Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Teach Teorileri

Marco Teach'in vücudunun anormal olduğundan bahsederken net konuşuyor ve bunu yaparken tayfadaki herkesin zaten bildiği bir durummuş gibi bahsediyor. Buraya kadar konuşma net, herhangi bir "maybe" yok.

Ondan sonraki cümlede "bu durumu belki bu açıklayabilir" diyor.

Yani vücudunun anormal olması konusunda bir şüphe yok, sadece bu anormalliğin iki meyve olayını sağlıyor olması hakkında belkili konuşmuş, ki normal olanda bu, Marco'nun çıkıpta o arada bilim adamı gibi net bir açıklama yapması garip olurdu. Burada esas nokta E.Oda'nın Marco'ya bunu söyleterek olayı vücudun anormalliğine bağlaması..
İyi de birader sen ''kesin kez Marco böyle dedi o yüzden böyle'' diyorsun bize, Marco ''belki'' bu yüzden diyorken sen Marco'dan bile daha eminsin, ne demek istediğimi anladın. Kendinizi kandırıyorsunuz dedin ya, sen bu kadar kesin konuşurken kaynak gösterdiğin yerin bile kesin konuşmaması sebebi ile bu durum komik bir hal alıyor.

Peki sen anormalliğin neden şeytan meyvesinden kaynaklanmadığı konusunda eminsin. Bu adamın herşeyi içine çeken, kendisini karanlığa dönüştüren anormal bir logia gücü var. Logialar arasında böyle bir çeşit bile görülmemiş, buna anormal bir vücudu var denmesi son derece normaldir benim gözümde.

Burada asıl sorulması gereken soru. Teach 2. Meyveyi yedi mi ? yoksa gücü sayesinde Esir mi tutuyor ? 2 sorunun da ortak bir soruya daha kapı açması çok muhtemel kaç meyveye daha hükmedebilir ? Eğer bu güç Yami Yaminin kendisinden geliyorsa bir kaç tane daha meyveye hükmedebilmesi gayet olası gibi buda Teach'i en tehlikeli adam yapar ve Şeytan meyvesi kullanıcılarını kendisine karşı çok savunmasız bırakabilir.
Yami yami acıyıda çekebildiği için bence 2 den fazla meyveyede hükmedecektir.

Teach yamı yamı no mi hakkında en güçlü meyve diyordu. Jyabura da iki şeytan meyvesi yenilmesi halinde iki şeytanın birbiriyle savaştığını ve kullanıcılarını Yok ettiklerini söylemişti. Eğer yami yami no mi diğer meyveler üzerinde bariz bir şekilde baskınsa bu bahsedilen kapışma olmayıp kullanıcı zarar görmüyor olabilir

Meyve konusunda şu açıklamaya da ihtimal verilebilir belki. Yami yami kullanıcısı daha önce de olmuştur elbet. Ancak bu meyveyi uyandıran kimse olmamış olabilir ve ikinci meyve olayı uyanmış Yami Yami ile mümkün olabiliyordur. Seçenekler:

1-Yami Yami + anormal beden
2-Uyanmış yami yami + anarmol beden
3- Anormal beden
4- Yami yami

3 ve 4 numaralı seçenekler bana göre en düşük ihtimalle olanlar.

Sadece anormal bir bedenle İki meyve gücüne sahip olabilsen Neden Yami yami'yi bu kadar sene bekledin ve bu meyveyi elde etmek uğruna yaşadığın geminin demir kuralını çiğnedin ?

Sadece yami yami yeterli olsaydı bunu daha önce kimsenin yapmamış veya denememiş olması, bu ciddi olayın kulağımıza hiç çalınmayışı ne kadar normal olurdu ?

Tüm ciddi bilgilere vakıf olan dünya hükümeti ve bu hükümetin önemli isimleri olan goroseiler bu bilgiden nasıl olur da bihaber olur ?

Yami yami kullanıcısını seçiyorsa kullanıcısının belli özellikleri olmalı. Belki de meyve yüzyıllardır aynı karaktere sahip olan kişiler tarafından kullanılıyor. Bu durum bana Uchiha klanına ait taş tabletlerin sırrına vakıf olmuş Madara'yı hatırlatıyor teknik olarak (ayrıntılara takılmayın). Teach'in bu meyveyi elde etmesi herşeyin başıydı. Özel bir yeri ve anlamı olmalı bence bunun.

2 meyve oldukça karşısında çok az adam dayanır.
Bu seri için en önemli güç unsuru haki. Teach'in isterse 10 tane meyvesi olsun hakisi güçlü değilse her zaman çöp olarak kalır. Her vsde iş bir yerden sonra haki ile tekme tokat dalmaya geliyor. Luffy'de hakisi sayesinde darmadağın edicek zaten. Yani kaç tane meyveye sahip olduğu önemli değil, önemli olan hakisini ne kadar geliştirdiği.

Bu seri için en önemli güç unsuru haki. Teach'in isterse 10 tane meyvesi olsun hakisi güçlü değilse her zaman çöp olarak kalır. Her vsde iş bir yerden sonra haki ile tekme tokat dalmaya geliyor. Luffy'de hakisi sayesinde darmadağın edicek zaten. Yani kaç tane meyveye sahip olduğu önemli değil, önemli olan hakisini ne kadar geliştirdiği.
Bu yorum biraz fazla tataftarlık içermedimi sencede ? Evet ileride olası bir luffy vs teach sonucunda Luffy korsanlar kralı olacağından teach i hakisi ile yenecek belki ama sencede teachi çok hafife almadınmı ? Yami yamiden dolayı birçok meyve kullanıcısı meyvelerini ve güçlerini kaybedecekleri düşüncesi ile kafadan bu adama yaklaşmaya bile korkacaktır. Evet meyve herşey değil ama çok büyük bir fark bunu da göz ardı etmemelisin. Sıradan bir hakili yumruk ile hakili gura gura sence aynı yıkıcı etkiye sahip olabilirmi ? Meyve kimin kullandığına bağlı olarak üstüne birde haki eklendiğinde çok büyük güç farkı yaratabilir. Yine de fanlığına saygı duyuyorum..

Bu yorum biraz fazla tataftarlık içermedimi sencede ? Evet ileride olası bir luffy vs teach sonucunda Luffy korsanlar kralı olacağından teach i hakisi ile yenecek belki ama sencede teachi çok hafife almadınmı ? Yami yamiden dolayı birçok meyve kullanıcısı meyvelerini ve güçlerini kaybedecekleri düşüncesi ile kafadan bu adama yaklaşmaya bile korkacaktır. Evet meyve herşey değil ama çok büyük bir fark bunu da göz ardı etmemelisin. Sıradan bir hakili yumruk ile hakili gura gura sence aynı yıkıcı etkiye sahip olabilirmi ? Meyve kimin kullandığına bağlı olarak üstüne birde haki eklendiğinde çok büyük güç farkı yaratabilir. Yine de fanlığına saygı duyuyorum..
Bilader bunun fanlıkla ne alakası var? Nerden vardın bu sonuca? Moria da bi benzerini gördük birden fazla gölge alınca sapıttı kontrol edemedi, birden fazla 10 tane mesela, meyveye sahio olursa Teach de aynı sonucu yaşayacak bunu demeye çalışıyorum. Meyve tabiki de büyük güç ama OP evreninde herşey haki demektir. Bende diyorum ki Teach sağlam hakiye sahip olmadığı sürece isterse 100 tane meyveye sahip olsun bi anlam ifade etmez.

Bilader bunun fanlıkla ne alakası var? Nerden vardın bu sonuca? Moria da bi benzerini gördük birden fazla gölge alınca sapıttı kontrol edemedi, birden fazla 10 tane mesela, meyveye sahio olursa Teach de aynı sonucu yaşayacak bunu demeye çalışıyorum. Meyve tabiki de büyük güç ama OP evreninde herşey haki demektir. Bende diyorum ki Teach sağlam hakiye sahip olmadığı sürece isterse 100 tane meyveye sahip olsun bi anlam ifade etmez.
O halde luffy 100 tane gölge aldığı halde sapıtmadı. Senin anlattığından yola çıkarsak luffy de birden fazla şeytan meyvesi yiyebilir.

O halde luffy 100 tane gölge aldığı halde sapıtmadı. Senin anlattığından yola çıkarsak luffy de birden fazla şeytan meyvesi yiyebilir.
Evet hatta bana göre yiyecek. Bununla ilgili konum da vardı ama silinmiş. Zoan meyve yiyeceğini iddia etmiştim antik zoan-maymun. Yapay meyve. Ceaser sayesinde. Kaido ile olan savaşında görücez bunu.

Burada bahsettiğine göre bir insan iki meyve yerse vücudu patlar ve ölür diyor. Karasakalın meyvesi bir logia. Yani vücudunu değiştiriyor. Ama farklı olarak vücudunda pasif olarak bulunan bir etki bırakıyor. Bu etki ile darbeler içinden geçmiyor hatta kendisi daha etkili bir şekilde hissediyor darbeleri. Çünkü karanlık her şeyi çeker. Kara delik gibi bir şey vücudu. Bu nedenle bu anormalleşmiş bedenindeki çekim gücü vücudunun patlayıp dağılmasını engelliyor olabilir.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık