Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Teach Teorileri

Nami'nin olayı anlamaması normal olan zaten, önemli olan Nami'nin bu sorusunun özellikle cevapsız bırakılması, cümle sonuna üç nokta koyarak olayı belirsiz bir şekilde kapatmanın başka bir versiyonu. Bu tür sahnelerde önemli olan karakterlerin yetenek seviyesi vb. durumlar değil genelde, E.Oda'nın vermek istediği atmosfer, orada durduk yere çok gizemli bir şekilde "adamın tayfasıda olabilir" vurgusu yapmaları pek makul gelmiyor bana,
..
Tamam burada bir gizem var ama senin iddia ettiğin şeyi ben Gözlem Haki kullanamayan karakterlerden beklemem. Yani bu derece bir Gözlem Haki Enel'de bile yoktu ki Nola'nın içerisinde bulunan Luffy'yi sezememişti. Yani bu söylediğin şeyi Luffy ve Zoro'nun sezip adeta uzman gibi açıklama yapmaları bana tayfalarından bahsediyor oluşlarından daha düşük ihtimal geliyor. Böyle bir iddiayı anca Fujitora veya Rayleigh gibi gözlem Haki'sin de usta karakterler söylerse kabul edebilirim kaldı ki onların bile kolayca sezebileceklerini zannetmiyorum, önce biraz dövüşüp rakiplerini tartmaları lazım sonra adamın içinde fazladan karakter var mı bunu ustaca Haki kullanıp sezebilirler. Daha eğitim bile almamış Luffy ve Zoro böyle nasıl kesin konuşabiliyor. Bana göre çok mantıksız.

Logiaların vücutları anormal olduğu için mi sence bütün dünya şok oluyor ikinci meyve mevzuna, Marco'dan başka kimse mi çıkıp diyemiyor "adam logia yav o yüzden olabilir" diye, kaldı ki Marco konuşurken kendi tayfasına hitaben konuşuyor ve onların gayet net bildiği bir durumdan bahsediyor, yani Teach'in daha tayfadayken (yani karanlık meyvesini yemeden önce) garip bir vücudu olduğunu söylüyor,

İlk örnek tartışmaya açık belki ama Marco'nun sözleri çok net, aksini iddia etmek kendini kandırmaya çalışmaktan başka bir şey değil..
Daha öncesinden bahsettiğine nereden kesin kez karar verdin ? Teach herkesin gözü önünde Logia gücünü kullandı hatta Beyazsakal'ın depremini durdurdu. Ondan sonra depremi kullanmadan önce tekrar karanlıkla kara delik tekniğini uyguladı. Depremi gören tayfa karanlık meyvesinin gücünü göremiyor mu ? Yani senin burada kesin kez Marco'nun çok eskiden bahsettiği kanısına varman yanlış. Gayette güzel karanlık meyvesinden bahsediyor olabilir nasıl ki deprem meyvesini görüp analiz yaptılarsa. Kimse kendini kandırmaya çalışmıyor, sen çok kesin kez konuşup diğerlerine düşüncelerini zorla kabul ettirmeye çalışıyorsun.

Bende kitapta olmadığını iddia ediyorum zaten. Bu durumda bize tarihte böyle bir olayın kaydının tutulmadığını gösteriyor. Bende bu noktada diyorum ki, yüzlerce yıllık tarihte böyle bir olaya dair bir kayıt yoksa bu olayın meyve ile alakalı olması muhtemel değildir.

Olay kullanıcı ile alakalıdır, daha önce kimsenin yapamadığı bir şeyi kendi vücut özellikleri sayesinde yapmıştır. Marco'nun ağzındanda bu durum dile getirildi en nihayetinde..
Daha önce kimse yapmamış olabilir bunu. Yahut yapıldığı halde kitaba bilgisi aktarılmamış olabilir. Kitapta her meyvenin adı bile yokken, her detayın yazmasını bekliyorsun sanırım.

Bu olay tamamen beden ile alakalı olsa Yami Yami no Mi yemeden önce de başkalarından meyve alabilmesi gerekirdi. Ancak gördüğümüz üzere gayet meyve kullanmayan bir adammış. Marco onun anormal beden yapısı ile bunu mümkün kıldığını söylerken, söz konusu bedene sahip olan Teach'in kesinlikle başarıya ulaşacağından emin olmaması çok tuhaf. Yapabileceğinden emin olsaydı ya da daha önce yapsaydı, başarısızlık ihtimalinden söz edilmezdi.

@straw-hat @Smoker
Daha önce Yami Yami kullanıcılarından kimsenin böyle bir şeyi yapmamış olması önemli değil. Yani insanların bu güçten haberi olmayabilir. Yami ile başka meyveleri çalabilseler bile vücutları Teach gibi özel olmadığı için bu avantajı kullanamamış olabilirler.

Kesin bir hüküm değil elbette benim söylediğim. Sadece ihtimallerden bahsediyorum.

Ayrıca şeytan meyvelerini iptal edebilme özelliği kitaplarda yazıyor muydu ?

Teach'in karanlığın çekim gücünü kullanıp bunu da kendi icat etmediği ne malum ? Dendi ya daha önce neden kimse 2.ci meyveyi çalmamış diye kimse akıl etmemiş mi diye, bunu da belki Teach icat etti, çünkü ne diyor benim vücudum her şeyi çeker hatta gider şeytan meyvesini bile çeker. Bu sebeple adam burada meyve iptalini akıl etmiş. Sonra ilerletmiş kendi vücuduna sadece dokunduğu vakit iptal ettiği meyveyi tümden kendi vücuduna aktarmayı başarmış. Bence bu tamamen Karanlık logiasının özelliğinden kaynaklı bir yetenek.

Daha önce gomu-gomu kullanmışların g2 ve düzenlerine geçtiğini sanmıyorum.Meyveler kitapta var ama şekli ve ne güç verdiği yazıyordur.Bunu yedin kan akışını hızlandır hızın artar yazmaz sanmam.Meyve absorbe etmede kitapta yoktur.Ki ace ile olan vs de bence düşündüğü ace değil mera-mera idi.O sıra çalmayı ya beceremiyordu ya da başka logia çalamıyor.Beden değiştirme olmayan meyveleri kullana bilir bence.Mesela gura-gura.Ama gomu ya da mera kullanamaz.Sonuçta bedene hükmeden yami-yami.Onun üstünü tamamlayan meyveler ekler.Sağ elde yami-sol elde gura örneği gibi.

Çalma çekme işi de meyve özelliği.Meyve kullanıcısı rakibini tuttuğu zaman rakip yeteneksiz kaldı.Bir nevi içine çekiyor.Ama rakip ölmediği için temas kesildiğinde meyve asıl sahibine dönüyor.Bunu 2 yılda geliştirip rakip ölmeden temas da kesildiği halde meyveyi hapsetmeyi öğrenmiştir.Ki yapamaması için neden yok.Meyvenin asıl işi o.Ruh dahil her şeyi içine çekmek.Üstüne gura-gura gibi güç ile de rakibi alt etmek.

JoyBoy

Bence bunun tamamen meyve ile ilgisi olmalı çünkü bu kesin bir bilgi mi emin değilim ama "en güçlü logia" denen bir meyveden bahsediyoruz (yami yami no mi) şimdi bir tür var ismi logia, ve paramecia olsun zoan olsun diğer meyvelere karşı ciddi üstünlükleri var, nadirliği de cabası. Yani ana karakterin meyvesi olmasına rağmen akainunun meyvesi ile luffynin meyvesini bi mukayese etmeye kalktığımda akainu açık ara galip geliyor. Şimdi bu logia türünün en güçlü olanı varsayılan meyveyi göz önüne aldığımızda logia türünün en bariz avantajına bile sahip olmadığını görüyoruz (darbe almama mevzusu) bu durumda bambaşka ve çok ekstrem bir avantajı olması gerekiyor meyvenin. Dokunduğu kişinin meyve güçlerini iptal etmesini ben bu kategoriye dahil edemiyorum çünkü haki olunca buna pek ihtiyaç kalmıyor. O yüzden meyvenin en nadir türün en güçlüsü olması için, kullanıcıya birden fazla meyve gücü kontrolü sağlayabiliyor olması tutarlı geliyor bana. "Garip vücut" envayi çeşit noktaya çekilebilir. Şişko iri bi adam ulan bu. Ne garip vücudu. Hajrudinin vücudu bile daha ihtişamlı gözüküyor. Mesele vücut meselesi olsa devlerin iki meyveye hükmetmesi daha makul olurdu.

Kitapta meyvelerin bütün özellikleri kullanım klavuzu gibi yazacağını düşünmüyorum. Ayrıca bir meyvenin var olması onun sürekli bir kullanıcıya sahip olduğu anlamınada gelmiyor dolayısı ile yami yami belkide onlarca yıldır kullanılmamış ve çok iyi kataloglanmamış olabilir. Teach mu meyveyi yediği için gücünü ve yapabileceklerini hissediyordur meyve kullanıcılarına çoğu saldırı içgüdüsel geliyor. Teach in meyvesinin şeytan meyvesi kullanıcılarını hissettiğini ve direk kendine çektiğini biliyoruz bunun meyvesine ait özel bir durum olduğu aşikar sıradan meyvesiz bedeni ile alaka kuramıyorum. Teach bu şovu yapmadan önce başka şeytan meyvesi kullanıcılarında denemiş ve başarıyı gördükten sonra elde ettiği meyveyi salmış ve bu cesaret ile MF'a gelerek WB ın karşısına çıkmış olması muhtemel. İşini şansa bırakarak canını tehlikeye atmayacak kadar korkak da bir adam.

Teach özel diyelim ama bence başkaları da özel olmalı o zaman, dünya da tek Teach mi özel? Gerçekte de lastik adam, mıknatıs biri veya kafa tası normalden çok kalın insanlar var. Luffy ve diğerleri de özel, omlar da yapabilir bence ama denemiyorlar.

Teach bence vücudundan ziyade meyvesi ile yapıyor. 2 meyve yiyebilecek biri olsa neden yıllarca beklesin, bu adam yamisiz boş biri değil ki?

Tamam burada bir gizem var ama senin iddia ettiğin şeyi ben Gözlem Haki kullanamayan karakterlerden beklemem. Yani bu derece bir Gözlem Haki Enel'de bile yoktu ki Nola'nın içerisinde bulunan Luffy'yi sezememişti. Yani bu söylediğin şeyi Luffy ve Zoro'nun sezip adeta uzman gibi açıklama yapmaları bana tayfalarından bahsediyor oluşlarından daha düşük ihtimal geliyor. Böyle bir iddiayı anca Fujitora veya Rayleigh gibi gözlem Haki'sin de usta karakterler söylerse kabul edebilirim kaldı ki onların bile kolayca sezebileceklerini zannetmiyorum, önce biraz dövüşüp rakiplerini tartmaları lazım sonra adamın içinde fazladan karakter var mı bunu ustaca Haki kullanıp sezebilirler. Daha eğitim bile almamış Luffy ve Zoro böyle nasıl kesin konuşabiliyor. Bana göre çok mantıksız.

Daha öncesinden bahsettiğine nereden kesin kez karar verdin ? Teach herkesin gözü önünde Logia gücünü kullandı hatta Beyazsakal'ın depremini durdurdu. Ondan sonra depremi kullanmadan önce tekrar karanlıkla kara delik tekniğini uyguladı. Depremi gören tayfa karanlık meyvesinin gücünü göremiyor mu ? Yani senin burada kesin kez Marco'nun çok eskiden bahsettiği kanısına varman yanlış. Gayette güzel karanlık meyvesinden bahsediyor olabilir nasıl ki deprem meyvesini görüp analiz yaptılarsa. Kimse kendini kandırmaya çalışmıyor, sen çok kesin kez konuşup diğerlerine düşüncelerini zorla kabul ettirmeye çalışıyorsun.
İlk kısım yoruma açık olduğu ve ikimizde kendi fikrimizi belirtiiğmiz için o kısmı atlıyorum, okuyanlar kimin fikrini kendine daha yakın bulacağına kendileri karar verir.

İkinci kısım için ise, dilbilgisi denilen bir kavram var, Marco'nun konuşma şekli gayet açık, belki kendini kandırmak gibi kullandığım kelimeler rahatsız edici olmuştur ama Marco'nun konuşmasının geçmişe yönelik olduğu net bir durum.

Daha önce kimse yapmamış olabilir bunu. Yahut yapıldığı halde kitaba bilgisi aktarılmamış olabilir. Kitapta her meyvenin adı bile yokken, her detayın yazmasını bekliyorsun sanırım.

Bu olay tamamen beden ile alakalı olsa Yami Yami no Mi yemeden önce de başkalarından meyve alabilmesi gerekirdi. Ancak gördüğümüz üzere gayet meyve kullanmayan bir adammış. Marco onun anormal beden yapısı ile bunu mümkün kıldığını söylerken, söz konusu bedene sahip olan Teach'in kesinlikle başarıya ulaşacağından emin olmaması çok tuhaf. Yapabileceğinden emin olsaydı ya da daha önce yapsaydı, başarısızlık ihtimalinden söz edilmezdi.
Kitapta her detayın yazmasını beklemiyorum ama "dünyayı şoka uğratan" bu durum pekte küçük bir ayrıntı sayılmaz sanki. Daha önce hiç kimsenin yapmamış olması ise biraz düşük bir olasılık.

Olayın beden ile alakalı olması "sınırsız şekilde" kullanılabileceği anlamına gelmiyor. Ben 2 yada 3 meyve sınırı olduğu düşünüyorum, buda her önüne gelen meyveyi almaması için gayet makul bir açıklama.

Ortada anormal bir vücut var, Teach buna güvenerek şansını deniyor, Marco'da bu olayın olduğunu görünce "anormal bedeni sayesinde olmuştur" diyor. Ben mantıksal akışta bir sıkıntı göremiyorum.

@Raiden

Bende genel olarak senin gibi düşünüyorum. Meyve güçlerini çekmek karanlık sayesinde mümkün oluyor olabilir ama aynı anda iki meyve kullanabilmek Teach ile alakalı. Başkası karanlık meyvesini kullansaydı ikinci bir meyve kullanması mümkün olmazdı..

@straw-hat @Smoker
Daha önce Yami Yami kullanıcılarından kimsenin böyle bir şeyi yapmamış olması önemli değil. Yani insanların bu güçten haberi olmayabilir. Yami ile başka meyveleri çalabilseler bile vücutları Teach gibi özel olmadığı için bu avantajı kullanamamış olabilirler.

Kesin bir hüküm değil elbette benim söylediğim. Sadece ihtimallerden bahsediyorum.
Ben de onu diyorum zaten. Meyve çalma özelliği ve Teach'in anormal beden yapısı birleşince, Bu durum Teach için meyve çalmayı mümkün kılmış.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık