutuldu 20-30 bölüm önce buda bir nüanstır.
Sanji Page One'a tek attı dedik çocuk sapasağlam piyasaya çıktı buda bir nüanstır.
Luffy Kaido'dan tek yedi ulan bu herif nasıl yenilecek dedik buda bir nüanstır.
Killer Zoro'dan tek yedi ardından Kaido'yu bağırtmaya başladı buda bir nüanstır.
Sanji suitli haliyle King'ten darbe aldı sal beni deleceksin yoksa dedi buda bir nüanstır.

Kaido'ya zarar verebilecek güçte olan Zoro Apoo'ya saldırıyor ama adam hala Drake'i oyalamayı başarıyor.

Mangaka'nın bize gösterdiği şeyler bunlar sonrasında bir anda Zoro bağırarak depremler yaratıp Komutan olan Queen'e endişe veriyor ardından çatıya çıkartılıp BM tarafından dikkat et diyor muhtemelen saldırıyı yese Oden gibi zarar verecekti. E neredeydi bu güç Kyoshiro karşındayken?

Herkes Killer'ın orada ne işi var lan dedi herif kaptanından çok iş yaptı. Zoroyla savaşırken neredeydi bu güç?

Luffy yine bildiğimiz gibi zaten yeni teknikle bir iki vurdu sonra dinlenme moduna geçti.

Mangaka'nın verdiği panellerde hiçte Zoro veya Sanji'nin komutan ederinde olduğunu göstermedi insanların bunu beklememesi gayet doğal. Zoro'nun King ile eşleştirilmemesi de King'in kuş türünde zoan'a sahip olmasıyla alakalı bir durum.

İşin özü Zoro ve Sanji için komutanın erken görülmesi mangaka'nın bize verdiği hissiyatla alakalı bir durum iyi yada sıradan okuyucuyla alakası yok bunu demek istemiştim.

Luffy'nin zorlana zorlana komutan aldıktan sonra ki arc bizimkilerin komutana yürümesini mantıklı bulmamak kimsenin suçu değil. Luffy savaşarak komutanı aştı öncesinde Doffy gibi bir azmanla savaştı ardından komutan seviyesine anca gelebildi. Çünkü Luffy'de G4 gibi üst düzey bir power up varken bizimkilerde hiç bir şey yoktu. K. Hakisiz Kata ile denk olamıyordu kaldı ki B. haki ile yumruk yumruğa bir vs attığında elleri sızlıyordu şimdi kaptanı bu hale düşen adamın tayfasındaki gençlerin daha ter dökmeden 2y sonrasındaki ilk ciddi savaşlarında komutana tek başına yürümesini sen şuan mantıklı buluyor olabilirsin lakin mantıklı bulmayanlarında haklı sebepleri var. Mangaka yaptım oldu dedi ve oldu olayın tek açıklaması bu.

Zoro Kyoshiro tarafından tutuldu 20-30 bölüm önce buda bir nüanstır.
Sanji Page One'a tek attı dedik çocuk sapasağlam piyasaya çıktı buda bir nüanstır.
Luffy Kaido'dan tek yedi ulan bu herif nasıl yenilecek dedik buda bir nüanstır.
Killer Zoro'dan tek yedi ardından Kaido'yu bağırtmaya başladı buda bir nüanstır.
Sanji suitli haliyle King'ten darbe aldı sal beni deleceksin yoksa dedi buda bir nüanstır.

Kaido'ya zarar verebilecek güçte olan Zoro Apoo'ya saldırıyor ama adam hala Drake'i oyalamayı başarıyor.

Mangaka'nın bize gösterdiği şeyler bunlar sonrasında bir anda Zoro bağırarak depremler yaratıp Komutan olan Queen'e endişe veriyor ardından çatıya çıkartılıp BM tarafından dikkat et diyor muhtemelen saldırıyı yese Oden gibi zarar verecekti. E neredeydi bu güç Kyoshiro karşındayken?

Herkes Killer'ın orada ne işi var lan dedi herif kaptanından çok iş yaptı. Zoroyla savaşırken neredeydi bu güç?

Luffy yine bildiğimiz gibi zaten yeni teknikle bir iki vurdu sonra dinlenme moduna geçti.

Mangaka'nın verdiği panellerde hiçte Zoro veya Sanji'nin komutan ederinde olduğunu göstermedi insanların bunu beklememesi gayet doğal. Zoro'nun King ile eşleştirilmemesi de King'in kuş türünde zoan'a sahip olmasıyla alakalı bir durum.

İşin özü Zoro ve Sanji için komutanın erken görülmesi mangaka'nın bize verdiği hissiyatla alakalı bir durum iyi yada sıradan okuyucuyla alakası yok bunu demek istemiştim.
Mangaka cevabı gayet güzel verdi.
Luffye yonkou diğerlerine uçan altı yakıştıranlar. Şuan Zoro direk yonkou karşısına dikildi. Eminim sanjide kendine yakışanı yapacaktır. Ama burda mangakanın suçu çok. Saçma sapan durumlar gösteriyor. Sonra bir çok kişi bunlar üzerinden yorum yapıyor.

Başından beri Zoro ve Sanji'nin öyle düşük elo karakterlerle eşleşmeyeceği belliydi ama herkes görmek istediğini görüyor işte
Ha bir de arkadaşlar son zamanlarda Queen demişler de , bırak son birkaç ayı hatta bırak Queen-Judge olayını biz geçen sene Nisan'dan beri Oden FB'si zamanı bunları savunuyorduk William. Hatta arttırıyorum ilk gözüktükleri anda belliydi kimin kimle kapışacağı , bir Zoro-Marco yer değiştirdi tahminlerde...
İyi okuyucu ile diğer okuyucuları ayıran ince çizgidir bu yorumlar :D

Zoro Who's Who ile ölümüne dövüşür diyen pek olmamıştır ya. Kaido veya King öncesi rakiplerde adı geçiyordu. Sanji için de Page1 ve Drake.
Zoro daha kötüsüyle Apoo ile dövüştü. Sanji Maria ile. Ama Rakibi kadın olduğu için yenemedi yara aldı rakibini devretti vs. Ama bir şekilde Uçan altılı ve daha alt konumdakiler ana rakipler öncesi oyalama rolünü üstlendiler.

Who's Who ve Sasaki'yi Sanji ve Zoro ile eşleştirmek aptallık gibi görülüyor ama ben hala mantıklı buluyorum. Sabaha kadar da dalga geçilebilir. İlk olarak ben bu eşleştirmeleri yaparken Luffy 1v1'de Kaido'yu yerse Zoro ve Sanji de komutan alır diyordum zaten. Ama bırak Sanji, Zoro'yu Luffy'nin o seviyeye birden çıkacağına pek ihtimal vermiyor ve Kaido'yu danaya girer gibi girip indireceklerini düşünüyordum. Ayrıca o zaman Linlin'i herkes bir şekilde aradan çıkartıyordu yoksa öbür türlü adadakilerle denklem oturmuyordu. Şimdi kimse çıkıpta yukarıdaki beşliye karşı iki imparatoru karşıya almak arcın başından beri görünen köydü ayakları yapmasın. Ben Luffy'nin 2 yıllık eğitimin üzerine aldığı iki güç artışından sonra Zoro ve Sanji ile makası açtığını söyledikten sonra Luffy İmparatorla 1v1 atmazken Sanji ve Zoro'nun en güçlü adamlarına 1v1 de yürümesine saçma demem neden mantıksız olsun ? Oda hangi arcta Luffy'e 2v1 veya daha fazla kişiyle bir baş düsmana daldırıp; Baş düşmanın elit adamlarını Hasır Şapkaların ana kuvvetini yendiğini gördünüz. Sadece bir arc öncesinde Luffy'nin Yc3 karşısında zorlandığını ve Yc1 bir adamdan her alanda zayıf olduğu vurgulanmışken Zoro ve Sanji'ye komutan verdirmemem saçma olsun ki ? Ki İmparator ödüllerinde bile Kaido'nun güçlü tayfalara önderlik ettiği vurgulanmış ek olarak Uçan Altılı üylerinin Elit Komutanlarla mücadele edebilecek kuvvette olduğu ima edilmişken Sanji ve Zoro'yu onların karşılarına atmak neden saçma olsun? Sasaki ve Who's Who arasındaki rekabeti de görmüştük hem de..
Dürüst olun kaçınız. Who's Who Jimbei ile eşleşmişken atıştığı Sasaki'nin Franky ile eşleşeceğini bekledi ? veya kaçınız 9 Kızıl Kın'ın savaşın seyrine doğru dürüst etki edemeden aradan çıkacağını düşündü ? adamlar gerçek manada hiçbir işe yaramadı. Kimse kusura bakmasın ama ben müneccin miyim de adamın seriyi bu kadar orantısız hızlandıracağını ön göreyim ? Ben ön görüleri doğru çıkanları tebrik ederim fakat yaptığım tahminlerin kalitesiz olduğunu düşünmüyorum

Son düzenleme:

Üye silindi 5781

1Zoro Kyoshiro tarafından tutuldu 20-30 bölüm önce buda bir nüanstır.
2Sanji Page One'a tek attı dedik çocuk sapasağlam piyasaya çıktı buda bir nüanstır.
3Luffy Kaido'dan tek yedi ulan bu herif nasıl yenilecek dedik buda bir nüanstır.
4Killer Zoro'dan tek yedi ardından Kaido'yu bağırtmaya başladı buda bir nüanstır.
5Sanji suitli haliyle King'ten darbe aldı sal beni deleceksin yoksa dedi buda bir nüanstır.

6Kaido'ya zarar verebilecek güçte olan Zoro Apoo'ya saldırıyor ama adam hala Drake'i oyalamayı başarıyor.

Suç vesaire yok ortada ben derdimi anlatamamışım anlaşılan. Yanılanlar kötü okuyucu da demiyorum. Ben de yanıldım zamanında. Önemli olan nasıl yanıldığın değil mi?
Sanji Kaido'ya tek atacak diyip yanılan adamla Page One'a tek atacak diyip yanılan adam bir değil dediğim gibi. Page One olayına yanılmanız doğal mesela ona laf atmam.
İlk öncelikle Luffy Doflamingo'nun ardından komutan seviyesine gelemedi yorumuna katılmıyorum. Dövüşün başından beri Gear 4th'ü kullanabilirmiş. Yani o yorumuna katılmıyorum.
Diğer yorumuna da katılmıyorum çünkü dediğimi yok saymışsın. Bu adamlar komutanları elleri cebinde mi yenecek? Tabii ki de hayvan gibi zorlanacaklar. Kaptanları nasıl zorlandı onlar da zorlanacak. Olay aslında yenip yenmemesi değil , 2v1 olur yenerler 3v1 olur yenerler önemli olan bu karakterleri komutanların karşısına koymamak.
Olayları sadece tek başına yorumlamayı seviyorsunuz bence. Apoo Luffy'nin gözlerini kaydırdı bu da bir nüans mıdır? Apoo Kaido'ya Luffy'nin attığı hasarı vurabilir bu senin saydığın nüanslara bakarsak.
Nüanslarına numara verdim.
1Zoro-Kyoshiro dediğin dakikalık dövüştü. Sence dövüş devam etse Zoro Kyoshiro'yu alamaz mıydı?
2 Yani burada gene bir yanılgından bahsetmişsin. Hem Who's Who'nun karşısına Sanji Zoro koyuyorsunuz hem de tek tekmeyle Page One gibi bir karakterin yok olduğunu düşünüyorsunuz ama öyle aşırı saçma bir olay değil dediğin o yüzden mesela buna hiçbir şey diyemem.
3 Croco'dan da tek yedi , bu artık bize bir şey ima etmemeli. Okuduğumuz Arc.'ların neredeyse birçoğunda Luffy ilkinden dayak yiyor.
4 Killer orada dezavantajlı konumdaydı , kılıçları yoktu adamın. Zoro da öyleydi. Zoro bir şey yapamasaydı ve Killer yapsaydı tamam derdim de hani bunda herhangi bir sakınca görmüyorum.
5 Ben buradan ne çıkarmak istediğini anlayamadım. Zaten savaşıp güçlenecek karakterler , Luffy de Big Mom'a ''Vurursan platformdan düşeriz yıkılır burası vurma Bigmom'' demişti.
6 Zoro Apoo'yu anlık egale ederek yapmak istediğini yaptı , antidiyotu aldı. Zor değil yere düşen Apoo'nun içinden kılıç geçirmek.

Yarın öbür gün Yamato komutan indirirse derim ki Yamato'yu kötü değerlendirmişim, altında yatan potansiyeli görememişim , haksızmışım kötü yorumlamışım.
Bunları demek zor değil gerçekten. Hani bazı şeyler olur hep beraber yanılırız , onlara bir şey demiyorum , insanlık hali abi ben de yanılıyorum , herkes de ters köşe oluyor.
En basitinden ben Big Mom adadan gider diyordum 2 yonkou ile dövüşülmez diyordum dövüşülürmüş abi. Hani nasıl indi diye de sormam çünkü adam 2-3 power-up çizer indirir yani. Dayandırdığımız mantığın patlaması bu kadar basit yani. Aşırı mantıkla bakmak da zarar yani. Yoksa sorarlar adama Rayleigh 3 gün daha kalıp Ryou niye öğretmemiş Luffy'ye diye. Veya Luffy Gear 4th açıp niye direkt Hody'ye tek atmadı diye. Ne kadar mantıklı değil mi bunlar ama işte aşırı mantık oluyor. Böyle olsaydı ne heyecan olurdu , ne kurgu diye bir şey kalırdı. Doflamingo karşısında Gear 4th açması hem seyir zevki hem de kurgu açısından mükemmel oldu. Zoro da Kaido'nun karşısında veyahut Sanji de komutan karşısında böyle bir power-up yapabilir çünkü bu adamların pek bir olayını görmedik. Özellikle sanji için konuşuyorum.

Özetle demek istediğim her yanılan kötü okuyucu değildir , ben de zamanında yanıldım hala daha yanılabilirim bazı konularda. Sonuçta kalem Oda'nın , ona göre yorumlamak gerek , Oda Arc.'ta çokça saçmaladı bana kalırsa o yüzden bazı konularda da hak veriyorum sana ama kesin argumanlarla bir şeyi yorumluyorsan ve sana karşı çıkanlara laf ediyorsan dalga geçilmeyi daha doğrusu kötü okuyucu lafını yemeyi göze almalısın. Mesela ben Yamato konusunda bunu göze aldım. Haksız çıkarsam kötü okumuşum haklıymışsınız derim. Bunu demek de zor değil aslında.

Zaman atlaması sonrasında Sanji'nin Jack-Cracker kıvamında bir komutan alabilmesi için en az 2 tane power up alması gerektiğini söylüyordum. Açık ve net bir şey bu. Aksi halde Sanji'yi böcek gibi ezerler. Suit ile ciddi bir power up geldi zaten, ama yetmez. Bir tane daha alması gerekiyor. O da dövüş içinde olacaktır muhtemelen. İşte o zaman komutan alabilecek seviyeye çıkmış demektir.

Zoro da öyle. Arc başında Zoro'ya King'i yedirenler vardı. O zaman da diyordum Zoro'nun sağ kol indirmesi için 2 power up'a ihtiyacı var diye. Birisi Enma oldu. Diğerini de göreceğiz artık...

Bence Yamato Ame no habakiriyi alıp Orochiyi indirecek, Zoro Kaidoyu keser belki ama sonra Kaido daha güçlü olarak geri döner ve pestil eder. Sanji vs Jackten pek emin değilim nedense, ama Jack Katakuri seviyesindemidirki acaba ödülü ona yakın.

Keşke eskisi gibi sadece bizim tayfa ve yardımcı bir kaç kişinin olduğu bir arc olsaydı , bu kadar kalabalık ortamda (2 yonko ve 1.5 yonko tayfası, wanolular, kınlar , 6 en kötü nesil kaptanı vs vs) olduğu için) dogru düzgün savaş bile izleyemicez , şuana kadar 3-5 yurmuklaşma dışında saplanmış kılıç karesi dışında hiç bir savaş izleyemedik arkadaş. Hep başını sonunu göster oluyor çatı dışında.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık