Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Beğendiğiniz Spor Animesi

Slam dunk zaten en iyilerden biliyorum duydum çokça. Yarım kaldığı için sıkıntı. :/
Yarım kaldığı için izlemiyor veya okumuyorsan bence başlamalısın.
Ben yarım kaldığını düşünmüyorum. Mangaka misyonunu tamamlıyor anlatmak istediklerini anlatıyor sonrasıda beni ilgilendirmez der gibi bence.
Yarım kaldığı konusu tadının damağımızda kalmasından dolayı gibi. 30 yıl çizse yine okurduk gibi :)

Slam Dunk bu türün zirvesidir ama animesi pek iyi değil. Mangayı birkaç defa bitirdiğim için iyi gelmiyor daha doğrusu. :D Yarım kalma gibi bir durumu da yok bana kalırsa. Diğer türlü senaryonun baştan aşağı değişmesi gerekirdi. Ayrıca devam etseydi ve Shohoku kazanmış olsaydı bile ertesi yıl hedef takım olarak yeniden boy göstermesini bekleyecekti herkes. Ki böylesi daha uzun bir süreç olurdu, mangayı bitirmiş olanlar anlayacaktır. En heyecanlı kapışmaların tepesinde Shohoku - Sannoh maçı var bana göre. Yeniden uyarlama haberleri gelirken bir tane de Slam Dunk için gelse de şu maçı bir izleyebilsek keşke. Ondan sonra basketbol shounen türünde başka bir seriye gerek yok zaten. :D

İkinci sırada Ippo var tabii ki. Boksu normalde izlemekten hiç zevk almam ama çok müthiş bir anlatımı var serinin. Gerçeğe dayanan tekniklerin kullanımı, karakterleri, komedisi hepsi üst düzey. Özellikle Takamura üçlüsü efsane komedi. :D Bizimkiler maç kazanıyor ama rakibe üzüldüğün için tam sevinemiyorsun da. Boksun yapısı gereği maçlar arasında birkaç ay oluyor. Seri başladığında Ippo 16 yaşındaydı 3. sezonda ise 24 yaşında olması gerek. Ama Ippo bu kadar zaman içinde gerekli zihinsel gelişimi gösteremeyip ezik kalıyor. Serinin en büyük eksisi bu bence. Ayrıca Ippo torpille falan kazanıyor bu da sinir bozucu, seriyi yeniden izlemeye başlamıştım ama Sendoh maçına gelince soğudum biraz.Burada da Takamura vs Hawk en heyecanlı ikinci kapışma bence.

Üçüncü sırada ise Diamond no Ace var benim için. İzlediklerim arasında takım olma duygusunu yansıtan en iyi seri budur. Ve de Koç Kataoka farklı bir hava katıyor seriye. Seri heyecandan çok psikoloji ve gerilim odaklı. Spor shonunenlerin HxH'si hangisi derseniz cevabı Diamond no Ace'tir. Karakterleri çok çok iyi, komedisi de oldukça güzel, takım içi rekabetin ve bağlılığın bu kadar üst olması müthiş. İkinci sezonu henüz izlemedim ama fikirlerimin değişeceğini pek sanmıyorum.

Dördüncü sırada ise Haikyuu var. Slam Dunk esintileri olması çok hoşuma gidiyor, karakterlerin hepsi birbirinden eğlenceli. Maçlarda gerektiği zaman oldukça heyecanlı geçiyor ama genel açıdan çok da üst düzey değil. Bunun sebebi rakibi yeterince tanıtmaması ve oyuncuların rollerini iyi olarak bölememesi bence. Bu sezon o kadar antrenman yaptılar ama gelişimlerini doğru düzgün göremedik. Keza son maçta beklediğim bire bir kapışma da olmadı.

Bunun dışında kısaca değinecek olursam, Yowamushi Pedal'ın ilk sezonunu izleyin derim. Karakterleri severseniz 2. sezona geçin çünkü sakız gibi olmuş.
Baby Steps de izlenebilir ama susmak bilmiyorlar, 2. sezonun yarısında bıraktım bu yüzden. Spor konusunda en iyi ana karakter gelişimine sahip bence.
Major sadece ilk sezonu izledim ama ana karakteri diğer serilerden farklı ve dram olarak son derece başarılı. Küçüklükten başladığı için maçlar pek de heyecanlı değildi ama ileride değişebilir.
Josei türünde olduğu için Chihayafuru pek dikkat çekmiyor ama farklı bir sporu anlattığı için izleyebilirsiniz. Bunun dışında çok başarılı bir günlük hayat animesi.
Giant Killing seinen spor türünde son derece başarılı bir seri. Serinin bir teknik direktör gözünden anlatılması en baştan farklı kılıyor. Oyuncular, taraftarlar, yönetim hepsi işin içinde. Yabancılar ya kötü bir Japonca konuşuyor ya da tercümanları var, böyle detaylara yer vermesi oldukça güzel.
Psikolojik yönü ağır basan ve sporu yan konu olarak anlatan Ping Pong ve One Outs kesinlikle izlenmeli.

Yawara! (Judo) ve Ashita no Joe (Boks) çevirileri güzel gidiyor, özellikle yawara baya komedi. Eski seriler bir başka oluyor:respect:

Şöyle bir düşününce her serinin eksi ve artıları oluyor.

Kuroko çoook abartılı bir seriydi ama bilmediğim bir sebepten ötürü izliyordum. :D

Major ve Diamond No Ace'i beraber izliyorum. Bir süre DNA(xD) bir süre Major izliyorum. Major, abartılı değil. Dram ağır basıyor. Ve bunu da güzel işliyor. Ana karakterin takımının sürekli zayıf olması bir süre sıkıyor aslında. Diamond No Ace, takım olma duygusunu güzel işliyor. Gerçekten çoğu yönden güzel bir anime lakin bu ikinci bir Naruto vakası olduğu gerçeğini değiştirmiyor. :(

Şöyle bir düşününce her serinin eksi ve artıları oluyor.

Kuroko çoook abartılı bir seriydi ama bilmediğim bir sebepten ötürü izliyordum. :D

Major ve Diamond No Ace'i beraber izliyorum. Bir süre DNA(xD) bir süre Major izliyorum. Major, abartılı değil. Dram ağır basıyor. Ve bunu da güzel işliyor. Ana karakterin takımının sürekli zayıf olması bir süre sıkıyor aslında. Diamond No Ace, takım olma duygusunu güzel işliyor. Gerçekten çoğu yönden güzel bir anime lakin bu ikinci bir Naruto vakası olduğu gerçeğini değiştirmiyor. :(
Diamond No Ace'de Ana karakter 1 ileri 4 geri hep, Mangasını bitirmiştim,hatta devam serisini de okuyorum ama seri bildiğin Diamond No Furuya.

Beğenilen çoğu spor animesi zaten yan karakterleri ve iyi diyalogları yüzünden beğeniliyor. Tsubasa ilk göz ağrımız da olsa şimdi izlemeye kalkınca belli bölümlerin dışında 5 dk dayanamayız. Bayık diyaloglar,dalga delmeli-kaleci bayıltmalı-top sürerek adam yaralamalı futbol animesi bildiğin :(

Bunun dışında türünün tek örneği olabilecek One Outs gibi bir anime var. Tokuchi'nin One Man Show'unu izliyoruz.

Diamond No Ace'de Ana karakter 1 ileri 4 geri hep, Mangasını bitirmiştim,hatta devam serisini de okuyorum ama seri bildiğin Diamond No Furuya.

Beğenilen çoğu spor animesi zaten yan karakterleri ve iyi diyalogları yüzünden beğeniliyor. Tsubasa ilk göz ağrımız da olsa şimdi izlemeye kalkınca belli bölümlerin dışında 5 dk dayanamayız. Bayık diyaloglar,dalga delmeli-kaleci bayıltmalı-top sürerek adam yaralamalı futbol animesi bildiğin :(

Bunun dışında türünün tek örneği olabilecek One Outs gibi bir anime var. Tokuchi'nin One Man Show'unu izliyoruz.
One Outs'a başlayacağım da bir türlü nasip olmadı. Anlatıldığına göre aşırı efsane bir seriymiş. :D

Konuya yorum atayım diye girdim ama karar verememiştim Slam Dunk mı yoksa Hajime no İppo mu daha iyi diye.Yorumlara bakayım hem o zamana kadar karar da veririm dedikten sonra 2 yıl önce konuya yorum attığımı fark ettim :D Forumun güzel yanları bunlar oluyor sanırım.Fikrim hala değişmiş değil.Slam Dunk çok özel bir seri ama İppo da gerçekten muhteşem.One Piece,Slam Dunk,Hajime no İppo gibi ana hikaye dışında karakterleriyle seriye bağlayan animeler insanda iz bırakıyor.Sakın ha Slam Dunk yarım kaldı diye izlememezlik etmeyin,gerçek bir başyapıt...

Buradan gaza geldim One Outs'u 4 kez izliyorum adam değişik yine her zaman ki gibi psikolojimi bozdu :D
Beyzbol bilmem kaç kişiyle oynanan ve sonunda hep tokuchi'nin kazandığı bir oyundur. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık