Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Zirve Monkey D. Garp vs. Zirve Shanks

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    258
haki master'ı iki karakter,jinbei- ace veya akainu-aokiji gibi güçleri birbirine zırt karakterler olmadığından karşılaşma'nın 5-10 gün süreceğini sanmıyorum,daha çok ryuma-zoro karşılaşması gibi kısa ama sonunda kazananında bitap düştüğü bir dövüş olur muhtemelen.
Gizem ve karizma faktöründen Shanks alır diyorum.

WB yenilince yaşlı ve hasta, BM uçunca aç oluyor.
Ama öyleydiler zaten. :D Bunları mangakanın kendisi diyor. Normalde serum takılı yaşayan bir adam savaşa direk kendi adamından kılıç darbesi yiyerek başlıyor ve arc boyunca yaşlılığı ve kalbinin teklemesi gözümüze sokuluyor. Ha Beyazsakal kısmında yenilince yerine ölünce demek daha doğru olurdu bence. Tüm şartlar aleyhine olduğu halde rakiplerini indirmesini bildi sonuçta.

Big Mom o sahnede haki savunması bile yapmamıştı yahu. Kendi çocukları bile bu halini ilk kez görüp şaşırıyor. Kaç sayıdır kadının aç olduğunu ve giderek zayıfladığını özellikle vurguluyor mangaka. Bu “bahaneleri” okurlar değil, bizzat Oda ortaya çıkarıyor. Mangaka yonkouları işlerken güçlerini kısmak için böyle yöntemler kullanmayıp karşılarındaki rakiplerine temiz bir galibiyet verse kimsenin de sesi çıkmaz.

Arkadaş hep korsanlar öne çıkarılıyor roger wb kaido ama bunları durduran adamlar var kaido kaido diyorsunuz o kadar sağlam adam 7 kez kaybetmıs bılmem kac kez yakalanmış eee demek ki dünyanın en güçlüsü değilmiş :) shiki ne diyor roger yakalandıgın da roger böyle aptallara güçsüzlere ezik salaklara yakalanacak kadar güçsüz biri değil siz ne kadar güçlü olduğunu biliyorsunuz diyor . burdan çıkıyor ki garp rogerdan guclu degıl ama roger da garpdan guclu degıl eşitler biri birinden guclu olsa roger garpı yendı denırdı yada garp rogerı yakaladı denırdı ama denmıyor aynı sekıl wb ıcınde gecerlı ama kaido yakalnmış yenılmıs hapsedilmiş belki kaido dünyanın en güçlü canavarı olarak geçiyor ama bu onu yenilmez veya diğerlerinden güçlü etmez :) bazıları akainu en güçlü yok garpdan güçlü demiş akainu o kadar güçlüydüde ki güçlü ama bi garp degıl hasta halın de wb yi niye rahat rahat yenemedı ki o kadar darbe almış wb kizarudan denizcilerden vs ölüm döşeğine geldi be :D anlayacağınız garp roger wb one piece'in şuan gösterilmiş en üst zirveler roger ve wb ye 2 kral diyorlar eşit güçte garp da bunlar ıle karşı karşı geldiği için ki sengoku filmlerin birinde shikinin mi pesine gidiyor garp rogerı duyunca rogerın pesıne gıdıyor . shanks güçlü eyvallah ama ne bir roger ne de bir garpdır ilerde inşALLAH görücez her birinin gücünü ama balon balon diyenler garpa bakalım neler olucak :D
Kaido her yere tek dalmış, marineye yonkoya vs. Kim olsa yenilir yakalanır, Kaidonun bu durumuna bakıp Garpı övmek oldukça ironik açıkçası. :)

Shanks'ı tanımıyoruz güçlerini bilmiyoruz o yüzden garp diyen arkadaşlara galiba marinfort savaşını esgeçti izlemedi yada okumadı.Tamam shans ın gücü hakkında bilgi kısıtlı ama eleman marinfort a gelip amirallere ve teach e aynı anda gider yapıp ya savaşı bitirirsiniz ya da benimle savaşırsınız dediğinde herkes üç buçuk attı garp ın sözünün bile edilemeyeceği ortamda herkesin geri adım attığı korktuğu adamın garp la kıyaslanması üstüne garp ın bu vs yi alacağının düşünülmesi son zamanlarda gördüğüm en ilginç anket oldu :D Hiç bir şey yapılamıyorsa o alana savaşın en kızıştığı anda shanks ın değilde garp ın geldiğini ve bu savaş şimdi bitecek yada hepinizi ezerim dediğini düşünün kim geri adım atardı acaba ya da hadi ordan lan keres diyip tokatlarlarmıydı :D Birisinin gücü hakkında bilgi sahibi değilseniz onun gücü hakkında bilgisi olanların ona duyduğu saygı ve korkudan az çok bir tespitte bulunabilirsiniz burada shanks la garp a one piece evrenindekilerin yaklaşımından çok rahat sonuca ulaşırsınız tartışmaya çok açık bir kıyaslama değil.

Shanks'ı tanımıyoruz güçlerini bilmiyoruz o yüzden garp diyen arkadaşlara galiba marinfort savaşını esgeçti izlemedi yada okumadı.Tamam shans ın gücü hakkında bilgi kısıtlı ama eleman marinfort a gelip amirallere ve teach e aynı anda gider yapıp ya savaşı bitirirsiniz ya da benimle savaşırsınız dediğinde herkes üç buçuk attı garp ın sözünün bile edilemeyeceği ortamda herkesin geri adım attığı korktuğu adamın garp la kıyaslanması üstüne garp ın bu vs yi alacağının düşünülmesi son zamanlarda gördüğüm en ilginç anket oldu :D Hiç bir şey yapılamıyorsa o alana savaşın en kızıştığı anda shanks ın değilde garp ın geldiğini ve bu savaş şimdi bitecek yada hepinizi ezerim dediğini düşünün kim geri adım atardı acaba ya da hadi ordan lan keres diyip tokatlarlarmıydı :D Birisinin gücü hakkında bilgi sahibi değilseniz onun gücü hakkında bilgisi olanların ona duyduğu saygı ve korkudan az çok bir tespitte bulunabilirsiniz burada shanks la garp a one piece evrenindekilerin yaklaşımından çok rahat sonuca ulaşırsınız tartışmaya çok açık bir kıyaslama değil.
Orda ki mevzu denizciler zaten savaşı kazandı ace oldu beyazsakal oldu cobby'in cıksıından sonra kimse gerek kalmadıgını bılıyor denizcilerin o kadar yaralısı var vs beyaz sakal yerine o tayfa ile shanks saldırysaydı shanks'i emin ol duman ederleri :) beyaz sakal tayfa gucuyla o kadar zarar verdi kendi yaptıgı saldırılar hariç :) shanks babayıgıtte okadar da gelip garp sengoku akainu kizaru kuzan varken savaşacak ve yenicek bu animede kimsede o kadar t*şak yok :) orda ki mevzu savaş zaten bitmiş denizciler yaralı diye duruldu beyaz sakala saygıdan sengoku savaşı bitirdi :)

Kaido her yere tek dalmış, marineye yonkoya vs. Kim olsa yenilir yakalanır, Kaidonun bu durumuna bakıp Garpı övmek oldukça ironik açıkçası. :)
Kim diyor her yere tek dalmış :D dalmasaymıs sonucta yenildimi luffy'de tek dalıyor dünynaın en güçlü adamıysa o zaman 7 kez niye yenilmiş demek ki kaidodan daha güçlü elamanlar var :) Bakınız kaido vs eski elemanlar bunları avlamaya giden kişiler belli sengoku garp diğer 3 amiral daha toy o zamanlar :) kaido yenıldıyse bılın kı denızcılere yenıldı bunlarda buyuk olasalıkla garp sengoku felan korsanları soylemıyorum . millet çıkmış garp balon dünyanın en güçlü adamı kaido diyor ne gördünüz ki şuana kadar sırf bir nam verdi oda diye adamı beyaz sakaldan güçlü gördü herkes :D

Orda ki mevzu denizciler zaten savaşı kazandı ace oldu beyazsakal oldu cobby'in cıksıından sonra kimse gerek kalmadıgını bılıyor denizcilerin o kadar yaralısı var vs beyaz sakal yerine o tayfa ile shanks saldırysaydı shanks'i emin ol duman ederleri :) beyaz sakal tayfa gucuyla o kadar zarar verdi kendi yaptıgı saldırılar hariç :) shanks babayıgıtte okadar da gelip garp sengoku akainu kizaru kuzan varken savaşacak ve yenicek bu animede kimsede o kadar t*şak yok :) orda ki mevzu savaş zaten bitmiş denizciler yaralı diye duruldu beyaz sakala saygıdan sengoku savaşı bitirdi :)

Kim diyor her yere tek dalmış :D dalmasaymıs sonucta yenildimi luffy'de tek dalıyor dünynaın en güçlü adamıysa o zaman 7 kez niye yenilmiş demek ki kaidodan daha güçlü elamanlar var :) Bakınız kaido vs eski elemanlar bunları avlamaya giden kişiler belli sengoku garp diğer 3 amiral daha toy o zamanlar :) kaido yenıldıyse bılın kı denızcılere yenıldı bunlarda buyuk olasalıkla garp sengoku felan korsanları soylemıyorum . millet çıkmış garp balon dünyanın en güçlü adamı kaido diyor ne gördünüz ki şuana kadar sırf bir nam verdi oda diye adamı beyaz sakaldan güçlü gördü herkes :D

E. Oda diyor. :)

Neyse konu uzar zamanı gelince oda bize shanks ın gücünüde yapabileceklerini de ayrıntılı bir şekilde gösterir o zamanda burada garp alır diyen arkadaşların iddialrını devam ettirmelerini beklerim :)Kaldıki shanks ın potansiyeli ile ilgili bilgi çok ama çok kısıtlı tüm seri boyunca gösterilen birkaç sahne bile garp ile liglerinin farklı olduğunu gösteriyor(marinefort a yaptığı giriş sahnesi,wb nin gemisine çıkarken wb tayfalarının üç buçuk attığı yarısından fazlasının adamın yürüken yaydığı hakiden telef olması :D ,mihawk ın ona duyduğu saygı(mihawk dediğimiz arkadaş wb yi sallamayan ve kılıcıyla menzilli atak yapıp gücünü deneyecek kadar kendine güvenen bir adam)Önce dedim gene diyorum bir adamın gücü hakkında yeterli bilgiye sahip değilsen dostlarının ona duyduğu saygı ,düşmanlarının ona karşı hissettiği korkunun seviyesi çok önemli bir bilgi kaynağıdır. Sengoku vs shanks ,akaiunu vs shanks,teach vs shanks hatta wb vs shanks dersin anlarım tartışırız ama garp vs shanks ı tartışmam kardeşim. Madem garp ezer diyen kardeşlerim var atış serbest al o zaman yavaş gelsin garp önce ben beckman la biraz antrenman yapsın var mı ötesi :D
(Ben beckman hakkında bilgi shanks tan daha az gene dediğim gibi düşmanlarının korkusu potansiyeli hakkında ipucu veriyor marinefort a giriş yaptığı sahnede kizaru nun tepkisi yeterlidir diye düşünüyorum.)Burada shanks a karşı garp a şans veren arkadaşların bu kadar fazla olmasının sebebi shanks ın karizması ve seveninin çok olmasından ve herkesin sevdiği karizma gördüğü karakteri karizma görmenin insanları sıradanlaştırdığını hissetmeleri diye düşünüyorum.Yani farklı görünme çabası ben başka açıklama bulamadım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık