Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 908: Dünya Toplantısı Başlıyor

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Gorosei'nin tavırları benim de gözüme çarptı. Emri ver alak kafasını diyorlar. Bu kral bu güne kadar ne yapıyordu? Roger'ın kafayı da böyle mi aldılar acaba. Roger'ın teslim olmasını her zaman saçma buldum. Korsan kralı oldum tamam sıkıldım mı dedi, yoksa bunlardan korkup mu teslim oldu? Ölecem bari tayfamı koruyayim diye düşünmüş olsa diye düşünsem kendi ailesini neden korumadı. Hemde öleceklerini bildiğini gösterdiler bize.

Gorosei'nin tavırları benim de gözüme çarptı. Emri ver alak kafasını diyorlar. Bu kral bu güne kadar ne yapıyordu? Roger'ın kafayı da böyle mi aldılar acaba. Roger'ın teslim olmasını her zaman saçma buldum. Korsan kralı oldum tamam sıkıldım mı dedi, yoksa bunlardan korkup mu teslim oldu? Ölecem bari tayfamı koruyayim diye düşünmüş olsa diye düşünsem kendi ailesini neden korumadı. Hemde öleceklerini bildiğini gösterdiler bize.
Korsanlar Çağı'nı başlatmak için teslim oldu. Zaten her türlü ölecekti yakında hasta olduğu için. Ölürken de One Piece'i bütün dünyaya duyurdu.

Im muhtemelen uzaylı falan gibi bir şey çıkacak. Ne(kim) olduğunun gizlenmesi bundan olabilir. Bulunduğu oda yeşillikli kelebekli falandı. Şeytan meyveleri de uzaylı icadı gibi bir şey çıkabilir. Dünyaya ilk defa bu arkadaş getirmiştir, belki de kendisi bizzat üretiyordur. Doğa üstü bir şey çıkacak velhasıl. Luffy dünyayı kurtaracak bu yaratıktan ki tam shounen klasiği olsun.

Korsanlar Çağı'nı başlatmak için teslim oldu. Zaten her türlü ölecekti yakında hasta olduğu için. Ölürken de One Piece'i bütün dünyaya duyurdu.
Evet öyle yaptı. Lakin bu kral ve Gorosei neredeydi o zaman , madem adını ver ölecek kişinin öldürelim diyorlar. Sorum buydu benim. Aradaki farkı gördün mü? tutarsızlık var. Basitçe Roger'ın kafasını neden alıp korsan çağını başlamadan bitirmiyor bu adamlar?

Doflamingo Mary Geoise'in savaştan sonra kurulduğunu söylüyordu yanlış hatırlamıyorsam.
O kıtayı oluşturmak için için sadece antik silahlar gelmemeli akla. Yeryüzünü şekillendiren şeytan meyveleri var.
Bana kalırsa Red Line 900 yıl önce kesinlikle yoktu. Bu ada balinalarının davranışlarında da görülebilir. Alışkın oldukları gibi tüm dünyayı turlayamadıkları için Red Line'e kafa atıyorlar sürekli. Çünkü 800-900 yıl öncesine kadar önlerinde bu engel yoktu ve rahatlıkla göç ediyorlardı. Bugün bile eski göç yollarını zorlamak için önlerindeki engeli yıkmaya çalışıyorlar.
Şu balina olayı konusunda haklısın bir sorun oluşturuyor.O zaman dediğim gibi ilk seçenekteki şekilde Red Line olduğu yerden yükseltildi bir şekilde o noktaya çıktı bu konuyu düşüneceğim aklıma gelen olursa yazarım.

Eğer bunu meyvelerden biriyle yaptılarsa aklıma tek olarak Magu magu no mi geliyor.Magma meyvesini okyanus içerisinde bir şekilde belki de uyandırmayı başardılarsa o zaten kendiliğinden bir ada yada çok büyük çaplıysa kara parçası oluşturabilir.Ve bunu yaparken diğer kara parçalarını bölmüş veyahut dediğin gibi balinaların önüne engel çıkaracak bir kara parçası oluşmuş olabilir.

Şu balina olayı konusunda haklısın bir sorun oluşturuyor.O zaman dediğim gibi ilk seçenekteki şekilde Red Line olduğu yerden yükseltildi bir şekilde o noktaya çıktı bu konuyu düşüneceğim aklıma gelen olursa yazarım.

Eğer bunu meyvelerden biriyle yaptılarsa aklıma tek olarak Magu magu no mi geliyor.Magma meyvesini okyanus içerisinde bir şekilde belki de uyandırmayı başardılarsa o zaten kendiliğinden bir ada yada çok büyük çaplıysa kara parçası oluşturabilir.Ve bunu yaparken diğer kara parçalarını bölmüş veyahut dediğin gibi balinaların önüne engel çıkaracak bir kara parçası oluşmuş olabilir.
Ben Gura gura veya Shiki'nin meyvesi gibi şeyler düşünmüştüm de magu magu da iyiymiş. Evet, baya ada oluşturulur onla.

Eğer bu İm biliyorsa Luffy ile olan bağlarını , olay başka bir boyut kazanabilir. Sabo var orada ama korur bizim silahlarımız ahh pardon prenseslerimizi.
Denizci İstihbarat bilgilerinden dolayı aşağı yukarı her korsanın(ün yapmışları kastediyorum) gittiği adaları , güzergahları biliyorlardır.
Arabasta, balık adam adası vs bunları hep biliyorlardır. Fakat ilişki olarak bağlarını bilmeleri tamamen istihbaratlarının gücüne bağlı.
Shirahoshi’nin gücünü biliyorlar mı? İşte asıl soru bu.
Şuan arkada gergin bir müzikle ince eleyip sık dokuyor bölümleri oda.

Vivi olayında benim şüphelendiğim ekstra bir durum daha var.

Bilindiği üzere tayfamız Robin ile Arabasta’da tanıştı. Robin’in orda bulunma amacı neydi?
BİNGO!
Poneglifler ve antik bir silah peşindeydi. Eee koca WG nin bunu bilmeme ihtimali var mı Peki? Sadece Ohara’dan kalan tek kişi olduğu için değil de başka sebeplerden ötürü de Robin’in peşindelerdi bence.
Bu antik silah arayışının Vivi ile bir bağlantısı olduğu ihtimali bu bölümde güçlendi. Fujitora’nın Kobra’ya mektubu, Goroseilerin onu zikretmesi ve bildikleriyle ortalığı bulandıracağını söylemeleri...

Teori yazmaktan anlamam ama burada mükemmel bir ekmek var. :sapkali:

Zaten sırf yüksekte kalalım diye yaptıklarını söylemiyorum ki ben.Artık nasıl bir amaçları varsa dünyayı parçalara bölmek istediler.Ben kralım tanrıyım böyle istiyorum diye bile olabilir.Bunu başardıklarında da Red line otomatik olarak yüksekte kaldı.Çünkü silahın ateşlendiği yer orasıydı.Hatta tam olarak Mary Geoise idi.Böyle olabilir.Yeni dünyayı o noktada dizayn ettikleri için orayı kutsal ilan etmiş olabilirler.

Senin dediğin şekilde Red Line oluştururken kara parçalarını çekip büyülterek biraraya getirip yükselttiler mi yani.Bu aşağı yukarı yönlü hareketle mi tek parça olan dünyayı şu anki haline getirdiler.Bu bana baya bir zorlama geliyor o yüzden silahı orada ateşlediklerini düşünüyorum.

Aynen bu da var haç olayı Mihawk konusunda hep gözümüze sokuldu.Bağlantı olmaması çok zor her dakika yeni birşey farkediyoruz.
Mihawk reisin peşini bırakmayacağız, reisin gücünü her geçen gün daha fazla idrak ediyoruz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık