Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Donquixote Doflamingo vs. Sabo

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    159
Sabo potansiyel olarak Dof'un üzerinde bir karakter olabilir ilerisi için. Netice de yaş farkı var bayağı lakin şu an ki duruma göre değerlendirmemiz gerek. Haki konusunda aşağı yukarı denk görüyorum, Sabo yıllar yılı haki odaklı çalışmış olabilir ama Dof'un da haki de ne derece iyi olduğunu gördük. Ki HK si var Dof'ta bir de. Sabo meyveyi yeni kazanmış biriyken Dof meyve uyanışına kadar ilerlemiş bi karakter. Az bir farkla Dof alır diyorum, zorlanır ama yener. Bundan 2 sene sonra olsa Sabo'nun alacağı kesin ama bu karşılaşmayı.

Dof tokatlar, gerçek manada hemde. Dof seride ölmeyi reddeden iradeye sahip karekterlerden biri. Böyle bi adamı yenmek için Sabo gibi ezme birisine güvenemezsin :a:
Sabo'nun gücü hakkında ne söylesek boş o yüzden karekterler hakkında konuşmak bana daha mantıklı geliyor, sonuçta aşşağı yukarı aynı güç çıtasında gösterildiler.

Şimdi fark edersen farklı yerden yaklaştım. Handikaptı, Lufy ve law'dı falan hiç girmedim. Olay başka yerlere hiç kaymasın dedim. İyi niyetli yaklaştım. Bana göre Dofy her türlü Fuji'yi alır, bunu söyleyen de kendisi daha ne olsun. Bu kadar zeki adam gücü yetmiyecekse az çok bilirdi. Fuji'yi alamayız, destek çağıralım veya kaçalım derdi.

Sabo ne yaptı? Fuji üstün taraftı. Hakisi Sabo'nun çok diyen neye göre diyor misal. Hız kim önde? Sabo'da k. haki var mı yok mu belli değil bana göre yok. Adam yılların Baltigo'sunu açık etti.

Dofy her yerden önemli de, bir gücü mü yok, her şeyi veren Oda güç mü vermeyim dedi?
Dofa göre Law ve Luffy asla ona rakip olamazdı. Gördük. Sözler değil icraat. Herşey bittikten sonra adamın gelio Fujiye ''gel 1 vs 1 kapışak'' mı diyeceğini sanıyordun. Öyleyse çok komik çünkü :D Herşey bittikten sonra ''Ah Fuji bana yardım etseydi'' diye ağlayan da kendisiydi.

Sabo potansiyel olarak Dof'un üzerinde bir karakter olabilir ilerisi için. Netice de yaş farkı var bayağı lakin şu an ki duruma göre değerlendirmemiz gerek. Haki konusunda aşağı yukarı denk görüyorum, Sabo yıllar yılı haki odaklı çalışmış olabilir ama Dof'un da haki de ne derece iyi olduğunu gördük. Ki HK si var Dof'ta bir de. Sabo meyveyi yeni kazanmış biriyken Dof meyve uyanışına kadar ilerlemiş bi karakter. Az bir farkla Dof alır diyorum, zorlanır ama yener. Bundan 2 sene sonra olsa Sabo'nun alacağı kesin ama bu karşılaşmayı.
Dofta k.haki olduğunua dahil bir kanıt yok.

Ek bilgi;

Dofa göre Law ve Luffy asla ona rakip olamazdı. Gördük. Sözler değil icraat. Herşey bittikten sonra adamın gelio Fujiye ''gel 1 vs 1 kapışak'' mı diyeceğini sanıyordun. Öyleyse çok komik çünkü :D Herşey bittikten sonra ''Ah Fuji bana yardım etseydi'' diye ağlayan da kendisiydi.
Luffy'nin vitesleri tahmin edilemez, normal gücü rakip değildi. Çok istiyorsan yine yenemezdi. Adam handikaplara geldi.

Dofta k.haki olduğunua dahil bir kanıt yok.
Doflamingo Busoshoku Haki ve Haoshoku Haki'ye sahiptir. Haki güçleri olduğu ilk olarak G-5 askerlerine karşı savaşırken görülmüştür. Sıradan askerleri Haoshoku Haki kullanarak bayıltırken, Logia güçlerine sahip olan Smoker'ı Busoshoku Haki gücü ile yenmiştir. Haoshoku Haki'sini 10 yaşında, Kuzey Mavi halkı tarafından kovalanırken uyandırmıştır.
Buna HK kullanıcıları çarpışması deniyor.

Dalga mı geçiyosun anlamadım?

Doflamingo Busoshoku Haki ve Haoshoku Haki'ye sahiptir. Haki güçleri olduğu ilk olarak G-5 askerlerine karşı savaşırken görülmüştür. Sıradan askerleri Haoshoku Haki kullanarak bayıltırken, Logia güçlerine sahip olan Smoker'ı Busoshoku Haki gücü ile yenmiştir. Haoshoku Haki'sini 10 yaşında, Kuzey Mavi halkı tarafından kovalanırken uyandırmıştır.
Buna HK kullanıcıları çarpışması deniyor.

Dalga mı geçiyosun anlamadım?
Haoshoku haki kral haki demek biliyon dimi?

Şimdi fark edersen farklı yerden yaklaştım. Handikaptı, Lufy ve law'dı falan hiç girmedim. Olay başka yerlere hiç kaymasın dedim. İyi niyetli yaklaştım. Bana göre Dofy her türlü Fuji'yi alır, bunu söyleyen de kendisi daha ne olsun. Bu kadar zeki adam gücü yetmiyecekse az çok bilirdi. Fuji'yi alamayız, destek çağıralım veya kaçalım derdi.

Sabo ne yaptı? Fuji üstün taraftı. Hakisi Sabo'nun çok diyen neye
Dof Fuji'yi tek başına indirmeyi mi planlıyordu sence? Elbet tayfasıyla dalacaktı. Ki tayfasıyla dalsa dahi Fuji'nin yerçekimine ve meteorlarına karşı koyabilmesine ihtimal vermiyorum. Bu adam amiral etmez, edemez. Aokiji'nin buzunu kırdıktan sonra bile nefes nefese kaldı yahu. Kendi adamı söyledi neredeyse kalbi donacaktı diye. Kuzan'da bir amirale karşı koyamayacağını biliyor, o yüzden Smoker'a söylüyor zaten Sakazuki'ye söyle amiral göndersin diye.

Mevki - Konum - Etki olaylarına gelince. Kizaru'yu ele alalım mesela. Adamın yeraltı dünyasıyla, Yonkou anlaşmalarıyla en ufak bi ilgisi var mı? Hayır adam anca bürosunda oturuyor ihtiyaç duyulduğu zaman gidip tokatlıyor korsanları. Politik gücü Dof'un yarısı bile değil. Peki Dof Kizaru karşısında ne kadar varlık gösterebilir?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık