Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Last of Us (2023-)

Diziyi beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 36 87.8%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 5 12.2%

• Kullanılan toplam oy
    41
3.bölümü sevemedim. Oyundan en çok koptukları kısım bu olmuş.

Sevemediğim kısım Bill'in sonunun oyuna göre çok farklı olması. Bill ve Frank'in aşk hikayesinden rahatsız olduğum yok ki daha dizi gelmeden bunun olacağını tahmin ediyordum ama bana geçmedi diziyi izlerken ve bu yüzden beni etkileyemedi sonları. Çok dramatik gelmedi. Bill'in ve Frank'in ilişkisini zaten daha detaylı görmeyi bekledim ama bir yerden sonra yine oyuna bağlarlar belki diye düşündüm. Oyunda bana baya keyif vermişti Bill ile yaşadığımız kısımlar.

3.bölümü sevemedim. Oyundan en çok koptukları kısım bu olmuş.

Sevemediğim kısım Bill'in sonunun oyuna göre çok farklı olması. Bill ve Frank'in aşk hikayesinden rahatsız olduğum yok ki daha dizi gelmeden bunun olacağını tahmin ediyordum ama bana geçmedi diziyi izlerken ve bu yüzden beni etkileyemedi sonları. Çok dramatik gelmedi. Bill'in ve Frank'in ilişkisini zaten daha detaylı görmeyi bekledim ama bir yerden sonra yine oyuna bağlarlar belki diye düşündüm. Oyunda bana baya keyif vermişti Bill ile yaşadığımız kısımlar.

Yapma , deme öyle. Alışmışız 2 bölümdür güzel bölümlere :utan:

Oyuncuların seçimi ve oyunculuklar kötü geldi.

Ayrıca zombi, vampir v.b. şeyleri zaten sevmiyorum. Yani bana göre değil...

Bu diziyi bıraktıktan sonra rastgele bulduğum Deadwood'u bitirdim. Al Swearengen gibi harika bir karakteri tanımak çok iyi geldi. Genel anlamda da oyunculuklar çok iyiydi

Son düzenleme:
Oyundan ne zaman farklı bir şey yaşanacak diye bekliyordum o da bu bölümde gerçekleşti.
Oyunu bilenlere garip gelecektir ama bilmeyenler için kurgusu fena olmayan bir hikayeydi bence.

Bu bölüm daha durgundu, bu tarz daha sakin bölümler olacaktır illa. Yine de sürükleyiciydi.
Bölümde kullanılan şarkılar hoştu ve Ellie'nin Joel'in müzik zevkini ayaklar altına alması da ayrı bir olay :D

Bölümde Tess'i görünce ister istemez oyunda Tess'i canlandıran kadını düşündüm. Kendisi dün maalesef kanserden hayatını kaybetti.
Bu olayın tam da yer aldığı oyunun uyarlaması yayınlanırken yaşanması ayrı bir üzücü.

Oyundan ne zaman farklı bir şey yaşanacak diye bekliyordum o da bu bölümde gerçekleşti.
Oyunu bilenlere garip gelecektir ama bilmeyenler için kurgusu fena olmayan bir hikayeydi bence.

Bu bölüm daha durgundu, bu tarz daha sakin bölümler olacaktır illa. Yine de sürükleyiciydi.
Bölümde kullanılan şarkılar hoştu ve Ellie'nin Joel'in müzik zevkini ayaklar altına alması da ayrı bir olay :D

Bölümde Tess'i görünce ister istemez oyunda Tess'i canlandıran kadını düşündüm. Kendisi dün maalesef kanserden hayatını kaybetti.
Bu olayın tam da yer aldığı oyunun uyarlaması yayınlanırken yaşanması ayrı bir üzücü.
Oyunda nasıl ilerliyordu Bill&Frank'in hikayesi, bahsedebilir misiniz?

Oyunda nasıl ilerliyordu Bill&Frank'in hikayesi, bahsedebilir misiniz?
Şöyle anlatayım, öncelikle oyunda Frank diye bir karakter yok. Ama oyunla zıt giden kısım bu değil. Asıl değişiklik Bill'in kendisinde.
Çünkü oyunda Bill ölü değil. Oyunda Bill ile tanışıp vakit geçiriyoruz. Dizide ise bizimkilerle karşılaşmadan öldü.

Biz oyunda direkt yaşlı Bill ile karşılaşıyoruz.
Frank diye karakter yok dedim ama neden Frank hikayesinin oyunla zıt gitmediğinin sebebini de söyleyeyim.
Oyunda Bill'in şöyle bir sözü var:

''Once upon a time, I had somebody that I cared about. It was a partner. Somebody I had to look after. And in this world, that sort of shit's good for one thing: gettin' you killed.''

Yani Bill için Frank gibi birisi vardı, sadece oyunda ne gösterildi ne de adı geçti. Yani dizi bu cümlenin hikayesini anlattı ve bilinmeyeni gösterdi bir nevi.
Fakat Bill'in ölüş şekli ve Joel - Ellie ile karşılaşmadan ölmesi durumu oyundan tamamen bağımsız bir olay.

Oyunu oynayan bir kişi olarak bu bölüm şaşırdım.Demekki bu tip oyundan farklı işlenen kısımlar görmeye devam edeceğiz.Bizim ikiliyi çoğu kısımda görmediğimiz için sıkılsamda yinede güzel bir bölümdü.

Netflix'in gereksiz bir şekilde her yere çeşitlilik sıkıştırmasından çok daha kaliteli olmuş bu bölüm. Duygulandım valla.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık