Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 766: Gülümse!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Maalesef katılmıyorum. Ailesine, kardeşine, arkadaşlarına önem verip sadece onları koruyup kollayan bir adam Dof. Dünyanın geri kalanı bu adamın zaten düşmanı, yakıp öldürmeye çalışmışlar. Kutsal Ejderler desen dışlamış. Dof'un elinde varsa yoksa ailesi var, gerisi de umrunda değil haliyle, sırf bu yüzden mi kötü adam oluyor Dof ? Biraz resmin tamamına bakıp empati yaparak irdelemek lazım. Yoksa OoOo babasını kardeşini öldürmüş, masum krallıktaki masum insanları öldürmüş Dof kötüdür, dünya ne güzel. :)
Mahir :)

Dressrosa halkı ne etti Dof'a? Dünyanın geri kalanı niye düşmanı olsun bu adamın? Git aileni ananı babanı katledenleri öldür eyvallah ama hiç alakası olmayan tonla insanı öldürmek niye? Çıkar için işte. Çıkarı için tonla insanı düşünmeden katlediyor. Bizim köyde buna "kötü" denir, sizin köyü bilemem.

Nedenler önemli işte. Dressrosa ahalisini ne için kuş kafesine alıyor ve öldürüyor Dof ? Psikopatlığına mı ? Değil. Zevk için mi ? Değil. Dof böyle olsun ister miydi ? İstemezdi. Olay örgüsü onu buraya getiriyor. Yani burada cımbızlamayı okur olarak sen yapmış oluyorsun. Bütüne odaklanmadan parçaya bakıyorsun, öncesine sonrasına bakmadan Dressrosa'ya bunlar oldu, Dof kötü diyorsun. :) Yukarıya da yazdım, Roci Law'ı kurtarmak için onlarca korsan öldürdü minion adasında. Birtakım değerleri tartıyorsun işte, Roci Law gibi 1 çocuğu kurtarmak için 100 kişi misal katledebiliyor, ötekileri daha değersiz görüyor çünkü. Dof bakımından da aynısı geçerli, bir yol seçtiysen diğerleri önemsizdir. Dof öyle bir durumu düşürülmüş ki Dressrosa halkı önemsiz artık onun için. O yüzden resmin bütününe odaklanmak lazım. En baştaki Kral Riku muhabbetinde de durum öyle, adam taa kaç yıl önce planlamış Dressrosa'yı almayı. Onun nedenleri de daha da eskilerde çocukluğunda yatıyor. O yüzden yapılan iyi - kötü yakıştırmasının anlık fiil üzerinden yapılması gerekiyor bana göre, bir adamın hayatına mal etmek makul değil. Yani Lucci ile Dof'un farkını görmek gerekiyor. :)
Dof böyle olsun istemediği için mi masum insanları kahkahalar içinde öldürüyor sayın savcım :) Roci kötü ama Dof iyi, Kusura bakmayın da bu zoro fanlarının isshodan üstün demesinden daha manidar :)

Mahir :)

Dressrosa halkı ne etti Dof'a? Dünyanın geri kalanı niye düşmanı olsun bu adamın? Git aileni ananı babanı katledenleri öldür eyvallah ama hiç alakası olmayan tonla insanı öldürmek niye? Çıkar için işte. Çıkarı için tonla insanı düşünmeden katlediyor. Bizim köyde buna "kötü" denir, sizin köyü bilemem.
Yahu bu çocuk kim ? Kutsal Ejder. Dünyanın geri kalanı bu çocuğa doğuştan düşman işte, sıfatından dolayı düşman. Bunu 1. elden yaşıyor adam, daha ne yaşayacak ? Babası normal insan gibi yaşamak istiyor, bütün aileyi yakalayıp yakıyorlar, daha nasıl anlatılabilir bu Doflamingo'ya ? Adam normal insanların kutsal ejderlere düşman olduğunu en acı şekilde öğrenmiş işte. Ana babasını öldürenleri öldürse, başka yere gidip yaşamaya başlasa onlar aynı şeyi yapmayacaklar mıydı ? Kutsal Ejder lafını duyan ben köleydim ne acılar çektim diye anlatmaya başlıyor. :) Adam sırf bu yüzden gizlemiş kimliğini, kimseye kutsal ejderim ben demiyor. :)

Bir şey diyordu onlardan birini öldürecem felan gibisinden ayrıyetten babası annesini görmedik mi Roci bile ne diyor böyle iyi şevkatli aileden böyle bir şeytan nasıl doğdu.Dof'un ailesi önceden gördüğümüz kutsal ejderlere benzemiyor.
Yahu ailesi kutsal ejderlere benzemiyor ama bunlar aynı köyde oturmuyorlar mı kardeşim ? Herkes Marijois'te yaşıyor, Dof'un anası babası çok mülayim olsa bile bu çocuk gidip mahallede top oynuyor, gulle atıyor, birdirbir oynuyor. Haliyle diğerlerinden etkileniyor. Yani durduk yere mi bu çocuk kutsal ejderlerin kullandığı lafları etmeye başladı ?

Hıms bugün yeni bir şey daha öğrendik .
Babasının kafasını kesip lüks hayatına ger. dönmeye çalışmak. Kardeşini "ne dersem yapar, sözümden çıkmaz" düşüncesiyle ilerde kendi menfaati uğruna kurban etmek. Kötü değil .
Bu planın farkında olup ondan kaçmak. Küçük bir çocuğun hayatını kurtarmak için yollara düşmek . Çok kötü şeyler.
Hansel grateldeki çocukları şişmanlasın diye besleyen cadı melekmiş daha yeni öğrenik :))))

Alpamis

Yahu bu çocuk kim ? Kutsal Ejder. Dünyanın geri kalanı bu çocuğa doğuştan düşman işte, sıfatından dolayı düşman. Bunu 1. elden yaşıyor adam, daha ne yaşayacak ? Babası normal insan gibi yaşamak istiyor, bütün aileyi yakalayıp yakıyorlar, daha nasıl anlatılabilir bu Doflamingo'ya ? Adam normal insanların kutsal ejderlere düşman olduğunu en acı şekilde öğrenmiş işte. Ana babasını öldürenleri öldürse, başka yere gidip yaşamaya başlasa onlar aynı şeyi yapmayacaklar mıydı ? Kutsal Ejder lafını duyan ben köleydim ne acılar çektim diye anlatmaya başlıyor. :)

Yahu ailesi kutsal ejderlere benzemiyor ama bunlar aynı köyde oturmuyorlar mı kardeşim ? Herkes Marijois'te yaşıyor, Dof'un anası babası çok mülayim olsa bile bu çocuk gidip mahallede top oynuyor, gulle atıyor, birdirbir oynuyor. Haliyle diğerlerinden etkileniyor. Yani durduk yere mi bu çocuk kutsal ejderlerin kullandığı lafları etmeye başladı ?
Roci niye etmiyor öyle şeyler yoksa Roci'yi aralarına almadılar mı ? Şunu diyorum sana yaşadığı ortamı bahane edemezsin sen. Luffy niye kötü adam olmadı ? Ya da o duruma düşen herhangi biri neden kötü adam olmuyor. Dof bildiğin saf kötü adamın umrunda değil çıkarından başka bir şey.

Graykhan

Hıms bugün yeni bir şey daha öğrendik .
Babasının kafasını kesip lüks hayatına ger. dönmeye çalışmak. Kardeşini "ne dersem yapar, sözümden çıkmaz" düşüncesiyle ilerde kendi menfaati uğruna kurban etmek. Kötü değil .
Bu planın farkında olup ondan kaçmak. Küçük bir çocuğun hayatını kurtarmak için yollara düşmek . Çok kötü şeyler.
Hansel grateldeki çocukları şişmanlasın diye besleyen cadı melekmiş daha yeni öğrenik :))))
Ooo çok sert olmuş bu : )

Ben Doflamingo için iyi demedim. Corazon için iyi değil dedim. Siz tutturmuş çocuğa güldü,çocuğu kaçırdı,Doflamingoya engel olmaya çalıştı.8 yaşında ki bir çocuğun abisine karşı çıkıp onun delirdiğini düşünmesi ve denizcilere katılması çok mantıklı sanırım sizin için.

Adam birazcık şansın varsa o meyve elime geçecektir diyor. Corazon çocuğu gereksiz bir şekilde kaçırıp hayatını riske atıyor ancak o çocuğu güldürdü ya kesin iyi bir adamdır.

Unutmadan 8 yaşında bir çocukken abisinin delirip insanları öldürebileceği çıkarımını yapıp ona ihanet etti. Gerçekten çok süper adam.

Sonra biz fan olup Corazonu kötülüyoruz siz çok mantıklı yorumlar yapmış oluyorsunuz.

Alpamis

Ben Doflamingo için iyi demedim. Corazon için iyi değil dedim. Siz tutturmuş çocuğa güldü,çocuğu kaçırdı,Doflamingoya engel olmaya çalıştı.8 yaşında ki bir çocuğun abisine karşı çıkıp onun delirdiğini düşünmesi ve denizcilere katılması çok mantıklı sanırım sizin için.

Adam birazcık şansın varsa o meyve elime geçecektir diyor. Corazon çocuğu gereksiz bir şekilde kaçırıp hayatını riske atıyor ancak o çocuğu güldürdü ya kesin iyi bir adamdır.

Unutmadan 8 yaşında bir çocukken abisinin delirip insanları öldürebileceği çıkarımını yapıp ona ihanet etti. Gerçekten çok süper adam.

Sonra biz fan olup Corazonu kötülüyoruz siz çok mantıklı yorumlar yapmış oluyorsunuz.
Yahu kardeşim Corazon zaten hayatı tehlike de olan bir çocuğun hayatını kurtarabilmek ve onu aynı zamanda Dof'tan da kurtarabilmek için kaçırıyor ve hastalığının çaresini bulmaya çalışıyor.

Yahu bu çocuk kim ? Kutsal Ejder. Dünyanın geri kalanı bu çocuğa doğuştan düşman işte, sıfatından dolayı düşman. Bunu 1. elden yaşıyor adam, daha ne yaşayacak ? Babası normal insan gibi yaşamak istiyor, bütün aileyi yakalayıp yakıyorlar, daha nasıl anlatılabilir bu Doflamingo'ya ? Adam normal insanların kutsal ejderlere düşman olduğunu en acı şekilde öğrenmiş işte. Ana babasını öldürenleri öldürse, başka yere gidip yaşamaya başlasa onlar aynı şeyi yapmayacaklar mıydı ? Kutsal Ejder lafını duyan ben köleydim ne acılar çektim diye anlatmaya başlıyor. :) Adam sırf bu yüzden gizlemiş kimliğini, kimseye kutsal ejderim ben demiyor. :)
Sen ciddi ciddi Dof'a iyi mi diyorsun yahu? Robin hayatı boyu ne çileler çekti, gören öldürmek istedi, kim bilir gençliğinde gören neler yapmak istemiştir. Robin niye sebepsiz ya da çıkarı için insan katleden, insanların hayatlarını mahveden birine dönüşmedi? Dünyanın geri kalanı ona değil sıfatına düşman, sıfatını gizlediği an o mesele tamamen halloluyor zaten. Ya hadi Kid gibi her dalga geçeni de öldürsün, ona bile eyvallah diyeceğim artık da çıkar için alakasız insanları katleden, hayatlarını mahveden birine nasıl iyi diyebiliyorsun? Cidden saçmalıyorsun hacı. Yani cidden abi, cidden saçmalıyorsun. Dof kötü la, bildiğin kötü. Kötü adam, villain, çatlak profesör, karanlıklar lordu, sith, dark side'ı seçmiş bir darth adayı. Bildiğin kötü işte :/

8 yaşında eleman o işkenceden kurtulur kurtulmaz orada bir katliam yapmış, babasının kellesini kesip mariejois'e götürmüş olsa gerek ki Corazon onun çıldırdığını düşünüp ondan uzaklaşıyor. Denizcilere katılması da yapıp yapabileceği en mantıklı hareket o ruh haliyle.

Çocuğu kaçırmasının iki nedeni var.
1- D olması.
2- hastalığı için bir ufacık bir umutla çaresizce beklemektense yola çıkıp bir çare bulmak.

Corazon tabi ki iyi bir insan. Doflamingo ise kötü biri. Bu ayrımı neden yapamıyorsunuz yahu? Raci sırf Dof'u ihbar etti diye mi bu nefret? Bu kraldan çok kralcılık nedir anlamadım. Sırf işini yapıp Ace'i öldürdü diye Akainu'ya nefret kusanlarla aynı durum.

Roci niye etmiyor öyle şeyler yoksa Roci'yi aralarına almadılar mı ? Şunu diyorum sana yaşadığı ortamı bahane edemezsin sen. Luffy niye kötü adam olmadı ? Ya da o duruma düşen herhangi biri neden kötü adam olmuyor. Dof bildiğin saf kötü adamın umrunda değil çıkarından başka bir şey.
Yahu yaşadığı ortamı bahane edemezsin ne demek ? Ünlü bir psikolog şöyle der: 'Bana ikiz çocukları verin, bir tanesini profesör olarak, diğerini terörist olarak yetiştireyim.' Adam çevrenin etkisini böyle açıklıyor, yok ama Roci böyle olmadı, bahane değil bunlar diyorsun. He canım doğuştan Doffy daha ınga demeden kölelerimi getirin bana demeye başladı. Adam görmüş, duymuş ki konuşuyor. Ki bunlar da zaten Doffy'i kötü yapacak şeyler değil. Sırf Kutsal Ejderler gibi davrandı diye kötü olmaz bir çocuk. Sonra o duruma düşen herhangi biri neden kötü adam olmuyor ne demek anlamadım. Doffy gibi kaç kişi zenginlik içinde yüzerken çöplüğe düşmüş, kaç kişinin annesi açlıktan pislikten ölmüş, kaç kişi sırf kutsal ejder diye yakılmaya çalışılmış ? Luffy ile de alakası yok, Luffy kim Doffy'nin hikayesinin yanında ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık