Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Öneri] Kripto Para

Kripto Para

• Yatırımda bulunuyorum gelecekte piyasada yeri olacak

Kullanılan: 97 42.5%
  • Yatırımda bulunuyorum fakat gelecek görmüyorum düşükten alır yukarıda satarım

Kullanılan: 22 9.6%
  • İlgilenmiyorum

Kullanılan: 78 34.2%
  • Balon / Saadet Zinciri

Kullanılan: 31 13.6%

• Kullanılan toplam oy
    228
Konuya tam hakim değilim yalnız bildiğim kadarıyla ABD ile anlaşma gereği %15 onlar vergi kesiyor. Hisse senetleri şu an düşüşte olsa da dolardan ötürü kar olacağı bir gerçek ve Türkiye'de %45 e kadar ekstra bir gelir vergisi kesilebilir diye biliyorum bundan dolayı işlem ücreti fazla olsada %10luk bir vergi daha uygun geliyor bana. Geçen sene kripto gibi Amerikan şirketlerinde düşüş olsa da fonlar enflasyona oranla kardaydı diye biliyorum. Bu konuda araştırmak gerekli tabi. Paramız kıymetli
fonlar zaten şirketleri içeriyor hisse senedi fonu alıp bütün borsa düşmüşken fonda kâra geçmenin mümkünatı yok. doların cok ekstra fırlaması lazım onda da anca tl bazında kâr edersin. bu arada bende zaten fondan bahsettim s&p500 etf pasif endeks fonudur. otomatik alım yaptığı icin yönetim ücreti cok düşüktür. yıllık getirisi dolar bazında yüzde 7-10 arası falandır tarihsel olarak.

yönetim ücretini saymıyorsun yalnız. yüzde 2.25’ten 3’e kadar yönetim ücretleri var. pasif endeks fonlarının ise 0.05. yüzde 2.5- 3 gibi yönetim ücretleri uzun vadeli yatırımda o vergi avantajını ortadan kaldırır. uzun vadede çok büyüyor cünkü. aynı şekilde fon eksi yazsa bile siz o yönetim ücretini ödüyorsunuz. yüzde 40 vergi için baya kazanmak gerekiyor. ayrıca yurtdışında aracı kurumla çalışmanın söyle bi avantajı var varlık barışı falan çıkarsa vergisiz paranızı tr’te getirebiliyorsunuz suanda kalktı ama tekrardan gelebilir . cok uzun bir süre vardı cünkü.

uzun lafın kısası midas ya da ibkr araçları >>>> banka fonları & enstrümanları.

Her düşüşte battı demek çok doğru değil çünkü şu an dünyada dolara karşı herşey zararda. borsalar diğer para birimleri hepsi düşüşte fakat kimse bir günde %20-30 kaybeden amerikan şirketleri için bitti demezken her düşüşte kripto para için bu sefer bitti deniyor. İnsan görmediği şeye inanmakta zorlanıyor. Hayat dijitale geçti ve kripto bunun bir tık ötesi. Hala mağdur olmaya aday birçok insan var. Bu çiftlik bank zihniyeti insan yapımız yüzünden. Hemen zengin olma isteği dolandırılmaya kapı açıyor. Benim tahminim gelecekte tüm dünya kripto sistemine geçecek. Bu demek değil herkes Bitcoin kullanacak ama sistemin öncüsü her zaman önemli bir role erişecektir. Şu an düşüşte olan birşeyi almak mantıklı değil bunu kimseye önermiyorum.
bitcoin önemli role erişecekse ve suan düşüşteyse neden ucuzdan almıyoruz. bence sende mağdur olmaya aday birisin.

bitcoin önemli role erişecekse ve suan düşüşteyse neden ucuzdan almıyoruz. bence sende mağdur olmaya aday birisin.
2017de 20binden 3bine düşüş yapmıştı ve bunu yazdığım zaman 22-23bin bandındaydı. Şimdi de 23binden işlem görüyor. O gün düşüşte olduğu kesindi şimdi yatay hareket ediyor. Açıkçası kripto da al sat yapmayı tercih ediyorum bu benim seçimim. Belki de mağdur olurum bunu zaman gösterecektir

2017de 20binden 3bine düşüş yapmıştı ve bunu yazdığım zaman 22-23bin bandındaydı. Şimdi de 23binden işlem görüyor. O gün düşüşte olduğu kesindi şimdi yatay hareket ediyor. Açıkçası kripto da al sat yapmayı tercih ediyorum bu benim seçimim. Belki de mağdur olurum bunu zaman gösterecektir
gelecek kriptodaysa neden al sat yapmakla uğraşıyorsun ki ? gelecek gören insan alımını yapar ve arkasına yaslanır. alıp satmakla uğraşmaz

gelecek kriptodaysa neden al sat yapmakla uğraşıyorsun ki ? gelecek gören insan alımını yapar ve arkasına yaslanır. alıp satmakla uğraşmaz
Bu şekilde para kazanıyorum. Yatırım ayrı al sat ayrı bir şekilde yapıyorum. Ben bu tarzı benimsiyorum.
Ülkelerin karşılıksız olarak para bastığı bu sistemin bir gün sona ereceğini düşündüğüm içinde kripto paranın ileride önemli yere geleceğini düşünüyorum. Blok zincir teknolojisinin de hayatımıza olumlu yönden birçok katkı sağlayacağı düşüncesindeyim. Bunlar benim görüşlerim.

Normal borsaya ilgilenen var mı? Varsa getmidas falan mı kullanıyor yabancı hisseleri yatirim yapabilmek için?
Birkaç aydır uzun vadeli yatırım için borsadan alım yapıyorum. Öyle yüksek miktarlar değil. Maaştan ayırdığım 500 liralık düzenli alım. Çok teknik analizden anladığım söylenemez. Çok geniş bir portföyüm yok zaten. Belirli alt limitimi geçen 2, altında kalan 1 ve alım planladığım 2 şirket var. Kısa vadeli alt limitimi geçtiğim 2 şirket yakın olduğum sektörlerde iş yaptığı için teknik analizin kendimden geliyor. Uzun vadede üzmeyeceğini düşünüyorum.

Bistde kendimi tatmin edecek bir seviyeye gelirsem yabancı piyasalara getmidas üzerinden girerim. Çok derin araştırmalar yapmadım ama tavsiyelerin çoğu Midas üzerinde görülüyor.

Geçen gün ilk defa halka arza girdim. Bakalım merakla bekliyorum, kaç tavan görecek. İlk gün tavan gördü. Bunun gazıyla yeni bir halka arza daha para yatırdım. :D

Bu şekilde para kazanıyorum. Yatırım ayrı al sat ayrı bir şekilde yapıyorum. Ben bu tarzı benimsiyorum.
Ülkelerin karşılıksız olarak para bastığı bu sistemin bir gün sona ereceğini düşündüğüm içinde kripto paranın ileride önemli yere geleceğini düşünüyorum. Blok zincir teknolojisinin de hayatımıza olumlu yönden birçok katkı sağlayacağı düşüncesindeyim. Bunlar benim görüşlerim.
kripto paraların tam olarak karşılığı nedir de suan basılan paralar karşılıksız diyorsun ? Ayrıca block chain teknolojisinin gelişmesi kripto paralarında öneminin daha cok artacağı anlamına mı geliyor sanmıyorum.

Birkaç aydır uzun vadeli yatırım için borsadan alım yapıyorum. Öyle yüksek miktarlar değil. Maaştan ayırdığım 500 liralık düzenli alım. Çok teknik analizden anladığım söylenemez. Çok geniş bir portföyüm yok zaten. Belirli alt limitimi geçen 2, altında kalan 1 ve alım planladığım 2 şirket var. Kısa vadeli alt limitimi geçtiğim 2 şirket yakın olduğum sektörlerde iş yaptığı için teknik analizin kendimden geliyor. Uzun vadede üzmeyeceğini düşünüyorum.

Bistde kendimi tatmin edecek bir seviyeye gelirsem yabancı piyasalara getmidas üzerinden girerim. Çok derin araştırmalar yapmadım ama tavsiyelerin çoğu Midas üzerinde görülüyor.

Geçen gün ilk defa halka arza girdim. Bakalım merakla bekliyorum, kaç tavan görecek. İlk gün tavan gördü. Bunun gazıyla yeni bir halka arza daha para yatırdım. :D
halka arz sacma buluyorum. şirketin halka açılma sebebi zaten sermaye toplamak. cok basit mantık neden şirketini ucuza satsın ki ?? pahalıya satacak ve ben neden bunu alayım ? teknik analizden anlama zaten teknik analizin bir işe yaradığı görülmemiştir. erkeklerin astrolojisi.

ekleme: içinde bulunduğun sektördeki şirketlere yatırım yaparken teknik analize bakman inanılmaz bir şey dostum. cidden içindesin sektörün. şirketin nasıl para kazandığını biliyorsun ne kadar sağlam olduğunu biliyorsun işleyişlerini biliyorsun bu kadar avantajın varken teknik analize bakmak cehalet. net

Son düzenleme:
kripto paraların tam olarak karşılığı nedir de suan basılan paralar karşılıksız diyorsun ? Ayrıca block chain teknolojisinin gelişmesi kripto paralarında öneminin daha cok artacağı anlamına mı geliyor sanmıyorum.
Arzı sınırlı olan kripto paralar var, bir etkinlikte pay sahibi olmak için sunulan kripto paralar var veya oyunda kullanılmak üzere olanlar var. Bunların amacından sapanlar olacaktır. Ortak bir para birimi olma ihtimali yüksek. Gönderim sırasında komisyonu az. Avantajları var.
Blok zincirin kayıt silinmeme özelliği sayesinde kimin ne işlem yaptığı görülüyor bu da şeffaflığı güvenilirliği artırıyor. Şimdiki sistemde bu çok zor. Bunun kripto paralara artısı olacağı kanaatindeyim.
Ülkemize bakarsak Merkez bankasının kendi sitesine girdiğimizde %75 civarı yeni para girişi oluyor bu da enflasyona sebep oluyor. Amerika da basmış karşılığı olmadan şimdi onu düzeltcez diye kıvırıyorlar. Ülke kim olursa olsun kendi borcunu ödemek için karşılığı olmayan para basıyor ve bunun sonucunda halkı fakirleşiyor. Baştakilerin kararının sonuçlarına herkes katlanıyor. Ben gelecekte de bu şekilde olmasını istemeyen taraftayım

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık