Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece'in İvme Kaybetmesinin 10 Sebebi

Çok güzel bir noktaya değinmişsin. Dressrosa'nın, Arabasta'dan tek farkı Doflamingo'nun geçmişinin anlatılmış olması. Dressrosa tanıtılan çoğu karakter ciddi manada gereksizdi ve gereğinden fazla panel harcanmasına neden oldu. Onun yerine Doflamingo ve Kaidou arasındaki ilişkiye yer verilebilirdi.
Aynı olay ne hikmetse Wanoda hiç olmadı... Linlin o zamanki tayfa için çok güçlüydü o yüzden hikayeyi bağlamak adına böyle kıstı gücünü...

Tüm Kek kısımlarındaki karakterlerin rolleri uzamadığı için çok fazla yormadı. Koca Ana pasta diye ortalıkta dolanmaya başlayana kadar gayet güzel gitmişti hikaye.
Mangaka Zou ve Tüm Kek bomba arası Water Seven ve Enies Lobby'deki havayı yakalamıştı. Cidden iyi kandık. Bir de Kata vs Luffy'nin son bölümünü ayrı tutuyorum(genel dövüşü değil). Ama Tüm Kek için hep kısa sürecek gibi konuşuluyordu ve spontane gelişen bir şeyler olduğu belliydi o yüzden Wano gibi 10 yıldan beri(!?) hazırlandığı arcın çok daha iyi olacağı beklentisine kapılmıştım.

Ve karakter öldürmemesi olabilir, hadi eskiden öyleydi kabul ediyorduk falan ama koskoca imparator 1 tane adam öldüremeyince insanın canı sıkılıyor. E hani bu adamlar şöyle büyük, böyle gaddar falandı? Birinin öldürecek karnına saplıyor, adam bayılıyor aşağı atıyor bu ne Allah için? Elindeki gürzünle vura vura 28 parçaya bölmeye falan kalkışsana, en azından bir tane vur, atmak ne? Aşırı kötü bir yazarlık örneği sergiliyor ve bazı retconlar aşırı güzel panallerin, güzelim teorilerin içine ediyor. Mesele Rayleigh Robin'e şunları diyor
E ne oldu bunlara?

Bence bu gibi serilerde daha fazla insan ölmeli. Belli bir kötülükle savaşılıyorsa bazı kayıplarda verilmeli. Seri boyu ölen Ace var 2. bir kişi sayamıyoruz.
Örnek olarak Harry Potter serisinin her bölümünde ana karakterlerden birileri ölüyor ve düşmanın ne kadar büyük ve zorlu olduğu anlaşılıyor.
Şimdiye kadar en azından tayfadan biri ölmeliydi. Bütün dünyaya kafa tutan tayfadan 1 kişi bile kayıp verilmemiş.
Parti çizmeyi falan çok sevdiği için karakterleri öldürmüyormuş çünkü ölürlerse parti yapılamazmış. Büyük ihtimalle kinemon bu yüzden ölmedi oysa kinemon ölse en kral partiyi ben yapardım

Hep keşke one piece bir seinen olsaydı diye düşünmüşümdür. Korsan teması shounene uymuyor. Korsan diyince insanın aklına zalim, gaddar, gözünü kırpmadan birini öldürebilen, hazine için herşeyi yapabilen birisi gelir birde bizim hasırşapka tayfasına bak iyilik meleği hepsi. Sanki korsan değillerde polisler nerde birinin yardıma ihtiyacı var orda karşılıksız yardım eden bizimkiler. Büyük ihtimal one piece dedikleri hazinede arkadaşlığın verdiği macera filan çıkacak :(

Hep keşke one piece bir seinen olsaydı diye düşünmüşümdür. Korsan teması shounene uymuyor. Korsan diyince insanın aklına zalim, gaddar, gözünü kırpmadan birini öldürebilen, hazine için herşeyi yapabilen birisi gelir birde bizim hasırşapka tayfasına bak iyilik meleği hepsi. Sanki korsan değillerde polisler nerde birinin yardıma ihtiyacı var orda karşılıksız yardım eden bizimkiler. Büyük ihtimal one piece dedikleri hazinede arkadaşlığın verdiği macera filan çıkacak :(
o zaman10-17 arası gençlere cilt,oyuncak,dvd maket vs satamaz.
evdeki jakuzinin altın kaplama parası gider.
Nasıl mi bak böyle:

Son düzenleme:
Oda bu seriyi bitirmek istese de bitirtmezler. Çünkü manga olayını abartısız tek başına taşıyor. Diğer çok okunan popüler serilere bakıyorum. One piece veya diğer biten eski serilerin yarısı kadar kalitede değiller. Manga-anime piyasası bu kadar çöpken, kore ve çin çizgi romanlarının popületerisi artarken one piece gibi süt veren ineği kestirmezler. Oda bu yüzden rahat rahat seriyi uzatıyor. İstediği gibi seriyi aylık seriye çevirecek kadar da ara veriyor. 2023 ocak ayının ilk bölüme baktım. 1072. bölüm, yani Stussy'in Kaku'yu bayıltığı bölüm. Resmen 1 sene içinde hikayede gözle görülür hiçbir şey olmamış. Bu serinin sona yaklaştığı filan yok. Korsanfan ahalisinin %90 nını toprağa gömer.

Oda bu seriyi bitirmek istese de bitirtmezler. Çünkü manga olayını abartısız tek başına taşıyor. Diğer çok okunan popüler serilere bakıyorum. One piece veya diğer biten eski serilerin yarısı kadar kalitede değiller. Manga-anime piyasası bu kadar çöpken, kore ve çin çizgi romanlarının popületerisi artarken one piece gibi süt veren ineği kestirmezler. Oda bu yüzden rahat rahat seriyi uzatıyor. İstediği gibi seriyi aylık seriye çevirecek kadar da ara veriyor. 2023 ocak ayının ilk bölüme baktım. 1072. bölüm, yani Stussy'in Kaku'yu bayıltığı bölüm. Resmen 1 sene içinde hikayede gözle görülür hiçbir şey olmamış. Bu serinin sona yaklaştığı filan yok. Korsanfan ahalisinin %90 nını toprağa gömer.
Yayıneviyle yapılan anlaşmaya bağlı, fakat ben bunun çok da bağlayıcı olduğunu düşünmüyorum. Çok popüler olup da biten ya da yarım kalan seriler var. En iyi örneği Attack on Titan, seri tüm dünyada uçuşa geçmişken bitti.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık