Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kitap Okuma Kulübü

Sıradaki kitabımız hangisi olsun?

• Kullanılan toplam oy
    7
  • Anket kapatılmış .
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Öncelikle okuduğum ilk bilimkurgu eserdi, onu belirteyim. Pek ilgimi çekmiyor bu tür konular ancak gayet beğendim okuduğum kadarıyla.

Galaksi Şeytanları
İnsanların zihninde yaşayan ve uyku zamanı rüyalarla beslenen bir asalak fikri çok hoşuma gitti hatta gayet mantıklı geldi. Güzel açıklanmış bir fikirdi ama Drake'in amacını çözemedim. Kanser hakkında dedikleri tutarsızdı ve gerçekten asalağa neden ihtiyacımız olduğunu düşündüklerini açıklamadı kitap. Biraz daha açıklama bekliyodum hani. Hawkinslinin anlattıkları daha doğrucu geldi.
Drake'e sinir oldum, Rose'a acıdım. Kısa öykü olsa da güzel vermiş karakterleri.
Bunun dışında evlilik müessesine getirdiği yorum da güzeldi. :/ Öyle, güzeldi yani.

Karanlık Bir Dünya
Anladığım kadarıyla klasik mağara alegorisini terse çevirmiş gibi yazar, zaten her defasında müritler bir mağaradan bahsediyor. Gerçeğe bu defasında mağaraya girerek ulaşıyoruz ve karşılığında gözlerimizden değil aklımızdan oluyoruz.
Asimov'un hayal gücüne hayran kaldım. Çok beğendim bu hikayeyi. Sanırım bu hikayenin hatrına birkaç Asimov ve başka bilimkurgu eseri de okurum. Bayağı beğendim.
Lagash'daki insanların ufku açık insanlar olduğunu söyleyemeyiz sanırsam, bunun sebebi de belki de hayal güçlerini çalıştıracak bir karanlığa sahip olmamalarıydı, belki de, çünkü 2050 yıl boyunca 5 güneş gözle görülebilecek her şeyi apaçık ortaya koyuyordu ancak yalnızca arkasında kalan binlerce sırrı saklıyordu aslında. Bu insanlar hayatlarında ilk kez karanlığı tecrübe ettiklerinde zaten Aton'un sözleri de bunu açıklar nitelikteydi, bence.
Devamını da okumayı bitirince eklerim.

Kitap bitti. Sıra yorumlarımda.

Galaksi Şeytanları ve Karanlık bir hikaye çok güzeldi. Okurken mest oldum aşka geldim. Yazar resmen ben Asimov'um demiş bu hikayelerde. Sosyoloji, bilim, psikoloji hepsini karmış, zekasını konuşturmuş.
Galaksi Şeytanları; tadı damağımda kaldı. Yarıda kesmiş, devamı olmadığını anlayınca üzüldüm baya. Televizyonda uyarlanacak hikaye kimse neden denememiş inanılır gibi değil. Su içinde 2 sezonu vardı o hikayenin.

Karanlık bir hikaye; Bundan da çok güzel bir film çıkabilirdi. Bilimkurgu minihikayenin hakkı verilmiş.

C borusu; içlerinde en büyük hayalkırıklığı buydu. Oldukça sıkıcı bir hikayeydi. Sıkıcı dememin sebebi kötü olduğundan değil ama yani olmazsa da olurdu. Öyle bir hikayeydi. Ama c borusu detayı çok güzeldi. Astronotların ölmesi durumunda soğukkanlı bir şekilde çöp gibi dışarı atılması çok gerçekçiydi. Ve uzay boşluğundaki o halin tasviri çok güzeldi. Sırf onun için bile okumaya değerdi. Bir de Stuart da sevilesi bir karakterdi. Bütün o kahramanlık martavallarını yüzlerine vurması da hoşuma gitti.

Yeşil lekeler; Sanırım sevmedim. Yani çıkış noktası güzeldi de hikaye pek hoşuma gitmedi. Bala kurtuldular. Gemide kadir gecesi doğmuş biri vardı herhalde.

Ayıklama; çok güzel bir mini hikayeydi. Ama bilimkurgu sayılmazdı. Yalnız yazarın 2005'teki nüfus yoğunluğunu bu kadar iyi öngörmesi çok hoşuma gitmişti. Ama beni asıl vuran doktorumuzun zekasıydı. Doktorun intihar edeceğini tahmin etmiştim. Onun yerinde olsam ben de öyle yapardım herhalde. Ama tabi ben başka bilim insanı başka. Adam giderken, o insanlara istedikleri şeyin tadını da tattırıyor. B2nim aklıma gelmezdi şahsen.

Son düzenleme:
Kimseden ses çıkmadığına göre, ikinci kitabımız Morgue Sokağı Cinayetleri olsun.
Tarih: 12-20 Eylül
Cep boyunu bulup satın aldım, sizin de ilginizi çeker belki linklinklink

@Firûzan Vei ilk sayfadaki mesajını editler yazarsın zahmet olmazsa. :)
İyi okumalar, kitap konusunda anlaşmazlık yaşarsak, farklı bir kitap öneren olursa falan onu da düşünebiliriz.
Diğer kitabı anket yoluyla hallederiz.

Galaksi Şeytanları hakkında;
İkinci hikaye çok güzeldi.

Kitap bitti. Sıra yorumlarımda.

Galaksi Şeytanları ve Karanlık bir hikaye çok güzeldi. Okurken mest oldum aşka geldim. Yazar resmen ben Asimov'um demiş bu hikayelerde. Sosyoloji, bilim, psikoloji hepsini karmış, zekasını konuşturmuş.
Galaksi Şeytanları; tadı damağımda kaldı. Yarıda kesmiş, devamı olmadığını anlayınca üzüldüm baya. Televizyonda uyarlanacak hikaye kimse neden denememiş inanılır gibi değil. Su içinde 2 sezonu vardı o hikayenin.

Karanlık bir hikaye; Bundan da çok güzel bir film çıkabilirdi. Bilimkurgu minihikayenin hakkı verilmiş.

C borusu; içlerinde en büyük hayalkırıklığı buydu. Oldukça sıkıcı bir hikayeydi. Sıkıcı dememin sebebi kötü olduğundan değil ama yani olmazsa da olurdu. Öyle bir hikayeydi. Ama c borusu detayı çok güzeldi. Astronotların ölmesi durumunda soğukkanlı bir şekilde çöp gibi dışarı atılması çok gerçekçiydi. Ve uzay boşluğundaki o halin tasviri çok güzeldi. Sırf onun için bile okumaya değerdi. Bir de Stuart da sevilesi bir karakterdi. Bütün o kahramanlık martavallarını yüzlerine vurması da hoşuma gitti.

Yeşil lekeler; Sanırım sevmedim. Yani çıkış noktası güzeldi de hikaye pek hoşuma gitmedi. Bala kurtuldular. Gemide kadir gecesi doğmuş biri vardı herhalde.

Ayıklama; çok güzel bir mini hikayeydi. Ama bilimkurgu sayılmazdı. Yalnız yazarın 2005'teki nüfus yoğunluğunu bu kadar iyi öngörmesi çok hoşuma gitmişti. Ama beni asıl vuran doktorumuzun zekasıydı. Doktorun intihar edeceğini tahmin etmiştim. Onun yerinde olsam ben de öyle yapardım herhalde. Ama tabi ben başka bilim insanı başka. Adam giderken, o insanlara istedikleri şeyin tadını da tattırıyor. B2nim aklıma gelmezdi şahsen.

Bitirdim bence diğer kitaptan daha çok bana hitap ettiğini düşünüyorum gayet iyiydi bu kitapta okurken hiç sıkılmadım içindeki bütün hikayeler iyiydi.

İlk giriş kısmını okurken yazar resmen benim gibi insanları aptal sınıfıa ayırmıştı en azından benim hissetiiğim öyleydi.İlk hikaye iyiydi en sevdiğim diyebilrim
okurken hayal gücüme baya zorladım çünkü olayı çözmesi resmen sadece aklını ve hayal gücünü kullanarak olayı halletti.Okurken sıradan insanları kücümsediğini fark ettim Dupinin çünkü olaylara sabit bir şekilde bakmadı resmin tamamını düşündü genel olarak biraz abartılı oldu ama bence iyi hiyayeydi orangutana bağlıcanı açıkçası düşünmemiştim.

Kuyu ve sarkaçı okurken adamın yaşadığı olayları ilk başata kavramak sıkıntı yaşadım sonra olayları Engizisyonun işkencelerine şahit olduğunu anlayınca bağladım.Genel olarak iyi hikayeydi içindeki yazılan ölüme giden tasvirler kurtulmak için ufak bir umut adama yetti.

Maelstrome düşüş bu hikayeyi okurken adam yerine 2- 3 kez ölmüşümdür genel olarak doğa olaylarının insanları ne kadar küçük hissettirdiği üzerine gidiyorken birden adam ölümü boşverip büyük rüzgarlarla ve dağ kadar dalgalarını incelemeye başladı gerçekten o zaman en sevdiiğim hikaye oldu.

Geveze yürekte katilin hissetiği korku heyecan banada geçmişti genel olarak iyi hikayedi ama suçluluğun ağır basıp kendini ele vermesi benim hoşuma gitmedi ama genede iyi hikayeydi.

AMONTILLADO FIÇISI okurken adeta ürperdim iyi hikaye adamın soğukça intikam alması hoşuma gitti.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık