Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Öneri] Kripto Para

Kripto Para

• Yatırımda bulunuyorum gelecekte piyasada yeri olacak

Kullanılan: 97 42.5%
  • Yatırımda bulunuyorum fakat gelecek görmüyorum düşükten alır yukarıda satarım

Kullanılan: 22 9.6%
  • İlgilenmiyorum

Kullanılan: 78 34.2%
  • Balon / Saadet Zinciri

Kullanılan: 31 13.6%

• Kullanılan toplam oy
    228
halka arz sacma buluyorum. şirketin halka açılma sebebi zaten sermaye toplamak. cok basit mantık neden şirketini ucuza satsın ki ?? pahalıya satacak ve ben neden bunu alayım ? teknik analizden anlama zaten teknik analizin bir işe yaradığı görülmemiştir. erkeklerin astrolojisi.

ekleme: içinde bulunduğun sektördeki şirketlere yatırım yaparken teknik analize bakman inanılmaz bir şey dostum. cidden içindesin sektörün. şirketin nasıl para kazandığını biliyorsun ne kadar sağlam olduğunu biliyorsun işleyişlerini biliyorsun bu kadar avantajın varken teknik analize bakmak cehalet. net
Halka arz tavan yaptığı sürece karlı. Bugün işlem görmeye başlayan Obase kodlu hisse eşit dağıtımla, 10.5 alış fiyatından 46 lot verdi bana. İlk gün tavan yaptı. Yani %10 artış gösterdi. Hisseden hisseye değişmekle birlikte genel olarak birkaç gün tavan yapıyor. 5 gün tavan yapsa, 483*(1.1^5) den 777 lira yapıyor. Bu da 5 günde hiçbir şey yapmadan 294 lira kar demek. Evet, meblağa baktığın zaman çok bir şey değil. Ama bunu 10-20 hatta 50-60 hesaptan yapanlar var. Ben merak ettiğim için tek hesaptan girdim.

İlk günün tavanının karı 48 lira benim için. Hiçbir şey yapmadan sadece paranı bağlıyorsun.

herkesin kafa spekülasyona basıyor yatırımın ne olduğunu anlayabilen yok, ben yazmaktan vazgeçiyorum artık bu konuya . şeytanınız bol olsun kumarbaz dostlarım 👋

herkesin kafa spekülasyona basıyor yatırımın ne olduğunu anlayabilen yok, ben yazmaktan vazgeçiyorum artık bu konuya . şeytanınız bol olsun kumarbaz dostlarım 👋
Sizinle daha önce de tartışmıştık gene bu minvalde bir yaklaşımınız olmuştu.Sizin öneriniz nedir doğru yatırım nedir size göre?Siz neye yatırım yapıyorsunuz hangi yaklaşımla yapıyorsunuz? Sizde kendi yatırımlarınızı ve yatırım yaklaşımınızı anlatın belki doğruyu sizinle buluruz.

Bir IT ci olarak bu bitcoini cok merak ettim ve bizzat 3 yildir girip uygulamali gordum :D Size sunu soyleyebilirim.
Blockchain farkli birsey ve coin borsalari farkli seyler. Bu coin borsalarini biraz kumar gibi. Biraz birsey okuyan adam gelip bana web3 den blockchainden bahsediyor. Fakat web3 yada blockchainin gelecegin teknolojsi olsa bile bu aldigi coinlerin ne ise yarayacagini bilmiyor.Herkes 1 koyarim 5 alirim diye giriyor.
Eger bu isten para kazanmak istiyorsaniz bu mantiktan cikmaniz gerekiyor. Yani bu is soyle ucacak boyle ucacak diye birsey yok. Piyasa tamamen manipulasyondan ibaret.
Yarin 100 bin de olabilir. Eger bir sekilde ruzgara katilir ve sabredersen belki birseyler kazanirsin. fakat borsalari resmen bot hileler yonetiyor. Sen sisteme para girdigin anda o parayi yutmaya endexli dalgalanma oluyor.
Blockchain teknolojisi cok kullanisli ve gelistirilip kullanilacak ve kullaniliyorda. web3 fikri de aslinda guzel fikir fakat simdilik uygulanabilirligi sinirli.
NFT felana hic girmiyorum. Onla ugrasanlar neyle ugrastiklarindan da haberleri yok.

Bir IT ci olarak bu bitcoini cok merak ettim ve bizzat 3 yildir girip uygulamali gordum :D Size sunu soyleyebilirim.
Blockchain farkli birsey ve coin borsalari farkli seyler. Bu coin borsalarini biraz kumar gibi. Biraz birsey okuyan adam gelip bana web3 den blockchainden bahsediyor. Fakat web3 yada blockchainin gelecegin teknolojsi olsa bile bu aldigi coinlerin ne ise yarayacagini bilmiyor.Herkes 1 koyarim 5 alirim diye giriyor.
Eger bu isten para kazanmak istiyorsaniz bu mantiktan cikmaniz gerekiyor. Yani bu is soyle ucacak boyle ucacak diye birsey yok. Piyasa tamamen manipulasyondan ibaret.
Yarin 100 bin de olabilir. Eger bir sekilde ruzgara katilir ve sabredersen belki birseyler kazanirsin. fakat borsalari resmen bot hileler yonetiyor. Sen sisteme para girdigin anda o parayi yutmaya endexli dalgalanma oluyor.
Blockchain teknolojisi cok kullanisli ve gelistirilip kullanilacak ve kullaniliyorda. web3 fikri de aslinda guzel fikir fakat simdilik uygulanabilirligi sinirli.
NFT felana hic girmiyorum. Onla ugrasanlar neyle ugrastiklarindan da haberleri yok.
Dediklerinin doğruluk payı yüksek. Ben şu eklemeyi yapmak istiyorum bu bahsettiklerin tüm piyasalarda mevcut. Amerikan piyasası içinde geçerli bizim bist'te de geçerli. Şu anda kripto piyasasının s&p ve nasqad ile korelasyonu %90 civarında. Yani amerikan piyasalarına oldukça uyumlu hareket ediyor. Piyasalar herşeyi abartmayı sever. Baktığınızda tüm piyasa hacmi 1 trilyon dolar olan piyasayı manipüle etme şansı daha yüksek olsa da diğer şirketlerden bağımsız hareket etmediği görülecektir.

interactive brokers kullanıyorum. türkiye’den yabancı hisseleri senedi uygun komisyonlarla alım satım yapabilmek için midas ve ibkr hariç bir alternatif bulunmuyor. internette biraz aratırsanız webull ve tdameritrade ile de karşılaşırsınız ama yakın zaman önce bu iki aracı kurumda tr’den hesap açılmasını engelledi.

interactive brokers’ın uygulaması cok dandik ama midasla karsılastıtılamayacak kadar büyük bir aracı kurum. ibkr bazen komisyon alıyor 1 dolar falan bazen komisyon almıyor falan ben de ne verdiğimi bilmiyorum :D ibkr’de para transferini cok güzel yapmışlar swift falan yapmıyorsunuz tr de ki citibank hesabına tl eft yapıyorsunuz ve o para ibkr hesabınıza tl olarak düşüyor. uygulama içinde bankalardan daha iyi kurlarla çevirebiliyorsunuz

bu arada cidden ilginiz yoksa sırf bir tane uygulamayla kolayca hisse alabileceğiniz icin hisse almayın. abd ekonomisine güveniyorsanız uzun vadede her zaman kazandıran s&p 500 etf’lerine yatırım yapabilirsiniz. türk fonlarının yönetim ücretleri maalesef fazla s&p 500 etf almak içinde midas ya da ibkr gerekiyor.
Yanıt için tesekkur ederim.

Dediklerinin doğruluk payı yüksek. Ben şu eklemeyi yapmak istiyorum bu bahsettiklerin tüm piyasalarda mevcut. Amerikan piyasası içinde geçerli bizim bist'te de geçerli. Şu anda kripto piyasasının s&p ve nasqad ile korelasyonu %90 civarında. Yani amerikan piyasalarına oldukça uyumlu hareket ediyor. Piyasalar herşeyi abartmayı sever. Baktığınızda tüm piyasa hacmi 1 trilyon dolar olan piyasayı manipüle etme şansı daha yüksek olsa da diğer şirketlerden bağımsız hareket etmediği görülecektir.
Evet yani normal borsalara benziyor. Tek farki asiri dalgalanma olmasi ve bu da bircok risk seven insani cezbediyor. Kolay yoldan para kazanma vaadediyor. Fakat bu ise girip gercekten sabretmek zor. O yuzden hep cevrenizden duyarsiniz soyle yapsaydim zengindim. Surda satmasaydim zengindim diye.
Sonucta genel dunya ekonomisinden etkileniyor. Ama gorunen o ki guven cok zayif. Bu guveni de toparlamasi zor
Benim takip ettigim ve alamadigim IMX diye bir altcoin vardi. On satistan 0.1 den satildi. Ciktiginda 5 dolardi. En son 8 dolara cikti. Yani 80x 100 dolar yatiran adam 8000 dolari vardi. Bir kismi satti. Bir kismida 50 dolar olacak diye bekledi. Su an fiyati 1.18 e dustu. bu aslinda iyibir ornek. Cunku bircok altcoin onsatis fiyatinin altina indi su anda.

Ön satışların genelde avantajı oluyor. Ya elde tutulur ya da kat almayı bilmek lazım. İnsanın aç gözlülüğü tutuyor diyorki 8 oldu 80te olur. Geledebilir hiç gelmeyedebilir. Yatırımcı olmalı veya duyguları bırakıp robot gibi davranmalı. Yoksa kayıp oluyor

iki türlü stopaj vergisi oluyor benim bildiğim, birincisi temettü gelirinden, ikincisi hisse satarken elde edilen kardan vergi alınıyor.

vergilerin oranları sürekli değişiyor son zamanlarda. normalde %15 olması lazım ama bu aralar temettü %10, hisse satışta kar %0 olmalı. devletin teşviği var hisselere. onun dışında hisseyi alırken ve yılda bir kez aracı kuruma komisyon ödeniyor sanırım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık