Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sabo vs. Dracule Mihawk

Sizce hangisi ?

• Kullanılan toplam oy
    117
Şimdi son derece objektif değerlendirecek olursak elde şunlar var.

Mihawk en iyi kılıç ustası.

Fuji ile dövüşünde Fuji bütün boru saldırılarını kılıcıyla karşıladı Sabo ona ulaşamadı bile.Kör,vasıfsız amiral dahi bütün saldırılarını karşılıyorsa o keskin gözlerle Sabo ona ulaşabilir mi ? Hayır kokutoyu geçemez.Geriye ne kalıyor meyve.Eh koskoca Mihawk Burgess gibi yandım anam diye ağlamayacağına göre mera da pek işe yaramaz gibi gözüküyor.Haki ile kendini koruyacak seviyede.Hadi bir Entei yapsa olabilir ama daha adam tekmeyi yeni öğreniyor.

Gelelim hakiye.Sabo öyle bir anlatılıyor ki en iyi b.haki kullanıcısı olduğu sanki tescillenmiş.Böyle bir şey yok.B.hakide son seviye bir Mihawk var kılıcı hiç kırılmayıp çizik almamış.Yani Sabo bu konuda geride bile olabilir.

Dövüş bu şekilde ilerledikten sonra tek seçenek kalıyor.Mihawk büyük kılıç ustası becerileriyle bulduğu ilk açıkta Sabo'yu kesecek.Aynı az daha luffye yapacağı gibi. :)

Tabii muhtemelen Mihawk dövüş öncesi bunları analiz ettiği için çoluk çocukla uğraşamam diyip çekilecek yada yarıda erteleyecek dövüşü.

Fuji ile dövüşünde Fuji bütün boru saldırılarını kılıcıyla karşıladı Sabo ona ulaşamadı bile.Kör,vasıfsız amiral dahi bütün saldırılarını karşılıyorsa o keskin gözlerle Sabo ona ulaşabilir mi ? Hayır kokutoyu geçemez.Geriye ne kalıyor meyve.Eh koskoca Mihawk Burgess gibi yandım anam diye ağlamayacağına göre mera da pek işe yaramaz gibi gözüküyor.Haki ile kendini koruyacak seviyede.Hadi bir Entei yapsa olabilir ama daha adam tekmeyi yeni öğreniyor.

Gelelim hakiye.Sabo öyle bir anlatılıyor ki en iyi b.haki kullanıcısı olduğu sanki tescillenmiş.Böyle bir şey yok.B.hakide son seviye bir Mihawk var kılıcı hiç kırılmayıp çizik almamış.Yani Sabo bu konuda geride bile olabilir.

Dövüş bu şekilde ilerledikten sonra tek seçenek kalıyor.Mihawk büyük kılıç ustası becerileriyle bulduğu ilk açıkta Sabo'yu kesecek.Aynı az daha luffye yapacağı gibi. :)

Tabii muhtemelen Mihawk dövüş öncesi bunları analiz ettiği için çoluk çocukla uğraşamam diyip çekilecek yada yarıda erteleyecek dövüşü.
Mihawk'tan beklentim Zoro'yu gördükçe çoğalıyor, adamı nerden nereye getirmiş. Büyük ihtimal herkes küçük dilini yutacak gücü gösterilince :gamyon:

Mihawk'tan beklentim Zoro'yu gördükçe çoğalıyor, adamı nerden nereye getirmiş. Büyük ihtimal herkes küçük dilini yutacak gücü gösterilince :gamyon:
Söylediklerime ne diyorsun eksik olan bir taraf var mı ? Aklımda canlandırarak bir simülasyon yaratmaya çalıştım.Ve onda da bu şekilde ilerler gibi duruyor.Uzun sürer ama Mihawk o açığı bulunca affetmez.

K.hakiyle görebilen adamı görmüyor diye ezikledin mi sen :D Fuji, Mihawktan daha iyi görüyordur. Zira kendisinin görüş açısı sıkınıtısı bulunmuyor.

Oradaki kendini kaptırma motivasyon efekti olabilir.Karatecilerin antrenman yaparken bağırması gibi. :)

K.hakiyle görebilen adamı görmüyor diye ezikledin mi sen :D Fuji, Mihawktan daha iyi görüyordur. Zira kendisinin görüş açısı sıkınıtısı bulunmuyor.

Böyle bir şey mümkün değil.Adam gözleriyle ünlü ondan iyisi olamaz bu konuda.Her hamleyi ince ayrıntısına kadar görüyor.Rayleigh bile buna dahil.Ki rayleigh kadar iyi değildir Fuji k.hakide.Tamam kör ama öyle sayı belirttiğini şurda şu oldu dediğini görmedik.Sadece kulakları iyi işitiyor hemen Rayleigh seviyesi yaptınız adamı.

Söylediklerime ne diyorsun eksik olan bir taraf var mı ? Aklımda canlandırarak bir simülasyon yaratmaya çalıştım.Ve onda da bu şekilde ilerler gibi duruyor.Uzun sürer ama Mihawk o açığı bulunca affetmez.
Sen iyi hoş diyorsun ama adamlar Mihawk'ı Fuji kadar güçlü görmüyorlar. 2 yıl önceki Luffy'i kesememiş diye bakıyorlar. Zaten senin benim gibi düşünenler Sabo'nun şuan Mihawk'a dokunabileceğine ihtimal vermezler. Adamın lakabı ve hakisi ortada, Sabo'nun ne borusu ne ateşi Mihawk'ın hızını, hakisini aşamaz ve yenilir :good:

Cp0Lucci

Mihawk'ın da hiç Haki şovu yapmadığını hesaba katarsak, Sabo en azından kalbur üstü Bastille ve Burgess'e karşı şov yapabiliyor, Mihawk'ın şov yaptığı adam Daz Bones ve Ivankov'un newkama kılıçustaları. Arada baya bir güç farkı var.

Sen Kizaru'ya ne bakıyorsun, trollemekte üstüne yok. Kizaru'ya kalsa Ben Beckman kendisini rehin alıyor 2 dk sonra denizaltına lazer yağdırıyor, supernovalara canavar diyor 2 dk sonra hepsini tekliyor, Kizaru abartmayı seven bir arkadaş.
Bakış açına hayran kaldım. Bastille dediğin adam kim? Mihawk tekleyemez mi diyorsun sen şimdi onu? Zoro tekler onu mesela. Daz Bones le okama tekledi başka bir şovu yok diyorsun. Daz Bones bile 2 yıl sonra o Bastille den güçlüdür emin ol, Daz Bastille den daha daha önemli bir karakterdir

Sen iyi hoş diyorsun ama adamlar Mihawk'ı Fuji kadar güçlü görmüyorlar. 2 yıl önceki Luffy'i kesememiş diye bakıyorlar. Zaten senin benim gibi düşünenler Sabo'nun şuan Mihawk'a dokunabileceğine ihtimal vermezler. Adamın lakabı ve hakisi ortada, Sabo'nun ne borusu ne ateşi Mihawk'ın hızını, hakisini aşamaz ve yenilir :good:
Maalesef öyle.O yüzden ne yazsak boşa oluyor.Sonuçta değerlendirmeler Mihawk'ın algılanış biçimine göre yapılıyor.Bak işte hükümet köpeği diyorlar mesela.Bu mantıktan bakarsak Sabo boruyla bir vursa Mihawk yoruyu siper etmesine rağmen metrelerce öteye uçacak.Bu bakış açısına göre. :/

Dünden beri onay bekliyorum. Ancak onaylandı üyeliğim. Aklımda daha çok şey vardı ama unuttum.
Sabo amirallerle oynasın. Mihawk oyun oynayacak adam değil, acımaz keser!
Acımadan kesen biri gerçekten. Sadece kesiyor gerçi, iş bitirme özelliğinden yoksun.
Ya da basit bir çaylağı bile kesmekten aciz.
Gülmektek kırıldım :D

Vs ye gelince Mihawk , Yonkou nun 1 tık altı, Sabo ise amiralin 1-2 tık altı, Mihawk alır

Sabo gitsin Lucci ile dövüşsün, Mihawk dövüş ertelemediği sürece Sabo'nun beraberlik için bile şansı yok :D
Mihawk ne kadar güçlü belli değil ama bana kalırsa en kötü Marco seviyesinde.
Sabo ise meyveli hali anca Marco ayarına gelmiştir.
Zorlanarakta olsa Mihawk kazanır.
Marco ayarında ki Mihawk'tan Luffy'i korumak için "Marco" tarafından Vista görevlendiriliyor. Emirin ise Whitebeard'den geldiğinii unutmayalım. "Marco bu adamı hayatınız pahasına koruyun."
Mihawk aşşağı yukarı Yonkou sağ kolu seviyesinde bir adam.Hatta direk Marco seviyesi diyelim.Sabo ise şu an iki yıl önceki Ace den bir tık bilemedin eşittir.Sonuç belli gibi.
Saboyu ezmeninde bir manasi yok,meyveyi yeni yedi(ne kadar tirt bir meyvede olsa) ve calismalara baslamis,azimli cocuk kisa surede tamamiyle amiral dengi olur.
Ace gibi gereksiz biri bile meyvesiyle amiralin saldırısını durdurabiliyor. Şimdi diyeceksiniz meyveyle ne alakası var diye. Amiraller bile meyveleri sayesinde amiraller. Sabo'nun kendi yetenekleri ve meyvesi zaten amiral seviyesidir.
Sabo yeni kurulacak hükümetin başına geçecek isim. Mihawkı geride bırakır ilerde fakat şimdilik Mihawk ezer.
Böyle yorumları görmeye ihtiyacımız var. Bu yorumlar beni umutlandırıyor.
Adını görünce, bunu yazdığını tahmin ettim.

Edward Weevil vs Sabo?

Birisi hükümet köpeği, diğeri hükümete kafa tutan en güçlü organizasyonun 2 numarası. Sonuç belli.
Edward Weevil, hükümet köpeği değil. Annesinin salak oğlu. Annesi ne derse onu oluyor. Annesi Yonkou ol derse onu olmak için uğraşır. Mihawk ise, kendi kararlarını alabilen, nispetten akıllı biri. Hükümet köpeği olmasının bir sebebi olmalı.
Kim haki ile ortaliği yikti kim iki yumruğa yamuldu ? Ilki kişisel görüş digeri belirsiz.

Rob Lucci'yi küçük görenleri anlamakta ayrı bir zorluk çekiyorum. 2 sene öncesinde Koramiraller'in çekindiği bir isimdi Rob Lucci. İki sene sonrası için ise bu kadar net konuşulması çok ilginç. Yazacağım çok şey vardı ama şimdilik bu kadar yeter.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık