Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 908: Dünya Toplantısı Başlıyor

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    290
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Fikir bir ihtimal Im'ın olabilir fakat en fazla Gorosei'ler aracılığı le Dof'a söylenmiştir ki bana kalırsa bu Dof'un görüştüğü bir adam vardı. Hatta ''Shichiliği bırakırım'' gibi bir şey diyordu onun aracılığı ile söylenmiştir.
Olabilir, Moria kaçtıktan sonra bahsettiğin adamla konuştuğunu görüyoruz şu sayfada:
Sayfayı şimdi tekrar okuduktan sonra Im olamaz diye düşünüyorum baya racon kesiyor çünkü Dof burada :D

Zamanında dünya hükümeti vs 4 imparator dediğimizde , ya 1 tanesi ile zor baş ettiler 2 tanesi siler süpürür hükümeti deniyordu.

Adamlar resmen Im sama emri ver çizelim diyor.
O halde avatarındaki adamın ismini versin çizsinler çizebiliyorlarsa :D

Peki bu Im'in Goroseri'yi ilk kez görmemizden sonraki bir zamanda ortaya çıkmış olma ihtimali var mı? Bu sayede kutuda yazan şey yanlış olmaz çünkü Gorosei o zamanlar gerçekten en üst otoritedir. Gerçi imkansız sanırım çünkü bir sebep olmalı Gorosei'nin bile onun önünde diz çökmesi için.

Olabilir, Moria kaçtıktan sonra bahsettiğin adamla konuştuğunu görüyoruz şu sayfada:
Sayfayı şimdi tekrar okuduktan sonra Im olamaz diye düşünüyorum baya racon kesiyor çünkü Dof burada :D

O halde avatarındaki adamın ismini versin çizsinler çizebiliyorlarsa :D
Denemişler olmamış Kaido ölmüyor maalesef . Hükümetin bile eli kolu bağlı.

Denizci İstihbarat bilgilerinden dolayı aşağı yukarı her korsanın(ün yapmışları kastediyorum) gittiği adaları , güzergahları biliyorlardır.
Arabasta, balık adam adası vs bunları hep biliyorlardır. Fakat ilişki olarak bağlarını bilmeleri tamamen istihbaratlarının gücüne bağlı.
Shirahoshi’nin gücünü biliyorlar mı? İşte asıl soru bu.
Şuan arkada gergin bir müzikle ince eleyip sık dokuyor bölümleri oda.

Vivi olayında benim şüphelendiğim ekstra bir durum daha var.

Bilindiği üzere tayfamız Robin ile Arabasta’da tanıştı. Robin’in orda bulunma amacı neydi?
BİNGO!
Poneglifler ve antik bir silah peşindeydi. Eee koca WG nin bunu bilmeme ihtimali var mı Peki? Sadece Ohara’dan kalan tek kişi olduğu için değil de başka sebeplerden ötürü de Robin’in peşindelerdi bence.
Bu antik silah arayışının Vivi ile bir bağlantısı olduğu ihtimali bu bölümde güçlendi. Fujitora’nın Kobra’ya mektubu, Goroseilerin onu zikretmesi ve bildikleriyle ortalığı bulandıracağını söylemeleri...

Teori yazmaktan anlamam ama burada mükemmel bir ekmek var. :sapkali:
Reverie dört yılda bir, WG üyesi devletlerin bir zirve toplantısı yapmak üzere liderler düzeyinde toplandığı toplantıya verilen addır. Bu toplantıda; savaşlar, ekonomi, ticaret, yeni üye olacak devletler gibi WG sistemi içerisinde ki dünya sorunları konuşulur ve bu sorunlar hakkında kararlar alınır (bu kararların hepsinin bağlayıcı olmadığını, bir çoğunun tavsiyr niteliğinde olduğunu düşünüyorum). Bilinen üye devletler; Alabasta, Ryugu Kingdom, Kano Country, Dressrosa, Blak Drum Kingdom, Germa 66, Goa Kingdom, Sakura Kingdom, Prodence Kingdom ve Ilusia Kingdom ve tabi ki Mariejois'te ki ailelerdir.

Dünyamız ile benzerlik kurduğum nokta ise BM Genel Kurulu'dur. BM Genel Kurulunda sorunlar konuşulur ve tavsiye kararı alınır (bazı bağlayıcı kararlar da alır). Her üye ülkenin daimi temsilcisi burada hazır bir şekilde bulunur. BM Genel Kurulu'nda alınan kararlar hüküm vermezler (çok sınırlıdır daha doğrusu). Bir de BM'ye üye ama BM sistemine aykırı hareket eden devletler vardır. K.Kore gibi. Bu devletler ABD'nin deyimi ile haydut devletlerdir. Sistemden dışlanırlar.

Gelelim çıkarımlara. Alabasta kralı Nefertari Cobra gizli tarih ile ilgili sorular soracağını söyluyordu. Bu yönde bir beklentimiz var. Bu soruları soran Alabasta'nın K.Kore gibi haydut devlet ilan edildiğini görebiliriz. Haydut devlet ilanından sonra buster call ile Alabasta'ya saldırı emri verilebilir bu noktadan sonra. Devrimcilerin de bu noktada devreye girerek Alabasta'yı kurtarma ve kendi taraflarına çekme durumu olabilir.

Biz bunları yazdık efendi. Buster call yerie saldırı ve kurtarma direk burada olacak gibi orası ayrı tabi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık