Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Last of Us (2023-)

Diziyi beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 36 87.8%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 5 12.2%

• Kullanılan toplam oy
    41

Yayınlayan Kanal: HBO Max
Sezon Sayısı: 1
IMDb Puanı: 9.3
Türü: Aksiyon, Macera, Drama
Durumu: Devam ediyor
Baş Roller: Pedro Pascal, Bella Ramsey, Gabriel Luna

Dizi, modern uygarlığın yok edilmesinden 20 yıl sonrasında geçiyor. Joel, 14 yaşındaki Ellie'yi baskıcı bir karantina bölgesinden kaçırmak için tutulur. Küçük bir görev olarak başlayan şey, kısa sürede acımasız, yürek burkan bir yolculuğa dönüşür çünkü ikisi de ABD'yi kat etmek zorundadır ve hayatta kalmak için birbirlerine bağlıdırlar.

Şahsi görüşüm: Şimdiye kadar yapılmış açık ara en iyi oyun uyarlaması ve genel anlamda yapılmış en iyi uyarlamalardan biri.

1 sezonda 1. oyunu bitirip 2. sezonda da 2. oyunu mu bitirecekler acaba yoksa yayarlar mı? Merakla bekliyorum ikili arasında ilişki güzel olur umarım.

1 sezonda 1. oyunu bitirip 2. sezonda da 2. oyunu mu bitirecekler acaba yoksa yayarlar mı? Merakla bekliyorum ikili arasında ilişki güzel olur umarım.
Kısa zaman önce verilen röportajda 1.sezonda ilk oyunun tamamını anlatacaklarını söylemişlerdi.
1 sezonda bütün oyunu anlatmazlar diye düşünüyordum ama ilk bölümün 1 saat 25 dakika olduğunu gördüğümde oyuna göre daha çok detaya gireceklerini ve ilk sezondan işi bitireceklerine dair ikna oldum.
2. oyunu çekecek olurlarsa da bunu 2. sezonda yapmak istediklerini belirttiler.
2. oyun 1. oyuna göre çok çok daha geniş bir alanı kapsıyor dolayısıyla onu 1 sezona sığdırmak için büyük ihtimalle daha çok bölüme ihtiyaçları olacaktır.

Hikayeyi yayma konusunda ve ara sezonlar konusunda ise Craig Mazin ''Filler sevmiyorum'' yorumunda bulundu.

Kısa zaman önce verilen röportajda 1.sezonda ilk oyunun tamamını anlatacaklarını söylemişlerdi.
1 sezonda bütün oyunu anlatmazlar diye düşünüyordum ama ilk bölümün 1 saat 25 dakika olduğunu gördüğümde oyuna göre daha çok detaya gireceklerini ve ilk sezondan işi bitireceklerine dair ikna oldum.
2. oyunu çekecek olurlarsa da bunu 2. sezonda yapmak istediklerini belirttiler.
2. oyun 1. oyuna göre çok çok daha geniş bir alanı kapsıyor dolayısıyla onu 1 sezona sığdırmak için büyük ihtimalle daha çok bölüme ihtiyaçları olacaktır.

Hikayeyi yayma konusunda ve ara sezonlar konusunda ise Craig Mazin ''Filler sevmiyorum'' yorumunda bulundu.
Umarım çekerler 2. oyunu. İzlemesi daha keyifli olabilir, duygusal olarak daha vurucu ve düşündürücü. Tabi 2. oyundaki bazı sahneleri değiştirip daha mantıklı yaparlarsa ekstra hoşuma gider :D

Beklentim baya yüksek. İzleyenlerin bazı videolarını izledim. Genel olarak çok iyi yorumlar. En iyi adapte edilmiş oyun olarak söyleniyor. Bella Ramsay yüz olarak Ellie benzemese de karakteri çok iyi yansıttığını belirtmişler. Cast çok doğru olmuş diye belirtmişler. Değişiklikler varmış ayrıca oyuna göre. Oyunun fanlarının sevmeyeceği noktalar olacakmış bu yüzden.

3. ya da 4. Bölüm tamamen Bill odaklıymış. Joel ve Ellie bölümde az yer alıyormuş. Galiba bahsettiği değişikliklerden biri burada. Bill'in oyundaki yerlerinde değişikler var gibi.

Benim korkum bu değişikliklerin vurucu yerlerinde olması. O sahneleri aynı şekilde yansıtsınlar yeter.

Ayrıca Clickerslar tamamen gerçek insan. CGI yok ve o sesi o insanlar yapıyormuş. Deli Kareografi çalışmışlar. Anna Torv röportajında söylüyor. Bella ve Pedro korkmuşlar bile onlarla çalışınca. :D

The Road filminden esinlenip önce oyun yaptılar, sonra bu esinlenmeyi diziye dönüştürüyorlar. Bir sonraki aşama tekrar film olması sanırım :hhh:
Çin webtoonları gibi sonsuz döngüye doğru gidiyoruz:d

Daha sırada uncharted var, ND tabağın dibini ekmekle sıyırmayı biliyor.
Uncharted'in filmi geldi zaten. İçine edip bıraktılar :D

Craig Mazin büyük fanıymış Last Of Us. Açılış sekansıyla bayılmış oyuna. Bundan film olmaz demiş. :D

2.oyunu oynamadım ama ilk oyunu bayılarak oynamıştım. Chernobly'de aşırı sevdiğim bir diziydi. Bu adamı bu projede görünce daha da mutlu oldum. Bence altından iyi kalkacaklar.

The Road filminden esinlenip önce oyun yaptılar, sonra bu esinlenmeyi diziye dönüştürüyorlar. Bir sonraki aşama tekrar film olması sanırım :hhh:
Çin webtoonları gibi sonsuz döngüye doğru gidiyoruz:d
İlk oyun zaten bir sürü kitaptan ve filmden esinlenerek yapıldı kekem bu gizli bir bilgi değil ki :D
İlk oyunda The Road kitabından ve City of Thives kitabından esinlenildi ama 2. oyunda bu yapımlardan bir nevi kopuyor ve kendi yolunu oluşturuyor.

Hatta dünyayı oluştururken BBC’nin 2006’daki Planet Earth belgeselinden de esinleniyorlar.
Joel karakterini oluştururken No country for old man filminden esinleniliyor yani esinlenmeler olağan ve sıradan şeyler. Hele ki söz konusu oyun olunca.
Yani çoğu yapım şuradan buradan esinlenerek yapılır. Asıl önemli olan en sonunda iyi bir yapım çıkarabilmek ve belli ki başarmışlar.
Daha sırada uncharted var, ND tabağın dibini ekmekle sıyırmayı biliyor.
Şu an bir sürü oyun dizi ve film haline getiriliyor ve bu daha başlangıç diyebilirim. Oyunların dizi ve filmleri havada uçuşacak demedi demeyin.
Tabi bunların arasında cidden emekle ve özenle yapılan yapımlar konuşulacaktır ve bence The Last of Us dizisi bunlardan biri olacak.

Yapımda olan oyunlarla ilgili ufak bir liste.
Dizi
  • The Last of Us
  • Halo: Season 2
  • Untitled Knuckles Series
  • Tomb Raider Anime Series
  • Pokemon Live-Action Series
  • Arcane: Season 2
  • Assassin's Creed
  • Castlevania Spin-Off Series
  • Fallout
  • Mass Effect
  • Final Fantasy XIV
  • Captain Laserhawk: A Blood Dragon Remix
  • Devil May Cry
  • Nier: Automata
  • Horizon
  • Gears of War
  • Alan Wake
  • Twisted Metal
  • God of War
  • System Shock
  • Grounded
  • Splinter Cell
  • Brothers in Arms
Film

• The Super Mario Bros.
  • Sonic the Hedgehog 3
  • Minecraft: The Movie
  • Pokemon: Detective Pikachu 2
  • Borderlands
  • BioShock
  • Yakuza
  • Death Stranding
  • Mega Man
  • Beyond Good & Evil
  • Metal Gear Solid
  • Just Cause
  • Duke Nukem
  • Firewatch
  • Ghost of Tsushima
  • Gran Turismo
  • It Takes Two
  • Saints Row
  • Sifu
  • Beyond Good and Evil
  • Mortal Kombat 2
  • Ark: Survival Evolved
  • Days Gone
  • Space Channel 5
  • Comix Zone
  • Pac-Man
  • Streets of Rage
  • Call of Duty
  • Half-Life
  • Portal
  • Firewatch
  • The Division
  • Five Nights at Freddy’s
  • Just Dance
  • Dragon's Lair

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık