Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sokak Köpeği Sorunu

Sizce Ne Yapılmalıdır

• Kullanılan toplam oy
    309
Önce pitbull sahiplenme ve Türkiye'ye sokulması engellensin, diğer sokak köpekleri zaten barınaklarda aşı maşı neyse yapılıp salınıyor zaten.
Bu köpeğin doğası bu. Bunlara güven olmaz. Yolda görünce yolumu değiştiriyorum.

O küçük kız çocuğu aklıma geldikçe beynime kan gidiyor.

Geçen işe giderken 15 köpek önümü kesti. Ben onlardan daha havyan olduğum için atlattım ama bir çocuk orda olsa sokağa cikamazdi. Kaç kere aradık belediyeyi biz sadece toplayıp kısırlaştırma biliriz dediler. Bence kısırlaştırma da yöntem ama yapmıyorlar sokağa çıkamıyoruz. İstanbul'un heryerinde aynı sıkıntı mevcut. Bu insanlar bir taraflarindan sallamiyorlar. Ben her sabah korkarak işe gitmek istemiyorum surdan bir köpek çıkarmi diyerek

O olaya bende sinirlendim. Fakat bu biraz da sahip ile alakalı bir durum. Tamam o köpekler vahşi ama en büyük sorun sahiplerinde...
Bu olay sebebiyle sokakta ki diğer zararsız köpeklerin suçu ne mesela? Bizim mahallede var baya sokak köpeği çoğu insandan daha zararsız hayvanlar...
Yok arkadaş ben sahipleri iyi olabilir diye ihtimal verip hiçbir köpeğe güvenemem. Hele pitbullara karşı hiçbir toleransım yok. Ülkede yetiştirilmesi bakılması yasaklanmalı. İnsanlardan uzak doğa bulabilirseler oralara salınsınlar. Büyük doğal yaşam alanı parkı gibi bir park kursunlsr etrafını çevirdiler denetlesinler.

Çarşamba günü okulumuzun öğrencilerine kahvaltı etkinliği yapıldı.

Okula dönerken yol üzerinde 2 tane köpek bunları takip etmiş, yol kenarında 2 tane yavru kediyi çocukların gözleri önünde parçalamışlar.

Yine okul yolu üzerinde yürürlerken boş bir arazide 7-8 köpek üstlerine doğru havlayarak gelmişler. Öğretmen arkadaş ne yapardım teller olmasa diye öğretmenler odasında ağlıyordu.

Okulun girişinde öğrencilerin beslediği kediyede saldırmaya çalışırlarken bağırışlara güvenlik hemen çıktıda köpekleri uzaklaştırdı.

Çocukları ve etkinliğe katılan öğretmenlerin çaresizliğini gözlerimle gördüm.

Gaziantepte yaşanan olayın videosunu gördüm ve yarın öbür gün benim yada bir yakınımın başına böyle birşeyin gelmesini asla istemem.

O yüzden kısırlaştırma ile sokaklarda hayvanların kalmaması gerektiğini düşünüyorum.

Barınaklar rezalet durumda. Kendi pisliklerinde yüzüyorlar resmen. Barınak bir çözüm değil Türkiyede

O olaya bende sinirlendim. Fakat bu biraz da sahip ile alakalı bir durum. Tamam o köpekler vahşi ama en büyük sorun sahiplerinde...
Bu olay sebebiyle sokakta ki diğer zararsız köpeklerin suçu ne mesela? Bizim mahallede var baya sokak köpeği çoğu insandan daha zararsız hayvanlar...
Kime neye göre zararsız? Bizim burada sokakta köpekler yüzünden 1 tane kedi göremiyorum. İnsanlar korkuyor. Sincap gibi hayvanlardan zaten eser yok onlar hayal. Diğer canlıların da soyunu tüketiyorlar.

8-10 milyon sokak hayvanının kaçını barınağa alabilirsin? En fazla 150-200 bin. 9 milyon köpeği nasıl uyutacaksın? En makul ve en yumuşak yolu, kısırlaştırma uygulaması.
Kısırlaştırma işlemi de çok uzun bir süreçtir. Dişilerde kısırlaştırma daha zor olduğu için erkekleri kısırlaştıracaklar ama yine sorun çözülmeyecek. Artık tüm hayvanları bulmak bile zor. Ben olaya biraz daha gerçekçi bakıyorum sanırım çünkü diğer yöntemler en azından Türkiye'de aklıma yatmıyor.

Köpeklerin çoğunu uyutarak, toplumsal hafızada yara açmaya gerek yok. Sokak köpeklerinin ortalama ömrü 7-10 sene arası. Üremeleri kontrol altına alınır, sahipli köpeklerin sokağa bırakılmasına ceza verilirse bu sorun rahatlıkla çözülür. Bu sistemi oluşturacak, takip edecek ve onaylayacak; bürokrasi ve siyasi mekanizme yok maalesef.
10 sene uzun bi süre.

Telef edilmeliye oy attım. Yıllık olarak dünyada 70-80 milyar hayvan beslenme nedeniyle öldürülüyor. 10 milyon -20 milyoj ne. Vegan olmayan insanların bu düşünceyi acımasızca görmesi mantıklı değil bence.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık