Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] One Piece'in İvme Kaybetmesinin 10 Sebebi

Oda hem çizim hem senaryo bazında berbat. Güzel bir hikaye buldu ve güzel başlangıçlar yaptı. Sürdüremedi. Kendisinin zevk aldığını düşünmüyorum.

Yayıneviyle yapılan anlaşmaya bağlı, fakat ben bunun çok da bağlayıcı olduğunu düşünmüyorum. Çok popüler olup da biten ya da yarım kalan seriler var. En iyi örneği Attack on Titan, seri tüm dünyada uçuşa geçmişken bitti.
Aot benim açımdan hikaye işleyiş kalitesi konusunda op dan daha iyiydi. One piece 1000 küsür bölüm olmasına rağmen hala sıkmadan heyecanla okutuyordu. Ama benim için aot'un yanına yaklaşamaz. Aot'u da one piece de 10 yıldır takip ediyordum. One piece de inişli çıkışlar zamanlar olsa da aot da her zaman hikaye peak durumdaydı. One piece çok fazla ara verdim ama aot her zaman yeni bölümleri bekliyordum. Hele o son 20 bölüm... Eğer sonu daha iyi bitse ve animesini her zaman wit stüdyo yapsa anime tarihine adını altın harfler ile yazdırırdı.

Neyse konudan çıktım:) Konu aot olunca konuşasım geliyor. Bence hikayenin fazla uzamamasının sebebi Aot'un yazarının her şeyi en baştan tasarlayıp işlemesiydi. Oda gibi seriye farklı şeyler eklemedi. Buna bir örnek demon slayer verebilirim. Seri acayip popülerdi. Animesi de acayip kaliteliydi ve çok tuttu. Ama çok popüler olmasına rağmen mangakası seriyi tamamen bir ana düşmana karşı tasarladığından işi uzatmadan bitirdi. Ama one piece de ne oluyor? Sürekli gereksiz dövüşler, gereksiz gizem kasmalar. Zaten serinin yeni dünyadan sonra sakız gibi uzadığını herkes anlamıştır. Wano arcı bu açıdan tam bir kanserdi.
Son egghead arcı başlayalı 2 yıl olmuştur herhalde... Ve buna rağmen oda bu seri 5 yılda bitecek diyor? Şuan seriyi hikayesi dursa, sadece kastığı gizemleri açıklamaya başlasa zaten 4 sene sürer. Bu yüzden Oda hikayeyi hızlandırmak istese bile op tan ekmek yiyenler Oda ya one piece i uzatması için baskı yapıyorlardır. Zaten adamda ayda 2 bölüm verip ağırdan alıyor. Bizimde gazımızı almak için 5 yılda bitecek dedi.
Vinland Saga,Kingdom,jjk
Kingdom; İlk zamanlar güzeldi. Karakter gelişimini izlemek zevkliydi. Ama ilerledikçe çok monotonlaşmaya başladı. One piece deki ada döngüsü gibi bunda da savaş döngüsü vardı. 5 sene oldu galiba son okuduğum. Açıkçası seriyi unuttum sayılır. Serinin güzel olmadığı, seriyi tamamen unutmamdan anlaşılıyor:) Mesela aklıma eskilerden veritas geliyor. Her noktası hala aklımda.
Vinland Saga; .... Japonların yapacağı peak viking mangası. Dövüşmeyi reddeden viking:) ahahhaha. Hild karakterinden sonra seriyi tamamen okumayı bırakmıştım. Manga okumayı da bu tip hikaye kurgusu yüzünden bırakmıştım. Seri hakkında tek seveceğim yan çizim kalitesidir.
Jujutsu Kaisen; Çok okunuyor diye bir bakayım dedim. Bildiğin klasik normal bir shounen serisi. Bunların bir dövüşü oluyordu. Rakip okuldu galiba. Tek dövüş uzadıkça uzamıştı. Ben de bu yaştan sonra izleyeceğim yavaş hikaye döngülü tek seri one piece olabilir diye bırakmıştım. Bir dövüşün 2 sene sürdüğü seriler sarmıyor. Bilmiyorum belki çok güzeldir.

One Piece'i kimse fightların epicliği için takip etmiyordur ama gidip sayfalarca fight çiziyor. Hele Luffy ve Zoronun fightları o kadar baydı ki hiç bakmıyorum bile direkt konuşma geçen panellere bakıyorum

Aot benim açımdan hikaye işleyiş kalitesi konusunda op dan daha iyiydi. One piece 1000 küsür bölüm olmasına rağmen hala sıkmadan heyecanla okutuyordu. Ama benim için aot'un yanına yaklaşamaz. Aot'u da one piece de 10 yıldır takip ediyordum. One piece de inişli çıkışlar zamanlar olsa da aot da her zaman hikaye peak durumdaydı. One piece çok fazla ara verdim ama aot her zaman yeni bölümleri bekliyordum. Hele o son 20 bölüm... Eğer sonu daha iyi bitse ve animesini her zaman wit stüdyo yapsa anime tarihine adını altın harfler ile yazdırırdı.

Neyse konudan çıktım:) Konu aot olunca konuşasım geliyor. Bence hikayenin fazla uzamamasının sebebi Aot'un yazarının her şeyi en baştan tasarlayıp işlemesiydi. Oda gibi seriye farklı şeyler eklemedi. Buna bir örnek demon slayer verebilirim. Seri acayip popülerdi. Animesi de acayip kaliteliydi ve çok tuttu. Ama çok popüler olmasına rağmen mangakası seriyi tamamen bir ana düşmana karşı tasarladığından işi uzatmadan bitirdi. Ama one piece de ne oluyor? Sürekli gereksiz dövüşler, gereksiz gizem kasmalar. Zaten serinin yeni dünyadan sonra sakız gibi uzadığını herkes anlamıştır. Wano arcı bu açıdan tam bir kanserdi.
Son egghead arcı başlayalı 2 yıl olmuştur herhalde... Ve buna rağmen oda bu seri 5 yılda bitecek diyor? Şuan seriyi hikayesi dursa, sadece kastığı gizemleri açıklamaya başlasa zaten 4 sene sürer. Bu yüzden Oda hikayeyi hızlandırmak istese bile op tan ekmek yiyenler Oda ya one piece i uzatması için baskı yapıyorlardır. Zaten adamda ayda 2 bölüm verip ağırdan alıyor. Bizimde gazımızı almak için 5 yılda bitecek dedi.

Kingdom; İlk zamanlar güzeldi. Karakter gelişimini izlemek zevkliydi. Ama ilerledikçe çok monotonlaşmaya başladı. One piece deki ada döngüsü gibi bunda da savaş döngüsü vardı. 5 sene oldu galiba son okuduğum. Açıkçası seriyi unuttum sayılır. Serinin güzel olmadığı, seriyi tamamen unutmamdan anlaşılıyor:) Mesela aklıma eskilerden veritas geliyor. Her noktası hala aklımda.
Vinland Saga; .... Japonların yapacağı peak viking mangası. Dövüşmeyi reddeden viking:) ahahhaha. Hild karakterinden sonra seriyi tamamen okumayı bırakmıştım. Manga okumayı da bu tip hikaye kurgusu yüzünden bırakmıştım. Seri hakkında tek seveceğim yan çizim kalitesidir.
Jujutsu Kaisen; Çok okunuyor diye bir bakayım dedim. Bildiğin klasik normal bir shounen serisi. Bunların bir dövüşü oluyordu. Rakip okuldu galiba. Tek dövüş uzadıkça uzamıştı. Ben de bu yaştan sonra izleyeceğim yavaş hikaye döngülü tek seri one piece olabilir diye bırakmıştım. Bir dövüşün 2 sene sürdüğü seriler sarmıyor. Bilmiyorum belki çok güzeldir.
Kingdom gerçek olayları anlatıyor, o yüzden yazarın çok geniş bir hikaye alanı yok. Elinden geldiğince savaşları ilginçleştirmeye çalışıyor, fakat girilecek her bir savaşta neler olacağı 2300 yıldır biliniyor. Böyle olunca da hikayenin monotonlaşması kaçınılmaz. One Piece'te de aynı durum var. Oda ne zaman merak edilen bir olaya dair birkaç sayfa bir şey gösterse genel yorumlar "satışlar düştü sanırım" şeklinde oluyor. Oda iki yıl önce kurduğu hikayenin ekmeğini yiyor, ama onu da retconlarla anlamsız hale getiriyor.

Valla güncel çoğu edgelord seriden iyi ama bu opun mevcut durumunun kötü olmadığı anlamına gelmiyor.
Güncel serileri bilmiyorum ama OP’den iyi olmaları için ekstra çabaya gerek yok. OP = gereksiz dram ve acıtasyona bulanmış Türk dizileri. Orjinal bir tarafı yok, yazarın diğer mangalardaki ciddiyeti sevmediğim için g5’i yaptım dediği şey bile aslında orjinal değil. Dragon Ball dövüşlerinde troll mevzular her zaman vardı misal. Marvel evrenin de direkt olarak uygulanmış bir fikir, süper gücü çizgi film karakteri olmak olan bir karakter var.

Güncel serileri bilmiyorum ama OP’den iyi olmaları için ekstra çabaya gerek yok. OP = gereksiz dram ve acıtasyona bulanmış Türk dizileri.
İşte bilsen o serilerinde opun bu güncel durumundan pek bir farkı olmadığını anlarsın.

Orjinal bir tarafı yok, yazarın diğer mangalardaki ciddiyeti sevmediğim için g5’i yaptım dediği şey bile aslında orjinal değil. Dragon Ball dövüşlerinde troll mevzular her zaman vardı misal. Marvel evrenin de direkt olarak uygulanmış bir fikir, süper gücü çizgi film karakteri olmak olan bir karakter var.
Buna kimse çıkıp orijinal demiyor ki zaten.

Her ARC 6 AY ile 1 Sene arası sürmeliydi. Ama bazı ARC'lar gerçekten işin suyunu çıkardı tadını kaçırdı. 3 sene bi Arc sürmesi tamamen saçmalık.

Hadi sürsün ona da tamam fakat yarısından çoğu boş geçmesi gerçekten okurlara saygısızlık. 34 yaşındayım 2000 de star TV de tanıştım bu anime ile o gün bugündür takip ederim ve son 10 yıldır da Mangasınıda okuyorum ama gerçekten sinir bozucu olmaya başladı.
Hani derler ya evlat işte atsan atılmaz satsan satılmaz tam da bu tabire dönüştü. Alışkanlık ve meraktan ötürü bakıp geçer oldum ne keyfim kaldı ne heyecanım.

İşte bilsen o serilerinde opun bu güncel durumundan pek bir farkı olmadığını anlarsın.

Buna kimse çıkıp orijinal demiyor ki zaten.
Oda’da da orjinallik ne arar? Dc evreninden plastik adam, Nika için tanımlanan “özgürce” her şeyi yapma işini abartmış. Lastik vücuduyla dinozor, çekiç, ahtapot her şeyi yapıyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık