Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Çatı Dövüşü ve Genel Savaş Hakkında Düşünceleriniz

Benim başından beri bir tahminim var hep söyledim. Hawkins kukla yapıp düşmanlarından aldığı hasarları onlara aktarıyor ya hani, heh işte o kuklaları bizimkilere basacak böylece ne kadar darbe alırlarsa alsınlar ölmeyecekler bu sürede bizimkiler kendilerini geliştirme imkanı bulacak. tabiki bu kukla sayısı sonsuz değil örneğin hepsine 50 şer tane verecek. Biliyoruz ki birde kaidonun adam sayısı çok fazla. Hawkins kaidonun yanında yer aldığını sandığımız tüm o zamanlarda kaidonun adamlarını kukla olarak yaptı bile kendine. Yani kendisine alacağı her darbede kaidonun adamlarıda düşecek böylece bizim tayfayla kaidonun tayfasının adam sayısı farkıda azalacak.

Benim başından beri bir tahminim var hep söyledim. Hawkins kukla yapıp düşmanlarından aldığı hasarları onlara aktarıyor ya hani, heh işte o kuklaları bizimkilere basacak böylece ne kadar darbe alırlarsa alsınlar ölmeyecekler bu sürede bizimkiler kendilerini geliştirme imkanı bulacak. tabiki bu kukla sayısı sonsuz değil örneğin hepsine 50 şer tane verecek. Biliyoruz ki birde kaidonun adam sayısı çok fazla. Hawkins kaidonun yanında yer aldığını sandığımız tüm o zamanlarda kaidonun adamlarını kukla olarak yaptı bile kendine. Yani kendisine alacağı her darbede kaidonun adamlarıda düşecek böylece bizim tayfayla kaidonun tayfasının adam sayısı farkıda azalacak.
Güzel düşünce, böyle bir boost verebilir. Savaşı bizim tarafın kazanma ihtimali artarsa, Hawkins yüzdelere bakıp taraf değiştirme kararı verebilir. Dediğin gibi bir destek atarsa da Nightmare Luffy'den bile daha iyi torpil olur, herkese veriyor bir de çünkü.

Onun dışında düşündüğüm gibi CP0 gözüktü, olaya dahil olacak gibi. Ama ben daha çok Kaido karşıtı olacaklar diye düşünüp o yönde yazıyordum ama Kaido tarafındaymış gibi konuştular. Yine de belli olmaz kazanan tarafa geçebilirler. Garp da gelse on numara olacak, Kizaru ile birlikte gelse bir de daha güzel. İkisinden biri tek gelse de olur yeter ki gelsinler. Savaşın sonunda da dünyanın şirazesi kaysın Kid reis de imparator olsun inş.

Oda'nın yaptığı gibi savaşı ikiye bölüp açıklamak mantıklı olacaktır. 1000. Bölüm itibari ile çatı savaşı başladı. En güçlü iki imparatora karşı 5 yeni yetme en kötü jenerasyon üyesi şimdiden güzel bir başlangıç yaptılar ve Yonkouları epeyi şaşırttılar. Kendi güçlerinden emin olan imparatorlar rakiplerinin neler yapabildiğini görmek için onların neleri var neleri yok sınıyorlar. Savaş şimdilik tatmin edici bir biçimde ilerliyor. Umarım çatı savaşına kurban etmez aşağıdaki savaşları. Savaştaki ana karakterlerimizi değerlendireyim.

Monkey D. Luffy (seri başından bu yana) korsan kral olma iddiasıyla imparatorların karşısına çıktı. Kaido'ya ilk hasarı veren kişi olmasını bekliyorduk öyle de oldu. Yeni öğrendiği Ryou ile Kaido'yu yere gömdü. Öyle ki Kaido, Luffy'nin arkasında serinin Zirve korsanlarını gördü. Çok iyi hasar verdi. Lakin son üç dövüşünde uzun süren mücadeleler yaşamasına rağmen 10 dakika haki molası olayını aşmasını bekliyorduk ama bu sorunu halen aşaşmamış. Savaş içinde taşınması ve birilerine muhtaç durumda kalması Luffy'ye yakışmıyor. Böyle bir mücadelenin ortasında en gerekli olunduğu zamanda hakisinin bitmesi yüzünden diğer novalarda olumsuz etkileniyor. Bu iki azmanla mı kapışsınlar, Luffy'yi mi korusunlar? Bu aşılması gereken bir engel. Bu noktada Luffy'nin ciddi bir güç elde etmesi gerekiyor hem Gear 4'ten çok daha bitirici olmalı hem de Gear 4'teki gibi haki sorunu yaşatmamalı. Buradan Luffy'ye birden fazla power up gelme olasılığı yüksek. Beklentimiz meyve uyanışı ve Gear 5 yönünde. Naruto serisinde Uchiha'ların gözlerinde Sharingan var. Bu göz tekniğinin 3 formu var. Uyanmış Sharingan birinci formu, Mangekyou ikinci formu ve Eternal Mangekyou üçüncü formu. Örneğin Amaterasu tekniğini Mangekyou ile yapıyorsan
%30 çakra tüketiyorsa aynı tekniği Eternal Mangekyou ile yapınca %10 çakra tüketiyorsun. Luffy'nin de meyve uyanışı yaparak daha az hakiyle daha uzun süreler Gear 4 gibi yüksek haki tüketen formlarını uzun süreler kullanacağını düşünüyorum. Bu sayede Kaido gibi derisinin aşılması çok güç düşmanlara karşı uzun süreler kapışmasına olanak sağlayacaktır. Meyve uyanışının diğer artısı hakiye ihtiyaç duymadan saldırılar kullanacak olması ki Gear 4 formundan sonra bile kendini koruyabilecek bir savunma sağlayacaktır. Katakuri gibi kullanabilirse çok büyük bir güç elde etmiş olacaktır. Yine de Kaido gibi doğal afet sayılabilecek güçte birini indirmeye yetmeyebilir bu yüzden Gear 4 formundan çok daha bitirici bir forma geçmesi gerekecektir. Gear 4 Yonkou seviyeden ziyade Shichibukai, Sağ Kol ve amiral seviye için yeterli gelebilir ama Yonkoular başka seviye bunu bu son mangada çok net gördük. Luffy'nin burada Kaido'yu indireceği kesin ama Big Mom en azından bizim ittifak tarafından öldürülmeyecektir. Çünkü büyük savaşta Big Mom Korsanlarının da desteğini almaları gerekecek. Muhtemelen Big Mom, Kaido ya da Karasakal veyahut da Denizciler tarafından öldürülmesi gerekiyor ki Luffy'nin yeni ittifakların önü kesilmesin.

Eustass Captain Kid için söylenecek çok bir şey yok aslında. Mad Max'in korsan çakması. Yanlış erkeklerle evlenen kadınların gördüğü şiddete maruz kaldı. Yanlış ittifakların acısını en çok o yaşadı. Apoo'ya güvendi yedi şamarı şimdi de yüksek perdeden konuşuyor; "Savaşımı mı izlemeye geldiniz?" diye. Luffy sayesinde mahkumiyeti bitti halen atar yapıyor. Udon'da, Luffy ile Oşiriku yemek için verdiği mücadelesinden sonra oldukça güçlü olduğunu düşünmüştüm adam geldi hurdacılık yapıyor. Sağlam bir hakisi var ondan şüphem yok ama meyvesi Luffy'nin Gomu Gomu'sundan bile daha leş. Adam derisi aşılamayan adamı ezmeye çalıştı ya neresinden tutsan elinde kalır. Böyle derisinin aşılması zor olan iki imparatora karşı çok şansı olmayabilir ama Luffy'ye göre ciddi bir rakip. Savaş içinde Kaido'ya bir iki atak yaptı ama Kaido oralı bile olmadı. Savaş içinde silahlanma konusunda biraz gelişim gösterecektir. Yapacağı saldırılar daha ziyade açılan yaralara saldırmak olacaktır. Belki bir meyve uyanışı da Kid'den görürüz belli mi olur? Fakat şu anda sağ kolu olan Killer kadar bile işe yaramıyor.

Trafalgar D. Water Law ittifakın göz bebeği, Kid yaşadığı buhranı unutmak için sataşa dursun. Law, şu anda iki Yonkou'ya saldıran tek kişi ve ikisine de hasar verebildi. Bu savaşta belirleyici bir rol üstleneceğini düşünüyorum. Meyvesi en güzel karakter kendisi aslında ama hakisi yeterli gelmiyor. Yine de bu savaşta büyük bir gelişim gösterecektir. Her süpernova gibi o da güzel bir power up alacaktır. Kritik anlarda yapacağı güzel ataklar bekliyorum. Mesela Kaido'nun hibrid formunda tam Luffy'ye Raimei Hakke kullanacağı yerde Luffy'yle, King ya da Queen'i yer değiştirse ve aradan birini çıkarsa mükemmel olmaz mı? Güzel bir gelişim bekliyorum kendisinden.

Roronoa Zoro savaşa gelirken çıtayı Gifters'lerden Shinuchi'lere oradanda zurnacı seviyeye çıkardı. Arada Tobi Roppo ve komutan indirmesini beklerken Marco'nun kollarında kendisini çatıda buldu. Kaido'ya en fazla hasarı Luffy'den sonra Zoro'nun mu, yoksa Enma'nın mı verdiğine karar veremedik. Oldukça iyi bir performans sergiliyor. Wano'ya Shusui gelmişken ahalinin beklentisi bu belanın bir an önce bitmesi ki onu da sağolsun Zoro yapacak. Luffy bu çağın Joy Boy'u, Zoro'ysa Ryuuma'sı olacak. Kaido gidecek kafasını Wano'da bırakacak. Ryuuma efsanesi devam edecek. Fakat şu anda Luffy taşımacılığı yapıyor. (Şu Luffy sorununa bir çözüm bul Oda) burada Zoro'nun kılıç karartacağını düşünüyorum. Busoshoku, Kenbonshoku da çıtayı bir tık yükseltecek. Haoshoku uyanışı da bekliyorum. Fakat öncesinde Big Mom ve Kaido'dan sağlam bir şamar yiyecek gibi duruyorlar.

Killer beşli içinde beni en çok şaşırtan kişiydi. Hiç beklemiyordum bu kadar etkili olmasını Kaido'nun kabuğuna takılır Kaido'yu oyalar diyordum ama kaptanı ne kadar işlevsizse kendisi aksine çok işlevsel çıktı. Onunda burada ciddi bir gelişim göstereceğine inanıyorum.

Çatı beşlisinin ellerinden gelen her şeyi yaptıkları ortada ama karşıda iki imparator var. Daha fazla dayanabilmeleri ve gelişebilmeleri adına güçlü bir destek lazım. Marco, Yamato, Sanji ve Jinbe savaş alanına çıkacak diye düşünüyorum. Bu beşli dinlenirken yerlerine mücadele edecek potansiyelde sadece bu dörtlü var. Sanji ve Marco, Kaido'yla savaşırken Yamato ve Jinbe, Big Mom'u durduracaktır. Onigashima böyle havadayken hiçbir şekilde destek gelme şansları yok. Germa 66 gelirse durum farklı tabi.

CP0 Aigis üyeleri durumun vehametini açıkladı. İki imparatorun düşmesini mümkün görmüyorlar. Elimizdeki güçlerin her şeyini ortaya koyması gerektiği bir arc Wano. Aşağıdakilerden ziyade yukarıdaki ikilinin düşmesi önemli. Burada Big Mom'un, Kaido'nun aleyhine bir eylemi olacak. İhanet olabilir ya da poneglifin yerini öğrenip oradan sıvışabilir. İkisi arasında tekrardan birbirlerine girecekleri bir şeyler bekliyorum.

Aşağıda yaşananlara bakalım bir de;

Queen'in veba virüsü dolayısıyla zeminde halen süren bir karmaşa var. Fukurokuju'nun Oniwabanları ve Hotei'nin Migawarigumileri bizim samuraylar ve yakuza patronlarıyla savaşmaya devam ediyor. Son mangada tayfadan sadece Chopper, Robin ve Brook gösterilmedi. (Yamato bile gösterildi :utan:) Onlarda aşağı katlarda belirleyici olacaklar. Apoo'nun bu kadar kolay indiğini düşünmüyorum. Zeminde Chopper ile güzel bir ikili olacaktırlar. Drake, Chopper'in gücüne şahit olacaktır. Marco, King ve Queen'i iyileşmiş olan 9 Kızıl Kın'a bırakacaktır. 9 Kızıl Kın; King, Queen ve Jack'a karşı savaşacaktır. Kin'emon buraya gelirken gemileri boşa batırmadı. Hawkins'in de savaşa katılmasını bekliyorum. Drake ve Chopper ile birlikte kalan beş Numbers'e karşı savaşacaktır.

Franky'nin karşısındaki eleman en tank dinozorlardan birine dönüşmüş olması tam da Franky için güzel bir eşleşme oldu. Franky eğer teke tek dövüşürlerse bir şansı var ama yanında yardımcıları var Tobi Roppoların bu yüzden büyük problem yaşayacak bizim Hasır Şapkalar. Yine de Cyborg Frank'nin güzel bir lazer şovla Sasaki'yi almasını bekliyorum. O da dövüş içinde görmediğimiz bir çok tekniğini gösterecektir. Franky'nin kolası olduğu sürece kapışmayacağı adam yok.

Usopp ve Nami, O-Tama'yla birlikte hareket ediyorlar. O-Tama burada oldukça büyük bir iş yapacak. Sayı olarak az olsak da meyvesi sayesinde bu farkı en azından güçlü Shinuchileri, Giftersleri belki de Tobi Roppoları safımıza çekmek için kullanabilir. Ulti ve Page One'yi ittifak üyesi olarak görmek çok hoş olurdu. Zaten sempatik ikili olarak gösterildiler abla kardeş olarak. O-Tama bu savaşta çok büyük katkı sunacaktır. Usopp ve Nami konusuna değinmek istiyorum. Halen tayfanın ezikleri olarak görülüyor olmalarını anlamıyorum. Oda'nın halen gerekli potansiyele ulaştırmaması da çok garip. Ulti'den birden fazla kez kafa yedikleri halde bayılmamış olmaları aslında çok dayanıklı olduklarını gösterir. Oda lütfedip daha işlevsel silahlar ve yetenekler açtırırsa Oda'ya teşekkür mesajı atacağız. Nami, Zeus'u tekrardan alacaktır, ayrıca kenbonshoku'da gelişim göstermesini bekliyorum. Usopp'un hem busoshoku haki de hemde Kenbonshoku hakide gelişim göstereceğini düşünüyorum.

Yamato'nun babasını devirmek istediğini biliyoruz. Shinobu ve Momonosuke'yi Nami ve Usopp'a teslim edip çatıya çıkacaktır. Kaido'ya ve Big Mom'a karşı güzel bir savaş vereceğini düşünüyorum. Kaido ve Big Mom'un karşısına çıkıp; " Ben Hasır Şapka Korsanlarının on birinci üyesiyim." demesini bekliyorum.

Brook ve Robin, Sanji'nin olduğu kata gelip Black Maria'ya karşı savaşacaktır. Brook yancılarını temizleyecektir. Robin burayı kendisine bırakmalarını isteyecektir.

Brook ve Sanji çatıya doğru koşarken Jinbe'nin kedicikleri dövdüğünü göreceklerdir. Brook, Who's Who'yu kendisine bırakmalarını söyleyecek. Sanji ve Jinbe çatıya çıkacaktır.

Sanji ve Marco vs Kaido göreceğiz. Sanji'nin burada büyük bir gelişim göstermesini bekliyorum. Burada gen uyanışı sağlayacak ve suite ihtiyaç duymadan da çok sağlam bir güç elde edecek. Sanji kollarını kullanacak Suitin lazer attığını keşfedecektir. Onigashima'nın sağ boynuzunun kesilmiş olduğunu fark edip sol boynuzu da kendisi kıracaktır.

Jinbe bir kez daha Big Mom'un karşısına çıkacaktır. Burada kolundan tutup fırlattığı zaman; Jinbe, seni öldüreceğim" demişti. Jinbe'de; "sıkıysa dene Big Mom" demişti.

Marco'da savaşmak için sanki gönülsüz gibi. Kaido'ya karşı savaşmak için bir sebebim yok demişti yanlış hatırlamıyorsam. Kaido'nun, Whitebeard'a saldırmak için yelken açtığını ve Shanks tarafından durdurulduğunu bilmiyor olabilir mi acaba? Bunu öğrenip Kaido'ya dalabilir.

Fukurokuju, savaş başladığı zaman oradan uzaklaştı. Hotei bir şaşırmıştı. Buradan Orochi'yle alakalı bir şeyin olma olasılığını da göz ardı etmemek gerek.

Uzun bir savaş olacaktır. Şafak sökene kadar savaşın bitmesini beklemek fazla iyimser olur. Katakuri ile olan savaşı bile 12 saat sürdü. Buradaki savaş en az iki üç gün sürmesi gerek ki denizcilerden gerekli destek gelebilsin. Ben Fujitora ve Ryokugyou'nun savaşa gelmesini bekliyorum. Law, hapishaneden kurtulurken Drake'ye planına sadık kalacağım dedi. Drake'nin bir planı var. Denizcilerin Kılıç gücünü savaşa çağırdı. Fujitora, Kılıç Gücü'ne üye olmasa bile Ryokugyou ile savaşa katılacaktır.

Hasır şapka Filosu da savaşa katılacaktır diye umuyorum. Savaş sonunda bizim taraf çok bitkin düşecek onları koruyacak sağlam bir ekibe ihtiyaç var.

Çok uzun oldu, yazarken yoruldum...

Son düzenleme:
Bahsi İmparatorlar üzerine koyuyorum. 5 tane yeni yetme velede yenilmeyeceklerdir.
Bence de sadece beşine yenilmez ama ben oyumu luffy nin big mom ı zoronun da herkesin önünde luffye son darbeyi atmaya çalışan kaidoyu biçip yeni ryuma efsanesini canlandırmasına veriyorum (öldürmezlerse cp0 ve denizciler toplar yenilenlerin kellelerini)

killerin kafatası çatlıcak hybrid kaido tek atacak bence savaşdışı kalacak. Kid gardını düşürçek bizim ikili kalacak yine

Genel olarak
-Luffy ve diğer karakterler p.up alır mı? Alırsa ne tarz şeyler alır?
-Ne tarz numaralar, saldırılar gösterirler?
-Big Mom savaş sonuna kadar orada olur mu? Savaş sonunda düşer mi?
-İmparator tarafı mı novalar mı bu şavaştan galip çıkar?
-Savaş tahmininizce ne kadar sürer? Dakika, saat ya da gün olarak.
-Novalardan en çok dayanan karakterler hangileri olur?
-Çatıdaki savaşa aşağıdan yardıma gelen olur mu?
Ve diğer kendi görüşleriniz, teorileriniz hakkında yorum yapabilirsiniz. Big Mom, ihanet edecek gibi.

Genel Savaş
Çatı savaşı sürerken, aşağıda süren bir savaş da var. Ve muallakta olan durumlar var, mesela kayıp Big Mom korsanları gibi. Bence aşağıdaki savaş çok daha hararetlenecek ve adaya dışarıdan müdahale de olacak. Orochi üzerinden ya da başka bir şekilde CP-0'ın olaya dahil olabileceğini düşünüyorum. Rocks ile ilintili olduğu için Garp'ın da görünebileceğini düşünüyorum. Sizce geri kalan WB korsanları ya da denizciler gibi yeni oyuncular müdahil olur mu yoksa savaş şimdiki karakterler arasında olup biter ve gelecek isimler gelirse savaş sonunda mı gelir?

-Hükümet, denizciler, kalan WB korsanları gibi dışarıdan gelecek kişiler olur mu?
-Savaşın ve karşılaşmaların genel seyri ne olur?
-Bu savaşın sonucunun dünya üzerinde nasıl etkileri olur?
detaylı cevaplandırmak istiyorum kafamdaki plana ve genel op mangasının mantığına göre
başrol luffy oldugundan powerup alması gerekiyor ama içten içe de bu "gear" mantığının suyunun çıktığınında farkında Oda. her zorlanışında gear açsaydı tüm seri boyunca şu an gear 150 falan konuşuyor olurduk.Zoro ise zaten Enma ile power up aldı bence.diğerleri ise ilgim dahilinde değil.seri sonunda varlıkları yoklukları bile tartışmaya açık olacaklar gereksiz alf kalabalığı yapmaya gerek yok
ikinci sorunun cevabını da vermiş oldum kendimce
Big mom düşmez düşeyazmaz bile.sebebini başka postta detaylı anlatırım.sonraki arc onun arcı bu arc değil
imparatorların cümlelerinden anladığım kadarıyla eğer imparatorlar kazanırsa kesinlikle çatıdaki herkes ölür.bu da serinin özündeki mantığa ters .çünkü luffy ölemez o "the one".
süre tahminim yok Oda hazretleri ne kadar canı sıkılır ne zaman sonlandırır bilemeyiz kendisi aldıysa ev yat araba falan onların taksidi bitene kadar uzatacaktır .
novalardan en çok dayananaı zoro olur diğerleri sanki zırh ve büyü dirençleri daha az gibi belki Kid et tankı olabilir.
çatıdaki ve yerdeki savaş keskin çizgilerle ayrıldı herhangi bir müdahalenin olmayacağı düşüncesindeyim

ve big mom kesinlikle ama kesinlikle ihanet edecek.aklımda ki op evreninde bu yeni yetme 3-4 tıfılın imparatoru hatta 2 imparataoru alabilmesi indirebilmesi imkansız.aksini iddia eden benimde çok çok çok sveerek okuduğum izlediğim anime/manga "one punch man" izleyebilir. her bölüm bu sefer tillahı geldiği dediğimiz villainlere tek atmasıyla rahatlayabiliriz

Kaido ya shambles'ın oyununa gelip BM ile birbirine girecek ve hasar alıp güç kaybı yaşayacak ya da ihanete uğrayacak.

Zoro ve Luffy kesin olmakla birlikte Killer yeni bir p-up alır mı bilmiyorum ama en azından Kid bir p-up almalı. Yoksa çok arka planda kalacak.

Luffy'ye g5 gelir. Zira g4'ün yeni tip haki ile dahi Kaido'ya yetmeyeceği aşikar.

Zoro'ya silahlanma konusunda bir power up gelir. Ashura ya da türevleri zaten 2 yıllık zaman atlamasına geliştirdiği şeyler olarak karşımıza çıkar.

Kid de meyve kullanımı konusunda uyanış tarzı bir güç açabilir ya da silahlanma konusunda.

Savaş çok uzun sürmez. Zaten çizdiği savaşları uzun tutma gibi bir kabiliyeti yok Oda'nın.

Novalar bu savaştan en kötü ihtimalle berabere ayrılırlar. Yenilmeleri gibi bir seçenek masada yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık