Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Jozu vs. Marco

Bence artık savaşa göre yorum yapmayalım.Savaşta bize b.hakinin belki en sağlam tekniği olan siyahlaşma bile gösterilmedi ben bu yüzden böyle karekterlerin tam kapasitelerini Marineford'da yansıtmadığını düşünüyorum.
Haklısın. Savaşta bir çok karakterin gerçek potansiyeli gösterilmedi. Marco gibi aynı şekilde Jozu' nunda göremedik. Ama bu karakterler başka yerlerde karşımıza çıkmadığı için yalnızca buradan fikir yürütebiliyoruz.

Savaştan yola çıkarak Jozu'nun da Marco'nun da 1 amirali alacak kapasitesi yoktur. Jozu ne kadar antisiyle karşılaşsada.

Bu bi yana Jozu vs. Marco'da Marco ancak vur-kaçlarla kazanabilir. Diğer türlü fiziksel güç-haki-meyve yeteneği'ni ele alırsak Jozu daha ağır basıyor. Bu yüzden oyum Jozuuya

A$CE

Marco 1. bölük komutanı olduğu için ona savaşta biraz daha fazla görev verildi bence. Meyvesinin efsaneliğide büyük bir etki burada. Marco' nun amirallere ciddi hasar verebilecek kadar gücü yoktur. Ama Jozu bunu yapabilir.
Hayır anlamıyorum amirallerle dövüşüp bunu sürdürebilen marco bir amiralden tek yiyen Jozu nasıl oluyor bu iş? Marco bir amiral yenemezse Jozu için bu %1bile olmaz ağzınla diyorsun 1.tümen komutanı diye yani daha ilerideki o mevkide ve WBnin sağ kolu.

Hayır anlamıyorum amirallerle dövüşüp bunu sürdürebilen marco bir amiralden tek yiyen Jozu nasıl oluyor bu iş? Marco bir amiral yenemezse Jozu için bu %1bile olmaz ağzınla diyorsun 1.tümen komutanı diye yani daha ilerideki o mevkide ve WBnin sağ kolu.
Aokiji'nin bir kez vurması yeterli zaten. İkinci vuruşa gerek kalmadan donuyorsun.

Aokiji'nin bir kez vurması yeterli zaten. İkinci vuruşa gerek kalmadan donuyorsun.
Luffy vücudunun bir kısmı donarak dövüşmeye devam edebilmişti. O tarz tek dokunmada götüren bir güç, amiral için bile fazla olur kanaatindeyim.
http://www.mangareader.net/103-2428-7/one-piece/chapter-321.html

Savaştan yola çıkarak Jozu'nun da Marco'nun da 1 amirali alacak kapasitesi yoktur. Jozu ne kadar antisiyle karşılaşsada.

Bu bi yana Jozu vs. Marco'da Marco ancak vur-kaçlarla kazanabilir. Diğer türlü fiziksel güç-haki-meyve yeteneği'ni ele alırsak Jozu daha ağır basıyor. Bu yüzden oyum Jozuuya
-Jozu'nun antisinin Aokiji olduğunu düşünmüyorum. O zaman Aokiji herkesin antisidir herkes donabiliyor sonuçta.

-Katılıyorum, Marco'nun tek şansı uçarak vur kaç yapmak zaten adamın dövüş tarzıda bu sanırım.
Jozu'nun havaya doğru nasıl bir saldırı yapacağını düşünüyorum ama bulamıyorum,
Wb'nin zıplayarak deprem çaktığını gördük ama Jozu o derece zıplayabilir mi o garip vücuduyla (normal bir insanın tam tersi kollar büyük bacaklar küçük) hadi zıpladı diyelim havada elmasıyla mı vuracak bir Garp gibi ?
Marco'nun iyileşme sınırınıda bilmiyoruz, adam Garp gibi haki ustası birinin yumruğunu iyileştirebiliyorken, Jozu'nun saldırısını iyileştirememesi saçma olur. Mesela Garp'tan o yumruğu Jozu yese bence daha fazla hasar alırdı. Savunma olarak Marco biraz daha iyidir.
Yani Marco'nun Jozu'ya zarar veremediğini düşünelim ve Jozu'nun Marco'ya havadayken vurabildiğini düşünelim o durumda bile Marco hakili vuruşları iyileştirdiği için dövüş baya uzun sürecektir. Uzun sürdükçede rakibi Jozu gibi bir hayvan olsa bile yıpranacaktır.

Genel olarak 2 kollu Jozu daha etkili bir savaşçı.
Sadece amele gücünden değil, b.haki+elmas olayından ötürü.
Ama Marco'nun dövüş tarzı Jozu'ya ters gelebilir, çünkü Jozu'nun gördüğümüz kadarı ile uzaktan bir saldırısı yok ve uçan bir rakiple baş etmesi bu yüzden zorlu olacaktır.

2 kollu hali için, Beraberlik olacağını düşünüyorum.

Bazı yorumlardan gördüğüm kadarı ile Jozu'nun hiç bir zayıflığı yok olarak düşünmekte yanlış, bende 2 kollu halinin daha etkili olduğunu düşünüyorum savaşçı olarak Marco'dan ancak zayıflığıda vardır bence,
şöyle ki adamın cüssesi büyük. Yani bu adam öyle her saldırıdan sıyrılamaz karşılamak zorunda, atıyorum Dai funka mı geldi yada yasakani magatama, Marco gibi yada Vista gibi bir adamlar bunlardan daha kolay sıyrılır, Jozu ise cüssesi büyük olduğundan bunları b.haki + elmas ile yapacağı savunma ile karşılamak zorunda karşılayamazsa açık hedef haline gelir. Çünkü Wb'nin çevikliği bile yoktur bence Jozu'da, hız demiyorum bu arada çeviklik, Aokiji'nin kolayca dondurabilmeside bence bu sebepten ötürüdür, çevik olmadığından kendini kurtaramadı ve cüssede büyük olduğundan açık hedef haline geldi.

Bunun dışında WB tümenlerinin sırası rastgele. Yani güç ilişkisinde bir anlam ifade etmiyor. Adam aile istiyor sonuçta. Ace tayfaya katılıyor, hangi mevki boşsa oraya yerleştiriyorlar.
Aynen. Demiyolarki sen 2. sin ama yeni gelen eleman senden güçlü, o zaman seni 3.lüğe alalım yeni gelen 2. olsun :)

arkadaşlar bu vs konularında gözden kaçan bir şey var. oda şu siz hikayeden bağımsız bir vs hayal ediyorsunuz. yani ikiside birbiryle dövüşmek isteyecek ve kazanmak isteyecek. onları etkileyen şeyler yok. avantaj yada dezavantaj olmayacak. gördüğüm kadarıyla bir atari oyunu gibide düşünmüyoruz. bu durumda dikkatini daha uzun süre muhafaza eden daha uzun süre dayanabilen kazanır. ikisininde yakın seviyelerde hakiye sahip olduğunu farz edersek marconun ekstra bir saldırısı yoksa jozu ya zarar verme ihtimali pek yok. (kastettiğim şey jozu geldiğini gördüğü bir saldırıyı karşıladığında zarar görmeyeceği). benzer şekilde marco da bir darbe alsa bile iyileşebilme gücüne sahip.

ben ankete oy vermedim. çünkü izlediğimiz serilerde kimin güçlü olduğunu bariz bilmediğimiz durumlarda ve arkadaş karakterler arasındaki vs lere karşıyım. ama yinede bakıp okuduğumda marco yada jozu kolayca yener diyenleri okuyunca içim acıyor. yorumuda bu yüzden yazdım.

İileşme anlamında söyledim ama pek farklı değil gibi süper ötesi bir darbeyle tek yemeden yenilmez gibi.Marconun tekmeleri amiral uçuran bir saldırı ve askerleri havalandırıyordu savaşta.

Son cümlen çok mantıksız aokiji adamı mahvetti,öldürebilirdide ki kolunuda aldı, Marco bir amiralle dövüştü ve sürdürebildi.
smokerın dedigi gibi aokijinin gücü korkunc ve sogugun kontrol edemiyecegi,sıcaklık hariç hiç bir sey yok. yani ace ve akainu haric bu adam,marconun önermeyle buldugu üzere yasayan tüm canlıların antisi ( her ne kadar o kabul etmesede mesajında :D),üstelik aynı aokiji antisinin hiyerarşik üstünüyle bile 10 gün dayanıp vs atmıs.alttaki resme iyi bak,ilk resmin son karesinden önce wb bisentosuna deprem gücü yüklüyor,eger bunu yapmasa aokiji wb gibi adama tek atcaktı.e.oda bize gücünün korkunclugunu sadece jozuda degil,görebilenler için wbdede gösterdi.bir kere hamle yaptımı yada dokundumu bittin.luffy örnegi verilmiş ama luffyi zaten öldürmemek için adam kendini zorladı yoksa 5 saniyede öldürürdü.

en altta wb bisentosuna deprem gücü yüklüyor.

burda ise aokiji saniyeler içinde wbyi donduruyor.onu kurtaran bisentosundaki titreşim,titreşim o buz kabugunu kırıyor,yoksa donmus olarak kalıcaktı ve wbyi çözmeleri için acei kurtarmaları lazımdı,yoksa wb gitmişti ;)

A$CE

2yemiş olsa ne değişecek? Konu niye buraya geldiki zaten Jozu onu yenildi ama marco amirale yenilmedi? sonuçta marco olsa çevikliğiyle onu savuşturabilirdi en azından.

2yemiş olsa ne değişecek? Konu niye buraya geldiki zaten Jozu onu yenildi ama marco amirale yenilmedi? sonuçta marco olsa çevikliğiyle onu savuşturabilirdi en azından.
a>b ve b>c ise a>c mantığı one piece'de yok, o yüzden kıyas yaparken önceki savaşları (özelikle de o bunu yendi şu ötekine yenildi tarzında) kıyas almak pek sağlıklı sonuçlar vermez, örnek vermek gerekirse; Luffy Enel'i yendi, Magellan Luffy'i yendi ama Magellan Enel'i yenemez, bu amiral kıyasında da Marco'nun yeteneği amirallerin yeteneklerine karşı Jozu'ya göre daha avantajlı ama iş Jozu'yla karşılaşmaya gelince bence elmas anka kuşuna göre daha avantajlıdır.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık