Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 920 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bölüm bilgilendirici. Bölüm çıkınca ayrı yorum yapacağım ama şimdilik aklıma gelen olasılıkları yazayım. Öncelik ile Zoro'nun kaybolması bir aksiyon getirecek bence. Hem de bununla birlikte Zoro hikayeyi duymamış oluyor buda ilginç. Oden gerçekten Zoro'nun babası olabilir. 20 yaşında yaptığı şeyler yani yeteneği, sürgün edilmesi ve belalı bir tip olması. Mesela Zoro da kendini Ronnin olarak tanıtmıştı. Ve bütün bunlara artı olarak birde Oden, Ryuma'nın torunu ise Zoro da öyle olur misss :D Bir de işaret olayı var acaba Zoro da var mı öyle bir işaret? Belki de yoktur belki de işaretler, başka yok edilmiş haneler varsa, dağılmış her hane içinden birer kişide vardır. Yada denildiği gibi bir bakarız bizimkiler kendine çizer her türlü uyuyor zaten. Şimdi Zoro da Zoro diyeceksiniz ama bu Arc Zoro'nun olabileceğini düşününce bunlar doğal. Momo'nun kardeşi de Tama olabilir. Yanlış hatırlamıyor isem ilk göründüğün de adamlara sinirlenip Kozuki hanesi geri dönecek falan diyordu. Bir de Tama'nın o adamın yanın da kalması da ihtimali güçlendiriyor bence. Adını falan da güvenlik için değiştirmişlerdir. Zaten oda geleceğe geldi ise küçük olması da normal.

Son olarak altta ki resimlerde Ay falan var. Acaba bunlar gönderme olabilir mi? Bunlar aklıma gelen şeyler saçma yada değil bilmiyorum ama olabilir.

Ryuuma-Oden-Zoro arasındaki bağlantı bahsettiğin gibi olabilir. Hepsinin ortak yanı avare ya da sürgün yemiş olmaları. Dikkat çekici bir nokta. Başka dikkat çekici bir özellik daha Oden'in Ashura'yı mağlup etmesi. Bu Zoro için hem gerçek hem de mecazi anlamda gerçekleşecek olayların bir habercisi olabilir. Yani Zoro'nun şeytani gücünün Ashura olarak ortaya çıktığını düşünürsek Zoro içindeki bu gücü mağlup ederek şeytani yönünü kontrol altına alabilir bu arc.

Zoro-Ay bağlantısı da aslında epeydir işlenen bir konu bence. Örnek olarak attığın Zoro-Kuina sahnesinde görüldüğü gibi...

Baktığın zaman Luffy ve Zoro arasındaki Yin-Yang ilişkisinden yola çıkarak da vatilabilecek bir sonuç bu bir nevi. Luffy Güneşi temsil eder. Sıcak kanlıdır, yol gösterici ve insanları peşinden sürükler. Güneşin karaktere yansıyan bariz özellikleri bunlardır. Zoro ise Ay'dır. Soğuktur, duygularını belli etmez vs. Felsefik olarak Naruto'daki Naruto-Sasuke'dir yani.

Zoro'nun Kuina'ya ay altında söz vermesi, milleti ay altında doğraması, ay altında çalışırken gösterilmesi gibi bir çok örnek Wano'ya bir gönderme olabilir.

Ryuuma-Oden-Zoro arasındaki bağlantı bahsettiğin gibi olabilir. Hepsinin ortak yanı avare ya da sürgün yemiş olmaları. Dikkat çekici bir nokta. Başka dikkat çekici bir özellik daha Oden'in Ashura'yı mağlup etmesi. Bu Zoro için hem gerçek hem de mecazi anlamda gerçekleşecek olayların bir habercisi olabilir. Yani Zoro'nun şeytani gücünün Ashura olarak ortaya çıktığını düşünürsek Zoro içindeki bu gücü mağlup ederek şeytani yönünü kontrol altına alabilir bu arc.

Zoro-Ay bağlantısı da aslında epeydir işlenen bir konu bence. Örnek olarak attığın Zoro-Kuina sahnesinde görüldüğü gibi...

Baktığın zaman Luffy ve Zoro arasındaki Yin-Yang ilişkisinden yola çıkarak da vatilabilecek bir sonuç bu bir nevi. Luffy Güneşi temsil eder. Sıcak kanlıdır, yol gösterici ve insanları peşinden sürükler. Güneşin karaktere yansıyan bariz özellikleri bunlardır. Zoro ise Ay'dır. Soğuktur, duygularını belli etmez vs. Felsefik olarak Naruto'daki Naruto-Sasuke'dir yani.

Zoro'nun Kuina'ya ay altında söz vermesi, milleti ay altında doğraması, ay altında çalışırken gösterilmesi gibi bir çok örnek Wano'ya bir gönderme olabilir.
Aynen bu Zoro-Oden-Ryuma işi gayet olası bence, olursa da süper olur.

Şu Ashura muhabbeti de dediğin gibi olabilir ve bir de üstüne ek. Belki de Zoro'nun, Shogun'u alacağına da gönderme olabilir.

Zoro'nun ay muhabbeti de boşa değil gayet gözümüze sokuluyor gibi.

Dediklerime ek olarak gayet güzel yazmışsın dostum:alkis:

Kaido bence Wano'da değil. Herif kış mevsiminin yaşandığı bir adada kalıyor. Ateş festivalinde Wano'yu basacak herhalde de neden ? Bu durum işleri biraz değiştirebilir.

Ek olarak Wano'da "ateş" üzerinde sıkça durulduğunu görüyorum. Ateş püsküren smile, yangın teması, Oden'in kalesinin alevler içinde yanması, anlamı "ateş" olan isimler, Kinemon, Ace-Luffy-ateş..

Dikkatimden kaçmadı. Sıra Zoro'da ateşle ilgili bir bağlantının çıkması. Ph'den beri böyle birşey bekliyorum zaten. Hayırlara gitsin :)

Son düzenleme:
Kaido bence Wano'da değil. Herif kış mevsiminin yaşandığı bir adada kalıyor. Ateş festivalinde Wano'yu basacak herhalde de neden ? Bu durum işleri biraz değiştirebilir.

Ek olarak Wano'da "ateş" üzerinde sıkça durulduğunu görüyorum. Ateş püsküren smile, yangın teması, Oden'in kalesinin alevler içinde yanması, anlamı "ateş" olan isimler, Kinemon, Ace-Luffy-ateş..

Dikkatimden kaçmadı. Sıra Zoro'da ateşle ilgili bir bağlantının çıkması. Dressrosa'dan beri böyle birşey bekliyorum zaten. Hayırlara gitsin :)
Zoro diyor ya bir yerde. Hep yanan bir kılıç istemişimdir gibi bir şey diyordu. :D

Bu tarz yorumlarda bana boş geliyor sadece op değil her konuda. Madem öyle düşünüyorsun sebebini de söyle. Yoksa çok boş bir yorum oluyor kusura bakma.
Boş bölüm ilğimi fazla çekmediği için yazıyorum. Içerigı bol bir bölüm o anlamda güzel.
Konuyu açmaya gelince işim erken saatlerde o yüzden biraz vaktim oluyo açiyorum. Bölümü beğenmem veya begenmem bir şeyi değiştirmez genel anlamda çok sevdiğim bir serie.

Wano'nun üzerine sinen bu kötücül atmosferi Şafağın ışığından yoksun olmaları ve dolayısıyla Ay ışığına mahpus kalmalarıyla bağdaştıracak olursak ve bunu başlarına saranın da Orochi olduğunu biliyorsak belki de Zoro ve Orochi arasında bir bağlantı vardır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık