Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Çatı Dövüşü ve Genel Savaş Hakkında Düşünceleriniz

Bence ya hızlıca savaşı versin bitirsin oda yada önce diğer savaşları versin sonra da çatı savaşını en epik şekilde bitirsin zaten yan dövüşler ne MF ne enies lobby ne de Dressrosa havası vermiyor bana çok hızlı çok boş geliyor kaidonun ordusu bi tek king sağlam dövüşür diyordum önce sanji tarafından engellendi sonra bi zamanlar en güçlü sağ kol listesinde 3-4 te görülen adam tarafından (hani 1v1 e laf etmem ama hem quinn hem king olunca küçük düştü gözümde ) (yıkımcıları gözümde çok büyütmüşüm kaido da WB gibi tayfadaki belli seviyenin üstündeki tek kişi ne shanks ne de BM nin adamları seviyesinde birini görmedim )

Çatı dövüşü ve genel olarak dövüşler hakkında düşüncelerim; Ark bossları bütün güçlerini geçen arklarda açıklıyorlar tek tek, ark sonu(çatı) da bu güçlerin antilerini öğrenen ekibimiz zaferi üstün körü kazanıyor. Bu üstün körü zafer sayesinde yeni seviyeler belirleniyor, kıyıdan köşeden aldığı anti güçler sayesinde çok aşırı güçlü rakibine(kaido, bm gibi) zarar veren elemanlar(killer, zoro gibi) o zarar verdikleri elemanın total seviyesini aşmış gibi değerlendirilecek ve yine, bir gün güçsüz biri gelip bu karakterleri tokatlamadıkları sürece bunların yorumlarını çekeceğiz. Bu saatten sonra Kaido kesen Zoro, Zorocular tarafından Yonko seviyesinde ilan edilecek, bu malumat Mihawk versusunda dahi kullanılacak. Lütfü = Zoro diyenlere bu saatten sonra itiraz etmeyin, çünkü ileride Zoro > Kaido, Kaido > All(zoro hariç), o zaman Zoro > All denklemleriyle karşılaşmamız kaçınılmaz.

Kısacası; Dengeleri alt üst eden bir dövüş izliyoruz, bu iki elemanı(bm ve kaido) MF'e yollasan bütün denizcilere ayar verirler ama tüm tayfa Kaido ve yarı tayfa BM'ın ellerinden yeni nesle karşı hiçbir şey gelmiyor. Sonra da ortamlarda Oda
"One Piece'de orta yaşlı kişiler güçlü. Gerçek dünyada karizmatik bir çok orta yaşlı kişi var ama onlar her zaman güçlü değil. Onların mangada güçlü olmasını istiyorum." Interview between Usuta and Oda (2008
desin. Kendi sözlerine sadakatın yok Oda.

Çatı dövüşü ve genel olarak dövüşler hakkında düşüncelerim; Ark bossları bütün güçlerini geçen arklarda açıklıyorlar tek tek, ark sonu(çatı) da bu güçlerin antilerini öğrenen ekibimiz zaferi üstün körü kazanıyor. Bu üstün körü zafer sayesinde yeni seviyeler belirleniyor, kıyıdan köşeden aldığı anti güçler sayesinde çok aşırı güçlü rakibine(kaido, bm gibi) zarar veren elemanlar(killer, zoro gibi) o zarar verdikleri elemanın total seviyesini aşmış gibi değerlendirilecek ve yine, bir gün güçsüz biri gelip bu karakterleri tokatlamadıkları sürece bunların yorumlarını çekeceğiz. Bu saatten sonra Kaido kesen Zoro, Zorocular tarafından Yonko seviyesinde ilan edilecek, bu malumat Mihawk versusunda dahi kullanılacak. Lütfü = Zoro diyenlere bu saatten sonra itiraz etmeyin, çünkü ileride Zoro > Kaido, Kaido > All(zoro hariç), o zaman Zoro > All denklemleriyle karşılaşmamız kaçınılmaz.

Kısacası; Dengeleri alt üst eden bir dövüş izliyoruz, bu iki elemanı(bm ve kaido) MF'e yollasan bütün denizcilere ayar verirler ama tüm tayfa Kaido ve yarı tayfa BM'ın ellerinden yeni nesle karşı hiçbir şey gelmiyor. Sonra da ortamlarda Oda
desin. Kendi sözlerine sadakatın yok Oda.
Gördüğüm en kötü yorumlardan birisi oldu.. Onları diyecekler azınlık olacak da, Zoro'dan bunları beklemeyenlere baya ağır gelmiş anladığım kadarıyla çatı dövüşü. ?

Gördüğüm en kötü yorumlardan birisi oldu.. Onları diyecekler azınlık olacak da, Zoro'dan bunları beklemeyenlere baya ağır gelmiş anladığım kadarıyla çatı dövüşü. ?
Ağır mı gelmiş? Geçen bölümlerde Apo'dan kaptanıyla beraber tek yiyen Zoro idi Wilyım bey. Şimdi Kaido kesiyorsa, bunu Zoro'nun gücüne bağlamamı bekleme benden. Enma'sız 100 Zoro'nun 1 Kaido'yu kesemeyeceği konusunda kendimden eminim.

Dövüş çok güzel ilerliyor bana kalırsa.
Ancak kid biraz geri planda kaldı gibi ve ayrıca kidin meyvesine uyanış şart çünkü herzaman hurdamı toplayacak bu adam.
Elini yere değdirdimi yeri demire cevirip kullanması lazım. Aynı şekilde luffynin bir çözüm bulması lazım 10dk oldu luffy paket oldu. Ancak luffy de durumun farkında yanında guvenebilecegi kişiler olmasaydı böyle bir risk almazdı bana kalırsa. Genel hatlarıyla bakılırsa en çok kullanılan ve kullanıldığı zaman rakiplerini en çok şaşırtan ve hasar veren saldırısı
Python . Biliyorsunuz ki bu saldırı sekip hasar vuruyor ve kaçmak çok zor. Eger luffy meyve uyanışı yaparsa ve zemini kaido gibi birinin etrafını sarmak için kullanirsa ve Python saldırısıni yaparsa sürekli hasar vuracaktır ve kaido bundan kaçmayacaktır.

Killer beni epey şaşırttı .bu kadar şey yapabileceğinden şüpheliydim. Ancak yavaş yavaş elindeki kozlar bitiyor gibi.

Law ın meyvesinin öldürücü saldırısı kaido ve bigmom gibi birine çok ciddi zarar veremiyor . Ancak dressrosada gördüğümüz kadarıyla room (oda) açmak lawı cok zorluyor. Bana kalırsa law bu savaşta dayanıklılığını arttıracak ve hakisini geliştirilecek.
Sürekli room açarak çok iyi bir destek rolü oynayacak tır.

Zoro ya gelirsek kaidoyu enmanın yardımı ile dışarıdan kesebildi . Ayrıca cok ciddi vir saldırı yapacakken Bigmom Kaidoyu uyardı. Bu açıdan zoronun ne kadar güçlü saldırılar yapabileceği ve hakisinin geliştiği ve gelişeceği kesin. Ancak sadece enma ile kesebilmek zoro ya yakışmaz ve kılıç kullanımını önemsiz kılar. Bana kalırsa enma hakiyi yıkım gücüne ceviriyorsa Zoro kendi hakisini diğer kılıçlar üzerinde yıkım gücüne çevirmeyi öğrenecek . Ve kaidoyu sürekli kesecek saldırılar yapmaya başlayacak.
Ayrıca bu açıdan zoroyu cok seviyorum herkes içeriden saldırılar yapıyor. İçeriden kesen kılıç ustası mı olur?
Kılıç ustası dediğin dışarıdan kesip yaracak adamı. Bu açıdan cok iyi ilerliyor.

Ancak lawın Bigmoma saldırması çok mantıklı bir hareket değil di.
Sonuçta zaten 2vs5 atıyorsunuz ve Bigmom düzgün dahil olmadan şuan 1v5 kaidoya ölümcül hasar atamadınız. Bu sebeple Bigmom ı fazla sürtmek mantıklı değil. En azından kaidonun ölümcül hir hasar alacağı zamana kadar ki zaten ozaman ciddileşecek.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık