Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Çatı Dövüşü ve Genel Savaş Hakkında Düşünceleriniz

Ağır mı gelmiş? Geçen bölümlerde Apo'dan kaptanıyla beraber tek yiyen Zoro idi Wilyım bey. Şimdi Kaido kesiyorsa, bunu Zoro'nun gücüne bağlamamı bekleme benden. Enma'sız 100 Zoro'nun 1 Kaido'yu kesemeyeceği konusunda kendimden eminim.
Kimse tek yemedi. Hayır, o Apo olayı sana mantıklı geliyor ama Kaido karşısında yaptıkları mı mantıklı gelmiyor? İnsanın mantıklı olan yerine, çıkarının ona emrettiği gibi hareket etmesi normal. Kendi kafamızdaki fantezilere uyup, istediğimiz kadar emin olabiliriz, manga'daki gerçekler nasıl olsa belli.

Yukarıdaki isimlerin bu kadarını yapması gayet doğal bir durum. Normal ve mantıklı bir okuyucu, Op gibi bir serinin dinamiklerin farkındaysa bu kadarını beklerdi en azından. Ki ne Kaido'ya ne de Big Mom'a etkili bir saldırı yapamadılar. Sana ağır geldi diye yazma nedenim ise özellikle Zoro üzerinden gitmen. İki-üç kişinin yazacağı yorum üzerinden bunları çekeceğiz demen. Hee normal işte, ben de Zoro ve Sanji'yi denk görsem, bunları beklemesem bana da ağır gelirdi. Açık açık da yazardım beklediğimden fazlasını yaptı, yanılmışım diye. :/

Çatı dövüşü ve genel olarak dövüşler hakkında düşüncelerim; Ark bossları bütün güçlerini geçen arklarda açıklıyorlar tek tek, ark sonu(çatı) da bu güçlerin antilerini öğrenen ekibimiz zaferi üstün körü kazanıyor. Bu üstün körü zafer sayesinde yeni seviyeler belirleniyor, kıyıdan köşeden aldığı anti güçler sayesinde çok aşırı güçlü rakibine(kaido, bm gibi) zarar veren elemanlar(killer, zoro gibi) o zarar verdikleri elemanın total seviyesini aşmış gibi değerlendirilecek ve yine, bir gün güçsüz biri gelip bu karakterleri tokatlamadıkları sürece bunların yorumlarını çekeceğiz. Bu saatten sonra Kaido kesen Zoro, Zorocular tarafından Yonko seviyesinde ilan edilecek, bu malumat Mihawk versusunda dahi kullanılacak. Lütfü = Zoro diyenlere bu saatten sonra itiraz etmeyin, çünkü ileride Zoro > Kaido, Kaido > All(zoro hariç), o zaman Zoro > All denklemleriyle karşılaşmamız kaçınılmaz.

Kısacası; Dengeleri alt üst eden bir dövüş izliyoruz, bu iki elemanı(bm ve kaido) MF'e yollasan bütün denizcilere ayar verirler ama tüm tayfa Kaido ve yarı tayfa BM'ın ellerinden yeni nesle karşı hiçbir şey gelmiyor. Sonra da ortamlarda Oda
desin. Kendi sözlerine sadakatın yok Oda.
Belli bir kesim var, zoro çatıya çıkmayı bırak, o arc yatsa bile zoro>all, zoro=luffy der. Şimdi de mesela sanji queen'i alacak dendiğinde yine aynı grup zoro çatıda yonkou kesiyor ne queen'i falan diyor. Yani çok konuşulacak bir şey değil bu.

Kimse tek yemedi. Hayır, o Apo olayı sana mantıklı geliyor ama Kaido karşısında yaptıkları mı mantıklı gelmiyor? İnsanın mantıklı olan yerine, çıkarının ona emrettiği gibi hareket etmesi normal. Kendi kafamızdaki fantezilere uyup, istediğimiz kadar emin olabiliriz, manga'daki gerçekler nasıl olsa belli.

Yukarıdaki isimlerin bu kadarını yapması gayet doğal bir durum. Normal ve mantıklı bir okuyucu, Op gibi bir serinin dinamiklerin farkındaysa bu kadarını beklerdi en azından. Ki ne Kaido'ya ne de Big Mom'a etkili bir saldırı yapamadılar. Sana ağır geldi diye yazma nedenim ise özellikle Zoro üzerinden gitmen. İki-üç kişinin yazacağı yorum üzerinden bunları çekeceğiz demen. Hee normal işte, ben de Zoro ve Sanji'yi denk görsem, bunları beklemesem bana da ağır gelirdi. Açık açık da yazardım beklediğimden fazlasını yaptı, yanılmışım diye. :/
Bak hocam, bir karakteri dünyanın en güçlü yaratığı diye tanıtırsan, ben de Zoro'nun o karakteri kesemeyeceğini düşünürüm ki haklıdırım da. Bundan seneler evvel Kaido > Şanks > Mihawk denklemleri kuranlar, şimdi nasıl bir denklem oluşturacaklar, farkında mısın?

Kaptan'ı tek yiyor ve buna engel olamıyor, aciz Zoro. Ayrıca kaçması tek yemesinden daha da acınası :hhh:
Eğer kurtarmaktan bahsediyorsan çatı dövüşü konusu altında tartışma bence . zoro luffyi kaçkez kurtardı :) oysa luffy zoroyu bir yıldırımdan kurtaramadı lastik olmasına rağmen.

Bak hocam, bir karakteri dünyanın en güçlü yaratığı diye tanıtırsan, ben de Zoro'nun o karakteri kesemeyeceğini düşünürüm ki haklıdırım da. Bundan seneler evvel Kaido > Şanks > Mihawk denklemleri kuranlar, şimdi nasıl bir denklem oluşturacaklar, farkında mısın?
Dünyanın en güçlüsü denmiş . dünyanın kesilemeyecek kişisi mantığı bulman mantıksız .
Ayrıca güçlü olmak kazanmak demek değil serinin en başından beri bu durum var.

Bana ne onlarından kuracağı denklemden? Sen nasıl sırf birisi en güçlü yaratık diye kesilemez gibi berbat bir çıkarım yapıyorsan, Mihawk>Shanks>Kaido diyenler de berbat bir çıkarım yapmış olacak. Fark yok.

Belli bir kesim var, zoro çatıya çıkmayı bırak, o arc yatsa bile zoro>all, zoro=luffy der. Şimdi de mesela sanji queen'i alacak dendiğinde yine aynı grup zoro çatıda yonkou kesiyor ne queen'i falan diyor. Yani çok konuşulacak bir şey değil bu.
Komutanı almakla, Yonko karşısına çıkmak tabi ki aynı şey değil. Nasıl Law'la birlikte Doflamingo'yu yenmekle Dof'un adamlarını tek başına yenmek aynı şey değilse Kaido ve Queen dövüşü de aynı değil. Luffy olunca iş değişiyor galiba. ?

Bana ne onlarından kuracağı denklemden? Sen nasıl sırf birisi en güçlü yaratık diye kesilemez gibi berbat bir çıkarım yapıyorsan, Mihawk>Shanks>Kaido diyenler de berbat bir çıkarım yapmış olacak. Fark yok.

Komutanı almakla, Yonko karşısına çıkmak tabi ki aynı şey değil. Nasıl Law'la birlikte Doflamingo'yu yenmekle Dof'un adamlarını tek başına yenmek aynı şey değilse Kaido ve Queen dövüşü de aynı değil. Luffy olunca iş değişiyor galiba. ?
Bak kardeş, ben sadece ünvana bakarak bir çıkarım yapmadım, bu adam 10k'dan atlayıp ölmeyen biri. Dayanıklık husunda zirve olduğu Oda onaylıyken Zoro kim oluyor? Zamanında Wb ile kapışan adamı Zoro nasıl kesebilir? Ne haddine?

Zoro beklentilerimi aştı demek bu kadar mı zor arkadaşlar? Jack'i aldırmıyordunuz daha 50 bölüm önce? Queen'i umursamadı bile adam. Enma sayesinde Kaido'nun karşısına dikildi gibi görünüyor şimdilik ancak Enma'sız da YK2 alırmış, Oda'nın verdiği izlenim bence o yönde.
Zoro'yu Dressrosa'da Cavendish'ten, PH'de Vergo'dan, Wano'da kınların en az 2-3 tanesinden aşağı görenler için konuşuyorum. Bal gibi de yanılmışsınız işte.

Bak kardeş, ben sadece ünvana bakarak bir çıkarım yapmadım, bu adam 10k'dan atlayıp ölmeyen biri. Dayanıklık husunda zirve olduğu Oda onaylıyken Zoro kim oluyor? Zamanında Wb ile kapışan adamı Zoro nasıl kesebilir? Ne haddine?
Wb'yi Squardo kesti. :/

Zoro sadece kesti, teke tek yenmedi. Gayet normal bir durum. Ağır gelmiş işte, kızmana gerek yok olabilir yani. Naruto serisinde de bana olmuştu anlıyorum seni. Ben de mangaka yerine körü körüne kendi mantığımı, kafamdaki kurguyu takip ediyordum, yalanlara tutunuyordum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık