Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Teach Teorileri

İlk kısım yoruma açık olduğu ve ikimizde kendi fikrimizi belirtiiğmiz için o kısmı atlıyorum, okuyanlar kimin fikrini kendine daha yakın bulacağına kendileri karar verir.

İkinci kısım için ise, dilbilgisi denilen bir kavram var, Marco'nun konuşma şekli gayet açık, belki kendini kandırmak gibi kullandığım kelimeler rahatsız edici olmuştur ama Marco'nun konuşmasının geçmişe yönelik olduğu net bir durum.

Kitapta her detayın yazmasını beklemiyorum ama "dünyayı şoka uğratan" bu durum pekte küçük bir ayrıntı sayılmaz sanki. Daha önce hiç kimsenin yapmamış olması ise biraz düşük bir olasılık.

Olayın beden ile alakalı olması "sınırsız şekilde" kullanılabileceği anlamına gelmiyor. Ben 2 yada 3 meyve sınırı olduğu düşünüyorum, buda her önüne gelen meyveyi almaması için gayet makul bir açıklama.

Ortada anormal bir vücut var, Teach buna güvenerek şansını deniyor, Marco'da bu olayın olduğunu görünce "anormal bedeni sayesinde olmuştur" diyor. Ben mantıksal akışta bir sıkıntı göremiyorum.

@Raiden

Bende genel olarak senin gibi düşünüyorum. Meyve güçlerini çekmek karanlık sayesinde mümkün oluyor olabilir ama aynı anda iki meyve kullanabilmek Teach ile alakalı. Başkası karanlık meyvesini kullansaydı ikinci bir meyve kullanması mümkün olmazdı..
Hem olay meyve ile alakalı değil, kullanıcı ile ilgilidir diyorsun, hem de meyve güçlerini karanlık ile çekmiş olabilir diyorsun. Ben de farklı bir şey söylemiyorum zaten. Meyve güçlerini karanlık çeker, Teach de anormal bedeni ile bunu kullanabilir.

İkinci kısım için ise, dilbilgisi denilen bir kavram var, Marco'nun konuşma şekli gayet açık, belki kendini kandırmak gibi kullandığım kelimeler rahatsız edici olmuştur ama Marco'nun konuşmasının geçmişe yönelik olduğu net bir durum.

Sen kesin konuştuğun ve ihtimale fırsat vermediğin için bende nereden geliyor bu kesinlik diye soruyorum. Bege'den bahsetse belki yine aynı şeyi söyleyecek, adamın vücudu normal değil, içine insanları alıyor, içinden insanları çıkartıyor. Garip vücuttan bahsederken meyve gücünden bahsettirmesi mümkün. Üstelik konuşan kişi ''Anka'' Marco, yine meyvesi ile ön plana çıkan bir karakter. Buna mangakanın meyve gücünden bir usta gibi bahsetmesi normal olurdu. Ayrıca Marco yine kesin konuşmuyor ki ''maybe'' Türkçesi ; ''belki'' diyor, yani Marco'nun kendisi bile söylediği şeyden emin değilken sen kesin konuşuyorsun, bir de dilbilgisinden bahsediyorsun.

Hadi diyelim ki ansiklopedide her bilgi yazmıyor. Sadece bu meyvenin özelliği budur (gomu gomu lastik meyvesidir, Yami yami no kaanlık meyvesidir, gura gura deprem meyvesidir vs. vs.) diye yazıyorsa Doff Ope Ope'nin nihai tekniğini nerden öğrendi? Yani bir şekilde bu meyvelerin ne işe yaradığını, bütün tekniklerinin işlendiği bir bilgi kaynağının olması gerekmez mi? Ha henüz keşfedilmemiş meyveler vardır ama bir şekilde daha önce kullanılan bu meyvelerin gücü bir yerlerde kayıt altına mutlaka alınmıştır diye düşünüyorum.

Hem olay meyve ile alakalı değil, kullanıcı ile ilgilidir diyorsun, hem de meyve güçlerini karanlık ile çekmiş olabilir diyorsun. Ben de farklı bir şey söylemiyorum zaten. Meyve güçlerini karanlık çeker, Teach de anormal bedeni ile bunu kullanabilir.
Yakın şeyler söylüyoruz zaten ama biraz nüans farkı var gibi. Ben aklımdakini daha net yazayım.

Normalde kullanıcı ölünce meyve ruhu yakınlarda bulduğu uygun bir meyveyi yeni kozası olarak kullanıyor gibi. Karanlık meyvesi kullanıcısı çekim gücü sayesinde ruhun rastgele bir meyve yerine kendine doğru hareket etmesini sağlıyor olabilir. Ama gelen o ruhu kullanmak normal bir insanın yapabileceği bir iş değil, en iyi ihtimalle kendi elinde tutuğu bir meyveye yada yanında duran meyve kullanıcısı olmayan birinin vücuduna yönlendirebilir. Kendisi kullanmaya kalkarsa iki meyve olayı yüzünden ölür. Ama Teach vücudu normal olmadığı için ikinci meyveyi direkt olarak kendine alabiliyor. O yüzden iki meyve kullanabilmek karanlık meyvesinin verdiği bir yetenek değil. Benim iddiam bu yönde.

@Smoker @straw-hat
Pardon öyleyse ben yanlış anlamışım. :) Sizin de söylediğiniz gibi en mantıklı açıklama; Yami ile meyveleri çalıp kendi garip vücuduyla da kullanması gibi duruyor.

Hadi diyelim ki ansiklopedide her bilgi yazmıyor. Sadece bu meyvenin özelliği budur (gomu gomu lastik meyvesidir, Yami yami no kaanlık meyvesidir, gura gura deprem meyvesidir vs. vs.) diye yazıyorsa Doff Ope Ope'nin nihai tekniğini nerden öğrendi? Yani bir şekilde bu meyvelerin ne işe yaradığını, bütün tekniklerinin işlendiği bir bilgi kaynağının olması gerekmez mi? Ha henüz keşfedilmemiş meyveler vardır ama bir şekilde daha önce kullanılan bu meyvelerin gücü bir yerlerde kayıt altına mutlaka alınmıştır diye düşünüyorum.
O iş öyle olmuyor işte. Mesela Enel'in meyvesi ile daha önce hiç kimsenin kalbini çalıştırmadığını düşün. Kalbini çalıştırdığını görenler birkaç kişi. Daha sonra Enel Ay'a gitti. Meyvenin bu özelliğini kim yazacak kitaba?

Teach'in bedeninin anormalliği nasıl bir şey ya? Şişman kalıplı diye değil herhalde? Bunun hakkında teori bekliyorum forumdan.

Sen kesin konuştuğun ve ihtimale fırsat vermediğin için bende nereden geliyor bu kesinlik diye soruyorum. Bege'den bahsetse belki yine aynı şeyi söyleyecek, adamın vücudu normal değil, içine insanları alıyor, içinden insanları çıkartıyor. Garip vücuttan bahsederken meyve gücünden bahsettirmesi mümkün. Üstelik konuşan kişi ''Anka'' Marco, yine meyvesi ile ön plana çıkan bir karakter. Buna mangakanın meyve gücünden bir usta gibi bahsetmesi normal olurdu. Ayrıca Marco yine kesin konuşmuyor ki ''maybe'' Türkçesi ; ''belki'' diyor, yani Marco'nun kendisi bile söylediği şeyden emin değilken sen kesin konuşuyorsun, bir de dilbilgisinden bahsediyorsun.
Marco Teach'in vücudunun anormal olduğundan bahsederken net konuşuyor ve bunu yaparken tayfadaki herkesin zaten bildiği bir durummuş gibi bahsediyor. Buraya kadar konuşma net, herhangi bir "maybe" yok.

Ondan sonraki cümlede "bu durumu belki bu açıklayabilir" diyor.

Yani vücudunun anormal olması konusunda bir şüphe yok, sadece bu anormalliğin iki meyve olayını sağlıyor olması hakkında belkili konuşmuş, ki normal olanda bu, Marco'nun çıkıpta o arada bilim adamı gibi net bir açıklama yapması garip olurdu. Burada esas nokta E.Oda'nın Marco'ya bunu söyleterek olayı vücudun anormalliğine bağlaması..

Nasıl bir teknikten g2 yi çıkardı luffy,dof da aynı şeyi yapmıştır.kendini geliştirmek mesele.Yata yata kas çıkmaz sabah akşam çalışırsan güçlenirsin.

Marco Vucudun garipliğinden bahsederken fiziksel dış görünüşten bahsettiğini sanmıyorum çünkü gayet sıradan duruyor. burada kast edilen şey Logia olmasına rağmen fiziksel saldırıdan hasar alması ve Meyve güçlerini kapatması olarak düşünürsek çokta kafa takmamız gereken bir söz olmaktan çıkar. Çünkü bu 2 özellik bildiğimiz diğer şeytan meyveleri anlayışına ters.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık