Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Formula 1 2024 Sezonu

Twitter da sızıntı haberlerini gördüğümden beri sağa sola kaçıyorum. Ulan 1 aydır bu lansmanı bekliyoruz. Olabildiğince dayanacağım…

EDİT: Ferrari F1’in Fenerbahçe’sidir. Her sene şampiyonluğun en büyük adayıdır. Lige fena başlamaz. Sonrasında muhakkak batırır. Her sene bu sene farklı diye gireriz ama değişen bir şey olmaz. Ama bu sene her şey farklı olacak…
Ne zamandır takip ediyorsun bilmiyorum ama Ferrari bence hemen hemen her sene leş 2000'lerin başları sonrası. Özellikle Alonso dönemlerinde yakın takip ettim. Alonso'nun saf yeteneği sayesinde şampiyonluk kovaladilar 2 yıl. Sonrasında 2014 de Alonso'ya F1 tarihinde kendi markalarının en kötü aracını vermiş bu adamlar.

Vettel'e işte iyi bir araba çıkarmışlar bir sezon onu takip etmedim ama sonrasında baktım. Bu sene de benzerini yaparlar fakat bu sene onlarda Vettel ya da Alonso yok...
Hayvan gibi motor yaptığımızı düşünüyoruz tasarımı ya bu ya F2008 geliyor yada SF1000
Bir cacık olmaz onlardan bak gör. Bunu zamanında çok iyi bir Ferrari fanı olarak söylüyorum...

Ne zamandır takip ediyorsun bilmiyorum ama Ferrari bence hemen hemen her sene leş 2000'lerin başları sonrası. Özellikle Alonso dönemlerinde yakın takip ettim. Alonso'nun saf yeteneği sayesinde şampiyonluk kovaladilar 2 yıl. Sonrasında 2014 de Alonso'ya F1 tarihinde kendi markalarının en kötü aracını vermiş bu adamlar.

Vettel'e işte iyi bir araba çıkarmışlar bir sezon onu takip etmedim ama sonrasında baktım. Bu sene de benzerini yaparlar fakat bu sene onlarda Vettel ya da Alonso yok...
Benim geçmişim karışık. Şöyle; Schumacher zamanından beri takip ediyorum. Ancak şu an Kobe'nin ölümü sonrasında basketten soğuduğum gibi 2013 Schuminin kazasından sonra uzun bir süre uzaktan takip ettim. Yakından takip edemedim çünkü aklıma Schumi geldikçe bir tuhaf oluyorum ki hala oluyorum ancak bununla başa çıkabilmeyi başardım diyelim. 2017'den beri tekrar yakından takip ediyorum. Roasberg şampiyonluğu ve ani emekliliği sonrası Vettel-Hamilton kapışması ilgimi çekmişti o vesileyle dönmüştüm. Tabi ne kadar rekabet oldu arası ayrı...

Bununla beraber dediklerine katılıyorum ama 2000'lerin başları değil sonları yani düz 2010'lu yıllardan sonra bir türlü en iyi aracı çıkartamadı. Bunu da Ferrari 2009'daki sonraki değişimlere ayak uyduramaması olarak bakıyorum. Eski kafalı kaldılar, başarı gelmedikçe sabırsızlık daha büyük sorunlara yol açtı. Pilotların arkasında durmadılar. Bir düzen kuramadılar 2014 sonrası hibrit dönemde zaten bir iki yıl hariç yine gerideydik. Orada Arrivabane hibrit teknolojisini küçümsedik yapabileceğimizi düşündük ama İtalyanlar olarak bu konuda yeterli birikimimiz yokmuş bu bize pahalıya mal oldu gibisinden bir açıklaması var vesaire. Ancak özellikle geçen yılki gelişime bakarak her şeye rağmen umutluyum izleyip göreceğiz...

Bir cacık olmaz onlardan bak gör. Bunu zamanında çok iyi bir Ferrari fanı olarak söylüyorum...
Çok agresif bir tasarım gibi duruyor sidepoddan araç, ki zaten demeçlerde hep bu yöndeydi, piste çıkınca göreceğiz eğer güç ünitesi bekledikleri kadar iyi değilse SF1000'den beter oluruz eğer bekledikleri kadar iyi ise o zaman rekabetçi aracımız olur bence

@Tombe
@Ginnoji

Ferrari iyi bir araç yapsa bile pitt hatası ile şampiyonluk verir öyle bir takım. Bir de sürücü açısından geçen yıla bakarsak öyle çok fark yaratan bir sürücüyede sahip değiller bence. Yani iyi araç gelecek bir de 2 pilottan birinden ekstra performans alması lazım. Bir de o 2 sürücü de olası iyi araçta şampiyonluk için yarışmak ister ve puanları böler. Böyle bir noktada da onların şansı tamamen düşer. O yüzden benim hiç beklentim yok onlardan...

@Tombe
@Ginnoji

Ferrari iyi bir araç yapsa bile pitt hatası ile şampiyonluk verir öyle bir takım. Bir de sürücü açısından geçen yıla bakarsak öyle çok fark yaratan bir sürücüyede sahip değiller bence. Yani iyi araç gelecek bir de 2 pilottan birinden ekstra performans alması lazım. Bir de o 2 sürücü de olası iyi araçta şampiyonluk için yarışmak ister ve puanları böler. Böyle bir noktada da onların şansı tamamen düşer. O yüzden benim hiç beklentim yok onlardan...
Lecrecl kumaşı var şampiyonluk için. Yani fark yaratan sürücümüz duruyor orada. Ancak geçen yıl şampiyonluğa oynayamamasından kaynaklı olarak geçen yıl motivasyon kaybı yaşadığını düşünüyorum. Pit ile ilgili olarak sana katılıyorum ama yanlışlıkla da olsa şu piti atmazsam olmaz :D

Lecrecl kumaşı var şampiyonluk için. Yani fark yaratan sürücümüz duruyor orada. Ancak geçen yıl şampiyonluğa oynayamamasından kaynaklı olarak geçen yıl motivasyon kaybı yaşadığını düşünüyorum. Pit ile ilgili olarak sana katılıyorum ama yanlışlıkla da olsa şu piti atmazsam olmaz :D

Bozuk saat günde 2 defa doğruyu gösteriyor misali bir durum bu çifte pit stop. :D

Şampiyonluk için yarismiyorlar diye rahatlar bu kadar. Öyle bir sezonda lastikleri karıştırır bu salakolar. :D

Kimi müthiş şampiyonluk çıkardı ferrarinin son gerçek rekabetçi arabasından. Alonso nasıl bir ah aldıysa artık adam en büyük efsaneden 2 şampiyonluk aldı sonra yüzü gülmedi adamın. Schumi yeteneğindeki tek pilot büyük ihtimal. Hakkineni kıyaslayamıyorum.

Vettele verdikleri araba çok iyi değildi vettel canavar gibi başladı sonra koptu zaten. Bottasa bile yetişemiyordu bazen.
Seb ağabeyimizin dediği gibi herkes Ferrari taraftarıdır ama yüzümüz bir süre daha gülmez. Sainz iyi bir ivmeyle geldi belki bir sürpriz çıkarabilir. Leclerci kimse anlamıyordur. Yetenekli ama başarısız.
2012 aracı da iyiydi ama yine de yetmedi. Son yarışta alonso sanki bir adamı geçemeden yarış bitirmişti. Kendi silahıyla vurulmuştu. ;)

@Gandalf 2012 yarışı değil o, 2010 yarışı. Yanlış pitt stratejisi yapılıyor. O pistete geçiş sıkıntı bir de DRS yok o zaman. Hatta DRS'nin getirilmesine sebep olan yarış derler o yarış için...

2012 de ise iyi araba vermediler. Redbull ve McLaren daha iyi araca sahip daha hızlı. McLaren bazı bireysel hatalar ve motor problemleri yaşıyordu bunlarla beraber fakat yine de pek çok yarış araç farkını ortaya koydular. Hatta belli pistlerde Lotus bile daha iyi performans gösteriyordu Ferrari'den bu söyleniyor zaten. Adam kendisi hayvan gibi sürdü. Misal Massa çok kötü pilot mu o aynı Ferrari ile 122 puan toplamış Alonso 278. 2010, 2012 hatta 2014 de o leş araba verildikten sonra Kimi Raikonen'in Alonso hakkında ki açıklamalarına bak dediğimi anlarsın.

O yüzden zaten pek çok anket yapılır "Eşit araba verilse kim şampiyon olur" diye hala Alonso çıkıyor bu sebeplerden dolayı. Tabi adamın farklı kabiliyetleri de var o ayrı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık