Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Genel Tartışma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ben her zaman resmi çeviriyi kaynak alırım, benim düşündüğüm bir şeyin aksini söylediğinde "yok yav çeviri hatalıdır" demişliğim yoktur. WB vs Kaido tartışmamızı hatırlarsan "Resmi çeviride WB en güçlü diyorsa doğrudur" deyip kabullenmiştim, soru işareti olarak kalan süreçti, ha şimdi kitapla başka bir durum söz konusu oldu orası ayrı. İşime geldiği için burayı kaynak almıyorum yani.
Şimdi gelmiş diyorsun ki "Hadi çeviriyi doğru kabul edelim" resmi çeviriyi etme istiyorsan, keyfin bilir :D
"Luffy'nin bir dövüşte topuklaması var" Evet Ace gibi kafa atıp ölmeliydi ki topuklamadı adam. Bilakis kendi 1v1 atmak istedi adamla. Kaçmak ile çekilmek arasındaki farkı da hemen sildin bakıyorum işine gelince siyah beyazcı olan kırmızı terörüm :D
Şimdi ya yazdıklarımı okumuyorsun yada ben derdimi sana açıkça ifade edemiyorum. Öte yandan çeviriyi kabul ediyorum, ama şerh koymak şartıyla sonuçta yarın öbür gün yine çevrilebilir :oleyo2:

Tartışmamıza gelirsek anladığım kadarıyla sen diyorsun ki Luffy iki yıl önceki gibi kaçışları bitirdi artık başka türden kaçıyor :hhh: Artık kaçarken ilmi, aklı ve fenni kılavuz edinmiş daha önce bir tercih yapma şansı yoktu. Gücü yetmediğinden amiral görünce kaçın emri vermek zorundaydı ve bu tartıştığımız sayfada da açıkça ben artık kaçarsam kendi tercihimle kaçarım demiş bulunuyor. Ben senin bu fikrine karşı ne demişim peki, okumadın mı o kadar yazdığım şeyi.

Çeviriyi kabul ediyorum ve ettim şuan, kesin ettim. Hazmediyorum :oleyo2:

Neyse fazla uzatmadan sana şunu söylemek istemiştim, senin Reis her türlü kaçtı, her türden kaçtı çocuk, daha denemediği bir tür kalmadı ki gelip ötüyorsun bana :artiz:

Başkalarının zoru ile kaçmak var, gücü yetmeyeceğinden kaçmak var, durumunun kötü olmasından kaynaklı kaçmak var, kaçarken arkasında adam bırakmak var, utanmadı bu çocuk, adamın birini dövüşmeye çağırdı sonra dövüşün olduğu yerden bile kaçtı :oleyo2: Hangisi işine geliyorsa onu iki yıl önceki kaçmayla eşleştir ve Luffy'nin sözünün çiğnendiğini gör diyorum.

Luffy artık paşa keyfime göre kaçarım dedi diye savunma yapma bana, Luffy'nin paşa gönlü istiyor diye değil gücü yetmedi diye kaçtığını çok defa gördük. Luffy artık kendi bedenim kendi kararım diyor, kaçmalarını ona göre belirliyor diye savunma yapma, komik oluyorsun bu çocuğun zorunda olduğu için adam bırakıp kaçtığını gördük.

Velhasılı kelam her türlü kaçışı, her türlü kaçış fantazisini üst üste eklemiş bir çocuk için artık mantığına göre kaçıyor demen tamamen komik Ve o verdiği söz üzerine konuşuyorsak en fazla bir yada bilemedin iki kaçışı paklar ondan sonrasını değil.

Not: Adam alanı terk etmiş saatler sonra gelmiş hala kaçmadı deniyor ya, nasıl bir at gözlüğünüz var arkadaş :artiz:

@Montana Reis'e saygılar

@RedTeroR
Sen bana, sanki bana değil de Hasan'a cevap vermiş gibi yazmışsın. Ben sadece orda "asla kaçmayacağım" falan demedi dedim ve durumu anlattım, zaten tartışmanın çıkma noktası Ace'in hiçbir sözünü tutamamış birisi olduğunu söylemem üzerine senin bana bu imajı atmanla başladı. Luffy hiç kaçmadı falan demedim ki? Neyin kafasını yaşayıp da 20 paragraf şey yazmışsın çözemedim :D İmajı 50 kere de atsan "Luffy ben kaçmam" deyip de kaçışa girmedi.
Ayrıca Luffy kimseyi bırakmaz da demedim, Hatta Ace'e WB hakkında"Adam bu kadar uğraşmış bak, bir hiç uğruna olmasın" diye tembihleyen de kendisi. Ciddi ciddi benim sunduğum argümanları yıktığını mı sanıyorsun, yoksa arkamdaki öcü adama mı cevap veriyorsun kafanda yarattığın kavrayamıyorum.

@RedTeroR
Sen bana, sanki bana değil de Hasan'a cevap vermiş gibi yazmışsın. Ben sadece orda "asla kaçmayacağım" falan demedi dedim ve durumu anlattım, zaten tartışmanın çıkma noktası Ace'in hiçbir sözünü tutamamış birisi olduğunu söylemem üzerine senin bana bu imajı atmanla başladı. Luffy hiç kaçmadı falan demedim ki? Neyin kafasını yaşayıp da 20 paragraf şey yazmışsın çözemedim :D İmajı 50 kere de atsan "Luffy ben kaçmam" deyip de kaçışa girmedi.
Ayrıca Luffy kimseyi bırakmaz da demedim, Hatta Ace'e WB hakkında"Adam bu kadar uğraşmış bak, bir hiç uğruna olmasın" diye tembihleyen de kendisi. Ciddi ciddi benim sunduğum argümanları yıktığını mı sanıyorsun, yoksa arkamdaki öcü adama mı cevap veriyorsun kafanda yarattığın kavrayamıyorum.
Söz yemekle ilgili tartışıp daha sonra konuyu Hasan'a getirdin ya helal olsun. Tartışmalarda konuyu WB'ye Ace'ye bilemedin Zoro'ya getirmeyi gördüm ama bu ilk oluyor pes :oleyo2:

Sen demedin mi Ace sözlerini yiyor ?

Ben sana Luffy'nin yediği sözü atmadım mı ?

Sonra sen karşı çıkıp Luffy böyle bir söz söylememiştir demedin mi ?

Ben de sana Luffy'nin iki yıl önceki gibi kaçışlar bitti sözünün yalan olduğuna dair yazmıyor muyum ?

Neyse ya uzatmayalım gözünü seveyim açım zaten bir yanak lazım, ufak kız fazla tatlıymış :gamyon:

Söz yemekle ilgili tartışıp daha sonra konuyu Hasan'a getirdin ya helal olsun. Tartışmalarda konuyu WB'ye Ace'ye bilemedin Zoro'ya getirmeyi gördüm ama bu ilk oluyor pes :oleyo2:

Sen demedin mi Ace sözlerini yiyor ?

Ben sana Luffy'nin yediği sözü atmadım mı ?

Sonra sen karşı çıkıp Luffy böyle bir söz söylememiştir demedin mi ?

Bende sana Luffy'nin iki yıl önceki gibi kaçışlar bitti sözünün yalan olduğuna dair yazmıyor muyum ?

Neyse ya uzatmayalım gözünü seveyim açım zaten bir yanak lazım, ufak kız fazla tatlıymış :gamyon:
Luffy böyle bir söz söylememiştir demedim, söylemedi dedim direkt. Çünkü herif öyle bir söz söylemedi. Söylediyse göster nerede söylemiş, bilelim, bana kendi çıkardığın yorumla gelme.

@Master of Puppets
Biraz araya dalar gibi oldu kusura bakma :sapkali:
Resmi çeviri üzerinden konuşunca aklıma şu kısım geldi. Merak ediyorum düşüncen şuradaki 8. kısma da uyuyor mu?

https://mangahelpers.com/t/cnet128/releases/14365
Sengoku'nun dediklerinden mi bahsediyorsun? Ne zamandan beri Sengoku'nun dedikleri tanrının sözleri oldu? Bak sana bir kaç gün önce yazdığım yorumu atayım, tamamen alakasız bir konu:
http://korsanfan.com/konu/zoronun-kullandığı-armament-nedir.6695/page-16#post-979952

Luffy böyle bir söz söylememiştir demedim, söylemedi dedim direkt. Çünkü herif öyle bir söz söylemedi. Söylediyse göster nerede söylemiş, bilelim, bana kendi çıkardığın yorumla gelme.
Kendi çıkardığım yorum değil, sayfada olan şey bu.

Amiral göründüğünde kaçmak zorunda olmak iki yıl geride kaldı dedi aynı şekilde kaçmalara devam etti. Sayfa ortada çıkan sonuç ortada verilen söz ortada verilen sözden sonraki kaçışlar ortada. Neyse hakim bitti yeter, geri çekiliyorum, kaçmıyorum bak :hhh:

Animedeki çevirisine baktım.Donanma amirali diye kaçmam mı lazım diyor.Ancak sayfanın anlatmak ve vermek istediği mesaj açık.Sadece kesinlikle gibi kelimeler kullanılmadığı için bunu inkar edemezsiniz.Adam açık açık bu iki sene önceki kaçmaları bıraktım ben diyor sonra da imalı biçimde yonko amiral farketmez hepsini yeneceğim diyor.Kaçmaları bıraktım diyor net olarak hani böyle bir şey söylememiş olsa anlayacağım.Üzerine de imalı biçimde hep yeneceğim diye sızlanamam diyip amiral yonko farketmez diyor.Artık bu ileride yenerim diye kaçma muhabbetini bıraktım demek istiyor.

Adam geleceğe bırakmayacağım diyip top kek arcında kaçışa ileri tarihe atmaya geri başlıyor yani herhangi bir yere çekebileceğiniz birşey yok.Eskiden amiralden kaçıyordu şimdi kaçmadı bu işleri bıraktığına göre yeneceğini söylediği yonkoudan da kaçmaması gerekirdi.Bıraktım diyip geri başlamış anlayacağınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık