Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 940: İsyan Kıvılcımı

Bölüm nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 83 48.0%
  • Orta

Kullanılan: 66 38.2%
  • Kötü

Kullanılan: 24 13.9%

• Kullanılan toplam oy
    173
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bence law bu arcta ölücek shinobu ve arkasında ki akılustası orochi yüzünden.Bunları öğrenen luffy ilk önce shinobuyu sonra orochiyi sonra da bütün wanoyu ateşe verecek:mincika:

Pfff...
Birebir kiminle ne konuşuyorum hiç aklımda olmuyor.
Ve aynı şeyi tekrar tekrar defalarca yazmanın saçma ve mesaj kirliliği olduğunu düşündüğümden pek istekli olmuyorum.
Bu sayıda ortada "ittifak" diye bir şeyin de olmadığını gördük zaten. O yüzden üstüne çok fazla tartışmaya gerek kalmıyor aslında.

Ama madem bu kadar güzelce anlaşmaya çalışıyorsun, yapacak bir şey yok.

Şimdi ortada bir ittifak yok ama olsaydı eğer...
İttifaklık gereği tayfalar birleşecek tek bir tayfa olacaktı.
O tek tayfanın da iki kaptanı. Biri diğerinden daha üstün ya da az yetkili şekilde değil ama. Çünkü ittifak bu. Biri diğerine yardım etmiyor, öbürü onun kanatları altına girmiyor. İTTİFAK.
İttifakta taraflar eşittir. Birbirlerini eşit görür, denk sayarlar.
Bu yüzden Luffy'nin yokluğunda kaptan Law, Law'un yokluğunda kaptan Luffy'dir.
Çünkü ittifak bu.

Benim kafama göre koyduğum bir tanım ya da gruplama değil. İttifak bu demektir.
He kaptanlığı paylaştırırken söylemeye çalıştığım tayfaların müttefik kaptana biat etmesi falan değil. Ama o kaptan bir şey dediğinde sözünü dinlemesi, onun peşinden gitmesi yönünde.

Ama ortada ittifak falan yok. Niye tartışıyoruz ki yani?
İttifak gereği tayfaların birleşeşip tek bir tayfa olacağı, senin düşüncen sadece. Böyle bir bilgi geçmedi. Sen ittifaktaki dinamiklerden bahsediyorsun ama ittifak iki devlet arasında olursa farklıdır, iki kişi arasında olursa farklıdır. Yani nasıl bir ittifaktan bahsettiğine göre değişir. Kelime anlamını baz alsak yine senin dediğin gibi bir durum söz konusu değil. Bizimkilerin ittifakı şu: Aynı amaç doğrultusunda hareket eden iki korsan tayfası. Kaptanları anlaştı ve aynı amaç doğrultusunda hareket etme kararı aldılar o kadar. Hani ittifak budur deyip duruyorsun ya, işte ittifak farklı bağlamlarda farklı dinamiklere sahip oluyor. Minklerle de ittifak yapıldı ona bakılırsa. Zou'da adına alliance denildi. O kısma girecek olursak Neko ve Inu da bizim tayfaya Luffy yokken emir verebilir mi? Veremez.
Bir de seride Luffy'nin tayfa üyeleri açısından önemine, neden kaptan olarak kabul edilip gönülden bağlı olduklarına bakalım. Kaptanlık sadece emir verebilmek değil. Tayfadaki herkes Luffy'yi kaptan kabul etmeden önce bir süreç yaşadı ve Luffy ile organik bir bağ kurdu. Hemen hemen hepsi Luffy olmasa korsan bile olmazdı. Bu sebeple kaptan diyecekleri tek kişi Luffy'dir. Luffy biriyle ittfak oluşturdu diye bu mevki başkasına da geçmez, şartlar ne olursa olsun. Senin söylediğin bu seri açısından ve özellikle bizim tayfa açısından mümkün değil. Bu ittifak, Prusya ile Rusya'nın Napolyon'a karşı ittifakı değil. İttfak budur benim kafama göre koyduğum bir tanım değil diyorsun ama bu ittfakın dinamiklerini oluşturan etmenlere girmeyi reddediyorsun. Mangada senin söylediğin şekilde bir ittifak olduğuna dair bir delil de bulunmamakta.

Son düzenleme:
Peki elde avuçta tutamayacağın, bir şekli, bir ağırlığı olmayan rüzgara nasıl haki eklenebilir ? Sorumu sordum yatıyorum :) Sonra devam.
Somut bir madde sonuçta. Basınçlı hava gibi bir şey gönderiyor Zoro. Ona ruhani bir şey olan haki eklemek garip gelmiyor bana. Aduket veya kamehame gibi saf enerji topu değil yani.

Law haklı bence de. Tek şüpheli tayfası olarak görülüyor. Kendi adamlarına sonsuz güvenmek kaptanın gorevi. Kim olsa aynısını yapardı luffy bile. Şuan deplasmandalar kimseyi tanımıyorlar wanodakiler güvenilir mi güvenilmez mi kimse bilmiyor. Usopp ve Nami bile bepolarin konuştuklarını düşünüyor. Law yapılması gerekeni yaptı ağırlığını koydu.

Bölüm orta.Spoilerla beklentiye girdim, bilgi yönünden doyucaz diye ama olmadı.Site yetkililerine çok teşekkür ederim, sitesi süper yönetiyorlar, çok iyi bilgiler veriyorlar spoiler olsun erkenden türkçe çeviri olsun falan iyiler.Bölüm olarak ise hyounun yakuza liderlerini toplayacak olması güzel.Big mom hapishaneyi dağıtacak gibi ama queen ile savaş durumu olmayacak gibi,kawamatsu olayında baya bi gizem kasılıyo bakalım nasıl olacak.Nami ile usop saçmalamışlar, o bölümü hiç beğenmedim.Luffy ise kendini baya geliştiriyo daha çok power up alacak gibi ve tafyasıyla ve diğer süpernovalarla arasını bayağı bi açtı dahada çok açacak gibi, luffy süpernovar liginin çok çok üstüne çıktı daha da çıkacak.Heralde oradan kendine tek rakip karasakal olacak diğerleri sadece yancı olur gibi.Başta dediğim gibi bölüm orta bu aralar hep orta ve kötü bölümler çıkıyo umarım haftaya iyiye oy atarım.

Somut bir madde sonuçta. Basınçlı hava gibi bir şey gönderiyor Zoro. Ona ruhani bir şey olan haki eklemek garip gelmiyor bana. Aduket veya kamehame gibi saf enerji topu değil yani.
He cmk basınçlı hava. Barını ölçüyor öyle yolluyor hatta. Kuma yaptın la Zoro'yu çüşşşş :artiz: Ne basınçlı havası ? o_O

Işığa ekliyorlar problem yok rüzgara eklenince auwww.
Işık, adamın kendi parçası zaten. Kendi parçan olan birşeye haki yüklemek daha mantıklı ve kolay. Rüzgar ne alaka Zoro için ? Zoro rüzgar logiası falan mı ? Kendi üretmediği bir şeye nasıl haki yüklesin ? Bu mantıkla Zoro ışığa da haki yükler sana göre. Güzel mantık. Hatta auwwww! :artiz:

İttifak gereği tayfaların birleşeşip tek bir tayfa olacağı, senin düşüncen sadece. Böyle bir bilgi geçmedi. Sen ittifaktaki dinamiklerden bahsediyorsun ama ittifak iki devlet arasında olursa farklıdır, iki kişi arasında olursa farklıdır. Yani nasıl bir ittifaktan bahsettiğine göre değişir. Kelime anlamını baz alsak yine senin dediğin gibi bir durum söz konusu değil. Bizimkilerin ittifakı şu: Aynı amaç doğrultusunda hareket eden iki korsan tayfası. Kaptanları anlaştı ve aynı amaç doğrultusunda hareket etme kararı aldılar o kadar. Hani ittifak budur deyip duruyorsun ya, işte ittifak farklı bağlamlarda farklı dinamiklere sahip oluyor. Minklerle de ittifak yapıldı ona bakılırsa. Zou'da adına alliance denildi. O kısma girecek olursak Neko ve Inu da bizim tayfaya Luffy yokken emir verebilir mi? Veremez.
Bir de seride Luffy'nin tayfa üyeleri açısından önemine, neden kaptan olarak kabul edilip gönülden bağlı olduklarına bakalım. Kaptanlık sadece emir verebilmek değil. Tayfadaki herkes Luffy'yi kaptan kabul etmeden önce bir süreç yaşadı ve Luffy ile organik bir bağ kurdu. Hemen hemen hepsi Luffy olmasa korsan bile olmazdı. Bu sebeple kaptan diyecekleri tek kişi Luffy'dir. Luffy biriyle ittfak oluşturdu diye bu mevki başkasına da geçmez, şartlar ne olursa olsun. Senin söylediğin bu seri açısından ve özellikle bizim tayfa açısından mümkün değil. Bu ittifak, Prusya ile Rusya'nın Napolyon'a karşı ittifakı değil. İttfak budur benim kafama göre koyduğum bir tanım değil diyorsun ama bu ittfakın dinamiklerini oluşturan etmenlere girmeyi reddediyorsun. Mangada senin söylediğin şekilde bir ittifak olduğuna dair bir delil de bulunmamakta.
İttifak yapmış iki devlet varsa, devletler gerek olduğunda birbirlerinin ordusuna komut verebiliyor yalnız, onu ne yapacağız?

Kalktım ciddi ciddi ittifağın tanımını tartışıyorum yahu, bu nedir?
Hayır bir anlamı olsa yanmayacağım bir de.

Tayfayla kaptan arasındaki organik bağa da gelince,
Konumuzla ne alakası var?
İttifak oluşturunca arada duygusal bağ oluşuyor diyen mi oldu ki bunu anlatıyorsun bana?
Ben "kaptan" yetkilerinden bahsediyorum sadece. Organik bağ tayfanın kendi iç dinamiği. Tabiki bir yabancı ile paylaşılmaz, paylaşılmayacak.
White beard korsanlarının kaptanı onların babasıdır. Bu adam biriyle ittifak yapsa, o müttefik nasıl tayfanın "baba" sı olsun? Taş çatlasa "amca" olur tayfaya.
Ben çok başka bir şeyden bahsediyorum, önce onu bir gör yahu.

Bizimkilerin tahmini toplayacakları adam sayısı ne kadardı? 900 falan mıydı? Luffy tek başına 9000 falan toplayacak :D Luffy>Tayfa
Böyle bir şey teorik olarak mümkün değil Luffy tayfadan olduğu için hem kendinden hemde geri kalanlardan büyük olamaz deseydin ki Luffy > tayfanın geri kalanları pratikte yanlış olurdu zira Zoro bu tayfanın bir üyesi hatırlatırım :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık