Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 766: Gülümse!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
La Rociante neden öyle olmadı o zaman? Bu sorudan 50000. kaçışın.
Neymiş, ünlü bir psikolog şöyle demişmiş. İnsanların makina gibi programlanamadığı, doğuştan gelen vasıfların kişiliğin gelişiminde en önemli etmenler olduğu kanıtlanmış birşeyken, götten uydurma bilgilerle gene ahkam kesiyorsun.
Bence kimin neresinden ne uydurduğu çok açık. Çevre gibi somut bir etken dururken geninde bu yazıyordu hem de kanıtlandı gibi savsak bir ifadeyle gayet net ortaya koyuyorsun durumu. Rocinante neden öyle olmadı ? Evet asıl sorumuz bu. Peki Kutsal Ejderler nasıl Kutsal Ejder oluyor ? 10.000 tane kutsal ejder olsa bir Rocinante mülayim olsa, diğer hepsi genetik olarak kötü mü olacaklar yani? Kimin neresinden ne uydurduğu çok açık, kusura bakma.

Yahu üçünün çarmıha gerilmesi sahnesindeki trajedi tamamen genellemelerin sonuçlarına yönelikti.Mangaka onu göstermek için koymuş.Sıradan halk sırf eski kutsal ejder oldukları için kötü olduklarını düşünüyor.Babasıyla beraber asıyorlar oraya.Baba arada kaynıyor.Bu halk çok acı cekmiş vicdanımız sızlamaz diyor ama ona acı çektirenler diğer hakeden kutsal ejderler.Halk acısını bir başkasından çıkarıyor haketmeyenden çıkarıyor.Bunu görüp işkenceye uğrayan Doflamingo da and içip aynısını uyguluyor.O saatten sonra gözü kimseyi görmüyor.Zulme uğramış olanların zulmetmesi de doğru değildir.Kötülük işkence sayesinde kitleler halinde yayılıyor işte.Fitilini ateşleyen de kutsal ejderlerin başında kim varsa,düzeni kuran kimseler.

Mahir ciddi ciddi soruyorum; ne çektin? :D

Doğru diyorsun bir değil, Robin'in durumu çok daha kötü. Kötü olmak için Dof'tan çok daha fazla sebebi var. Biri rahatlığının peşinde biri ise sadece sevdikleri ve hayatının.
Robin ne demek Oharalı olduğunu unuttu? 20 yıl sonra bile hala onun çilesini çekiyor, sırf o yaşananlar yüzünden arkadaş edinmeye çekiniyor la, ne demek unuttu? Mesele kudret mi burada yoksa iyilik ve kötülük mü? Kudrete sahip diye o kadar masum insanı öldürmesini nasıl bir kafayla meşru kılabiliyorsun? Onu kovalayanları hadi öldürsün de Dressrosa'dakiler ona ne yaptı keke? Yahu Allah aşkına söyle, burada çıkar yok mu?
Hayatta ne gördüysen öyle devam eder Yusuf, bu yüzden Allah kimseyi gördüğünden geri koymasın derler. Şu anda Doflamingo'nun bütün hikayesi bunun üzerine kurulu. Şöyle diyeyim, Robin ne kaybetti ? Ailesini. Luffy tayfası ile istediği aile ortamını buldu. Doflamingo ne kaybetti ? Her şeyini. Bütün şan şöhret aile anne baba her şey gitmiş durumda. Dönmek istese dönemiyor, kalmak istese insanlardan saklanmak zorunda. Robin'in durumu daha zor falan değil. Yaşanan travma Dof tarafında çok daha ağır. Diğer taraftan adam kendi olanı alıyor Yusuf, o kadar çıkar da olsun bi zahmet. :(

Hayatta ne gördüysen öyle devam eder Yusuf, bu yüzden Allah kimseyi gördüğünden geri koymasın derler. Şu anda Doflamingo'nun bütün hikayesi bunun üzerine kurulu. Şöyle diyeyim, Robin ne kaybetti ? Ailesini. Luffy tayfası ile istediği aile ortamını buldu. Doflamingo ne kaybetti ? Her şeyini. Bütün şan şöhret aile anne baba her şey gitmiş durumda. Dönmek istese dönemiyor, kalmak istese insanlardan saklanmak zorunda. Robin'in durumu daha zor falan değil. Yaşanan travma Dof tarafında çok daha ağır. Diğer taraftan adam kendi olanı alıyor Yusuf, o kadar çıkar da olsun bi zahmet. :(
Ula ben de niye cevap vermiyor kırıldı mı yoksa dedim bir an. :(

Abicim Robin de her şeyini kaybetti. Ailesini de çevresini de evini de adasını da. Üstüne üstlük hayatı boyu kaçmak zorunda kaldı. Dof şimdi çıkıp meydana bağıra çağıra ben kutsal kavanozum dese kim ne yapabilecek hacı? Robin bizim tayfa ile bulduysa Dof da kendi tayfasıyla buldu bir nevi ve bunu da defalarca söyledi. Kendi olanı da almıyor, elin adamının mutlu mesut yaşadığı memleketine çöküyor bildiğin. Bilmem kaç yüz yıl önce bilmem kaçıncı nesil dedesi o toprakları yönetmiş diye onun malı olmuyor orası. Ayrıca gelip o adayı alması, alırken onca insanı öldürmesi sana hala nasıl normal gelebiliyor, ben ona şaşıyorum. Nasıl hala bu adama iyi diyebiliyorsun Mahir? Kendine gel, sen böyle biri değilsin. :/
Kimse anasından kötü olarak doğmuyor, geliştiği ortam onun karakterini belirliyor. Dof da kötü ortamda, kötü şekilde yetişmiş ve kötü biri olmuş işte. Kötü la kötü.

Ula ben de niye cevap vermiyor kırıldı mı yoksa dedim bir an. :(

Abicim Robin de her şeyini kaybetti. Ailesini de çevresini de evini de adasını da. Üstüne üstlük hayatı boyu kaçmak zorunda kaldı. Dof şimdi çıkıp meydana bağıra çağıra ben kutsal kavanozum dese kim ne yapabilecek hacı? Robin bizim tayfa ile bulduysa Dof da kendi tayfasıyla buldu bir nevi ve bunu da defalarca söyledi. Kendi olanı da almıyor, elin adamının mutlu mesut yaşadığı memleketine çöküyor bildiğin. Bilmem kaç yüz yıl önce bilmem kaçıncı nesil dedesi o toprakları yönetmiş diye onun malı olmuyor orası. Ayrıca gelip o adayı alması, alırken onca insanı öldürmesi sana hala nasıl normal gelebiliyor, ben ona şaşıyorum. Nasıl hala bu adama iyi diyebiliyorsun Mahir? Kendine gel, sen böyle biri değilsin. :/
Kimse anasından kötü olarak doğmuyor, geliştiği ortam onun karakterini belirliyor. Dof da kötü ortamda, kötü şekilde yetişmiş ve kötü biri olmuş işte. Kötü la kötü.
Bunları mangakanın aldatmacası olarak görüyorum hacı. Rocinante mesela, Law'ı kurtarmak için onlarca korsanı öldürüyor ama mangaka, bu adamı görüyor musunuz, iyi bir adam öyle bilin, vurgusu yapmaya çalışıyor ama alakası yok. Hani sıkışmış bir trafikte ambulansa yok vermek gibi bir şey değil bu. Bu açıdan OP'u iyi bulmuyorum. Olması gereken Naruto'daki gibidir. Yani Nietzsche'nin yaklaşımı gibi olmalı, iyi kötü diye bir şey yoktur, nedenler vardır olmalı ben buna inanıyorum. Naruto'da da misal şu kötü dersin altından bir şey çıkar. One Piece'te de aslında böyle ancak mangaka kendisiyle çelişkiye düşüyor. Hem acımtrak fb işliyor, sonra diyor ki bu adam kötü, mugiwara iyi, iyiler kötüleri dövecek, mutlu son. Halbuki ne mugiwaralar iyi, ne de karşı taraf kötüdür, her şey yaşanmışlığa göre değerlendirilmelidir. :)

Bunları mangakanın aldatmacası olarak görüyorum hacı. Rocinante mesela, Law'ı kurtarmak için onlarca korsanı öldürüyor ama mangaka, bu adamı görüyor musunuz, iyi bir adam öyle bilin, vurgusu yapmaya çalışıyor ama alakası yok. Hani sıkışmış bir trafikte ambulansa yok vermek gibi bir şey değil bu. Bu açıdan OP'u iyi bulmuyorum. Olması gereken Naruto'daki gibidir. Yani Nietzsche'nin yaklaşımı gibi olmalı, iyi kötü diye bir şey yoktur, nedenler vardır olmalı ben buna inanıyorum. Naruto'da da misal şu kötü dersin altından bir şey çıkar. One Piece'te de aslında böyle ancak mangaka kendisiyle çelişkiye düşüyor. Hem acımtrak fb işliyor, sonra diyor ki bu adam kötü, mugiwara iyi, iyiler kötüleri dövecek, mutlu son. Halbuki ne mugiwaralar iyi, ne de karşı taraf kötüdür, her şey yaşanmışlığa göre değerlendirilmelidir. :)
E öyle zaten hacı. Şimdiye kadar kime iyi kime kötü dedi ki mangaka? Her kötü görünen ardına bir hikaye koydu, sebepler verdi, her iyi görünene de kimi zaman kötü şeyler yaptırdı. Sen seride Luffy ve Chopper dışında kimseye saf iyi veya saf kötü diyebiliyor musun? Onlar da saftirik olduklarından.

E öyle zaten hacı. Şimdiye kadar kime iyi kime kötü dedi ki mangaka? Her kötü görünen ardına bir hikaye koydu, sebepler verdi, her iyi görünene de kimi zaman kötü şeyler yaptırdı. Sen seride Luffy ve Chopper dışında kimseye saf iyi veya saf kötü diyebiliyor musun? Onlar da saftirik olduklarından.
Dof'a kötü adam dedikten sonra deme la bari bunu. :( Bana göre Lucci dışında OP serisinde kötü adam yok. Mangaka Lucci için sebep bile çizme gereği duymamış, o derece bir şey. Diğerleri ise bir dönem kötü işler yapan ancak değerleri olan insanlar oluyor işte.

Alpamis

Sen çok yanlış seriyi okuyorsun kusura bakma. Seride 8374683746 kere babanın günahından çocuk mesul olmaz dalgası işlenmişken Kutsal Ejder olmanın kendisi kötü bir şey demek, abeste iştigal etmektir.
Kutsal Ejder olmanın derken ne demek istediğimi anlıyorsun. Bak baba olan adam Kutsal Ejder olduğuna rağmen öyle bir hayat yaşamak istemiyor. İnsanlara köle gibi davranan bir sistemin başı olmak istemiyorlar. Kutsal Ejder olarak doğmak tabiki de insanın elinde değil fakat Kutsal Ejder olarak yaşamak insanın elindedir.

Dof ki bu hayatı istiyor ve benimsiyor. Kendisini diğer insanlar gibi görmüyor. Bildiğin diğer Kutsal Ejderler gibi kötü biri. Roci aynı ortamda yaşamasına rağmen o da Kutsal Ejder olmasına rağmen onda böyle şeyler görmüyoruz.

Ayrıca bir insan sırf kötü şeyler yaşadı diye kötü şeyler yapmak hakkıdır bu onu kötü yapmaz demek bana göre saçmalamaktır. Hadi tamam intikam istersin ama masum insanları birbirine kırdırmak , Saf cüceleri kandırıp zorla kölesi yapmak , Savaşa yol açacak olan silah ticareti yapmak hakkıdır diyebilir misin ?

Dediğim gibi Dof=Goril'dir.

Hatta Kutsal Ejder olmayı reddeden Vivi ve onun soyu bunun en güzel örneğidir. Anlamışlar kötü bir şey olduğunu katılmamışlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık