Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Soru - Cevap Köşesi - 3

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
- Sorularınızı bu konu altında sorabilirsiniz.
- One Piece Mangası ve Animesi içinde merak ettiğiniz ve açıklanmış her soruya cevap vereceğim.
- Benden başkası sorulara cevap vermezse, daha huzurlu bir konu olur.

Sunny de Merry gibi klabautermann çıkabilirmi? ayrıca bu klabautermannlar fiziksel olarak tayfanın yanında yer alabilirmi? malum luffynin dediği 10 kişilik takımı böyle tamamlanır diye düşünüyorum
Klabautermann gemiye özel çıkan bir şey değil. Ona "Denizin Ruhu" diyorlar. Fiziksel bir durumu yok yani onun.

Klabautermann gemiye özel çıkan bir şey değil.
Bu kısımdan eminmisin?Seriyi neredeyse 6 kez izledim böyle birşeyi kaçırmam mümkün değil.Hadi bunu geçtim fiziksel varlığı yoksa skypiea da geminin direğini sudan çıkarıp orjinall haliyle nasıl tamir etti veya nasıl ennies lobbye gidebildi?
O bir ruh. Fiziksel bir imgesi yok. Eldeki tek resim de Usopp'un görüp görmediğinden bile emin olmadığı bir şey. Gemiye özel bir şey olmadığından eminim. Çünkü Klabautermann zorda kalmış denizcilere ve balıkçılara yardım eder.

İkileme düştüm şimdi Frankynin açıklamaları "geminin ruhu" olduğunu söylüyor gerçi geminin ruhu olsaydı marineford savaşında moby dick üzerinden vurgulanırdı zaten sonuçta beyazsakalın gemisi.
Gemiye ait bir şey olsa Franky bunu bilemezdi zaten. One Piece dünyasındaki efsanelerden biri olarak geçiyor.

O bir ruh. Fiziksel bir imgesi yok. Eldeki tek resim de Usopp'un görüp görmediğinden bile emin olmadığı bir şey. Gemiye özel bir şey olmadığından eminim. Çünkü Klabautermann zorda kalmış denizcilere ve balıkçılara yardım eder.
Smoker bende gemiye özel birşey olduğundan eminim,
[YOUTUBE]1WxExwrCQWg&feature=related[/YOUTUBE]

Luffy direk ''sana şunu yaptık bunu yaptık, üzgünüm'' falan diyor, ruhta ''önemli değil, mutluydum'' gibisinden cevap veriyor, yani gemiye özel değilse bu konuşmalar çok mantıksız olur.

Smoker bende gemiye özel birşey olduğundan eminim,
[YOUTUBE]1WxExwrCQWg&feature=related[/YOUTUBE]

Luffy direk ''sana şunu yaptık bunu yaptık, üzgünüm'' falan diyor, ruhta ''önemli değil, mutluydum'' gibisinden cevap veriyor, yani gemiye özel değilse bu konuşmalar çok mantıksız olur.
Sevilen ve gerçekten değer verilen gemilere gelen bir ruhtan bahsediyoruz. Luffy zaten Enies Lobby'de konuşmuştu, orda da öyle demesi normal. Going Merry'yi hiç görmemiş Franky bunu bilemezdi, gemiye ait olsaydı şayet. Klabautermann, Merry'nin zor durumda olduğunu ve çok sevildiğini biliyordu. Geldi, görevini yaptı ve gitti. Olay bu kadar.

Sevilen ve gerçekten değer verilen gemilere gelen bir ruhtan bahsediyoruz. Luffy zaten Enies Lobby'de konuşmuştu, orda da öyle demesi normal. Going Merry'yi hiç görmemiş Franky bunu bilemezdi, gemiye ait olsaydı şayet. Klabautermann, Merry'nin zor durumda olduğunu ve çok sevildiğini biliyordu. Geldi, görevini yaptı ve gitti. Olay bu kadar.
Benim bahsettiğim olay videoda, ruha, merry diye hitap ediliyor.
Tayfa ve ruhta merry olarak cevap veriyor, şayet dediğin gibiyse, klabautermann kafa bulmuş oluyor tayfayla, bi bakıma dalga geçmiş yani, kendisi merry olmamasına rağmen, merry adına cevap verip konuşuyor çünkü.

Benim bahsettiğim olay videoda, ruha, merry diye hitap ediliyor.
Tayfa ve ruhta merry olarak cevap veriyor, şayet dediğin gibiyse, klabautermann kafa bulmuş oluyor tayfayla, bi bakıma dalga geçmiş yani, kendisi merry olmamasına rağmen, merry adına cevap verip konuşuyor çünkü.
Merry'nin ruhu varsa bilemem. Benim bahsettiğim şey Klabutermann. Yani onun Merry'ye özel olmadığını söylüyorum. One Piece'te her şeyin ruhu olduğuna dair mevcur bir teorim var zaten. Geminin ruhu ile Klabautermann aynı şeyler değil.

Merry'nin ruhu varsa bilemem. Benim bahsettiğim şey Klabutermann. Yani onun Merry'ye özel olmadığını söylüyorum. One Piece'te her şeyin ruhu olduğuna dair mevcur bir teorim var zaten. Geminin ruhu ile Klabautermann aynı şeyler değil.
Bence teorinin olabilitesi var, yalnız klabautermann konusunda yanılıyorsun, wikide şöyle bir bilgi var ;
http://onepiece.wikia.com/wiki/Klabautermann
He is revealed to be a seafaring spirit that aids ships of crews that truly deserve it.
''Sadece hak eden tayfalarda ortaya çıkıp yardım eden deniz ruhlarıdır'' şeklinde.
İkinci cümlede ise şöyle söylüyor ;
It can be said that it was the Klabautermann of the Going Merry that spoke to the Straw Hats at the Going Merry's viking funeral.
Going Merry'nin Klabautermann'ı, cenazesinde tayfa ile konuştuğundan bahsediyor.

One Piece'te her şeyin ruhu olduğuna dair mevcur bir teorim var zaten.
Buraya bende katılıyorum kılıçlara silahlara içindeki ruha meyve yediriliyor bunu çok kez gördük bi sorum daha var.
Sunny şeytan meyvesi yiyebilirmi?Yerse normal kullanıcılar gibi suda batarmı? biraz uçuk oldu bu.
Yiyebilir. Batar.

Bence teorinin olabilitesi var, yalnız klabautermann konusunda yanılıyorsun, wikide şöyle bir bilgi var ;
http://onepiece.wikia.com/wiki/Klabautermann

''Sadece hak eden tayfalarda ortaya çıkıp yardım eden deniz ruhlarıdır'' şeklinde.
İkinci cümlede ise şöyle söylüyor ;

Going Merry'nin Klabautermann'ı, cenazesinde tayfa ile konuştuğundan bahsediyor.
Sen benim dediğimi anlamadın. Klabautermann'ın genel halinden bahsediyorum ben. Yani bu lanet Klabautermann lanet Going Merry'e özel bir şey değil.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık