Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Beş Kadim'in Seviyesi

Gorosei Hakkında Tahminleriniz?

• Kullanılan toplam oy
    252
Shanks ın featleri kaidodan çok daha üst. Daha güçsüz çıkacağına ihtimal bile vermiyorum.
Çok daha üst diyerek iyice abartmışsın. :D Dayanıklılık net Kaido'da. Meyve avantajı var. Haki konusunda eksiği olan bir adam değil. Hani en kötü ihtimalde bile Shanks çok ufak bir farkla üstün olabilir. Bu serideki bütün unvanları anlamsız kılar. Ben de buna ihtimal vermiyorum.

Tiksav o pozisyona gene Shanks soktu adamları. Geleceği görme diye küçümsenen gücüyle durumu analizleyip. Silahını elinde patlattı+kamusari vurdu adama. Law yaralı halinin üstüne+bagua yedi bana mısın demedi. Kid'in hangi atakları tankladığını anlatmaya gerek yok zaten. Shanks'ın saldırı gücü net bunlardan fazla duruyor. Herifin h.haki kmlerce öteden wifi efekt yapmış amirale.Gözlemi daha iyi.Film olayı doğruysa k.haki kullandırtmıyor.Kaido hayvani dayanıklılığıyla,staminasıyla mı yenecek sırf Shanks'ı ? Fiziksel güç farkının da önemini S0da kapattı zaten advance hakilerle. Luffy'nin g2,g3 ile advance hakileri birleştirip hibrit Kaido'yla fiziksel olarak denk gidebildiğini de biliyoruz.King'in Zoro'ya başta yaptığını da yapamayacak Kaido yani.
Gözlem Haki canavarı olayı yanlış anlaşılmış. Shanks olacakları daha önceden görüyor. Yani Katakuri 3-4 saniyeyi görüyorsa Shanks 7-8 saniye öncesini görüyor ve o kadar hızlı hareket ediyor ki rakibi henüz ne olduğunu anlayamıyor bile. Shanks'ın Haki'siyle Kenbonsoku Haki baskıladığı filan yoktur yoktur. Çok öncesini görüp çok hızlı hareket edip rakibinin fişini çekiyor.

Son düzenleme:
Seride kimsenin yemediği şekilde teki yedirtti adama. Yok ultisi falan hikaye bunlar geçelim. Shanks'ı adam hayvan gibi çiziyor. Kaç km öteden amirali kendisine taptırıyor. Kaido, daha yaralı law ve zoroya tek atamıyor. Bu seri feat üzerinden değerlendirilmemeli ama adam Shanks'ı öyle bir çiziyor ki girdiği her yerde ezici derecede üstün. Film canonsa (canon diye biliyorum) Kizaruyu bu şekilde bu kadar kolay ezebilecek karakteri daha çizmedi. Haki konusunda tartışmaya gerek dahi yok. Hepsinde bariz üstün olduğu ortada. Rogerın güncel versiyonu olarak çiziliyor. Kaido'yu geç Roger'ı geçmiş olsa dahi şaşırmam. Sahne artık Shanks ve Dragon'un. Luffy'nin sadece dövüşmesi için tasarlanmış birisiyle, hikayeyi başlatan adamı kıyaslıyorsunuz. Üstüne bu adam Kaido'dan sonra işlenecek :oops:
Filmdeki o sahneler canon değil. Shanks şu an Kaidō'yu yenebilecek bir şey göstermedi, beklentiyi anlarım da şu ana kadar Kaidō en güçlü korsan diye üstüne basa basa çizdi Oda. Shanks daha güçlü çıkarsa gücünü saklamış deriz, şu anlık öyle bir durum yok. Kaidō kadar çok yönlü bir karakter değil.

Gözlem hakisi katili olayı yanlış anlaşılmış belli ki shanks'a bu kadar nitelik yükleyip aşırı yükseltip sonra karasakal'a ölürse söylenecek sözler belli shanks harcandı.

Çok daha üst diyerek iyice abartmışsın. :D Dayanıklılık net Kaido'da. Meyve avantajı var. Haki konusunda eksiği olan bir adam değil. Hani en kötü ihtimalde bile Shanks çok ufak bir farkla üstün olabilir. Bu serideki bütün unvanları anlamsız kılar. Ben de buna ihtimal vermiyorum.
Ünvan konusunda zaten oda sıçıp batırdı. Shanks düpe düz kılıç ustası ama mihawktan güçlü çıkıcak .d

Dayanıklılık üç kısımdan oluşuyor ingilizcede. Birincisi sertlik kısmı burada bm ile zirvedeler. İkincisi aldığın acıya direnebilme. Burada irade daha çok etkili. Kaido kınlardan aldığı yarada bile ah uh sesleri çıkarıyordu ki o hasarlar kaidonun sertliğini zar zor geçiyordur. Oden vurunca nasıl yamulmuştu mesela. Sertliğini yok sayıp geçecek shanksın darbelerine çok fazla dayanabileceğini sanmıyorum. Kılıç kaidonun ct si biraz. Bu alanın en iyisi wb ydi. Kafası yokken devam edebilecek başka char görmedik şimdilik. Shanks ın acıya direnmede kaidodan geride kalacağını sanmıyorum. Shanks daha iyidir hatta. İrade gücüyle çok bağlantılı bu. Üçüncüsü enerji. Bunda kaido baya iyiydi luffy i defalarca dövdü vs… ama shanksın da enerjisinin tükeneceğini çok sanmıyorum.

Sertlik dışında çok önde olduğu bir konu yok. Bu kendinden güçsüz karakterlere karşı büyük avantaj ama saldırı gücü senin sertliğini geçiyorsa avantajı kalmıyor. Derine o kılıç girip çıktıktan sonra aynı acıyı alıyorsun. Shanks ın saldırı gücü de kaidodan çok daha fazla.

Bak itachi beğenmiş yorumunu net patlıcaksınız :D
Filmdeki o sahneler canon değil. Shanks şu an Kaidō'yu yenebilecek bir şey göstermedi, beklentiyi anlarım da şu ana kadar Kaidō en güçlü korsan diye üstüne basa basa çizdi Oda. Shanks daha güçlü çıkarsa gücünü saklamış deriz, şu anlık öyle bir durum yok. Kaidō kadar çok yönlü bir karakter değil.
Mf de mihawka sağ kol bile etmez diyenlerle aynı kaderi yaşıycan berkaycım

İm, 2 kaidoyu üst üste koyacak kıvamda çıkacak rez al

İm vs Luffy + Dragon

eskiden monkey ailesi vs im diye düşünüyordum da garpı, ime değil bb nin tayfaya harcattı
Im başka hikaye ona herkes tamam da geri kalan çarlardan Kaido, Shanks vs beklemek fazla olur.

Dragon ya Akainu'yu yiyecek ya da 5 maldaki en billurlu çarı. Bunlardan önce Shanks'ın emmisini aradan çıkarmasını da bekliyorum

Gorosei eskiden beyin takımı olarak düşünüyorum. Stratejik kararlar veren ve bu kararlar neticesinde şuanki dünya hükümeti varlığını sürdürüyor sanıyordum ancak güncel bölümler ile birlikte en salak kutsal ejderlerin bu herifler olduğunu ve kutsal ejder olmayan herkese yukardan baktığını düşünüyorum. Geçmişten günümüze tüm bu otoriteyi korumak içinse güce ihtiyaç olduğunu düşünüyorum. O yüzden bu heriflerin Yonkou üstü bir gücü bile olabilir ki One Piece'in genel mantığı her zaman bu yönde olmuştur. Ana karakterin temel rakibi veya rakipleri her zaman bir öncekinden daha güçlü olarak ilerlemektedir. Bakalım ilerleyen bölümlerde güçlerini daha net göreceğiz ama Şeytan Meyvesi olarak dünya genelinde bilinen meyveler içeriğinde gerçekten Şeytanların olduğu meyvelerin olması da hoş bir benzetme oldu.

Rahatsız olduğum tek durum ise artık bu savaş normal insanların değil, anime evrenine göre tanrı seviyesindeki insanların savaşı haline geldi.

Im başka hikaye ona herkes tamam da geri kalan çarlardan Kaido, Shanks vs beklemek fazla olur.

Dragon ya Akainu'yu yiyecek ya da 5 maldaki en billurlu çarı. Bunlardan önce Shanks'ın emmisini aradan çıkarmasını da bekliyorum
Goroseinin en güçlüsü, yonkouların en güçlüsünden güçlü çıkar muhtemelen. İm canavarken altındakiler kaido tarzı değilse anlamı çok olmaz. Mesela oraya yonkou seviyesi gidecek bir zoro var. Kaido etmeyecek adamla seri sonu zoro niye vs atsın ki? Zoro seriyi yeni ryuma olarak bitiricek. Oden yonkou seviyesini zorlayan karakterken ryuma muhtemelen roger seviyelerinde bir karakter. Direkt hikaye nika vs im olursa, dragona gorosei falan kalıyor. Min yonkou olmazsa bu da saçma eşleşme oluyor. Akaniu ile kapışmaz onu saboya vereceği kesin gibi bir şey. Alev imparatoru olduğu chapterda akainuyu da çizdi. Ace intikamı vs de var.

Yani kısacası gorosei ile tayfa vs karşılaşırken prime a girmek üzere olan halleri kapışacak. One piece tipik bir shounen ve boss lar ana karakterlerden güçlü ya da denk olarak karşılarına çıkıyor. Dragon, zirve zoro ve sanji, kaido shanks etmeyecek kişilerle dövüşmeyecekse son savaşta sadece im vs nika olup kapanmalı. Zaten tayfa çok hızlı bir şekilde bitirir bunları.

Roger yanında yonkou seviyesi diyebileceğimiz Rayleigh ve ona yakın 1-2 adam(Gaban-Bullet-Oden) tutuyor. Xebec yine dönemin zirve adamlarını yonkou seviyesi çıkabilecek adamları tutuyor.
Im'de aynı şekilde 800 yıllık tanrı seviyesinde çıkabilecek bir karakter belki Roger'dan daha güçlü çıkabilecek birinin adamları yonkou seviyesinde çıkabilir.

Goroseinin en güçlüsü, yonkouların en güçlüsünden güçlü çıkar muhtemelen. İm canavarken altındakiler kaido tarzı değilse anlamı çok olmaz. Mesela oraya yonkou seviyesi gidecek bir zoro var. Kaido etmeyecek adamla seri sonu zoro niye vs atsın ki? Zoro seriyi yeni ryuma olarak bitiricek. Oden yonkou seviyesini zorlayan karakterken ryuma muhtemelen roger seviyelerinde bir karakter. Direkt hikaye nika vs im olursa, dragona gorosei falan kalıyor. Min yonkou olmazsa bu da saçma eşleşme oluyor. Akaniu ile kapışmaz onu saboya vereceği kesin gibi bir şey. Alev imparatoru olduğu chapterda akainuyu da çizdi. Ace intikamı vs de var.

Yani kısacası gorosei ile tayfa vs karşılaşırken prime a girmek üzere olan halleri kapışacak. One piece tipik bir shounen ve boss lar ana karakterlerden güçlü ya da denk olarak karşılarına çıkıyor. Dragon, zirve zoro ve sanji, kaido shanks etmeyecek kişilerle dövüşmeyecekse son savaşta sadece im vs nika olup kapanmalı. Zaten tayfa çok hızlı bir şekilde bitirir bunları.
Hepsini o güçte veya daha güçlü beklemek anlamsız. Kaido ve Shanks köpek gibi güçlüler. Üstüne Luffy bunlarla savaşmayacak. Dragon dedin Zoro dedin kalan üçünü + Akainu ve amiralleri + şövalyeleri + BB ve ekibini kimler yiyecek? Seri sonuna gelindi diye her yerden yonko seviyesi çarlar mı çıkacak iyice Naruto olur anasını satayım

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık