Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Süper Kahraman Filmleri Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

Filmleri Nasıl Değerlendiriyorsunuz ?

• Kullanılan toplam oy
    164
Hikaye ve konular güzel ama aksiyon başladığı zaman anime dünyasının epic aksiyonlarından sonra sinema dünyası yavan kalıyor.

Bende sana soruyorum ana karakter olması için ne yapması gerekiyordu diye, ana karakter tanımını bilmiyorsan söyleyim basit bir şekilde olaylar o kişinin etrafında gelişir, bazen yardımcı ana karakterler de olaya dahil olur ve yer yer yardımcı ana karakterde ön plana çıkar. Bu diğer karakterin ana karakter olmadığı anlamına gelmez. Dişi Loki de bizim bildiğimiz Loki de ana karakterdi, o sebeple altı dolu olmayan bir sebebe bağlı olmayan eleştiriye ben boş eleştiri diyorum, aklına başka bir şey geliyorsa onu söyleyim. Misal kuru eleştiri, kulağa nasıl geliyor.
Boş eleştiri de diyebilirsin o kadar da önemli değil. Dediğim gibi leş bir diziydi benim için.

Pek aklımda kalan bir şey de yok dizi hakkında, olsaydı yazardım, yazmaya çalışırsam ne çıkar.
Öncelikle sözlü pohpohlamadan nefret ederim, Loki'nin dişi lokiyi karşısına alıp sen harikasın, şöyle süpersin böyle böyle şeyler yaptın şuncacıkken demesi bana geçmedi. Zaten bir yerden sonra Loki'nin dayak yemesini, aptal yerine konumasını falan izledik, mesela bir bölüm var benim de bıraktığım bölümdü, boyutlar arasında sıkışan kahramanlarımızın kendilerini kurtarmak için bir yaratığı alt etmeleri gerekiyordu, bir kaç loki birleşmiş bir şeyler yapıyorlardı sonra dişi loki gelip hepiniz salaksınız böyle iş mi olur diyordu.
Cidi anlamda aklımda diziyle ilgili bir şey kalmamış en fazla bu kadar çıktı, leş olması harici o yüzden kusura bakma

İnsanlar bir şeyi beğenir veya beğenmez benim bununla bir sorunum yok,sorun bana geçerli bir sebep sunmamaları, bazı insanlar eleştirmek için eleştirir. Hatta kimisi de vardır beğenmemek, kötülemek için sebep arayarak izler. Müzikal bir filmi müzikal diye eleştiren bir kesim var mesela. :bilmem:
Müzikal'in müzikal olmasından ötürü eleştirilmesini makul görüyorum. Eleştiride nüans beklemek normal ama nüans olması gerektiğini düşünmüyorum. Hani mesela bir şeyi sevmemek ya da izlememek için bir sebebe sahip olmak gerekir mi? Katip Bartleby tarzı karakterler'in işlendiği bir edebiyat tarihi var önümüzde.

Müzikal'in müzikal olmasından ötürü eleştirilmesini makul görüyorum. Eleştiride nüans beklemek normal ama nüans olması gerektiğini düşünmüyorum. Hani mesela bir şeyi sevmemek ya da izlememek için bir sebebe sahip olmak gerekir mi? Katip Bartleby tarzı karakterler'in işlendiği bir edebiyat tarihi var önümüzde.
Filmin içinde ki müzikal sahneyi eleştirmek başka filmi müzikal diye eleştirmek başka, şöyle diyim daha iyi onla korku filmi izliyorsun korkuyorsun izlerken, izledikten sonra diyorsun film çok korkunçtu, beğenmedim bu yüzden diyorsun. Birine bir şeyi zorla izlettirmek ve sevdirmek zorunda değil hiç kimse, iş benim işim de değil, ben sadece olaylara yanlış gözle bakıyorsun bakış açın şu şekilde olsa izlediğin şeyden daha fazla zevk alırsın diyorum yeri gelince, misal önüne absürt bir sahne gelir bu absürt sahne aslında gerçek hayatta yaşanmış bir olayın çok zekice yapılmış bir eleştirisidir, ve o kişi bunu bilmiyordur ve tabiki de bu olayı bilmek de zorunda değildir o kişi, ama sen o kişinin bu sahneyi izleyip aşırı saçma hiç beğenmedim tarzı bir yorumunu görürsen o kişiye o olayı izletip gözlerini açarsın.

Aksiyon ve büyük bütçeli yapımları kötü yönde etkiledi.Marvel mizahı diye bir şey uyduruldu ve artık neredeyse her gişe filminde bu mizah var.Bunlar beni rahatsız ediyor.
Onun dışında kafa dağıtmalık filmler olarak bakıyorum.Sevdiğim yönetmen ve oyuncular varsa açar izlerim.

Boş eleştiri de diyebilirsin o kadar da önemli değil. Dediğim gibi leş bir diziydi benim için.

Pek aklımda kalan bir şey de yok dizi hakkında, olsaydı yazardım, yazmaya çalışırsam ne çıkar.
Öncelikle sözlü pohpohlamadan nefret ederim, Loki'nin dişi lokiyi karşısına alıp sen harikasın, şöyle süpersin böyle böyle şeyler yaptın şuncacıkken demesi bana geçmedi. Zaten bir yerden sonra Loki'nin dayak yemesini, aptal yerine konumasını falan izledik, mesela bir bölüm var benim de bıraktığım bölümdü, boyutlar arasında sıkışan kahramanlarımızın kendilerini kurtarmak için bir yaratığı alt etmeleri gerekiyordu, bir kaç loki birleşmiş bir şeyler yapıyorlardı sonra dişi loki gelip hepiniz salaksınız böyle iş mi olur diyordu.
Cidi anlamda aklımda diziyle ilgili bir şey kalmamış en fazla bu kadar çıktı, leş olması harici o yüzden kusura bakma

İnsanlar bazen çaresiz duruma düşerler yanlarında onu tanıyan insanlar da sözlü veya fiziksel olarak onu o durumda motive etmeye çalışırlar, seni değil yani onu. Buradan çıkartmamız gereken onun o tarz bir konuşma ile motive olan bir karakter olduğudur.
Loki sürekli aptal yerine kondu bu dizi öncesinde de, sebep olarak da bu Loki güçlerine yeteri kadar güvenmeyen bir Loki olduğu için dendi ve Bu dizi içerisinde Loki gerekli motivasyonu alarak artık güçlerine güvenen bir Loki oldu.
Son olarak da o canavarı alt edebilecek Loki büyüsü sadece Dişi Loki de vardı. Luffy nin Enel i yenmesi gibi benzer bir durum var.

İnsanlar bazen çaresiz duruma düşerler yanlarında onu tanıyan insanlar da sözlü veya fiziksel olarak onu o durumda motive etmeye çalışırlar, seni değil yani onu. Buradan çıkartmamız gereken onun o tarz bir konuşma ile motive olan bir karakter olduğudur.
Loki sürekli aptal yerine kondu bu dizi öncesinde de, sebep olarak da bu Loki güçlerine yeteri kadar güvenmeyen bir Loki olduğu için dendi ve Bu dizi içerisinde Loki gerekli motivasyonu alarak artık güçlerine güvenen bir Loki oldu.
Son olarak da o canavarı alt edebilecek Loki büyüsü sadece Dişi Loki de vardı. Luffy nin Enel i yenmesi gibi benzer bir durum var.

Dizinin ilk iki bölümünü beğenmiştim, zaten 4 yada 5 bölüm izledim yetti bana.
Özellikle Owen Wilson'un performansı ve Tom ile uyumu çok güzeldi, orada zamana müdahale eden ekibin kosepti de iyiydi, dizinin en iyi tarafı ise Loki'nin yaptıklarını izlemesiydi ama ondan sonra dizi Loki dizisi olmaktan çıktı ve ben de pek sabırlı bir insan değilim. Geçmedi dişi lokinin dram hikayesi ve abartı karakteri bana sonra bıraktım. Dişi lokiye dizi yapacalarsa yapsınlar izleyelim ama beklentim farklıyken bana bunu yediremezler izlemem.

Dizinin ilk iki bölümünü beğenmiştim, zaten 4 yada 5 bölüm izledim yetti bana.
Özellikle Owen Wilson'un performansı ve Tom ile uyumu çok güzeldi, orada zamana müdahale eden ekibin kosepti de iyiydi, dizinin en iyi tarafı ise Loki'nin yaptıklarını izlemesiydi ama ondan sonra dizi Loki dizisi olmaktan çıktı ve ben de pek sabırlı bir insan değilim. Geçmedi dişi lokinin dram hikayesi ve abartı karakteri bana sonra bıraktım. Dişi lokiye dizi yapacalarsa yapsınlar izleyelim ama beklentim farklıyken bana bunu yediremezler izlemem.
Sorunda biraz burada işte senin beklentin başka diye bu dizinin leş olduğu anlamına gelmez sende gayet sevmişsin aslında diziyi, neyse yeter bu kadar sohbet, teşekkürler cevabın için, iyi geceler.

Sorunda biraz burada işte senin beklentin başka diye bu dizinin leş olduğu anlamına gelmez sende gayet sevmişsin aslında diziyi, neyse yeter bu kadar sohbet, teşekkürler cevabın için, iyi geceler.
Benim için leş zaten, başkalarının beğenmesine şaşırıyor olsam bile beğenmelerine bir şey demiyorum.

İyi geceler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık