Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

En Beğendiğiniz Spor Animesi

Unknown

2 yıl sonra sanırım hala Hajime no İppo diyorum ama eklemek istediğim bir kaç seri var. Diamond no Ace ve Haikkyu da gerçekten de shounen olarak güzel seriler. Karakter gelişimleri, çizimleri ve sürükleyici oluşları izlerken gayet eğlendiriyor.

Çok izlemedim bu tarz serileri ama japonların tarzını biliyorum. Sporda abartı şeyleri sevmediğim spor animeleri çekici gelmiyor.
Abartı olmayan bir spor animesi varsa belki beğenirim.
Abartıdan kastının ne olduğuna bağlı olarak spor animesine başlamak için Hajime no ippo gayet güzel seridir.

Abartıdan kastının ne olduğuna bağlı olarak spor animesine başlamak için Hajime no ippo gayet güzel seridir.
Seri futbol mu mesela? Tsubasa'nın yaptıkları futbolun gerçeklerine aykırı.
Kuroko'da yapılanlar basketin gerçekliğine aykırı.

Tamamen gerçekçi bir seriyi izleyebilirim herhalde.
O boks serisiydi.
Boksun mantığına uygunsa, gerçekçiyse, böyle abartılar yoksa izleyebilirim.

Unknown

O boks serisiydi.
Yani görsel olarak boksun birebiri değil ama boks tarihi olarak yapılan teknikler ve çalışmalar olarak boksla birebir. Hatta seri içinde ünlü boksörlerin adı da geçiyor.

Tsubasayı nerdeyse hatırlamıyorum bile ve Kurokonun 7-8. bölümünde bıraktım ama Ippo da genel olarak çoğu şey gerçekçidir sanırım. Sakatlıklar ve boksörlerin çektiği zorluklar karakter şıp diye bir şeyi öğrenmiyor mesela dene derim.

O boks serisiydi.
Kuroko da yapılan basketin gerçekliğine aykırı diyorsun da anime-mangada gerçeklik araman başka bir olay :)

O boks serisiydi.
Sonuçta anime olduğu için azda olsa abartı yerler var ama az abartı.
Tsubasa ve duyduklarıma göre Kuroko gibi işin b.kunu çıkarmıyor. Yani gerçekçi diyebilirim.

Slam dunk ise komedisi için bile izlenir.

Kuroko da yapılan basketin gerçekliğine aykırı diyorsun da anime-mangada gerçeklik araman başka bir olay :)
Bence gayet yerinde animede gerçekçilik aramak. Çok fazla anime var böyle. Shounen serilerde, içinde spor olsa dahi über saçma şeyler olabiliyor ona lafım yok. (Zone, Akashi's Emperor Eye...vb.) Ama spor animesinde de gerçekçilik aramak gayet normal. Şahsen beni Kuroko'dan soğutan şeyler böyle mantık dışı olaylardı.

Yani görsel olarak boksun birebiri değil ama boks tarihi olarak yapılan teknikler ve çalışmalar olarak boksla birebir. Hatta seri içinde ünlü boksörlerin adı da geçiyor.

Tsubasayı nerdeyse hatırlamıyorum bile ve Kurokonun 7-8. bölümünde bıraktım ama Ippo da genel olarak çoğu şey gerçekçidir sanırım. Sakatlıklar ve boksörlerin çektiği zorluklar karakter şıp diye bir şeyi öğrenmiyor mesela dene derim.
Anladım bir bakarım o zaman. Sağol.
Fantastik olanları sarmıyor beni işte. :D
Az bir şeyler olsa tamam da arkadaş Kuroko abartı yani. Zevk almıyorum izlediğimde.
Hadi kızıl kafa iyi zıplıyor. Bu normal bir yetenek de diğerlerinin yetenekler hep abartı, olmayacak şeyler.

Hem de bu tipler lise oyuncusu. :/
Basket serisinde aradığım gerçeğe uygun yetenekler, az basketbol taktiği ve gerçeğe yakın bir oyun.
Sonuçta anime olduğu için azda olsa abartı yerler var ama az abartı.
Tsubasa ve duyduklarıma göre Kuroko gibi işin b.kunu çıkarmıyor. Yani gerçekçi diyebilirim.

Slam dunk ise komedisi için bile izlenir.
Slam dunk zaten en iyilerden biliyorum duydum çokça. Yarım kaldığı için sıkıntı. :/

Bence gayet yerinde animede gerçekçilik aramak. Çok fazla anime var böyle. Shounen serilerde, içinde spor olsa dahi über saçma şeyler olabiliyor ona lafım yok. (Zone, Akashi's Emperor Eye...vb.) Ama spor animesinde de gerçekçilik aramak gayet normal. Şahsen beni Kuroko'dan soğutan şeyler böyle mantık dışı olaylardı.
Ben izlediğim animeler de doğa üstü güçler bulunmasını seviyorum şahsen fikrim bu diğer türlü çok normal geliyor bana hatta bu yüzden bile izliyorum diyebilirim dediğinize katılmıyor değilim arada fazla abartı olabiliyor animelerde Kuroko da ise son sezonun da aşırı abarttılar. Kapılar,imparator gözü,Düşen yıldız smaçları, Tam saha basketler, Kopyalamalar vs ama bence bitirilecek bir seri bu şekilde bitirilmeliydi herkes sınırını sonuna kadar zorlamalıydı bu şekilde de oldu. Ben şahsen anime-manga da hiç mantık aramam çünkü sonsuz bir serüven oluyor zaten normal konular işlense bu kadar sevmezdim diye düşünüyorum :)

@Monkey D. Luffy Zıplama dediğin normal yetenek diyorsun ama al bak. NBA'de bile böyle bir zıplama yok yani :D

Anladım bir bakarım o zaman. Sağol.

Fantastik olanları sarmıyor beni işte. :D
Az bir şeyler olsa tamam da arkadaş Kuroko abartı yani. Zevk almıyorum izlediğimde.
Hadi kızıl kafa iyi zıplıyor. Bu normal bir yetenek de diğerlerinin yetenekler hep abartı, olmayacak şeyler.

Hem de bu tipler lise oyuncusu. :/
Basket serisinde aradığım gerçeğe uygun yetenekler, az basketbol taktiği ve gerçeğe yakın bir oyun.

Slam dunk zaten en iyilerden biliyorum duydum çokça. Yarım kaldığı için sıkıntı. :/
Kuroko'yu salla ya izledim ama hep hikaye, şimdi spoiler vermeyim ama saçın renkli ise tamamsın.
Slam Dunk'ın mangasından devam edersin çok bölüm yok. Hem onun çizerine Oda bile hayran.:D
One outs izle, ama ana karakter L, Kira havasında. Ippo çok iyidir, listene muhakkak al. Dram severim dersen ve uzun seri istersen Major izle. Tenis severim ve abartı olmasın diyorsan Baby step izle.

Herkes İppo yazıyor hiç izlemedim ama ona bakacağım en kısa zaman da One Outs izledim güzeldir. Adam o kadar ince düşünüyor ki arada durdurup düşünüyorsun :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık