Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sengoku'nun dediklerinden mi bahsediyorsun? Ne zamandan beri Sengoku'nun dedikleri tanrının sözleri oldu? Bak sana bir kaç gün önce yazdığım yorumu atayım, tamamen alakasız bir konu:
http://korsanfan.com/konu/zoronun-kullandığı-armament-nedir.6695/page-16#post-979952
Makul bir tutum. Bu tarz bir cevap da bekliyordum ama :)
Peki Sengoku'nun Roger ve WB'yi genel olarak tanıması bu durumu pozitif yönde etkilemez mi?
Çünkü Ace'in benzer şekilde övüldüğü kısımlar vardı sanki ama şu anda hatırlayamıyorum maalesef. Aklına gelen kısımlar varsa dinlemek güzel olurdu benim açımdan.

Söz yemekle ilgili tartışıp daha sonra konuyu Hasan'a getirdin ya helal olsun. Tartışmalarda konuyu WB'ye Ace'ye bilemedin Zoro'ya getirmeyi gördüm ama bu ilk oluyor pes :oleyo2:

Sen demedin mi Ace sözlerini yiyor ?

Ben sana Luffy'nin yediği sözü atmadım mı ?

Sonra sen karşı çıkıp Luffy böyle bir söz söylememiştir demedin mi ?

Ben de sana Luffy'nin iki yıl önceki gibi kaçışlar bitti sözünün yalan olduğuna dair yazmıyor muyum ?

Neyse ya uzatmayalım gözünü seveyim açım zaten bir yanak lazım, ufak kız fazla tatlıymış :gamyon:
Tartışma açmak için söylemiyorum zaten tartışmaktan yoruldum konuları.

Ama adamın sana söylediği şeyi anlıyormuşsun gibi gözükmüyor. Aydın sana zaten Manga'da böyle bir şey söylenmediğini iddia ediyor. Orjinal çeviri ile geliyor. Senin savınında en azından ben öyle kabul ediyorumdan fazla olması lazım.

Makul bir tutum. Bu tarz bir cevap da bekliyordum ama :)
Peki Sengoku'nun Roger ve WB'yi genel olarak tanıması bu durumu pozitif yönde etkilemez mi?
Çünkü Ace'in benzer şekilde övüldüğü kısımlar vardı sanki ama şu anda hatırlayamıyorum maalesef. Aklına gelen kısımlar varsa dinlemek güzel olurdu benim açımdan.
Tabii ki de etkiler, bir perspektif kazandırır. Ace potansiyeli yüksek bir insandı, kişiliğinin bu gücü elde etmesinde pozitif etkisi olan yanları varsa ondan beter kötü yanları da vardı. Bu kafayla uzun süre yaşamazdı ki yaşamadı da zaten. Gitti WB'ye çattı baştan, babalık olmasa Allah kerimdi, ardından gitti Teach'e çattı, koz olarak kullanacak olmasa gene ölüp gidecekti, sonunda Akainu'ya çattı...

Ace’in yendiği şöyle kalbur üstü bir karakter olaydı keşke.Atıyorum Cracker yüzündeki yara Ace’den falan almış olaydı.Yoksa çok üstünde durulacak (güç açısından) bir karakter değilmiş.

Animedeki çevirisine baktım.Donanma amirali diye kaçmam mı lazım diyor.Ancak sayfanın anlatmak ve vermek istediği mesaj açık.Sadece kesinlikle gibi kelimeler kullanılmadığı için bunu inkar edemezsiniz.Adam açık açık bu iki sene önceki kaçmaları bıraktım ben diyor sonra da imalı biçimde yonko amiral farketmez hepsini yeneceğim diyor.Kaçmaları bıraktım diyor net olarak hani böyle bir şey söylememiş olsa anlayacağım.Üzerine de imalı biçimde hep yeneceğim diye sızlanamam diyip amiral yonko farketmez diyor.Artık bu ileride yenerim diye kaçma muhabbetini bıraktım demek istiyor.

Adam geleceğe bırakmayacağım diyip top kek arcında kaçışa ileri tarihe atmaya geri başlıyor yani herhangi bir yere çekebileceğiniz birşey yok.Eskiden amiralden kaçıyordu şimdi kaçmadı bu işleri bıraktığına göre yeneceğini söylediği yonkoudan da kaçmaması gerekirdi.Bıraktım diyip geri başlamış anlayacağınız.
2018'de animeyi ciddiye almak. E. Oda'nın Ace'in ölümünü seneler sonra izleyip "ben böyle bir ortam şey hayal etmemiştim" deyip sinirlendiği anime evet. Bu animenin vermeye çalıştığı mesajdan anlayacağız.
@RedTeroR
Şimdi de Cnet128'e baktım
"Luffy: I’m done with saying... // I’ll beat you “someday”. // *pant* // *pant* // Just ‘cause you’re an Admiral... // Who says I’ve got to run away?!!! // I had enough of that two years ago!!!
Bartolomeo: Eh?! // ?!!
Luffy: Whether it’s a Marine Admiral... / ...or even a Yonkou...!!! / I’ve gotta be ready to beat them all up!!! Or else... // ...I’ll never become Pirate King!!!!"
"Hepsini dövmeye hazır olmalıyım" diye çevirmiş.
Hahahaha, cnet128 abimiz yaklaşık 15 senedir, bölüm çıktıktan 10 gün sonra falan çeviren bir abimiz. Benim en güvendiğim kaynak kendisi oluyor ha sen çıkıp da "elin adamına ben neden güveneyim" dersin diye de VIZ'i atıyorum. Yalnız konuyu nasıl da değiştiriyorsun hemen :D Alkışlasam mı napsam, du du alkışlayayım ya :alkis:
Bak burada da seninle tartışıyormuşuz. Hahaha deja vu resmen.

Tabii ki de etkiler, bir perspektif kazandırır. Ace potansiyeli yüksek bir insandı, kişiliğinin bu gücü elde etmesinde pozitif etkisi olan yanları varsa ondan beter kötü yanları da vardı. Bu kafayla uzun süre yaşamazdı ki yaşamadı da zaten. Gitti WB'ye çattı baştan, babalık olmasa Allah kerimdi, ardından gitti Teach'e çattı, koz olarak kullanacak olmasa gene ölüp gidecekti, sonunda Akainu'ya çattı...
Özelikle alt kısımlar epey hoş olmuş ki Ace savunurken bunları niye yaptı dediğim kısımlardı :)
Özellikle Teach'i kovalaması hepsinin başlangıcı olmuştu. Neyse ben tamamen reddettiğini düşündüğümden bir an biraz fazla geldim kusura bakma. Genel olarak hakkını verip gömülmesi gereken yerlerde gömmen bir yandan da hoşuma gitti diyebilirim :D

Sen şusun busun diye kaçacak mıyım, diyerek racon kesen adam. Niye Yonko kaptanına kumpasla yara vermeye çalışmak yerine gidip adam akıllı dövüşmüyor?

Şaka maka adamların Luffy'den beklentisi; 3-5 kişiyle yonkou adasında yonkou indirmesiymiş. :D
Şimdi dönen onca hikayeden çıkara çıkara bunu mu çıkardın başkanım!!!

Sen şusun busun diye kaçacak mıyım, diyerek racon kesen adam. Niye Yonko kaptanına kumpasla yara vermeye çalışmak yerine gidip adam akıllı dövüşmüyor?
Sana saygımız sonsuz Reis, Ace'yi herkes sevmesin zaten :gamyon:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık