Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Trans Kadınların Kadın Sporlarında Olması Hakkında

Trans Kadınların Kadın Takımlarında/Müsabakalarında Olması Doğru mu ?

• Doğrudur, Kadın Takımlarında/Müsabakalarında Olmaları Adil Rekabeti Bozmuyor.

Kullanılan: 13 6.6%
  • Yanlıştır, Kadın Takımlarında/Müsabakalarında Olmaları Adil Rekabeti Bozuyor.

Kullanılan: 167 84.8%
  • Kararsız

Kullanılan: 17 8.6%

• Kullanılan toplam oy
    197
Asıl senin dediğin ne alaka. Seni dövebilecek kadınlar olmasıyla profosyonel sporcuların ne alakası var. Bunlar bütün potansiyelini bu iş üzerine harcıyor. Bu alanda gelişmeye çalışıyorlar. Bu noktada bir erkeğin gelişimiyle kadınınki arasında fark var. Dünyanın en güçlü kadın boksörünün erkekler liginde kaçıncı sıralamada olacağını düşünüyorsun.
Birçok erkeğin üstünde olacağını düşünüyorum. 🤔

Göz göre göre haksızlıktır. Kadın olarak doğmuş olanların hakkı köpek gibi yenmektetir. Sosyal medyada sesleri çok çıkan politik doğrucu sürüsüne oynamak için yarattıkları haksız rekabet ortamında hakkını arayacak kadınları da öyle bir sindirme potansiyelleri var ki günün birinde bu bastırılmışlık feci ters tepecek, haberleri yok. Belli bir refaha erişmiş toplulukların gtten uydurma duyarlarla kendilerine dert arıyor olmalarına bitiyorum. Mağaradan 5 dakika önce çıkmış gerici mülteciyi insan hakları kampına sokma fantezisi, temsiliyet ve çeşitlilik adı altında rezil rüsva cast seçimleri, komedi tanımlamalar they themler, söyle hissediyorum artık buyum böyle hissediyorum artık şuyumlar vs. Wano arcı kalitesinde bir dönemden geçiyor dünya

Ben direkt olarak transların yarışması adil demedim zaten. Bireysel zaferleri bu tartışmalara alet ederek lekelemek hadsizce. Bu iş istatistik yoluyla, rasyonel bir zeminde yapılır. Birinin zaferini örnek göstererek iptidai fikirleri dayatarak yapılmaz. Aynı şekilde birinin yaralanmasını buna bağlayarak kişiye yersiz bir suçluluk ve mahcubiyet yüklemek de en hafif tabirle saflık. Sanki cis kadınlar birbirini hiç yaralamıyor. Sanki biri diğerinden çok daha güçlü iki cis kadın aynı voleybol maçına denk gelmiyor.
Valla bu konu hakkında daha net yorumlarda bulunmam için ortalama Kadın bir birey, ortalama Erkek bir birey ve Trans bireylerin yapısal farklarının önümde veri olarak durması gerekiyor. Sporda spora ayrı değerlendirmeler de yapılabilir pek tabi de...

Ben Transları, tam olarak kendi kafamda net konumlandırmadım açıkçası.. İmamoğlu editleri izlemekten pek vaktim olmadı asdndlsmdm ülkenin kendi gündemi biraz feraha erince bir ara kurcalayıp daha net bi şey yazarım.

Valla bu konu hakkında daha net yorumlarda bulunmam için ortalama Kadın bir birey, ortalama Erkek bir birey ve Trans bireylerin yapısal farklarının önümde veri olarak durması gerekiyor. Sporda spora ayrı değerlendirmeler de yapılabilir pek tabi de...
Aynen, ben de bunu destekliyorum.

Aynısını düşündüm de dillendirmek istemedim. Usain Bolt siyahi olduğu için kazandı bunların mantığıyla.
Fikirlerini bildiğim için @Tiksav Lee @ch3rlo gibi birkaç kişi ayrı tutuyorum, çoğunun amacı kadınların mağdur olması değil. Amaçları transların görünürlük kazanmaması.

Madem adil düzlemde olmalarını istiyorlar, bunlardan kaçı 16 yaşındaki birisinin hormon almsına karşı çıkmayacak? Adaletsizliği oluşturan en büyük etmenlerden birisi küçük yaşta hormon alınmaması. Geç almaya başladıkları zaman böyle fiziksel farklar oluşuyor ve cis kadınlara haksızlık olduğunu ifade ediyorlar. Hee trans insanlara da bir haksızlık var. Hem erken yaşta hormon alınmasına karşısınız hem de spor alanında kendilerini göstermelerine. Sonra biz haksızlığa gelemiyoruz diyorlar. Dürüst olun, trans insanlara karşıyız deyin. Biz de ona göre tartışalım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık