Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Buz ve Ateşin Şarkısı Serisi Kitap Tartışma

Arkadaşlar Şuan elimde Tüm kitaplar var daha doğrusu satın aldım ama tereddütteyim dizide günceldeyim ama geçen gün wikia'da dolaşırken merakıma yenik düşerek birkaç karakter hakkında bilgi okudum Soğukel adında bir karakter var ve bran ile birlikte seyahat ettiğini ve ona eşlik ettiğini okudum şimdi bunlar dizide gösterilmedi yani daha oraya gelmesine varmı yoksa kitapları okumalımıyım çok şey kaçırıyormuş gibi hissettim yorumlarınızı esirgemeyin
Bran'in bu sezonda olmamasının sebebi kitaptaki sonuna hemen hemen yetişmiş olmaları. Demek ki onu kitaptan pek ayıramayacaklar. Jojen kitapta hala yaşıyor. Belki kitaplar daha farklı ilerler sonrasında bilemiyorum. Ama kitapları mutlaka okumalısın. Diziyi izleyip diziye göre teori yaratan insanlar komik gelmeye başlıyor. Adamın tarzıyla dizinin tarzı paralel gibi gözükse de bariz bir fark var. Çok fazla boş betimleme de var yukarıda arkadaşlar bahsetmiş, onlar yemeklere odaklanmışlar. Ben de şarapçı oldum mesela.

ShishiSonsonn

Okumanı öneririm kitapları. Bran kitapta zaten yaşlı adamın yanına vardı.
Saolasın kardeşim yorumun için Teşekkürler başlıyorum kitaplara

Abi sana şu kadar diyeyim kitapları bitirdiğin gün bu diziyi böyle yapanların allah cezasını versin diye bağıracağın gündür :D Kesinlikle oku çok daha fazla zevk alacaksın heleki benim gibi bilim kurgu - fantastik seri severi biriysen .
LOTR(Diğerleri Dahil) serileri herdaim en sevdiğim kitaptır fantastik manyağı biriyim şimdi başlıyorum kitaplara saolasın yorum için teşekkürler

ShishiSonsonn

Bran'in bu sezonda olmamasının sebebi kitaptaki sonuna hemen hemen yetişmiş olmaları. Demek ki onu kitaptan pek ayıramayacaklar. Jojen kitapta hala yaşıyor. Belki kitaplar daha farklı ilerler sonrasında bilemiyorum. Ama kitapları mutlaka okumalısın. Diziyi izleyip diziye göre teori yaratan insanlar komik gelmeye başlıyor. Adamın tarzıyla dizinin tarzı paralel gibi gözükse de bariz bir fark var. Çok fazla boş betimleme de var yukarıda arkadaşlar bahsetmiş, onlar yemeklere odaklanmışlar. Ben de şarapçı oldum mesela.
Kitaplar her zaman daha iyidir ama diziyle başladığım için pek cesaret edemiyordum saolasın
Birde kitapta karakterlerin yaşları daha küçük deniliyor diziyle arasında kaç yaş farkı var karakterlerin

Betimleme demişsiniz de şu sahne aklıma geldi kitaptan:
Dany gün batımında, çimenlerin arasında çömelmiş bir şekilde inliyordu. Çıkardığı her dışkı bir öncekinden daha suluydu ve daha kötü kokuyordu. Daha çok su içtikçe daha çok sıçıyordu fakat daha çok sıçtıkça daha çok susuyordu ve susuzluk onu daha çok su içmesi için dereye götürüyordu. Sonunda gözlerinin kapattığında, Dany o gözlerini bir daha açacak kadar güçlü olup olmadığı bilmiyordu.
:D

ShishiSonsonn

Kolay gele reyiz ve iyi eğlenceler . Bu arada serinin yeni çıkan kitabını ingilizce veyahut türkçe okumam en fazla 3 günümü alıyor :D
Havalimanında çalışıyorum gecem gündüzüm bir zamanım olsa bende 2-3 güne bitiririm ama pek vakit olmuyor

Betimleme demişsiniz de şu sahne aklıma geldi kitaptan:
Dany gün batımında, çimenlerin arasında çömelmiş bir şekilde inliyordu. Çıkardığı her dışkı bir öncekinden daha suluydu ve daha kötü kokuyordu. Daha çok su içtikçe daha çok sıçıyordu fakat daha çok sıçtıkça daha çok susuyordu ve susuzluk onu daha çok su içmesi için dereye götürüyordu. Sonunda gözlerinin kapattığında, Dany o gözlerini bir daha açacak kadar güçlü olup olmadığı bilmiyordu.
:D
:D Ahahahaha :D Kraliçelerde ishal oluyormuş diye düşünmüştüm ilk okuduğumda :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık