Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Soru - Cevap Köşesi - 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
seri ne zaman biter ? neredeyse her adaya bir arc ayırıyor oda.gördüğüm bi haritada Yenidünya'nın girişinden Rafttel'e kadar seçilen her yolda 7-8 ada var gibi.bi de bu aralarda diğer arc.lar da olabiliyor.Bi yazıda da görmüştüm Oda 10 yıllık malzeme var demiş.Smo-yan senin tahminine göre ne kadar vardır bitmesine.
ben KK olması en az 10 arc sürer diye düşünyorum.bi de KK olduktan sonra heralde büyük savaş falan var 10-15 yıl sürer mi ki ?

iyi aksamlar smokersan.simdi izliyordum da aklima bir soru takildi.brook la yeni tanistilar daha ve günese cikarsan ne olur diye sordu bizim tayfa o da dedi ki gün isigina cikan birini gördüm bedeni parcalandi.simdi buraya kadar tamam.gecko moria yı dövdükten sonra tayfadan gölgeleri calinan kişiler(luffy,zoro,sanji,nico robin) gün ısıgında dikiliyorlardı. bedenleri yanmaya basladi.bir bölüm sonra neden bedenlerinin komple yanmadigini su sekilde anlattilar.bedenleri tamamen yanmadan önce gölgeleri gelip kendilerini tamamladigini söylediler.tam anlatamadim ama sahneler gözünün önüne gelirse hatırlayacaksindir büyük ihtimal.esas sorum şu, daha thrillar bark arc inin en basinda brook anlatirken bir kişinin bedeninin günes isiginda kurudugunu/parcalandigini gördük.peki sonrasinda bu bedeni parcalanan kişiye gölgesi dönerse ne olur ? tekrar vücudu eski halina döner mi ?

Tam skywalker fena bi azar yiyecek diyecektim ki yazdıkları silinmiş :D Herneyse Smoker Op'la Karayip korsanları arasında baya bi benzerlik var: Düşününce Davy Jones'la tayfası serideki balıkadamlar oluyo (hem fiziksel güçleri yüksek hem suyun altında nefes alabiliyolar hemde tipleri baya değişik) ayrıca Jack Sparrow'da Luffy'de hem şapkasına hem gemisine baya önem veriyo.İki seride de ana karakterde hafif salak :)ehe:) Jack Sparrow 9 Korsan lordundan birisi. (OP'daki Shicibukailer)Bide Karayip Korsanları Dünyanın Sonu filminde toplanan korsanlar arasında beyaz suratlı Japon veya Çinlilere benzeyen geleneksel kıyafet giymiş beyaz yüzlü bi kadın vardı oda Op'daki Beyazsakalın Tümen Komutanlarından erkek sesli olan ama kadın elbiseleri giyen adama benziyo. Benim bulduğum benzerlikler bunlar sence birbirlerinden kopyalama falan var mıdır varsa kim kimden çalmıştır konuları?

Benim bir sorum olacak.Kafama takılan bir şey.Şimdi bizimkiler Yonkou'lardan Kaidou'yu indirmek için Law'la ittifak yaptılar ve planlı bir şekilde gidiyorlar.Law'ın planı Kaidou'nun kozu olan smile'ı çökertmekti ve başardı.Yani şu an için kaidou'yu zayıflattı.Peki niye Doflamingo'yla bir takas yapmak niyetindeki?Ceaser'ı ortadan kaldırması smile'ı da ortadan kaldırır.Madem amacı Kaidou'yu indirmek şu an için en güzel yolla gücünü zayıflattı.Niye tekrar Ceaser'ı onların eline versin ki?Ben Law'ın planının nasıl şekil alacağını çok merak ediyorum ve bu konu hakkında nasıl bir fikrin var öğrenmek isterim.Şimdiden teşekkürler.
Demek ki Doflamingo'nun elinde Law'a karşı kullanabileceği daha tehlikeli bir şey var. Yoksa dediğin gibi mantıksız oluyor biraz. Belki Doflamingo'yu da ittifaka katmak istiyorlardır.

2 yıl ara olmuş ya hangi bölümde yada nerde oldu ne zaman oldu bi anlatırımsınız
598'den sonrasını oku. Olmuş şeyleri neden bana anlattırmak istiyorsun?

Law Vergo'ya yaptığı şok saldırısında ne kullandı? Elektrik miydi? Bunu meyve yeteneğiyle mi yapıyor?
Evet, elektrik kullandı. Law'ın meyvesi bir ameliyathanede olan her şeye sahip. O yaptığı şey de duran kalbe verilen şoku çıkaran makinenin elektriği.

Bir logia'ya antisiyle vurduğunda mı daha çok canını yakarsın yoksa haki ile vurduğunda mı ?
Haki ile.

seri ne zaman biter ? neredeyse her adaya bir arc ayırıyor oda.gördüğüm bi haritada Yenidünya'nın girişinden Rafttel'e kadar seçilen her yolda 7-8 ada var gibi.bi de bu aralarda diğer arc.lar da olabiliyor.Bi yazıda da görmüştüm Oda 10 yıllık malzeme var demiş.Smo-yan senin tahminine göre ne kadar vardır bitmesine.
ben KK olması en az 10 arc sürer diye düşünyorum.bi de KK olduktan sonra heralde büyük savaş falan var 10-15 yıl sürer mi ki ?
1000 küsürlü bölümlerde biter muhtemelen. 1200'ü göreceğini sanmam. En azından 6 yılı var yani.

iyi aksamlar smokersan.simdi izliyordum da aklima bir soru takildi.brook la yeni tanistilar daha ve günese cikarsan ne olur diye sordu bizim tayfa o da dedi ki gün isigina cikan birini gördüm bedeni parcalandi.simdi buraya kadar tamam.gecko moria yı dövdükten sonra tayfadan gölgeleri calinan kişiler(luffy,zoro,sanji,nico robin) gün ısıgında dikiliyorlardı. bedenleri yanmaya basladi.bir bölüm sonra neden bedenlerinin komple yanmadigini su sekilde anlattilar.bedenleri tamamen yanmadan önce gölgeleri gelip kendilerini tamamladigini söylediler.tam anlatamadim ama sahneler gözünün önüne gelirse hatırlayacaksindir büyük ihtimal.esas sorum şu, daha thrillar bark arc inin en basinda brook anlatirken bir kişinin bedeninin günes isiginda kurudugunu/parcalandigini gördük.peki sonrasinda bu bedeni parcalanan kişiye gölgesi dönerse ne olur ? tekrar vücudu eski halina döner mi ?
Hayır, bedeni tamamen kül olduktan sonra, gölge de yok olur.

Ya bir duyum aldımda law shicibukai olmak için 100 korsanın kalbini çıkarıp vermişti bir sitede şöyle bir yorum gördüm sizce doğru olabilirmi : Law marineforddan luffyi kurtarmıştı ve ameliyat etmişti acaba ameliyat ederken luffyninde kalbini almış olabilirmi çünkü normal 100tane korsanınkini alarak shicibukai olamaz güçlü kişilerinkini alması lazım ?
Hayır. Law birinin kalbini aldığı zaman o yerde boşluk kalıyor. Örnekleri aşağıda:

Tam skywalker fena bi azar yiyecek diyecektim ki yazdıkları silinmiş :D Herneyse Smoker Op'la Karayip korsanları arasında baya bi benzerlik var: Düşününce Davy Jones'la tayfası serideki balıkadamlar oluyo (hem fiziksel güçleri yüksek hem suyun altında nefes alabiliyolar hemde tipleri baya değişik) ayrıca Jack Sparrow'da Luffy'de hem şapkasına hem gemisine baya önem veriyo.İki seride de ana karakterde hafif salak :)ehe:) Jack Sparrow 9 Korsan lordundan birisi. (OP'daki Shicibukailer)Bide Karayip Korsanları Dünyanın Sonu filminde toplanan korsanlar arasında beyaz suratlı Japon veya Çinlilere benzeyen geleneksel kıyafet giymiş beyaz yüzlü bi kadın vardı oda Op'daki Beyazsakalın Tümen Komutanlarından erkek sesli olan ama kadın elbiseleri giyen adama benziyo. Benim bulduğum benzerlikler bunlar sence birbirlerinden kopyalama falan var mıdır varsa kim kimden çalmıştır konuları?
Ben sildim mesajlarını, umarım aynı hatayı bir daha yapmaz.

Dediğin gibi bunları bazı benzer yönler. Ancak Karayip Korsanları'nın konusu daha çok gerçek dünyadaki Korsanların Altın Çağı'nda olan şeylerden alınma. Yani iki serinin de esin kaynakları aynı nokta.
Bahsettiğin adamın adı da Izo.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık