Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Mihawk'ın Seviyesi

Mihawkın gücü ?

• Kullanılan toplam oy
    643
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Senin söylediğin dünyanın en güçlü adamı ünvanı, kılıçustası ünvanı değil.
Yoo. Mesela kaku. Hem meyve hem de kılıç ustası. Zoro onu yendi. İleride de muhtemelen fujitorayı meyve gücüne rağmen yenecek. Belki kingi de meyve gücüne rağmen yenecek. Yani mihawkın kılıç gücü 100 desek fujitoranın meyvesiz hali 60 meyveli hali 95 gibi düşünebilirsin. Adamlar öyle bir geliştiriyor ki kendini meyveyi de aşabiliyor

Yoo. Mesela kaku. Hem meyve hem de kılıç ustası. Zoro onu yendi. İleride de muhtemelen fujitorayı meyve gücüne rağmen yenecek. Belki kingi de meyve gücüne rağmen yenecek.
Kaku'nun zoan burnu ile tekkai yapıp saldırı yapmasının kılıçustalığı ile ne alakası var?

Zoro Hasırşapkalara üye olan bir korsan olarak rakibini yenmek zorundaydı yendi, sen kılıçustasısın seninle dövüşmem lazım diye gidip onunla dövüşmedi.

Zoro'nun dövüş esnasında kılıç yeteneklerini geliştirmesi, dövüştüğü rakipleri kılıçustası yapmıyor. Elma ile armudu karıştırmamak lazım, zaten Zoro bu sebepten Mihawk'a boyun eğdi ve hedefini bir hiçe sayarak beni eğit diye yalvardı, Hasırşapkalara üye olan bir korsan olarak kendi hedefini ikinci sıraya aldı, önce Luffy'ye yardım etmem lazım dedi.

Zoro'nun dövüştüğü rakipler genellikle Hasırşapkalara tehlike oluşturduğu kendisine için rakip oluyor, ben kılıçustasıyım gidip şunu yeneyim demiyor bu adam, siz Zoro bu seriyi tek başına oynuyor falan zannettiğiniz için öyle algılıyor olabilirsiniz ama öyle değil.

Yani mihawkın kılıç gücü 100 desek fujitoranın meyvesiz hali 60 meyveli hali 95 gibi düşünebilirsin. Adamlar öyle bir geliştiriyor ki kendini meyveyi de aşabiliyor
Bu söylediğin gerçek olsaydı Mihawk'ın Vista'ya tek atması lazımdı. Marco'nun da Vista'yı Mihawk'a tek yolladığı için tam bir gerizekalı olması lazımdı.

Hepsini geçtim, bir Shichibukai bir Amiral'den mantıken güçlü olamaz, hükümet köpeği oluyorsan hükümetin en güçlü adamına (Amiraller) denk bile değilsindir bırak güçlü olmayı.

Son düzenleme:
Yoo. Mesela kaku. Hem meyve hem de kılıç ustası. Zoro onu yendi. İleride de muhtemelen fujitorayı meyve gücüne rağmen yenecek. Belki kingi de meyve gücüne rağmen yenecek. Yani mihawkın kılıç gücü 100 desek fujitoranın meyvesiz hali 60 meyveli hali 95 gibi düşünebilirsin. Adamlar öyle bir geliştiriyor ki kendini meyveyi de aşabiliyor
Roger da elinde kılıç tutuyor Mihawk yenebilir mi yani.

Kaku meyve ustası, boynu da kılıcı. Mihawk da zamanında Fuji'yi yenip ondan devralmıştır ünvanını. Fuji de kahrından kör etmiş kendini.

Kaku'nun zoan burnu ile tekkai yapıp saldırı yapmasının kılıçustalığı ile ne alakası var?

Zoro Hasırşapkalara üye olan bir korsan olarak rakibini yenmek zorundaydı yendi, sen kılıçustasısın seninle dövüşmem lazım diye gidip onunla dövüşmedi.

Zoro'nun dövüş esnasında kılıç yeteneklerini geliştirmesi, dövüştüğü rakipleri kılıçustası yapmıyor. Elma ile armudu karıştırmamak lazım, zaten Zoro bu sebepten Mihawk'a boyun eğdi ve hedefini bir hiçe sayarak beni eğit diye yalvardı, Hasırşapkalara üye olan bir korsan olarak kendi hedefini ikinci sıraya aldı, önce Luffy'ye yardım etmem lazım dedi.
Kaku bir kılıç ustası ve meyve kullanıcısı. Dövüş süresince hem meyve gücü hem kılıç ustalığını kullandı. Burada hata yok öyle değil mi?

Zoan fizik güç veriyor mu veriyor. Kuleyi kesen saldırıyı da zoan haliyle attı. Ve Zoro, zoan + kılıç yeteneği ile gelen o kesişi durdurdu. Brook fizik güç yükseldikçe kılıç tekniklerinin de güçleneceğini söylemişti. Doğal olarak Zoro saf kılıç yeteneği ile zoan + kılıç ustalığını yenmiştir.

Doğal olarak mihawk da pek ala fujinin kılıç yeteneği + meyvesinden güçlüdür.

Bir kişi ben kılıç ustasıyım dediği sürece meyvesine bakılmaksızın mihawktan aşağıdır.

Son düzenleme:
Kaku bir kılıç ustası ve meyve kullanıcısı. Dövüş süresince hem meyve gücü hem kılıç ustalığını kullandı. Burada hata yok öyle değil mi?

Zoan fizik güç veriyor mu veriyor. Kuleyi kesen saldırıyı da zoan haliyle attı. Ve Zoro, zoan + kılıç yeteneği ile gelen o kesişi durdurdu. Brook fizik güç yükseldikçe kılıç tekniklerinin de güçleneceğini söylemişti. Doğal olarak Zoro saf kılıç yeteneği ile zoan + kılıç ustalığını yenmiştir.

Doğal olarak mihawk da pek ala fujinin kılıç yeteneği + meyvesinden güçlüdür.

Bir kişi ben kılıç ustasıyım dediği sürece meyvesine bakılmaksızın mihawktan aşağıdır.
Mihawk'ın kılıçustası ünvanı ile Zoro'nun Kaku'yu yenmesinin ne alakası var halen anlamış değilim. Zoro ben kılıçustasıyım dur şu adamı yeneyim diye gidip Kaku ile dövüşmüyor, Hasırşapka korsanı olarak CP9 ajanını yeniyor. Alakasız şeyler.

Mihawk bir Shichibukai olarak MF savaşına geldi Luffy ile dövüştü, Daz Bones ile dövüştü, Crocodile ile dövüştü, bir sürü korsan ile dövüştü, ben en iyi kılıçustasıyım gidip Lastik Luffy ile dövüşeyim demedi, Shichibukai olarak görevini yaptı, Zoro'nun Hasırşapka olarak yaptığı gibi.

Fujitora'nın yerçekiminin kılıçustalığı ile hiçbir alakası yok, Mihawk dünyanın en güçlü insanı olsa, Fujitora'da insan olduğundan ondan güçlü olurdu. Fujitora sadece bir kılıçustası değil başka silahlarıda var, şeytan meyvesi gibi. Haliyle Mihawk'ın ünvanı sadece kılıçustalığından başka silahı olmayanlara işler.

Mihawk'ın kılıçustası ünvanı ile Zoro'nun Kaku'yu yenmesinin ne alakası var halen anlamış değilim. Zoro ben kılıçustasıyım dur şu adamı yeneyim diye gidip Kaku ile dövüşmüyor, Hasırşapka korsanı olarak CP9 ajanını yeniyor. Alakasız şeyler.

Mihawk bir Shichibukai olarak MF savaşına geldi Luffy ile dövüştü, Daz Bones ile dövüştü, Crocodile ile dövüştü, bir sürü korsan ile dövüştü, ben en iyi kılıçustasıyım gidip Lastik Luffy ile dövüşeyim demedi, Shichibukai olarak görevini yaptı, Zoro'nun Hasırşapka olarak yaptığı gibi.

Fujitora'nın yerçekiminin kılıçustalığı ile hiçbir alakası yok, Mihawk dünyanın en güçlü insanı olsa, Fujitora'da insan olduğundan ondan güçlü olurdu. Fujitora sadece bir kılıçustası değil başka silahlarıda var, şeytan meyvesi gibi. Haliyle Mihawk'ın ünvanı sadece kılıçustalığından başka silahı olmayanlara işler.
Ben ne diyorum sen ne diyorsun. Cp9 falan salla. Kakunun kendi gücüne odaklan. Öyle yada böyle Zoro ile dövüştü. Konu kim olduğu değil. Ne gücü olduğu.

Kaku bir kılıç ustası + meyve kullanıcısı + rokushiki kullanıcısı mı? Evet.

Zoro sadece bir kılıç ustası mı? Evet.

Zoro kakuyu yendi mi? Evet.

O zaman zoronun saf kılıç ustalığı gücü > kakunun kılıç ustalığı gücü + zoan gücü + rokushiki teknikleri.

Zoro zoan yemediği halde zoan kadar dayanıklı ve güçlü, rokushiki bilmediği halde ona ayak uyduracak kadar çevik.

Buradan yola çıkarak da diyorum ki aynı durum Mihawk için de geçerli.

Mihawkın kılıç ustalığı (haki, fizik güç, kılıcının kalitesi, hızı, dayanıklılığı vs hepsi dahil) > Fujitoranın kılıç uatalığı (haki, fizik güç, kılıcının kalitesi, hızı, dayanıklılığı vs hepsi dahil) + yer çekimi meyvesi.

Örneğin fujitora çok uzak bir mesafeden belki büyük bir slash atamaz ama meyve gücü ile o mesafeye zarar verebilir. Mihawk ise saf kılıç yeteneği ile bunu yapabilir.
Mihawk kendine kılıç ustasıyım diyen herkesten güçlüdür. İster meyveli ister meyvesiz. En kötü ihtimalle denktir ama asla aşağı değildir.

Ben ne diyorum sen ne diyorsun. Cp9 falan salla. Kakunun kendi gücüne odaklan. Öyle yada böyle Zoro ile dövüştü. Konu kim olduğu değil. Ne gücü olduğu.

Kaku bir kılıç ustası + meyve kullanıcısı + rokushiki kullanıcısı mı? Evet.

Zoro sadece bir kılıç ustası mı? Evet.

Zoro kakuyu yendi mi? Evet.

O zaman zoronun saf kılıç ustalığı gücü > kakunun kılıç ustalığı gücü + zoan gücü + rokushiki teknikleri.

Zoro zoan yemediği halde zoan kadar dayanıklı ve güçlü, rokushiki bilmediği halde ona ayak uyduracak kadar çevik.

Buradan yola çıkarak da diyorum ki aynı durum Mihawk için de geçerli.

Mihawkın kılıç ustalığı (haki, fizik güç, kılıcının kalitesi, hızı, dayanıklılığı vs hepsi dahil) > Fujitoranın kılıç uatalığı (haki, fizik güç, kılıcının kalitesi, hızı, dayanıklılığı vs hepsi dahil) + yer çekimi meyvesi.

Örneğin fujitora çok uzak bir mesafeden belki büyük bir slash atamaz ama meyve gücü ile o mesafeye zarar verebilir. Mihawk ise saf kılıç yeteneği ile bunu yapabilir.
Mihawk kendine kılıç ustasıyım diyen herkesten güçlüdür. İster meyveli ister meyvesiz. En kötü ihtimalle denktir ama asla aşağı değildir.
Söylediğin örnek alakasız, neden alakasız çünkü Kaku şayet Zoro'yu yenseydi, Rokushiki ve Zoan sayesinde yenmiş olacaktı, kılıçustalığı sayesinde değil. Sen kalkıp Kaku daha iyi kılıçustası mı diyecektin Rokushiki teknikleri ile kesme atan, zoan burnu ile vurup avantaj sağlayan bu adama? Bunu diyenin aklından şüphe ederim, adamın doğru düzgün bir tane kılıç tekniği mi vardı ki bu adamı bir kılıçustası olarak yenmek kılıçustalığında daha üstün marifet gerektirsin?

Adamın kullandığı son teknik bile kılıcı ile alakası olmayan bir ranyaku tekniğiydi, ranyaku atan adama biz kılıçustası mı diyeceğiz yoksa rokushiki ustası mı diyeceğiz? CP9'da Ranyaku kullanmayan adam yoktu.

Kaku'nun doğru düzgün isimli ne kılıç tekniğini gördün? Ben rokushiki tekniklerinden başka bir şey kullandığını görmedim.

Zoro'nun Asura kullandığı bölüme bakalım, Kaku kaç defa burnu ile shigan yaparak saldırmış;

1

2

3

Şimdi bu saldırıların kılıçustalığı ile ne alakası var?

Kaku bu tarz saldırılar yaparak yaraladığı rakibini yendikten sonra ben Zoro'dan daha iyi kılıçustasıyım diye ortalıkta gezecek hali yok. Bu aptalca olur.

Senin mantığına göre Kaku bu dövüşü bu kullandığı saldırılar sonucu avantaj sağlayıp kazansaydı, (Asura olmadan Kaku kazanabilirdi) Kaku gidip ben Zoro'dan daha iyi kılıçustasıyım diyecekti yani. Bu söylediğin olsaydı herhalde Kaku ancak kendini kandırırdı, zaten Kaku'nun Zoro ile kılıçustası olarak yarıştığını da düşünmüyorum, kılıçustalığının umrunda olduğunu da zannetmiyorum.

Şeytan meyvesi ile avantaj sağlayıp rakibini yenmeye çalıştı, yani bu adam kılıçustalığını umursamış olsa ilk başta şeytan meyvesi kullanmazdı, Rokushiki'yi geçtim hadi. Yani bu adam için Şeytan meyvesi > Rokushiki > Kılıçustalığı olarak gidiyor. Haliyle Kaku önce şeytan meyvesi, sonra rokushiki kullancısı, en son kılıçustasıdır.

Haliyle en iyi kılıçustası ünvanı en büyük gücü şeytan meyvesi olan birisini kapsamaz. Fujitora için en önce şeytan meyvesi gücü geliyor. Kaç tane kılıç tekniği gördük? Neredeyse sıfır, kaç tane şeytan meyvesi odaklı saldırı gördük? Meteor, yerçekimi ile baskılama, yerçekimi ile kaldırma, yatay yerçekimi saldırısı vesaire kılıçustalığı ile alakalı olmayan şeyler kullanarak dövüşüyor. Fujitora Mihawk'ı yerçekimi kullanarak yendi diyelim, kalkıpta ben ondan daha iyi kılıçustasıyım diye kendini kandırır ancak.

Fujitora, amirallik için özel olarak arandıktan sonra meyve yemiyor mu? Meyve, amiral potansiyelinin amirale çıkması için araç olarak kullanılıyor. Fujitora, meyve yemeden önce sadece kılıç ustası. Shanks gibi. Ve en güçlü kılıç ustası da belli.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık