Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Söylediğin örnek alakasız, neden alakasız çünkü Kaku şayet Zoro'yu yenseydi, Rokushiki ve Zoan sayesinde yenmiş olacaktı, kılıçustalığı sayesinde değil. Sen kalkıp Kaku daha iyi kılıçustası mı diyecektin Rokushiki teknikleri ile kesme atan, zoan burnu ile vurup avantaj sağlayan bu adama? Bunu diyenin aklından şüphe ederim, adamın doğru düzgün bir tane kılıç tekniği mi vardı ki bu adamı bir kılıçustası olarak yenmek kılıçustalığında daha üstün marifet gerektirsin?

Adamın kullandığı son teknik bile kılıcı ile alakası olmayan bir ranyaku tekniğiydi, ranyaku atan adama biz kılıçustası mı diyeceğiz yoksa rokushiki ustası mı diyeceğiz? CP9'da Ranyaku kullanmayan adam yoktu.

Kaku'nun doğru düzgün isimli ne kılıç tekniğini gördün? Ben rokushiki tekniklerinden başka bir şey kullandığını görmedim.

Zoro'nun Asura kullandığı bölüme bakalım, Kaku kaç defa burnu ile shigan yaparak saldırmış;

1

2

3

Şimdi bu saldırıların kılıçustalığı ile ne alakası var?

Kaku bu tarz saldırılar yaparak yaraladığı rakibini yendikten sonra ben Zoro'dan daha iyi kılıçustasıyım diye ortalıkta gezecek hali yok. Bu aptalca olur.

Senin mantığına göre Kaku bu dövüşü bu kullandığı saldırılar sonucu avantaj sağlayıp kazansaydı, (Asura olmadan Kaku kazanabilirdi) Kaku gidip ben Zoro'dan daha iyi kılıçustasıyım diyecekti yani. Bu söylediğin olsaydı herhalde Kaku ancak kendini kandırırdı, zaten Kaku'nun Zoro ile kılıçustası olarak yarıştığını da düşünmüyorum, kılıçustalığının umrunda olduğunu da zannetmiyorum.

Şeytan meyvesi ile avantaj sağlayıp rakibini yenmeye çalıştı, yani bu adam kılıçustalığını umursamış olsa ilk başta şeytan meyvesi kullanmazdı, Rokushiki'yi geçtim hadi. Yani bu adam için Şeytan meyvesi > Rokushiki > Kılıçustalığı olarak gidiyor. Haliyle Kaku önce şeytan meyvesi, sonra rokushiki kullancısı, en son kılıçustasıdır.

Haliyle en iyi kılıçustası ünvanı en büyük gücü şeytan meyvesi olan birisini kapsamaz. Fujitora için en önce şeytan meyvesi gücü geliyor. Kaç tane kılıç tekniği gördük? Neredeyse sıfır, kaç tane şeytan meyvesi odaklı saldırı gördük? Meteor, yerçekimi ile baskılama, yerçekimi ile kaldırma, yatay yerçekimi saldırısı vesaire kılıçustalığı ile alakalı olmayan şeyler kullanarak dövüşüyor. Fujitora Mihawk'ı yerçekimi kullanarak yendi diyelim, kalkıpta ben ondan daha iyi kılıçustasıyım diye kendini kandırır ancak.
Senin de dediğin gibi kaku yenseydi kılıç ustalığı yeteneği ile yenmeyecekti elbette. Ama zoro yendiği için Zoronun kılıç ustalığı seviyesi Kakunun tüm gücünden fazla. Bu sebeple yendi. Ayrıca kaku kendisine kılıç ustası diyor. Senin fikrinin bir önemi yok burada. Adam kendisi için 4 kılıç ustasıyım diyor.

Mihawk da kılıç ustası olduğu için kendi kılıç ustasıyım diyen meyve kullanıcıları dahil herkesten güçlüdür. Neyini anlamadığını anlamadım valla. Son derece basit bir mantık. Fujitora Mihawk kadar güçlü değil. Çünkü kendisi bir kılıç ustası meyve gücü ile de gidip saldırsa Mihawkı indiremez bu kadar basit. Yani Mihawkın kılıç ustalığı Fujitorayı meyve gücüne rağmen yenecek seviyede. Fujitora yenerse en güçlü kılıç ustası olur. En güçlü kılıç ustası olmak için illa saf kılıç tekniklerini kullanacak diye bir şey yok bu seride. Adamın gücü o. O gücü ile beraber kılıç yeteneklerini kullanıyor. Yer çekimi ile saldırın bir kılıç ustası adam.

Özet:

Fujitora Mihawkı meyve gücü kullanmadan yenerse en iyi ve en güçlü kılıç ustası olur.

Fujitora Mihawkı meyve gücü kullanmadan yenemiyor ve ancak meyve gücü ile yeniyorsa en iyi kılıç ustası olmaz ama en güçlü kılıç ustası olur.

Aradaki farkı ayırt edelim.

Buarada Mihawk, çöp Luffy bile şuanda ondan güçlüdür. Amiral etmez, yonko uzaktan yakından alakası yok.

Hatta yonko sağ kolu bile etmez diyenler sadece yanılıyorlar.

Mihawk çok güçlü bir adam olduğu bariz amiralden aşağı olması çok çok zor.

Bence bir Kaido değil ama sıradan bir shichide değil.

Senin de dediğin gibi kaku yenseydi kılıç ustalığı yeteneği ile yenmeyecekti elbette. Ama zoro yendiği için Zoronun kılıç ustalığı seviyesi Kakunun tüm gücünden fazla. Bu sebeple yendi. Ayrıca kaku kendisine kılıç ustası diyor. Senin fikrinin bir önemi yok burada. Adam kendisi için 4 kılıç ustasıyım diyor.

Mihawk da kılıç ustası olduğu için kendi kılıç ustasıyım diyen meyve kullanıcıları dahil herkesten güçlüdür. Neyini anlamadığını anlamadım valla. Son derece basit bir mantık. Fujitora Mihawk kadar güçlü değil. Çünkü kendisi bir kılıç ustası meyve gücü ile de gidip saldırsa Mihawkı indiremez bu kadar basit. Yani Mihawkın kılıç ustalığı Fujitorayı meyve gücüne rağmen yenecek seviyede. Fujitora yenerse en güçlü kılıç ustası olur. En güçlü kılıç ustası olmak için illa saf kılıç tekniklerini kullanacak diye bir şey yok bu seride. Adamın gücü o. O gücü ile beraber kılıç yeteneklerini kullanıyor. Yer çekimi ile saldırın bir kılıç ustası adam.

Özet:

Fujitora Mihawkı meyve gücü kullanmadan yenerse en iyi ve en güçlü kılıç ustası olur.

Fujitora Mihawkı meyve gücü kullanmadan yenemiyor ve ancak meyve gücü ile yeniyorsa en iyi kılıç ustası olmaz ama en güçlü kılıç ustası olur.

Aradaki farkı ayırt edelim.
Bence gayet güzel açıklamışsın helal olsun :good:

Kaku : Ben 4 kılıç stili kılıç ustasıyım.
Zoro : Kendine kılıç ustası diyen herkesi yeneceğim.
Peki ya Daz olayini nasil acikliyorsun?
Zoro kendisi adamin her yeri kılıç diyor. Daha sonrasinda Daz "Ben senin bildiğin kılıç ustalarina benzemem" diyor. Zoro'nun dediği laf "kiliç ustasi olamazsin zaten" yani bir kaç sahne önce adamin kendisini kiliç gibi kullandiğini soyleyen Zoro daha sonrasinda Daz'i o kulvara koymuyor.

Peki ya Daz olayini nasil acikliyorsun?
Zoro kendisi adamin her yeri kılıç diyor. Daha sonrasinda Daz "Ben senin bildiğin kılıç ustalarina benzemem" diyor. Zoro'nun dediği laf "kiliç ustasi olamazsin zaten" yani bir kaç sahne önce adamin kendisini kiliç gibi kullandiğini soyleyen Zoro daha sonrasinda Daz'i o kulvara koymuyor.
Adam kendini kılıç ustası olarak görmüyor eğer görseydi Zoro için bir hedef olacaktı. Eğer Ishoo ben kılıç ustasıyım derse Zoro için geçilmesi gereken bir hedeftir.

Yani Ishoo veya Shanks ben kılıç ustasıyım dedikten sonra Zoro sen kılıç ustası değilsin çünkü sende meyve var bilmem ne var demez ki Shanks mangaka onaylı kılıç ustası bildiğim kadarıyla.

Bu kılıç ustalığı olayı bence yok meyvesi var yok hakileri kapatalım olayı değil kişinin kendini ne olarak gördüğü ile alakalı.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık