Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Süper Kahraman Filmleri Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Filmleri Nasıl Değerlendiriyorsunuz ?

• Kullanılan toplam oy
    164
Sen benim dediklerimi anlamıyorsun ki hiç sadece işine yarayacak kısımları ele alıyorsun, ben müzikali tür olarak eleştiremezsin mi diyorum, filmi müzikal olduğunu bilerek izleyip, izledikten sonra müzikal olduğu için eleştiremezsin diyorum. Sana nasıl anlatsam gene anlamayacağın için çok da yazmak istemiyorum, bu son açıklamam olsun. Örneğin bİr sohbet esnasında film türleri konuşulacak olsa, bir kişi ben müzikali bir film türü olarak saymıyorum dese bunda bir sorun yoktur. Ve ardından kendi gerekçeleriyle müzikalin iyi bir anlatım türü olarak bulmadığını söylese buda yerinde bir eleştiri olmuş olur. Ama bu kişi bir müzikal bir filmi izleyip altına film müzikal olduğu için çok kötüydü diye bir yorum yapsa bu yersiz bir yorum olur, bunun neyini inkar ediyorsun hala anlamıyorum. Kasapa gidip ben et sevmiyorum demek gibi bir şey bu, tamam et sevmiyor olabilirsin ama kasapa niye söylüyorsun bunu, kasap sen bunu söylediğin için işi mi bırakacak hayır.

Ekleme olarak Watson karakteri hikaye anlatıcısı onun durumu farklı, benim anlatmak istediğim şey ile alakası yok.
Batman Kara Şovalye filminde ana karakter kim ? Biri çıkıp ana karakter Batman değildi filmi beğenmedim derse ne yapacaksın ? Niye bu kadar kalıplara koydun kendini ? Ben Loki dizisinde lokinin ana karakter olduğunu düşünmüyorum, senin yada yapımın hayır loki ana karakterdir demesi bir anlam ifade etmiyor benim için.

Örnek, yeni Star Wars serisinde Finn diye bir karakter var, bu karakterin ana karakterlerden biri olduğu söylendi filmler çıkmadan ve hep de ana karkaterlerden biri olarak gösterildi bence ana karakter mi peki ? Hayır değil yan karakter bile değil. Olay bu kadar basit, olayın toksik olmakla veya başka bir sınıflandırmayla alakası yok, ana karakter tanımıyla hiç alakası yok.

Son düzenleme:
Ana karakter işlenişi onun ana karakter tanımını değiştirir niye değiştirmesin ? Bu nasıl bir mantık böyle :oleyo2:
Ben öyle bir şey mi dedim, genel olarak ana karakter tanımını değiştirmez dedim. Sen Loki nin dizide işlenişini beğenmemişsin bunda sorun yok, ama Loki hala dizinin ana karakteri, ana karakter basit tabiriyle olaylar onun etrafında şekillenir. Loki ana karakter bile değildi dediğin için ne alaka dedim ki hala ne alaka diyorum.

Buraya şu güzel videoyu da bırakayım. Çok severim.
Hicivdir bu ne de olsa.
Anladım zaten haklılığımdan dolayı senin, sinir krizine girdiğini. Video ile belirtmene gerek yoktu. Ben konuşmayı çoktan bitirmiştim ama sen ısrarla, uzun yazılar ile benim üstüme gelmeye devam ettin, istersen önce bir sinirin geçsin sonra yaz.

Batman Kara Şovalye filminde ana karakter kim ? Biri çıkıp ana karakter Batman değildi filmi beğenmedim derse ne yapacaksın ? Niye bu kadar kalıplara koydun kendini ? Ben Loki dizisinde lokinin ana karakter olduğunu düşünmüyorum, senin yada yapımın hayır loki ana karakterdir demesi bir anlam ifade etmiyor benim için.

Örnek, yeni Star Wars serisinde Finn diye bir karakter var, bu karakterin ana karakterlerden biri olduğu söylendi filmler çıkmadan ve hep de ana karkaterlerden biri olarak gösterildi bence ana karakter mi peki ? Hayır değil yan karakter bile değil. Olay bu kadar basit, olayın toksik olmakla veya başka bir sınıflandırmayla alakası yok, ana karakter tanımıyla hiç alakası yok.
Ne mi yapıcam, ona yılın eleştirmeni ödülünü vericem tabiki de başka ne yapabilirim. Bana ana karakter havasını vermedi dersin bunda bir sorun yok, senin kullandığın tabir ise şu ana karakter bile değildi, kesinlik ibaresi var gözle görünür şekilde, bende bu yaklaşımı yanlış buldum ve sebebini açıkladım. Daha da uzatmaya ne gerek var.

Anladım zaten haklılığımdan dolayı senin, sinir krizine girdiğini. Video ile belirtmene gerek yoktu. Ben konuşmayı çoktan bitirmiştim ama sen ısrarla, uzun yazılar ile benim üstüme gelmeye devam ettin, istersen önce bir sinirin geçsin sonra yaz.
Hakli bir durumun yok yahu,
Ben öyle bir şey mi dedim, genel olarak ana karakter tanımını değiştirmez dedim. Sen Loki nin dizide işlenişini beğenmemişsin bunda sorun yok, ama Loki hala dizinin ana karakteri, ana karakter basit tabiriyle olaylar onun etrafında şekillenir. Loki ana karakter bile değildi dediğin için ne alaka dedim ki hala ne alaka diyorum.
Su cunleyi yazinca yuzun kizarmadi mi. Ben iyle bir sey demedim diyip diyorsun.

Öyle çok hastası değilim. Güzel olanlarda var, kötü olanlarda. Nötrüm diyelim.
Ayrıca ''Bu filmler yüzünden güzel film çıkmıyor. Sinemayı bitirdiler.'' söylemini gereksiz buluyorum. Her dönem belli bir türde film ilgi görüp deli gibi filmi çekilmiştir. Mesela 50'li 60'lı yıllarda bolca western çekildi. Bazıları çöp olup unutulup gitti bazıları hala hatırlanıp izleniyor. Ama bu filmlerin çıkması onlardan sonraki çıkan kaliteli filmlere bir etkisi olmadı. Sorun sektörün değişmesi ama bu ayrı mesela olduğu için giresim yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık